Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 9:12 
Naslov:  Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema podacima Studentskog servisa Studentskog centra Osijek, u 2010. godini radilo je gotovo 5.000 studenata koji su s poslodavcima ukupno sklopili nešto više od 27.000 ugovora o djelu.

U odnosu na 2009. i 2008. godinu riječ je o drastičnom smanjenju od približno 1.000 poslova. Iz STUC-a ističu kako je 2010. godine prvi put zabilježen pad broja poslova za studente, kao i njihove ukupne zarade.

- Dok je u 2009. godini preko STUC-a obavljeno 28 tisuća poslova, ove ih je godine bilo nešto više od 27 tisuća. Također, u odnosu na 2008. godinu ukupna zarada studenata je za 10 do 15 posto manja, kaže Tihomir Milinović, voditelj Studentskog servisa Studentskog centra Osijek.

Tihomir Milinović dodaje kako je među tvrtkama koje su smanjile intenzitet zapošljavanja studenata najviše građevinskih za koje je poznato da jedva redovno isplaćuju plaće stalno zaposlenim djelatnicima. Najčešći poslovi koje su studenti obavljali u 2010. godini bili rad u marketingu, telefonskim centrima, prezentacije, te prodaje i rad u trgovačkim centrima.

- Težak fizički rad, kopanje, utovari i istovari za studente, odnosno čišćenje i pospremanje za studentice bio je nekada sinonim za rad preko Studentskog servisa. No, oni su danas zastupljeni u sve manjoj mjeri, jer nam je razvoj tehnologije donio nove vrste poslova, koji od studenata traže više stručnosti i odgovornosti. Tako su studenti u 2010. godini ponajviše radili poslove iz informatike i marketinga, a budući da je poslova bilo manje, nije bilo nikakvog problema pronaći radnike. Tek za nekoliko poslodavaca to nismo uspjeli. Riječ je o onima koji su nudili poslove iskopa i zemljanih radova”, kaže Milinović.

17 do 40 kn po satu

Radeći preko Studentskog servisa može se pristojno zaraditi. Naime, cijena sata za najveći broj poslova kreće se od 17 kuna za one jednostavnije do četrdesetak kuna za poslove za koje su potrebna određena znanja - jezika, informatike, ili neke druge stručnosti. Među studentima osječkog Sveučilišta najpopularniji su poslovi u večernjim i noćnim satima, krajem tjedna i vikendom, te u doba ljetnih ili zimskih praznika.

Autor : I. K. Solar/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dečki si kopanjem mogu istesati tijelo da boli glava, u svakom slučaju bolje i brže nego u teretani

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a milinović se nije sjetio reći da većina poslova ide preko veze -.-'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sve fine guze, svi bi sjedili u stoličicama i drkali po telefonu ili kompjuteru... niko nebi kramp i lopatu u ruke i malo na sviježi zrak zaraditi pokoji žulj.... cccccc...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kitty_os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E svima je prva izlika da sve ide preko veze pa ntiko ni ne traži posao a to uopće nije istina i ja i moje legice sve smo zaposlene preko stuca a ni jedna nije imala vezu....a što se tiče kopanja da su ljudi htjeli kopat ne bi upisali fakultet nego bi stali na osnovnoj školi i išli kopat ako se nekome kopa nek ide slobodno a druge nek se pusti na miru

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la: ›
E svima je prva izlika da sve ide preko veze pa ntiko ni ne traži posao a to uopće nije istina i ja i moje legice sve smo zaposlene preko stuca a ni jedna nije imala vezu....a što se tiče kopanja da su ljudi htjeli kopat ne bi upisali fakultet nego bi stali na osnovnoj školi i išli kopat ako se nekome kopa nek ide slobodno a druge nek se pusti na miru


fino dete Smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la (Pogledaj post): › E svima je prva izlika da sve ide preko veze pa ntiko ni ne traži posao


Da, nailazim u stuc dve godine, pregledavam i raspitujem se, a sve s nadom da posao neću naći i glavna izlika mi je da ljudi nalaze posao preko veze...jer ga zapravo ni ne tražim. O, zemljo Indijo, di ja živim Laughing Drago mi je ako si ti imala sreće, ali, ovakve izjave, C'mon.
Najbolji student s moje godine, kopao je kanale i nije mu bilo ispod časti.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la: ›
E svima je prva izlika da sve ide preko veze pa ntiko ni ne traži posao a to uopće nije istina i ja i moje legice sve smo zaposlene preko stuca a ni jedna nije imala vezu....a što se tiče kopanja da su ljudi htjeli kopat ne bi upisali fakultet nego bi stali na osnovnoj školi i išli kopat ako se nekome kopa nek ide slobodno a druge nek se pusti na miru


znaci odabirom da budeš student te ako ideš na fakultet automaski budeš operiran od fizickih poslova....
nadasve savršeno razmišljanje na nivou djeteta koje ide u vrtic...
no istina....pun je penis ljudi kao što si ti....jer svima je cilj sjediti negdje za kompom cackati vaginu/penis...visiti na fejsu....i za to dobivati lovu
iskreno....generacije koje dolaze...o poimanju realnog života nemaju pojma....
zato što sa 28 godina još uvijek žive na maminoj sisi...i misle kako novci rastu na drvecu....

kopat kanale nikad nije bilo sramota....svaki posao je pošten posao..
to što balavurdija kao ti razmišlja...samo je cinjenica kako je inteligencija balavurdije pala na razinu sobne temperature

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la: ›
E svima je prva izlika da sve ide preko veze pa ntiko ni ne traži posao a to uopće nije istina


pokušavam pronaći posao već par mjeseci.. poslala sam bezbroj životopisa i molbi.. jednom sam čak stigla i do razgovora..lik je bio oduševljen, jedina sam znala što ta firma uopće radi.. bila sam uvjerena da će me kasnije zvati za posao, ali ne..nisu!

Pa eto..ako netko zna za kakav posao preko stuca neka slobodno javi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aždaha
Offline
Ukupno postova: 70
Lokacija: os
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podatak uopće ne čudi. svi smo vidjeli da ekipa dolazi u bundama i bmw-ovima na zavod za zapošljavanje, a studenti su samo budući naraštaji takvih. kukanje, kladinica, frizer i kava to je ono što će im ovakav sustav kućnog odgoja i obrazovanja donijeti u budućnosti. naravno da im nepotizam ruši nadu za zapošljavanje, ali ako stvarno trebaš posao prihvatit ćeš se i lopate. nikada me nije bilo sramota tako šta raditi, iako imam uredski posao, pogotovo kad sam bio mlađi i trebao lovu koju starcima nisam morao pravdati.

_________________
TKO S DJECOM SPAVA, POPIŠAN SE BUDI........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legice_21 ne vjeruj tim glupostima jer moras uvijek imati nekog tko ce te progurati, jer dobri poslovi ti ne stoje u stucu. Tamo jedino mozes naci posao po 9kn sat ako i toliko, ja trazim posao vec godinu dana i redovito sam u stucu, cak mi je i ona zena tamo rekla da moram nekog znati..tak da vjeruj mi ako nemas vezu, jbg nista tako je i dok si student i kad zavrsis faks.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja sam toga itekako svjesna.. -.-'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la (Pogledaj post): › ....a što se tiče kopanja da su ljudi htjeli kopat ne bi upisali fakultet nego bi stali na osnovnoj školi i išli kopat ako se nekome kopa nek ide slobodno a druge nek se pusti na miru



predrasude!
Krleža je napisao nešto lijepo: pokondirene tikvetine

Nekada su postojale radne akcije i nije bilo sramota fizički raditi bilo što te,ako ništa drugo, barem naučiti cijeniti sve poslove i ljude koji ih pošteno obavljaju. Danas se može preko stuca steći radno iskustvo na više vrsta i razina radnih mjesta što može samo obogatiti mladog čovjeka, ali ovakav stav je strašan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da se pohvalim, poznajem kolegicu koja ima vezu u stucu i njoj redovito javljaju kada se neki dobar posao ponudi tako da zaista stoji teza da za pristojan posao (dakle taj od minimalno 17kn/sat) trebaš imati vezu, inače ti eventualno preostaje dijeljenje letaka.

Isto tako, smatram da zaista nije u redu za nekoga tko se školuje čitav svoj život, marljiv je i redovan student, da si leđa (zdravlje) ostavlja u tamo nekom kanalu kopajući isti. To neka rade oni sa završenom samo osnovnom školom i slični koji se čitav život zajebavaju i dangube dok drugi marljivo uče jel Smile
I tu se ne radi o nikakvim predrasudama i diskvalificiranju kopanja kanala kao nepoštenog, sramotnog ili kakvog već posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa vidiš, ja se s tom tvojom tezom ne slažem. Ja sam za onu "u zdravom tijelu zdrav duh" i samo da znaš kada se čovjek dobro oznoji da brže i lakše uči i manje mora sjediti i tako kidati leđa (leđa je lakše "pokidati" marljivo sjedeći).

I zašto bi studenti u kanalima ostavljali zdravlje? Budalaštine- pa od njih nitko ne očekuje neki udarnički tempo, a postoje i bageri,kombinirke,kopačice i sva sila strojeva dok radnik s lopatom samo popravi ono što stroj nemože pokupiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: