Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Većina osječkih studenata protiv ulaska u EU [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi ste vjerovatno čuli za Krešimira Miška, voditelja emisije "Na rubu znanosti" frontmena benda Hakuna matata, evo što on misli o EU:
http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=70

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tom-2 je napisao/la: ›
a nitko ne zna i ne govori da clanstvo u EU kosta oko 600 mil. eura godisnje...to se ne spominje nigdje


Isto tako se ne spominju 3 000 000 000 eura koji su nam dostupni svake godine iz EU fondova. Hoće li se taj novac na godišnjoj razini iskoristiti, ovisi o državi koja treba ispuniti određene uvjete. Kao npr projektna dokumentacija. Jer nitko, ama baš nitko ne daje novac "na guzove" i "na majke mi".

Fora mi je kad pišete nebuloze i plašite malu djecu sa EU-om Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Svi ste vjerovatno čuli za Krešimira Miška, voditelja emisije "Na rubu znanosti" frontmena benda Hakuna matata, evo što on misli o EU:
http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=70


A Krešimir Mišak je po struci što?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
mariox je napisao/la: ›
Svi ste vjerovatno čuli za Krešimira Miška, voditelja emisije "Na rubu znanosti" frontmena benda Hakuna matata, evo što on misli o EU:
http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=70


A Krešimir Mišak je po struci što?

Pametan čovjek koji misli svojom glavom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
tom-2 je napisao/la: ›
a nitko ne zna i ne govori da clanstvo u EU kosta oko 600 mil. eura godisnje...to se ne spominje nigdje


Isto tako se ne spominju 3 000 000 000 eura koji su nam dostupni svake godine iz EU fondova. Hoće li se taj novac na godišnjoj razini iskoristiti, ovisi o državi koja treba ispuniti određene uvjete. Kao npr projektna dokumentacija. Jer nitko, ama baš nitko ne daje novac "na guzove" i "na majke mi".

Fora mi je kad pišete nebuloze i plašite malu djecu sa EU-om Smile

Pa zato je ova rasprava u redu, da se vidi za i protiv, pa ne ulazimo u zajednicu ljubitelja ptica pjevica već u jednu federalnu tvorevinu i ako već uđemo trebamo biti sigurni da to žele građani ove države, a ne tzv političe elite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
mariox je napisao/la: ›
Svi ste vjerovatno čuli za Krešimira Miška, voditelja emisije "Na rubu znanosti" frontmena benda Hakuna matata, evo što on misli o EU:
http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=70


A Krešimir Mišak je po struci što?

Pametan čovjek koji misli svojom glavom.


Dobro, oke. Ajmo sad malo o realnim stvarima. Kao što je formalno obrazovanje Krešimira Miška.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je već pomalo offtopic, ali zar stvarno misliš da bi čovjek trebao nužno imati formalno obrazovanje da bi kritčki razmišljao i mislio svojom glavom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
tom-2 je napisao/la: ›
a nitko ne zna i ne govori da clanstvo u EU kosta oko 600 mil. eura godisnje...to se ne spominje nigdje


Isto tako se ne spominju 3 000 000 000 eura koji su nam dostupni svake godine iz EU fondova. Hoće li se taj novac na godišnjoj razini iskoristiti, ovisi o državi koja treba ispuniti određene uvjete. Kao npr projektna dokumentacija. Jer nitko, ama baš nitko ne daje novac "na guzove" i "na majke mi".

Fora mi je kad pišete nebuloze i plašite malu djecu sa EU-om Smile

Pa zato je ova rasprava u redu, da se vidi za i protiv, pa ne ulazimo u zajednicu ljubitelja ptica pjevica već u jednu federalnu tvorevinu i ako već uđemo trebamo biti sigurni da to žele građani ove države, a ne tzv političe elite.


Ova rasprava neće niti tebe niti bilo koju zaostalu bundevu sa Balkana uvjeriti u bilo što. Naime, osjećaj nemoći pred vama (Balkanskim ćunjoglavcima) je identičan osjećaj koji je imao Galileo Galilei pred crkvenom komisijom (inkvizicijom) dokazujući da je zemlja okrugla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E to sam samo čekao, ali žao mi je što me nisi proglasio fašistom.Baš mi to fali.Klasično neoliberalističko razmišljanje, kad se netko ne slaže s tobom oko nečega onda vrijeđaš, o velika kozmopolitska dušo.
I da ova uspordeba ti je baš na mjestu, predloži to našoj dragoj premijerki kad bude držala govor.


Zadnja promjena: mariox; 24.01.2011. 21:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Ovo je već pomalo offtopic, ali zar stvarno misliš da bi čovjek trebao nužno imati formalno obrazovanje da bi kritčki razmišljao i mislio svojom glavom.

Nužno je. Najviše mrzim kada vodoinstalater tumači pravne akte. A ti se razumiješ u EU integracije kao Mara u krivi k.
Evo nabroji mi EU regulative iz područja ekologije. Nadalje, kompariraj ih sa HR regulativom do negdje 1990-te.
Pogledaj podatke zagađenosti poljoprivrednog tla teškim metalima u VU-SR Županiji iz 2000-te godine.
Pa onda reci da nam EU ne treba. Kakvo je stanje zagađenosti poljoprivrednih površina teškim metalima, bude ti i drago što ne kupuješ domaće proizvode.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › E to sam samo čekao, ali žao mi je što me nisi proglasio fašistom.Baš mi to fali.Klasično neoliberalističko razmišljanje, kad se netko ne slaže s tobom oko nečega onda vrijeđaš, o velika kozmopolitska dušo.


Oke, ali moraš me razumjeti. Da sam želio djecu, napravio bi ih. I onda bi svom djetetu objašnjavao elementarne stvari. Malo mi je žešće gubljenje vremena objašnjavati * - zašto treba uću u EU. Ajde priznaj, imaš 16 godina i roditelji ti do 22 dozvole onaniranje po forumima.


Zadnja promjena: crveni; 24.01.2011. 21:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laughing Nemam se namjeru prepirati s tobom. U pravu si. Zašto da se jedan 16-ak prepire s ovakvim vrsnim stručnjakom. Neravnopravna borba u svakom pogledu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@crveni mozes ti nama tu pisat svakake fore i gluposti ali ljudi u hrvatskoj znaju da nam europska unija nece donijeti nista dobroga...a tvoje seljacko obracanje prema pojedincima na forumu necu ni spominjati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj njegove uvrede dovoljno govore o njemu samom, a ja se na tako nisku razinu neću spuštati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.01.2011. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tom-2 je napisao/la (Pogledaj post): › @crveni mozes ti nama tu pisat svakake fore i gluposti ali ljudi u hrvatskoj znaju da nam europska unija nece donijeti nista dobroga...a tvoje seljacko obracanje prema pojedincima na forumu necu ni spominjati...


jako me nervira ta floskula 'eu nam nece donijeti nista dobroga'

eu nam je vec sada donijela jako puno toga dobroga ... jer smo morali uskladiti zakonodavstvo sa nekim visim standardima ... obvezni smo smanjiti korupciju ... ekologiju ... ekonomiju ... gradjanske slobode ....bla bla bla.

ulazak u eu ima svoju cijenu ... jednako kao sto svaki ulazak u neku zajednicu zahtijeva kompromise, odricanja, prilagodbe ... ali donosi i puno toga dobroga.

i brak mijenja zivot, dolazak djeteta mijenja zivot ... i opet se zenimo i odgajamo djecu.

ja ipak zelim vjerovati da je bolje imati standarde EU ovdje nego gledati preko grane 'kako je njima bolje'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: