Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za istu plaću netko sa fakultetom će raditi manje sati i raditi će lakši posao. Može se zaradit i kirijanjem u šumi kao i kopanjem do 7000 kn, samo lakše po leđa i zdravlje se zaradi 7000kn s faksom. Tko pošteno radi, najvjerovatnije će i pošteno zaradit - koji god posao da radi.
Tvrditi da je faks uzaludan i zapravo pogrešan je ili šala ili debilana! Pojedincu ostavljam da si odluči. Smatram da je uvijek dobra stvar učiti i napredovati - u bilo kojem poslu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ti kikiriki da ne budeš tužna.

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ToniOsk je napisao/la: ›
Evo ti kikiriki da ne budeš tužna.

"Ica je muško" - reče u dobroj namjeri poklopac svom loncu Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbg neka si onda promjeni nick jer mislim da bi svatko sa pola mozga zaključio da je ICA žensko.

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahaha...Po čemu je ICA žensko ime? Ica bi trebalo biti skraćeno od Ivica. Ja se ne zovem ivica ali mi je nadima Ica. Ne Marica. hahaha

A nije za zamjerit, razumijem kad je sušno pa se svuda vide sise i guzice...hehe Razz

Ko zna, možda postoji neko žesnko ime Ica u nekoj kulturi...

A Toni, jel to skraćeno od Tonka? Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la: ›
Naravno da iznimke uvijek postoje. Ali u ovakvim slučajevima se ipak gleda prosjek i on je na strani VSS-a (ne mogu sad naći link na netu). Dakle, u prosjeku fakultetski obrazovani ljudi imaju veće plaće od SSS-a i niže rangiranih. Tako da teze koje se pojavljuju na ovoj temi da se ne isplati studirati, mogu proturivati jedino oni kojima je vrh obrazovanja srednja škola (i to najčešće jedva završena).

tako je.. ovi koji nisu uspjeli upisati na fax ili su odustali mozete se jedino tako tjesit.. ali price o tome da sa srednjom skolom mozes imat vecu placu od nekog sa faxom padaju u vodu..
kakve to veze ima.. pa ima ih na birou sa faxom i ovih sa osnovnom skolom koji vozaju bmwe..
to su iznimke i sretnici tako da je to potpuno zanemarivo


uuuuuuuuuuuuuuuu kako je ovo bilo argumentirano.....
za tvoju informaciju ja fakultet završen imam......
ali ne smatram da samo zbog toga što imam diplomu treba nekoga sa srednjom školom omalovažavati......
svaki posao je pošten....
i mislim da stvarno nema smisla nekima objašnjavati neke stvari....
jer eto sa diplomom je čovjek u najmanju ruku gospodar svemira......
super razmišljanje.....
što se mene tiče od mene dosta....tko je shvatio-shvatio...
a tko nije ni neće.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nisi shvatio lega, očito! Osnova škola je dobra stvar, srednja škola još bolja, fakultet je još bolje, magisterij, doktorat još bolje...I onda na kraju budeš gospodar svemira. Vidio sam na posao.hr da je potreban najviši znanstveni stupanj za posao gospodara svemira, nije dosta samo diploma!

I radno iskustvo kopanja najmanje 10 godina u kontinuitetu. Svi traže iskustvo, za popizdit... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zavrsio ti osnovnu, srednju, fakultet, doktorat, 3 fakulteta nebitno je jer danas je NAJVAZNIJE da znas nekog tko ce te negdje ubacit, pocevsi od studentskih poslova pa nadalje..zalosno ali istinito Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
Zavrsio ti osnovnu, srednju, fakultet, doktorat, 3 fakulteta nebitno je jer danas je NAJVAZNIJE da znas nekog tko ce te negdje ubacit, pocevsi od studentskih poslova pa nadalje..zalosno ali istinito Sad


Nije žalosno, najnormalnije je dobiti posao na osnovu preporuke nekoga tko već radi u djelatnosti za koju si zainteresiran.
Negdje se ta preporuka čak i nagrađuje - nekim ljudima se ne da intervjuirati 100 kandidata od kojih su 30 budući gospodari svemira, 60 njih nema pojma što bi sa sobom, a ovih 10 moraš pažljivo odmjeriti i možda (ali možda) - izabrati nekoga.
Sistem preporuka je skroz ok, ako je preporučena osoba kompetentna i odrađuje svoj posao.
Sve ostalo zove se "veza", ne dobivanje posla preko veze, već zadržavanje radnog mjesta preko veza i poznanstava.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2011. 3:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › ahahaha...Po čemu je ICA žensko ime? Ica bi trebalo biti skraćeno od Ivica. Ja se ne zovem ivica ali mi je nadima Ica. Ne Marica. hahaha

A nije za zamjerit, razumijem kad je sušno pa se svuda vide sise i guzice...hehe Razz

Ko zna, možda postoji neko žesnko ime Ica u nekoj kulturi...

A Toni, jel to skraćeno od Tonka? Razz


Ja znam par ženski koje ljudi zovu Ica i to joj je nadimak,mislim da jedna od njih se zove Ivana,a ostale znam samo po Ica, no dobro, mogao si onda barem spol naredit na profilu.
A što se tiče mog imena ono je pravo i nije umanjeno niti od Tonke niti Antonija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Um caruje, snaga klade valja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
tonka_21 je napisao/la: ›
Zavrsio ti osnovnu, srednju, fakultet, doktorat, 3 fakulteta nebitno je jer danas je NAJVAZNIJE da znas nekog tko ce te negdje ubacit, pocevsi od studentskih poslova pa nadalje..zalosno ali istinito Sad


Nije žalosno, najnormalnije je dobiti posao na osnovu preporuke nekoga tko već radi u djelatnosti za koju si zainteresiran.
Negdje se ta preporuka čak i nagrađuje - nekim ljudima se ne da intervjuirati 100 kandidata od kojih su 30 budući gospodari svemira, 60 njih nema pojma što bi sa sobom, a ovih 10 moraš pažljivo odmjeriti i možda (ali možda) - izabrati nekoga.
Sistem preporuka je skroz ok, ako je preporučena osoba kompetentna i odrađuje svoj posao.
Sve ostalo zove se "veza", ne dobivanje posla preko veze, već zadržavanje radnog mjesta preko veza i poznanstava.


znaci ako ja ne znam nikog tko negdje radi i nemam preporuke nemam jednako sansu dobiti posao (ni doci do razgovora) kao i drugi koji imaju vezu ili kako ti na lijep nacin kazes preporuku, malo je to prejadno jer mislim da bi svi trebali imati jednaka prava i mogucnost dokazati svoje znanje. Znaci po tvome ako netko nema pojam raditi a ima izvrsnu preporuku, ne vazno je sto ne zna raditi bit ce primjen? Pa odlicno razmisljanje imas mora da i ti puno ljudi preporucujes!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2011. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): ›

znaci ako ja ne znam nikog tko negdje radi i nemam preporuke nemam jednako sansu dobiti posao (ni doci do razgovora) kao i drugi koji imaju vezu ili kako ti na lijep nacin kazes preporuku, malo je to prejadno jer mislim da bi svi trebali imati jednaka prava i mogucnost dokazati svoje znanje. Znaci po tvome ako netko nema pojam raditi a ima izvrsnu preporuku, ne vazno je sto ne zna raditi bit ce primjen? Pa odlicno razmisljanje imas mora da i ti puno ljudi preporucujes!


žalosno, ali istinito. Evil or Very Mad

Prije par tjedana, jedan cijenjeni (od strane struke, kolegaa,ali i studenata) profesor sa pravnog fakulteta u zagrebu je na tv-u pričao o našem javnom sektoru. To mi ulazi u struku pa sam ga baš slušala... Pričao je o tome kako se priča da ima previše zaposlenika u javnom sektoru, no to nije istina.. ima previše neadekvatno školovanih i zato nam je cijeli JS u kukiju.. Rolling Eyes Dobar dio njih je došao na to radno mjesto prema "preporuci", s učlanjenjem u određene stranke..itd.
Sestrična je završila FFOS (smjer hrv. i povijest) i javila se na natječaj u jednoj srednjoj školi.. rekli su joj da ispunjava sve uvjete, ali tek kad dođe sa iskaznicom određene stranke, može dobiti posao.. Evil or Very Mad Rolling Eyes
Samo kad se pogleda ovaj naš kraj, u cijeloj valpovštini zaposlilo se toliiiiiiko hdz-ovaca..žene su zapošljavali po trgovinama.. jer cijelim područjem doslovno vlada hdz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ja sam osobno bila na razgovorima gdje su me pitali tko mi je preporuka (vi imate preporuku i koga ili ste dosli jer ste vidjeli na moj posao natjecaj?). I kad sam bila na testrianju je cura koja nije znala ni word otvoriti a kamoli napisati nesto na racunalu dobila posao u call centru (gdje sve radis preko racunala) jer ima dobru preporuku a ja nemam nikog. Preporuka je isto sto i veza samo kao bolje zvuci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2011. 13:19 
Naslov:  Re: Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zapošljavanje po preporuci je sasvim normalna praksa u svijetu.
Poslodavac u pravilu dobije kvalitetnog radnika koji se osjeća dužnim prema onom tko ga je preporučio i zbog toga svoj posao radi dobro.
Zapošljavanje po rodbinskoj/prijateljskoj liniji također.
Svatko će prije zaposliti rod ili rod dobrog prijatelja prije nego neznanca, naravno ako zadovoljava uvjete.

Problem u RH je stvaranje i izmišljanje radnih mjesta u državnom aparatu kako bi se uhljebilo sve poslušnike.
Reći da nemamo višak zaposlenih u javnom sektoru najveća je idiotarija koju sam čuo u zadnje vrijeme.Odmah iza Jacine izjave o aromatiziranoj vodi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: