Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2011. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: ›

Reći da nemamo višak zaposlenih u javnom sektoru najveća je idiotarija koju sam čuo u zadnje vrijeme.Odmah iza Jacine izjave o aromatiziranoj vodi.


Ja ne znam jel ti radiš u JS, dali se krećeš u tom krugu, jer ja da.. Da su svi oni koji tamo rade adekvatno školovani za to radno mjesto nebi bilo situacija da te šalju od šaltera do šaltera, od ureda do ureda..jer nitko ne zna što treba napraviti niti tko je nadležan za to.
Jednostavno ne može u npr. socijalnom raditi baba od 60god sa završenom poljoprivrednom školom.. a takvih ima jako jaaako puno.


Zadnja promjena: legica21; 11.02.2011. 13:48; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 13:44 
Naslov:  Re: Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Misliš na CZSS?
Tamo rade psiholozi i pravnici.
U urudžbenom pretpostavljam rade ljudi sa srednjom školom.

Kad već tvrdiš nešto za što znam da nije moguće, navedi konkretnim primjerom(Članak,emisija, bilo što) koji povrđuje tvoju priču.
U državnom sektoru rade i vss i sss.Ne postoji pravnik bez diplome pravnog fakulteta, kao niti ekonomist bez diplome ekonomskog.Usput, ima ih viška i zajedno sa lažnim braniteljima vode ovu državu u propast.
Naprimjer u HEP-u, u jednom odjelu radi 6 ili 7 inžinjera a posla ima za dva.

Na šalterima u pravilu rade SSS jer to i je posao za njih, a to što te šetkaju od šaltera do šaltera nema veze s njima nego organizacijom koju provode VSS i zakonima ove države koju opet kroje VSS.
Ne dolazim iz tog sektora ali poslovno surađujemo i jako dobro znam situaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2011. 13:54 
Naslov:  Re: Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › Misliš na CZSS?
Tamo rade psiholozi i pravnici.
U urudžbenom pretpostavljam rade ljudi sa srednjom školom.

Kad već tvrdiš nešto za što znam da nije moguće, navedi konkretnim primjerom(Članak,emisija, bilo što) koji povrđuje tvoju priču.
U državnom sektoru rade i vss i sss.Ne postoji pravnik bez diplome pravnog fakulteta, kao niti ekonomist bez diplome ekonomskog.
Na šalterima u pravilu rade SSS jer to i je posao za njih, a to što te šetkaju od šaltera do šaltera nema veze s njima nego organizacijom koju provode VSS.
Ne dolazim iz tog sektora ali poslovno surađujemo i jako dobro znam situaciju.


Hoćeš reći da nema zaposlenih sa neadekvatnom stručnom spremom?? Daj molim te... ja osobno znam nekoliko žena koje rade na šalterima u czss..a imaju završenu veterinarsku školu, poljoprivrednu..
Istina, to je posao za nekoga tko ima sss.. ali definitivno ne veterinarsku.. i onda upravo takvi 'kradu' posao ekonomistima ili upravnim referentima kojih ima hrpa na birou.
Prije koji tjedan sam išla po jednu običnu potvrdu za djeda... Kad su me išetali i kad mi je pukao film..ja (koja još uvijek nisam završila faks) sam toj ženi morala objašnjavati što mi treba i koje papire da mi da... umjesto da je to ona meni objasnila. Da kojim slučajem nisam znala što mi sve treba još 3 dana bi dolazila tamo.. jer su oni nesposobni i neškolovani za to radno mjesto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mora znaciti ni to sto je netko zavrsio fakultet da je manje ili vise pametan od onog koji je srednju skolu. Ja ih znam masu koji su zavrsili ekonomski fakultet i rade u bankama a nemaju pojma radit. Svaki put nesto zeznu... kako to opravdavas? (iskreno ne vjerujem da ih puno radi na takvim mjestima samo sa srednjom skolom), ako je samo srednja onda je to vecinom ekonomska. A bas znas osobno te zene da su zavrsile poljoprivrednu (veterinarska takoder spada u poljoprivrednu)?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2011. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): › A bas znas osobno te zene da su zavrsile poljoprivrednu (veterinarska takoder spada u poljoprivrednu)?


Za jednu znam 100% da je završila za vet.tehničara jer mi je bivša susjeda..a druge 2 koje rade na šalteru su isto bile u poljop.školi, samo ne znam koji smjer.. ali da, sve ih osobno znam...

I definitivno nisu jedine... upasti na takvo mjesto, ne da moraš imati vezu.. nego ono Very Happy Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a mozda su cure zavrsile nesto dodatno tecaj ili slicno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2011. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to su žene od 45+ godina.. i tamo rade već dosta dugo.. za ex susjedu sigurno znam da nije išla ni na kakav tečaj i slično..za druge dvije ne mogu 100% tvrditi, ali čisto sumnjam Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Faxovi su nerijetko teatar apsurda.
Profesorska nauka i praxa za koju se "kao" student obrazuje su različite stvari. Mislim da je u redu generalizirati i reći da se to odnosi na sve faxove.

Usput, ako si sam ne nađeš posao, sigurno ga nećeš pronaći niti u STUC-u. Zanima me samo za koje je to točno zanimanje satnica 40 kuna?!

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › mene samo za koje je to točno zanimanje satnica 40 kuna?!

Rad na blagdane,npr. Bozic, operater u sluzbi za korisnike

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › mene samo za koje je to točno zanimanje satnica 40 kuna?!

Rad na blagdane,npr. Bozic, operater u sluzbi za korisnike


+ kad radiš nešto za fakultet.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ovako, kod nas kad završite faks niste nizašta! Taj papirček na kojem piše nešt, JOŠ ne znači ništa. MORATE imati radnog iskustva. Niste vi krivi, kriv je sustav. Mislim da jedino na medicini kad diplomirate i znate nešto, ostali su ništkoristi. Zato pravnici prvo rade godinama za siću i stjeću praktično iskustvo uz nekog pa tek onda onaj famozni ispit. Ekonomisti su propast, kad završe znaju povijest ekonomije napamet ali o stvarnom stanju samo zuje-opet ništ od prakse.
U švici ideš na ekonomiju za nešto i onda uz faks imaš i praktični dio u nekoj firmi,banci ili već što treba i kad dobiješ diplomu u ruke odmah sa promocije možeš otrčati u ured i nastaviti raditi jer si u toku jer si IN. Kada će tako biti kod nas???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sleepwalker je napisao/la (Pogledaj post): ›
+ kad radiš nešto za fakultet.

Pa ajd super ako daju pare za rad poput...?
Demonstratora!? Tisuću kuna nakon godinu dana?
Bolje i to nego ECTS bodovi koje ti tobože daju za side projekte, a zapravo ničemu ne služe. Kao, kada diplomiraš dopisat će ti ih u diplomi... hahahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › mene samo za koje je to točno zanimanje satnica 40 kuna?!

Rad na blagdane,npr. Bozic, operater u sluzbi za korisnike

Ja znam da je tamo 30kn sat za Blagdane..a za 40kn nisam cula tako da se slazem s castanea sativa. Nemas nigdje 40kn/h .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
evo ovako, kod nas kad završite faks niste nizašta! Taj papirček na kojem piše nešt, JOŠ ne znači ništa. MORATE imati radnog iskustva. Niste vi krivi, kriv je sustav. Mislim da jedino na medicini kad diplomirate i znate nešto, ostali su ništkoristi. Zato pravnici prvo rade godinama za siću i stjeću praktično iskustvo uz nekog pa tek onda onaj famozni ispit. Ekonomisti su propast, kad završe znaju povijest ekonomije napamet ali o stvarnom stanju samo zuje-opet ništ od prakse.
U švici ideš na ekonomiju za nešto i onda uz faks imaš i praktični dio u nekoj firmi,banci ili već što treba i kad dobiješ diplomu u ruke odmah sa promocije možeš otrčati u ured i nastaviti raditi jer si u toku jer si IN. Kada će tako biti kod nas???

Zasto mislis da je an medicini drugacije, ako sve vise cujemo za greske doktora??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato što oni imaju puno stručne prakse. Greške s tim nemaju veze, već više umišljenost i egoizam, a nekad i lijenost i nezainteresiranost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: