Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Većina osječkih studenata protiv ulaska u EU [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
tom-2 je napisao/la (Pogledaj post): › @crveni mozes ti nama tu pisat svakake fore i gluposti ali ljudi u hrvatskoj znaju da nam europska unija nece donijeti nista dobroga...a tvoje seljacko obracanje prema pojedincima na forumu necu ni spominjati...


jako me nervira ta floskula 'eu nam nece donijeti nista dobroga'

eu nam je vec sada donijela jako puno toga dobroga ... jer smo morali uskladiti zakonodavstvo sa nekim visim standardima ... obvezni smo smanjiti korupciju ... ekologiju ... ekonomiju ... gradjanske slobode ....bla bla bla.

ulazak u eu ima svoju cijenu ... jednako kao sto svaki ulazak u neku zajednicu zahtijeva kompromise, odricanja, prilagodbe ... ali donosi i puno toga dobroga.

i brak mijenja zivot, dolazak djeteta mijenja zivot ... i opet se zenimo i odgajamo djecu.

ja ipak zelim vjerovati da je bolje imati standarde EU ovdje nego gledati preko grane 'kako je njima bolje'


Ma ne. Najljepše je pisati pizdarije (stavljati lnikove don Kaćunka, Krešimira Miška i ostalih istjerivača duhova) bez ikakve podloge. Jer ovo je forum.
Na kraju krajeva, ti isti forumski onanijaši, budu s guštom otvorili frižider (proizveden u EU), uzeli nešto prehrambenih proizvoda (iz EU), nahranili svoju drob. Otići će i sjesti u svoj auto (proizveden u EU), odvesti će se u birtiju i naručiti pivu (proizvedenu u EU) i zapaliti Marlboro (proizveden u EU). I drobiti sa svojim prijateljima - Balkanskim ćunjoglavcima, kako ne valja EU.
I tako iz dana u dan, Balkanski ćunjoglavci provode svoje beskorisne dane. Tek otoliko da popune statistiku UN-a o broju stanovnika na planetu Zemlji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd bar su ti uvrede postale nešto suptilnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
13
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo da ne uđemo u EU. Što bi u tom slučaju mogli poduzeti da poboljšamo životni standard, odnosno da barem vratimo kredite?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

digli bi još kredita osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dobro, oke. Ajmo sad malo o realnim stvarima. Kao što je formalno obrazovanje Krešimira Miška.

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Najviše mrzim kada vodoinstalater tumači pravne akte. A ti se razumiješ u EU integracije kao Mara u krivi k.

U cijeloj priči je nebitno tko je što po struci. Vodoinstalater, vatrogasac, tramvajac, odvjetnik... potpuno nebitno. Ako je građanin RH mislim da pošteno da mu se dopusti da sam pogleda dokumente koje vlada potpisuje u naše ime. Da li će on išta razumjeti čitajući te dokumente je njegova stvar. U ovom trenutku to nije moguće, jer su pregovori s EU (i svi dokumenti vezani s time) državna tajna.
Zašto se onda čudimo što entuzijazam vezan uz EU opada? Zašto bi itko zaokružio ZA na referendumu ako ni sam ne zna što s time dobiva?
Spominješ pravosuđe i usklađivanje sa EU normama. To je izvrsno, ali to je samo jedan dio od 20000 stranica koje vlada potpisuje u naše ime. Što je sa ostalim dijelovima?
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ma ne. Najljepše je pisati pizdarije (stavljati lnikove don Kaćunka, Krešimira Miška i ostalih istjerivača duhova) bez ikakve podloge.

Oni nisu građani RH? Ne žive u RH? Njih se ne tiče da li ćemu ući u EU ili ne? Nemaju pravo glasa o tome?
crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Malo mi je žešće gubljenje vremena objašnjavati * - zašto treba uću u EU

Možeš objašnjavati, ali ne argumentirano. Nitko ne može tvrditi da nam ulazak u EU donosi išta dobrog ili išta lošeg. Ne može jer nema uvida u dokumentaciju. Pogledaj boldano gore.
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajde priznaj, imaš 16 godina i roditelji ti do 22 dozvole onaniranje po forumima.

Malo se skuliraj i pročitaj pravila foruma...DON'T BE EVIL! S ovakvim izjavam se sam spuštaš na razinu petnaestogodišnjaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.01.2011. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › U normalnoj bi se državi očekivalo da baš studenti podrže ulazak u EU, ali eto, mi smo u Hrvatskoj (Osijeku).

U normalnoj bi državi studenti znali da im ulazak u EU otvara vrata obrazovanja i zapošljavanja po cijeloj Europi, da od toga mogu samo profitirati, da i njihova dostignuća dobivaju na cijeni kada država postane član EU (to znaju čak i obični fudbaleri, oni znaju da je puno lakše zaigrati u stranom klubu kad država uđe u EU).

No naši su studenti, ovi u Osijeku barem, na nivou vrhnja i sira, te klanja i pečenja rakije. Njih posao u stvari niti ne zanima, njih zanimaju rezultati nogometaša i rukometaša, oni imaju problema sa jezicima, ali sa kafićima nemaju. Da je barem novinar Ostv-a bio dovoljno ozbiljan da nam dio te, zacijelo prekrasne debate prenese i na portalu. Sigurno je bilo izvanrednih argumenata.


AMEN!

Kad je Martins bio na našem faksu držao predavanje, kao najveću prednost EU je naveo otvaranje tržišta i lakši odlazak u EU Zemlje raditi i živjeti. Pametnom i više nego dovoljno da podrži ulazak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 1:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvjeti su samo paravan... pa mi smo toliko zaduženi da će oni samo doć vamo jedan dan i reć uzet to što je njihovo... i eto nas u evropi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gazzinho
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2011. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi W.M.Felte
Toliko pričaš o klanju, rakiji, vrhnju i siru da te već vidim kao pijanog mesara koji žvače sir dok nabada po tipkovnici. Hvala na predivnom prizoru...
Uglavnom, komentirate studente kao da ruše sve "napore" Hrvatske da uđe u EU, a ljudima je jednostavno bio zadatak iznijeti argumente za i protiv ulaska u EU. Očito je negacija svoj posao odradila bolje što je dovoljan razlog da se svi proeuropski nastrojeni stanovnici ove rupe od zemlje dignu na noge i objasne svim ostalim građanima kako su glupi jer ne znaju kako je EU odlična i super i lijepa i full dobra. jbla nas ista...
Koliko problema otklonimo ulaskom u EU, isto toliko ćemo ih natrag i dobiti. Možda i još gore, vrijeme će pokazati...
Ali Felte, ne brini, i u EU ima mjesta za pijane mesare jer, kao što i sam znaš, to je zanimanje budućnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2011. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa čujte, mi nemamo alternative!!!

Nemožemo ostati nesvrstani, kao onomad kad smo imali Tita. Nemožemo ni birati jer baš i nemamo izbor.
Žalosno je jedino što neznamo što tamo neki pregovarači -megasuper plačeni,pa izgubili vezu sa našom stvarnošću- potpisuju u ime nas! Baš žalosno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 11:30 
Naslov:  Re: Većina osječkih studenata protiv ulaska u EU [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji li malo šanse da se ovo pretvori u argumentiranu raspravu bez vrijeđanja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2011. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko ima svoje razloge za i protiv EU. No, i mene iznenađuje studentski stav po ovom pitanju... Očekivao bi čovjek kako onako mladi, nabrijani, progresivni, poligloti koji vladaju svjetskim jezicima i trendi-zanimanjima jedva čekaju jedno transparentno i uređeno tržište znanja i rada. Kako bi pokazali, konačno, što znaju i mogu.

No, čini se da možda i nemaju što pokazati. Niti znanje (nema znanja preko štele!), niti ideje (do sad im nisu ni trebale, jer su štelom opet sve rješavali) niti namjere za konkretnim radom (odgojeni su s idejom da je rad samo kopanje kanala i da to rade samo oni s manje sreće i rođaka na mjestima). A, istini za volju, na našim predivnim školama naučiše ih samo tome. Profesori i roditelji su prvi uzori koje su vidjeli na djelu...

Donekle razumijem autistični strah od plivanja na otvorenoj pučini, gdje ima i boljih plivača... Sira, vrhnja i kobasica uhvatili su se zato jer nisu čuli za ništa drugo. A ne znaju, jadni, kako tamo u EU ima i boljih sireva i boljih kobasica... I jeftinijih - jer im je u cijenu uračunat samo utrošeni rad, a ne održavanje skupih i beskorisnih državnih agencija na koje računaju kad pozavršavaju fakultete...

A što se političara tiče – EU fondovi će najmanje odgovarati našim regionalistima. Zato jer njihovo korištenje podrazumijeva svrhu, znanje i transparentnost. Neću dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neo091
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: Ruska svemirska postaja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kad na našim fakultetima studira više od pola bosanaca koji ostvaruju razne privilegije preko naših grbača te im sukladno tome nije u interesu da hrvatska uđe u europsku uniju,jer će se onda i za njih promijeniti okolnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neo091 je napisao/la (Pogledaj post): › pa kad na našim fakultetima studira više od pola bosanaca koji ostvaruju razne privilegije preko naših grbača te im sukladno tome nije u interesu da hrvatska uđe u europsku uniju,jer će se onda i za njih promijeniti okolnosti.


Pretjeruješ s postocima, tijekom svog studija iz Bosne sam upoznao 2 ljudi, a upoznao sam mnogo ljudi tijekom studija, što površno, što malo bolje. Kvote su za strance, koliko sam upoznat, do 10 posto, ne znam kako je sad kad je uvedena državna matura. Druga stvar - zašto ne omogućiti nekom iz BiH da studira u Hrvatskoj ako je sposoban, pametan, uči i polaže ispite? Zašto to ne omogućiti i nekom iz neke druge države (iako sumnjam da hrle na naše fakultete)? Ima cijela hrpa studenata iz Hrvatske koji idu studirati u BiH zato što nisu upali na naše fakultete. Misliš li isto i o njima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2011. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Svatko ima svoje razloge za i protiv EU. No, i mene iznenađuje studentski stav po ovom pitanju... Očekivao bi čovjek kako onako mladi, nabrijani, progresivni, poligloti koji vladaju svjetskim jezicima i trendi-zanimanjima jedva čekaju jedno transparentno i uređeno tržište znanja i rada. Kako bi pokazali, konačno, što znaju i mogu.


u sridu !

upravo je to ono cega se boje.

ovakvi stavovi su samo ogledalo kvalitete osjeckog sveucilista

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2011. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Svatko ima svoje razloge za i protiv EU. No, i mene iznenađuje studentski stav po ovom pitanju... Očekivao bi čovjek kako onako mladi, nabrijani, progresivni, poligloti koji vladaju svjetskim jezicima i trendi-zanimanjima jedva čekaju jedno transparentno i uređeno tržište znanja i rada. Kako bi pokazali, konačno, što znaju i mogu.


u sridu !

upravo je to ono cega se boje.

ovakvi stavovi su samo ogledalo kvalitete osjeckog sveucilista


Istina, EU je uređenija od RH, tu se slažem i mnogi se boje ulaska u EU-a upravo zbog toga, i ulaskom u EU krenut će dio stvari nabolje, ali zanima me jedno - zašto toliko uzdizanje u nebesa Europske unije? Uistinu mislite da tamo stvarno teče med i mlijeko, da nema problema, da nema rodbinskih veza, da ti uspjeh na fakultetu ili fakultetska diploma jamči dobar posao i dobar život, da tamo umirovljenici nemaju problema itd., itd.? I uistinu bi mi bilo drago da se prestanu vrijeđati studenti osječkog Sveučilišta - ne kažem da smo Harvard ili tako nešto, ali ima tu uistinu odličnih studenata i odličnih profesora. Nisu svi loši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: