Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › mene samo za koje je to točno zanimanje satnica 40 kuna?!

Rad na blagdane,npr. Bozic, operater u sluzbi za korisnike

Ja znam da je tamo 30kn sat za Blagdane..a za 40kn nisam cula tako da se slazem s castanea sativa. Nemas nigdje 40kn/h .

a kako ti molim te znaš da tamo za Božić dnevna nije 40kn/h, a noćna još i više? 40kn/h nema nigdje da je plaćena kao dnevna na normalni radni dan, ali blagdani poput Nove Godine, Uskrsa i Božića su plaćeni Wink ... ne govorim "jer sam tako čula", nego jer znam Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reci mi gdje?? T-com, iskon, optima,vip??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sleepwalker je napisao/la (Pogledaj post): ›
+ kad radiš nešto za fakultet.

Pa ajd super ako daju pare za rad poput...?
Demonstratora!? Tisuću kuna nakon godinu dana?
Bolje i to nego ECTS bodovi koje ti tobože daju za side projekte, a zapravo ničemu ne služe. Kao, kada diplomiraš dopisat će ti ih u diplomi... hahahahaha


Ne. Demonstratura je domonstratura. Većinom to ljudi rade iz sasvim drugih motiva, koji su daleko od materijalnog.
Znam osobu koja je odradila jedan posao za faks i bila plaćena 40kn/h.Pričamo o iznimkama, a eto, to bi bila jedna od njih. Smile

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.02.2011. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: › Ja znam da je tamo 30kn sat za Blagdane..a za 40kn nisam cula tako da se slazem s castanea sativa. Nemas nigdje 40kn/h .

Nedjeljom je 30, blagdanima 40.

Tako da, čini se, ne znaš.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alnea
Offline
Ukupno postova: 108
Lokacija: susjedstvo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2011. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Al je rasprava otišla u krasnom smjeru…samo još fali da ustvrdimo čiji tata je jači…
Ja se osobno vodim jednom mišlju…a ta je da smo svi samo LJUDI…
I svatko ima neki svoj doprinos i svoje mjesto pod suncem…
Netko završi fakultet,a netko ne……ali svi smo potrebni jedni drugima…
Jer zbilja neznam gdje bi to jedan odvjetnik, doktor ili neznam već tko kupovao kruh, ili voće,povrće…odjeću…da nema nekoga da to proizvede…proda…nekog sa srednjom školom…
Koga bi zvali kad se nešto pokvari da nema majstora…tko bi postavljao pločice…žbukao…gradio……
Neznam čemu uspoređivanja……svatko treba gledati da bude dobar u onome za što se školovao…bila to srednja škola ili fakultet…i dakako da bude adekvatno plaćen za to……
A o fakultetu tek nema smisla raspravljati…jer tek kad se završi i kad se počne raditi…shvatiš da te 100 fakulteta nije moglo pripremiti na ono što te čeka…jer jedno je teorija…i tu-a pritom mislim na učenje- samo treba biti uporan…a sasvim nešto drugo praksa…tako da kad počneš raditi sve ovisi o tebi…koliko ćeš se truditi…i kako ćeš se snaći……i iskoristiti dotad naučeno…najmanje je tada bitno jeli netko studirao po bolonji ili ne...jeli imao usmeni/pismeni....kolokviji,bodovi....jeli to bio težak ili manje težak fax....
Ali prije svega treba biti čovjek……a ne gledati nekoga kroz to ima li diplomu ili nema…
Barem po mom skromnom mišljenju………… Wink


bravo! Very Happy

_________________
U mojoj glavi sve izgleda bolje, tamo je sve sto pozelim moje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2011. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
tonka_21 je napisao/la: ›
Zavrsio ti osnovnu, srednju, fakultet, doktorat, 3 fakulteta nebitno je jer danas je NAJVAZNIJE da znas nekog tko ce te negdje ubacit, pocevsi od studentskih poslova pa nadalje..zalosno ali istinito Sad


Nije žalosno, najnormalnije je dobiti posao na osnovu preporuke nekoga tko već radi u djelatnosti za koju si zainteresiran.
Negdje se ta preporuka čak i nagrađuje - nekim ljudima se ne da intervjuirati 100 kandidata od kojih su 30 budući gospodari svemira, 60 njih nema pojma što bi sa sobom, a ovih 10 moraš pažljivo odmjeriti i možda (ali možda) - izabrati nekoga.
Sistem preporuka je skroz ok, ako je preporučena osoba kompetentna i odrađuje svoj posao.
Sve ostalo zove se "veza", ne dobivanje posla preko veze, već zadržavanje radnog mjesta preko veza i poznanstava.


znaci ako ja ne znam nikog tko negdje radi i nemam preporuke nemam jednako sansu dobiti posao (ni doci do razgovora) kao i drugi koji imaju vezu ili kako ti na lijep nacin kazes preporuku, malo je to prejadno jer mislim da bi svi trebali imati jednaka prava i mogucnost dokazati svoje znanje. Znaci po tvome ako netko nema pojam raditi a ima izvrsnu preporuku, ne vazno je sto ne zna raditi bit ce primjen? Pa odlicno razmisljanje imas mora da i ti puno ljudi preporucujes!


Mislim da sam prilicno jasno objasnio sto ja smatram 'vezom', drugo je sto ti ne znash citati... Razz
Sve u svemu, sistem preporuka je uobicajen u privatnom sektoru, pa se ti ljuti i pjeni i zali koliko god zelish, ali privatnik ima pravo zaposliti koga god zeli.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2011. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › Zanima me samo za koje je to točno zanimanje satnica 40 kuna?!


hostesiranje i promocije
pa čak i 50 kn jer su dosle zagrebacke firme pa digle place, pa se sad to prati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2011. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.servisi.hr/posao/index.htm

jel tko radio kod njih? iskustva??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: