Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad okupio novi tim stručnjaka za još jedan pokušaj brendiranja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 14:12 
Naslov:  Grad okupio novi tim stručnjaka za još jedan pokušaj brendiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Punih godinu dana nakon što je, promjenom gradske vlasti, u ropotarnicu povijesti otišao, pokazalo se, neslavan projekt pokušaja brendiranja Osijeka, Grad je okupio tzv. OS brend tim, koji bi konačno trebao izgraditi prepoznatljivost Osijeka u međunarodnim okvirima.

Podsjetimo, projekt "izgradnje prepoznajnice Osijeka", kako ga je nazivao njegov idejni tvorac, tada vladajući HSP, više od dvije godine neuspješno je pokušavao proglasiti neki osječki brend. Provedeni su i natječaj za izradu verbalne i vizualne konstante Osijeka (također neuspješno), "ulupano" je približno 200 tisuća kuna, a voditelj projekta Goran Trdin i njegovi suradnici su na svaki upit o konkretnim rezultatima odgovorali općenito "kako je to projekt koji traje i nikada neće završiti". Na koncu je sve propalo. Željko Lončar, stručni suradnik za protokol i promidžbu, koji vodi OS brend tim, u ovom trenutku nije želio mnogo otkriti, ali tvrdi kako se ovaj opsežan projekt od prethodnog razlikuje po pristupu i koncepciji.

- "Tim je okupljen prije nepuna dva mjeseca, a u njemu se trenutačno nalazi desetak stručnih osoba iz različitih područja koji su počeli temeljito raditi na tome da Osijek utvrdi način najučinkovitije promocije postojećih brendova. Cilj je stvoriti pozitivniju i ljepšu sliku našeg grada u javnosti, te je promovirati putem različitih sadržaja i događaja", ističe Lončar, inače inicijator ideje.

Od gradskih odjela uključile su se društvene djelatnosti, gospodarstvo i financije, a od samoga početka u projektu je i Mario Romulić, poznati osječki fotograf i snimatelj. OS brend za nekoliko će dana objaviti brošuru u kojoj će iznijeti konkretnije ideje, a prve bi trebale zaživjeti ujesen.

- "Nakon sastanka s gradonačelnikom Krešimirom Bubalom, utvrdit ćemo sljedeće korake. Sredstva za tu namjenu nisu određena u proračunu, nego će se, prema potrebi, koristiti s različitih pozicija", najavljuje Lončar.

Gradonačelnik Bubalo potvrdio nam je kako je načelno podržao ovu inicijativu, za koju smatra da je temeljita, sveobuhvatna i – ozbiljna.

- "Okupili su se kvalitetni ljudi koji jamče uspješnost projekta, iza kojega će Grad svakako stati, a brzina njegove realizacije ovisit će o novcu. Osijek ima niz brendova, samo ih treba 'izvući' i promovirati. Prva bi na redu trebala biti promocija bogate glazbene povijesti Osijeka", najavljuje Bubalo.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031


Pročitajte i...
[05.06.2009.] Grad ostao bez logotipa i novca za novi natječaj!
[12.05.2009.] Istekao rok za predaju radova na natječaju za izradu logotipa, znaka i slogana Osijeka
[27.03.2009.] Natječaj za izradu logotipa, znaka i slogana Osijeka
[12.02.2009.] Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?
[23.10.2008.] Projekt brendiranja ušao u fazu oblikovanja vrijednosti brenda Osijeka
[14.07.2008.] Rezultati istraživanja identiteta grada Osijeka
[06.05.2008.] Otvorena web stranica Brend grada Osijeka
[13.02.2008.] Počelo istraživanje za brendiranje Osijeka
[16.02.2008.] Goran Trdin o projektu brendiranja Osijeka
[08.01.2007.] Zagrepčani 'brendiraju' Osijek za 200.000 kuna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brendiranje, zar opet?

Nestrpljivo čekamo ideje u ovom novom pokušaju. Da se imamo čime zabavljati.

Usput, brendovi "selotejp" i "garaža" nisu ništa manje aktualni, iako se vlast promijenila, dapače. Mekdonald u HNK-u još je uvijek jedinstvena pojava u svijetu.

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Sredstva za tu namjenu nisu određena u proračunu, nego će se, prema potrebi, koristiti s različitih pozicija"[/i], najavljuje Lončar.


Predlažem slijedeće pozicije: plaće gradonačelnika i gradskih službenika, žiro-račun Hdssb-a, te džepovi u hlačama kvalitetnih ljudi koji su se uključili u projekt.

Ako će se raditi volonterski, onda nemam ništa protiv brendiranja, brandiranja i prepoznajnica. Siguran sam da nitko od sudionika posla neće tražiti honorar, već će raditi iz ljubavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2010. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene fascinira originalnost ove ideje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2010. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma imamo mi vec brend, opce poznati: "LOPOVI".

I imamo ih toliko da ih mozemo davati u akciji uzmes jednog dobijes tri gratis Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.06.2010. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

brendirajte kulen i njegovu seku.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 16:15 
Naslov:  Re: Grad okupio novi tim stručnjaka za još jedan pokušaj brendiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Sredstva za tu namjenu nisu određena u proračunu, nego će se, prema potrebi, koristiti s različitih pozicija", najavljuje Lončar.

Ovi su uspjeli ostvariti komunistički ideal:
radi koliko hoćeš, uzmi koliko ti treba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2010. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je jedan od najvećih brandova Osijeka, trenutno aktualni - komarac.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2010. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

brand grada je brandiranje grada osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2010. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
brand grada je brandiranje grada osijek031.com smile

...i taj brand traje pune 4. godine. osijek031.com smile Traje, i traje... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2010. 18:24 
Naslov:  Re: Grad okupio novi tim stručnjaka za još jedan pokušaj brendiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lol, opet bi nas brendirali (meni to zvuci kao zigosanje stoke, no dobro) - no ne cini li vam se da je brendiranje zgodan nacin da si neki stave koju pinku u dzep (po principu ni or'o ni kop'o)?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2010. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
... no ne cini li vam se da je brendiranje zgodan nacin da si neki stave koju pinku u dzep (po principu ni or'o ni kop'o)?

To je svima jasno kao dan...podrazumijeva se... Wink Mislim, da u 4 godine od mora ideja ne mogu ništa naći...preočito i vrijeđa inteligenciju ljudi ovoga grada.

Toliko ima stvari koje mogu postati brand Osijeka, a oni jadni ne mogu naći (u 4 godine!!)...baš mi ih je žao... osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 18:43 
Naslov:  Re: Grad okupio novi tim stručnjaka za još jedan pokušaj brendiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je grad slučaj, tako da ga je teško drugačije brendirati. pogotovo sada kada gradska uprava sjedi u Drinovcima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.06.2010. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posljednji pokušaj brice da se od guzice napravi lice.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2010. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
Posljednji pokušaj brice da se od guzice napravi lice.

Hahahah...možda u tome i uspiju...osijek031.com smile Ipak su vješti mađioničari kad pare trebaju ispariti...pa se ne bih ni ovome čudila... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arsen1
Offline
Ukupno postova: 77
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno se svatko razbacuje riječju stručnjak. Po čemu je lončar stručnjak, a po čemu nije trdin. Raspišite natječaj otvorenog tipa i neka najbolja ideja pobjedi. I onda ćete vidjet da ni onaj koji pobjedi sebe neće nazivat stručnjak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: