Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2010. 15:31 
Naslov:  Re: GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo materijala za GPP...ipak ovo spada u savršenu temu za njihove (ne)radnike, pa možda nekad i pogledaju ovaj portal, da vide na koga se ljudi žale ili koga su pohvalili...pa da im na osnovu toga isplate plaće...

Poslala sam mail pritužbe GPP-u, sljedećeg sadržaja...i sad čekam odgovor.

"Poštovani, šaljem Vam post koji sam napisala na osijek031.com, u kojem sam se požalila na jednog zaista lošeg i bezobraznog vozača, koji je, kako čujem, ispomoć. Mislim da u one 3 skupine plaćanja, spada u onu 4. jer je ovo što on radi, nevjerojatno bezobrazno...pročitajte pa sami prosudite. Napisala sam i pohvale za nekoliko vozača, koji su uvijek bili stvarno ljudine i zaslužuju posao koji obavljaju!

Sinoć je GPP-ov bus za Laslovo (10.03.2010.), od 21.20h, na zavoju poslije Cestinga sletio u kanal. Bus je jutros još uvijek bio u kanalu...baš se pitam dal je još uvijek...

A vozač koji je tad vozio inače je takav idiot da se takav kretenizam ne sreće tako često...mislim da od one 3 skupine (A, B, C) on spada u D, jer je stvarno debil! Njemu treba oduzet taj posao jer ima toliko mladih i sposobnih ljudi, pored takvih mamlaza koji griju dupe u busu i rade što hoće!

Uvijek, ali UVIJEK kad vozi za Osijek...ide tako sporo, da bus samo što ne rikne. Nevjerojatno je da se čovjek trudi što sporije voziti da ljudi ne stignu. Uz to što kasni, vuče se ko usran...zna da uvijek presjedam iz busa s Brijesta (22.08h - uvije kasni, po običaju)na Tenjac, u 22.20h, al vuče li se vuče...jednom prilikom, od mnogobrojnih, kad mi je bus otišao jer ovaj nije sposoban voziti bus kako treba, kažem mu ja: "Trebala sam stići na onaj bus koji mi je sad otišao."

Kaže on: "I šta sad ja tu mogu?"

Pa majmune jedan, debilu...Ja plaćam kartu, oni su tu zbog nas, a ne mi zbog njih...što on može? Pa da je imalo sposoban, kreten bi došao na vrijeme, ne bi se vuko k'o da se usrao, i bio bi uljudan i ljubazan, ako ništa drugo. A ne mi praktički reći: "Šta ti ja mogu, tko te j*be..?

SVi, vozači s Brijesta/ na Brijest dolaze za max. 10 min - po danu i kada je gužva, po noći 7 min, a ovaj debil ne može doći na vrijeme i još po noći, kad praktički nema uopće prometa, njemu treba 10 min (i više) da se doslovno dovuče do Gajevog.

Ne kažem da treba juriti kao manijak, ali da se provožete s busom kad on vozi, mislim da biste podivljali!

A ovo je već ne znam koji put...

I da...a sinoć, taj bus koji je on vozio od 21.20...dečko trebao ići na taj bus. I pazite sad ovo: bus stoji na stanici...dečko dotrčao do njega, stajao TOČNO ispred njega 2 m, još mu pokazivao da ne kreće...i ovaj kreten se toliko potrudio krenuti i zaobići ga u širokom luku. Pa gdje to ima?!?! Takav bezobrazluk...nemam riječi!!

TOČNO, ali točno ispred busa je bio, i majmun se toliko potrudio da ga ostavi da čeka po tom snijegu i vjetrusini i na hladnoći. I još nije bilo ni auta ni drugih autobusa na cesti...gledao ga je kako stoji 2 m ispred njega i zaobišao ga...ma kreten...i mislim da mu je ono slijetenje u kanal bila kazna za to što je takav papak...karma...sve se vraća, sve se plaća...I uz to što je dečko bio točno ispred busa, vozač kojeg sam u daljnjem tekstu pohvalila, gosp. Anić, pogodio je grudom bus, da se onaj zaustavi, ali NIJE HTIO! Prebezobrazno!

Ali sreća u nesreći, barem smo dečko i ja zajedno dočekali sljedeći bus i hvala Bogu, nije bio u tom busu koji je letio u kanal! Al' valjda će onom debilu to biti lekcija!

Koliko sam puta zbog tog debila morala čekati sat vremena jer dođe 30 sec. ili 1, 2, 3 min kad budevi odu...nije da ikome želim suditi, ali stvarno...kao što sam napisala, sve se vraća, sve se plaća!

A za ovo ću se stvarno žaliti GPP-u jer sam već previše srpjela njihova sr*nja!

Ima stvarno fer vozača, koji zaslužuju da ih nagrade jer su odlični vozači, a prije svega LJUDI! Po imenu/prezimenu ih znam nekoliko pa ću ih ovim putem i pohvaliti: gospodin Mato Anić iz Čepina...uvijek korektan, ljubazan...i zaslužuje svoj posao. Zatim, gospodin Adam, onako stariji čovjek s naočalama, malo proćelav...isto stvarno legenda od čovjeka...i još jedan vozač, onako malo niži, crne kose, i vozi većinom popodnevnu relaciju Tenja-Čepin.

Tako sam rije 2 tjedna trčala na bus za grad...bila na sasvim drugoj strani ceste, 300 m od stanice, a na stanici nikog, a vozač je bio tako dobar, da je stao na stanicu i čekao me da dotrčim do busa...još je potrubio da mi da znak da će me pričekati. E TO su PRAVI vozači, a ne oni debili koji su ništa drugo nego gnjide!

I još jedna pritužba...u utorak, autobus koji polazi sa Gajevog u 16.20h...dečko je ušao u bus i htio nadoplatiti kartu. S tim da je na karti već prethodno imao 5 kn, htio je nadoplatiti 10 kn. a kako svi znamo, vozač najprije treba nešto utipkati (vjerojatno iznos), pristisnuti enter, a putnik mora 2 prisloniti kartu. Jedamput zbog nadoplate, a drugi put zbog prijave. On je dečku rekao da prisloni kartu (a da pritom ništa nije utipkavao kod sebe na aparatu, već samo pritisnuo enter). Dečko je prislonio kartu, i zasvjetlilo je zeleno, odnosno, karta je bila prijavljena. A svi znamo da se kod nadoplate mora dvaput prisloniti karta ( prvi put nadolata, drugi put prijava). To je dečko i učinio, ali kada je 2. put prislonio kartu, zapištalo je i zasvjetlilo crveno, pisalo je: "KARTA VEĆ VALIDIRANA", odnosno ono što se pojavi kada ste već prijavljeni. Vozač NIJE dao račun, UZEO JE sebi 10 km, a dečko otišao na mjesto. Kada su mu proradili klikeri, sjetio se da tu nešto ne štima te se opet vratio do vozača, da bi se ovaj počeo derati: "Kako ti možem meni tako..? Koliko ti imaš godina..?" Zar je bitno koliko netko ima godina ako ga netko na proečit način želi prevariti i okrasti?? Mislim, stvarno, koji bezobrazluk!!

A ako je karta nadoplaćena, putnik MORA dobiti račun, i ta karta mora imati račun uvećan za 10 kn ako ih je vozač nadoplatio, a ne uzeo sebi.

da skratim priču...vozač je takvom brzinom vratio tih 10 kn natrag dečku i bezobrazno rekao: "Šta ti je 10 kn? Evo ti...vozi se na moj račun."

Oprostite, ali kakav "njegov račun"? On je na preočit način pokušao nekoga okrasti...pa nisu ni ljudi ludi ni glupi da ne vide kad ih netko želi pokrasti...
A da napomenem, dečko je imao na početku 5 kn na karti, a nakon toga, je bio u minusu nešto malo više od 2 kn. Tako da karta NIJE bila nadoplaćena!

I molim Vas da se po ovom pitanju nešto zaista učini jer plaćamo karte da bi nas na kraju vozači levatili i potkradali, zaobilazili nas na praznoj cesti i prolazili kao pokraj turskog grolja, samo da bi napakostili drugima!

Ovakve stvari događaju se unazad nekoliko godina, a sad su počela i potkradanja...ali je ovaj put stvarno prevršilo svaku mjeru te sam se odlučila žaliti! Ovo je ništa drugo nego za novine!"


Zadnja promjena: Stella1989; 11.03.2010. 16:11; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rješenje ovog problema bi bio da koristiš tramvaj osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2010. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › rješenje ovog problema bi bio da koristiš tramvaj osijek031.com smile

Imaju i oni svojih bisera, od onih baba vozačica što se preseravaju, pa do vozača (mada vozači i nisu toliki diklići)...al' oni s busevima su nenadmašivi...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2010. 16:20 
Naslov:  Re: GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ček ti si njih uputila na ovaj forum da pročitaju ili?Zbog tako sročenog teksta, osim što te neće shvatiti ozbiljno, možda popušiš prijavu dotičnog kojeg si tako lijepo ishvalila Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2010. 23:34 
Naslov:  Re: GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › ček ti si njih uputila na ovaj forum da pročitaju ili?Zbog tako sročenog teksta, osim što te neće shvatiti ozbiljno, možda popušiš prijavu dotičnog kojeg si tako lijepo ishvalila Laughing

Kopirala sam im tekst koji sam napisala i još dodala opis što i kako. Smile Ugl, sve ono što piše u mom postu iznad sam i njima poslala. Kontam da način pisanja nije baš primjeren, ali već pucam po šavovima zbog njihovih sr*nja! I dosadilo mi je sve finjaka. Vrijeme je da se stane na kraj takvim debilima. Ima još puuuno loših stvari vezanih uz GPP koje sam trpjela godinama, ali ono jučer prevršilo je svaku mjeru! Nije mi se više dalo šutjeti, nego sam se odlučila potruditi sastaviti im pritužbu pa nek malo vide kakvi kreteni tamo rade.

Koliko sam se samo nasmrzavala zbog debila koji namjerno kasne i vuku se ajme, sat vremena puta ne znam ni ja koliko večeri po najvećoj zimi...unazad 3-4 godine...

Prvo je neki mađar Molnar yeo gowna, pa sad ovaj babac...ma fuj! I koliko puta sam se žalila na Gajevom, ali nikakve koristi...i sad mi je prekipjelo! Pa nek se i gosp. Medić pozabavi time! Što se mene tiče, nek takvim idiotima skine i 30% plaće jer su loši vozači i prije svega NEljudi! Stvarno, kakvi ljudi imaju (dobro plaćen) posao...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): › ček ti si njih uputila na ovaj forum da pročitaju ili?Zbog tako sročenog teksta, osim što te neće shvatiti ozbiljno, možda popušiš prijavu dotičnog kojeg si tako lijepo ishvalila Laughing

Kopirala sam im tekst koji sam napisala i još dodala opis što i kako. Smile Ugl, sve ono što piše u mom postu iznad sam i njima poslala. Kontam da način pisanja nije baš primjeren, ali već pucam po šavovima zbog njihovih sr*nja! I dosadilo mi je sve finjaka. Vrijeme je da se stane na kraj takvim debilima. Ima još puuuno loših stvari vezanih uz GPP koje sam trpjela godinama, ali ono jučer prevršilo je svaku mjeru! Nije mi se više dalo šutjeti, nego sam se odlučila potruditi sastaviti im pritužbu pa nek malo vide kakvi kreteni tamo rade.

Koliko sam se samo nasmrzavala zbog debila koji namjerno kasne i vuku se ajme, sat vremena puta ne znam ni ja koliko večeri po najvećoj zimi...unazad 3-4 godine...

Prvo je neki mađar Molnar yeo gowna, pa sad ovaj babac...na fuj! I koliko puta sam se žalila na Gajevom, ali nikakve koristi...i sad mi je prekipjelo! Pa nek se i gosp. Medić pozabavi time! Što se mene tiče, nek takvim idiotima skine i 30% plaće jer su loši vozači i prije svega NEljudi!

Svaki autobus ima uređaj koji se zove tahograf. Taj uređaj služi da bi bilježio vremena polazaka, brzinu vozila, koliko je vozilo stajalo itd. Brzina gradskog autobusa je zakonom ograničena na 50 km/h što je vidljivo istaknuto i na zadnjem dijelu autobusa. Vjerujem da pomenuti vozač nije vozio bitno manje od pomenutog ograničenja, nego su drugi vozili više i time riskirali za to zakonom predviđene sankcije.Ako si sigurna da se namjerno vukao kako kažeš da bi ljudi zakasnili na presjedanje to možeš lako provjeriti u GPP-u.
Ako ti ili bilo tko drugi ima primjedbu na djelatnike Gpp-a (vezano za tvoj komentar o pokušaju krađe , neprimjerenog ponašanja i slično) treba jednostavno slučaj trenutačno prijaviti prometnom uredu GPP-a. Naknadno pljuvanje po nekom zasigurno neće rezultirati popravljanjem kvalitete usluge i pomoći utvrđivanju činjenica.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo...ooo...znam ja takve kao on...također znam da imaju i tahograf, samo...taj čovjek se vuče toliko sporošću da bus kad ga vozi zvuči kao da crkava. A samo su 2 vozača koji tako sporo voze (dotični i Molnar - Molnar je prije dosta dugo vozio tu liniju, a sad su ovog drugog stavili prije koji mjesec), odnosno, vuku se i ZNAJU na koji bus ja presjedam. Od 365 dana u godini, najmanje 330 dana idem tim busom, tako da predobro znaju kud idem i kad idem.

Nije u redu biti takvo gowno i vući se, voziti sporije nego kornjača i biti takav NEČovjek, i što je još bezobraznije...da on meni ima obraza reći: "Šta ti ja mogu?" Pa može za promjenu voziti kako treba, a ne k'o puž. Kad na semaforu tek počne treperiti zeleno, on već tad staje, ni ne trudi se proći, a može...vidi se... Ma uf...i onda se čovjek samo naživcira kad vidi da mu bus ispred nosa odlazi koji je dotad stajao na Gajevom jer se svi busevi u 22.20h čekaju.. i da će morati čekati sat vremena po vjetru i hladnoći.

A jedan vozač je čak nazvao Gajev da me sačekaju, odnosno da slučajno ne otiđu busevi prije vremena i da ne zakasnim. Stvarno, to mu nikad neću zaboraviti...čovjek je potrošio kune sa svog mobitela da bih ja sigurno stigla na svoj bus. Eto, to se zove uljudnost i ljudskost! A ne oni što nekoga boli briga za putnike i koji im samo pakoste...očito nemaju pametnijeg posla.

I btw...iz onog što nije htio stati dečku koji je bio 2 m ispred njega, točno na sredini ispred njega...pokazuje koliki je to kreten i gnjida! A dosta mi je takvih!! I da na znak vozača, koji je bus pogodio grudom, da nije htio stati...vidi se da to radi namjerno! Gledao je u dečka, kretao i zaobišao ga u velikom luku...čak se toliko potrudio...nemam riječi! To može znati samo onaj koji to na vlastitoj koži osjeti...nikako drugačije.

Ima vozača koji su stvarno ljudine, a ima i ovakvih koji bi trebali znati cijeniti svoj posao i (jako dobru) plaću, jer ni ne znaju koliko su zapravo sretni...da imaju štelu da rade u takvoj firmi, i da im je posao i više nego siguran!

Btw, puno puta sam se žalila u prometnom uredu GPP-a, oni kažu da će zapisati i nikom ništa...zato, od toga nikakve koristi...tako da se mogu slikat.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Od 365 dana u godini, najmanje 330 dana idem tim busom, tako da predobro znaju kud idem i kad idem.

Nije u redu biti takvo gowno i vući se, voziti sporije nego kornjača i biti takav NEČovjek, i što je još bezobraznije...da on meni ima obraza reći: "Šta ti ja mogu?" Pa može za promjenu voziti kako treba, a ne k'o puž. Kad na semaforu tek počne treperiti zeleno, on već tad staje, ni ne trudi se proći, a može...vidi se... Ma uf...i onda se čovjek samo naživcira kad vidi da mu bus ispred nosa odlazi koji je dotad stajao na Gajevom jer se svi busevi u 22.20h čekaju.. i da će morati čekati sat vremena po vjetru i hladnoći.

A jedan vozač je čak nazvao Gajev da me sačekaju, odnosno da slučajno ne otiđu busevi prije vremena i da ne zakasnim. Stvarno, to mu nikad neću zaboraviti...čovjek je potrošio kune sa svog mobitela da bih ja sigurno stigla na svoj bus. Eto, to se zove uljudnost i ljudskost! A ne oni što nekoga boli briga za putnike i koji im samo pakoste...očito nemaju pametnijeg posla.



Oni to rade uvijek ili samo kada tebe vide u busu?

A vidiš da i onaj koji se "žuri" nekada ne stigne na Gajev u 22:20 pa je morao zvati sa svoga mobitela kolegu da te pričeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fred...de čitaj između redova...onaj se nije žurio, vozio je normalno. A bio je jako blizu Gajevog i nije htio da bude na knap, pa je nazvao da stignem...kapiraš?

I btw...u tom busu većinom samo ja budem...samo koji put bude još 2 čovjeka...tako da praktički ni ne staje na stanicama, a u startu uvijek kasni..

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 0:56 
Naslov:  Re: GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd da i ja malo popljujem dotične osijek031.com smile prije nekoliko tjedana lega i ja idemo na bus na vukovarsku, na onu stanicu kod fotokopirnice. Malo smo kasnili, ali smo sitgli dovoljno brzo da ga uhvatimo na stanici kako čeka da mu se upali zeleno (semafor je odmah ispred stanice). Kako je već pokupio putnike, preostalo nam je jedino kucati na vrata da nas vozač pusti. Možda bi nam to i upalilo da nas lik nije samo pogledao, okrenuo glavu, pričekao zeleno i pa pa... al upamtio sam ja njega, srest ćemo se mi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 1:03 
Naslov:  Re: GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Ajd da i ja malo popljujem dotične osijek031.com smile prije nekoliko tjedana lega i ja idemo na bus na vukovarsku, na onu stanicu kod fotokopirnice. Malo smo kasnili, ali smo sitgli dovoljno brzo da ga uhvatimo na stanici kako čeka da mu se upali zeleno (semafor je odmah ispred stanice). Kako je već pokupio putnike, preostalo nam je jedino kucati na vrata da nas vozač pusti. Možda bi nam to i upalilo da nas lik nije samo pogledao, okrenuo glavu, pričekao zeleno i pa pa... al upamtio sam ja njega, srest ćemo se mi...

Upravo o tome i pričam...neki će ti i stati, pričekati te makar ne bilo nikoga na stanici, a neki će ti na semaforu samo hladno okrenuti glavu pa ti budalo čekaj sljedeći bus...zašto bi se ti vozio u toplom busu, došao kući na vrijeme, kad možeš sat vremena čekati sljedeći...a uz to plaćaš i kartu...moraš biti sretan što daješ iz svog džepa za takav bezobrazluk...mislim stvarno... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 1:11 
Naslov:  Re: GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nije nimalo uredu od GPP-a što ukida linije/buseve šakom i kapom, a ljudi nemaju pojma da se išta promijenilo...vidjet ćete...

Zanima me kako je moguće da se raspored za Ivanovac - Laslovo - Antunovac mijenjao od Nove godine 3 puta? Najprije se ukine bus od 22.10 (tada po rasporedu treba biti na Brijestu), nikoga se ne obavijesti, čekamo nekoliko dana bus koji uopće neće doći i koji je zadnji kojim mogu stići do Osijeka pa na Tenjac...zatim da dođem na Gajev i da mi tamo kažu da taj bus vozi "po potrebi"...što bi to uopće trebalo značiti?! Kako da ja znam kad će bit "potreba" pa da mogu kući tim busom?

Zatim se opet promijenio vozni red u kojem je bus vraćen, ovaj put piše da s Brijesta u 22.08h, ali to pojedincima očito ne igra nikakvu ulogu kada bus treba stići...

Zatim se ukine bus za Ivanovac - Laslovo - Antunovac od 23.10h...ljudi nemaju pojma...i što da rade...preovedu noć na stanici ili da odu do autobusnog kolodvora pa da tamo sjede u toplom i čekaju prvi jutarnji bus??

Ali dobro...barem je bus vozio za Brijest...kad ono...prošli tjedan...čekaju ljudi na stanici bus koji već neko vrijeme vozi u 23.10h do Brijesta...i nema ga...ja se sjetila da se nije možda promijenio vozni red i da se nije dogodila takva nebuloza pa da je i taj bus ukinut...što mi je bilo nevjerojatno...nazovem brata da provjeri i kaže da je OPET promijenjen...nazovem dečka, koji je s drugim putnicima čekao bus koji neće doći...kažem mu što je i što mu drugo preostaje, nego ići pješke po toj hladnoći i po mraku sat-sat i pol vremena do kuće, a treba ujutro ustati pa na posao...

I stoga se pitam: Kako je moguće da se raspored u 3 mjeseca promijeni 3 puta, a svi dobro znamo kada su se rasporedi uvijek mijenjali - 2 puta godišnje (na ljeto kad završava škola i u jesen kada počinje škola)? Jel to neki novi trend mijenjanja buseva svaki mjesec ili?

Čovječe...one linije za Jug 2 se kote k'o nenormalne, a za Brijest koji je iste udaljenosti se samo ukidaju...što sljedeće možemo očekivati? Ukidanje 2. zone i vožnju samo u 1. zoni po Osijeku?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 5:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
@simo...ooo...znam ja takve kao on...također znam da imaju i tahograf, samo...taj čovjek se vuče toliko sporošću da bus kad ga vozi zvuči kao da crkava. A samo su 2 vozača koji tako sporo voze (dotični i Molnar - Molnar je prije dosta dugo vozio tu liniju, a sad su ovog drugog stavili prije koji mjesec), odnosno, vuku se i ZNAJU na koji bus ja presjedam. Od 365 dana u godini, najmanje 330 dana idem tim busom, tako da predobro znaju kud idem i kad idem.

Nije u redu biti takvo gowno i vući se, voziti sporije nego kornjača i biti takav NEČovjek, i što je još bezobraznije...da on meni ima obraza reći: "Šta ti ja mogu?" Pa može za promjenu voziti kako treba, a ne k'o puž. Kad na semaforu tek počne treperiti zeleno, on već tad staje, ni ne trudi se proći, a može...vidi se... Ma uf...i onda se čovjek samo naživcira kad vidi da mu bus ispred nosa odlazi koji je dotad stajao na Gajevom jer se svi busevi u 22.20h čekaju.. i da će morati čekati sat vremena po vjetru i hladnoći.

A jedan vozač je čak nazvao Gajev da me sačekaju, odnosno da slučajno ne otiđu busevi prije vremena i da ne zakasnim. Stvarno, to mu nikad neću zaboraviti...čovjek je potrošio kune sa svog mobitela da bih ja sigurno stigla na svoj bus. Eto, to se zove uljudnost i ljudskost! A ne oni što nekoga boli briga za putnike i koji im samo pakoste...očito nemaju pametnijeg posla.

I btw...iz onog što nije htio stati dečku koji je bio 2 m ispred njega, točno na sredini ispred njega...pokazuje koliki je to kreten i gnjida! A dosta mi je takvih!! I da na znak vozača, koji je bus pogodio grudom, da nije htio stati...vidi se da to radi namjerno! Gledao je u dečka, kretao i zaobišao ga u velikom luku...čak se toliko potrudio...nemam riječi! To može znati samo onaj koji to na vlastitoj koži osjeti...nikako drugačije.

Ima vozača koji su stvarno ljudine, a ima i ovakvih koji bi trebali znati cijeniti svoj posao i (jako dobru) plaću, jer ni ne znaju koliko su zapravo sretni...da imaju štelu da rade u takvoj firmi, i da im je posao i više nego siguran!

Btw, puno puta sam se žalila u prometnom uredu GPP-a, oni kažu da će zapisati i nikom ništa...zato, od toga nikakve koristi...tako da se mogu slikat.


Za @Stellu 1989 i sve ostale koji misle da postoji problem sa radom osoblja GPP-a. Kad imate problem odmah nazovite prometni ured GPP-a, jer naknadno vrijeđanje i "plakanje" po forumima ne doprinosi rješavanju problema i utvrđivanju činjenica.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo...već sam ti napisala da sam se puno puta osobno žalila prometniku na Gajevom, on samo kaže da će zapisati i nikom ništa...znači, žalila sam se, ali nisam vidjela nekakve koristi od toga...pa sam im poslala pritužbu i rekli su mi da će mi direktor odgovoriti u roku 2-3 dana.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ds
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Stella 1989 - nerado se upuštam u raspravu o nečemu što nisam vidjela, ali mislim da neke stvari trebaju biti jasne... Iz ovog što pišete u svojim postovima, ispada da bi vozači trebali stati na svakom mjestu, a ne na mjestima koja su zakonom odrađena za zaustavljanje. I da bi trebali voziti iznad zakonskih ograničenja, da bi Vi stigli presjesti. Očito je da linije koje koristite nisu usklađene vremenski i bolje da ste napisali molbu/zahtjev/prijedlog GPP-u da uskladi te linije, nego da ste napali čovjeka zato što ne želi kršiti zakon "Vama za ljubav". Ovi vozači koji su bili "ljubazni" prema Vama - zar nije moguće da su samo željeli šarmirati mladu djevojku? I njih izuzetno hvalite. Dok ove druge, koji vjerojatno samo profesionalno rade svoj posao (ne voze kroz žuto, ne voze brže od dopuštenog i slično) napadate. Znate i sami da neki od takvih prekršaja mogu dovesti do gubitka vozačke na određeni rok. Što bi trebao taj vozač reći npr. svojoj djeci - zašto idućih 6 mjeseci nema plaću? Jer je htio biti ljubazan prema Vama? To je isto kao da očekujete da Vam prodavačica otvori trgovinu u 6,45 jer imate obveze od 7,00 (iako je njeno radno vrijeme od 7,00). Možda je ljudski od nje prema Vama, ali je li ljudski od Vas prema njoj? Predlažem Vam da ubuduće predvidite da ćete morati presjedati i pritom čekati slijedeći bus (i vjerujte, u ovom gradu ima studenata koji svakodnevno čekaju puno duže svoj prijevoz), te to vrijeme nastojte organizirati (i sama sam znala čitati literaturu čekajući prijevoz). Vi jeste u ovoj situaciji klijent, ali Vaša očekivanja teško da može ispuniti javni prijevoz. Sigurna sam da ćete biti puno zadovoljniji kad budemo imali mogućnost korištenja jeftinijeg taksija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: