Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gppterminator
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.08.2009. 2:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e tako je.....dva psa....drugar iz djpipija...hahahah...jedan je krvolocan od njih,onaj zutiiiii(MORZAN,hahahah).....Smile)))) ma bit ce sve ok,sjebat ce Meduc te koeficiente.,,..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.08.2009. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm da možda da ih sj...e kao što je nonoselić to napravio u Vodovodu? Znaš kako je to VAŠ nNovoselić u Vodovodu radio? Nema kolektivnog ugovora, dipllomirani pravnici imaju plaći 2700, kvaliteta vode katastrofalna, alivažno je da je tvrtka upluisui da direktor ima gliser u dvorištu. Jel to smisao javne tvrtke? Da je sve katastrofa ali je važno da posluje u plusu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2009. 22:50 
Naslov:  Re: GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se čini da su „Medenom“ bile narodski rečeno veće oči od stomaka. Precijenio je svoje mogućnosti i podcijenio problematiku Gpp-a. Pa će se sada pokušavati „izvaditi“ stečajem , otpuštanjem djelatnika ili drastičnim rezovima plaća uposlenika .

Nema Gpp-a – nema problema. Nema radnika – nema problema

Poželjela sam našeg ekonomskog „gurua“ podijeliti sa ostatkom svijeta da na brzinu sjebe recesiju ! .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crni ss
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2009. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to što se hsp moronima koji su zaposleni u gpp ili nekom drugom javnom poduzeću ne daju otkazi je razlog MENAĐERSKI UGOVOR koji obavezuje grad ili tvrtku u kojoj rade isplate velikih otpremnina u slučaju otkaza........
zato im se daju drugi poslovi.....
a koliko je medo sposoban kao direktor gpp....hmmm....?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovac
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2009. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Od 1. kolovoza najuži članovi obitelji dijela zaposlenih u GPP-u više neće imati pravo na besplatan gradski prijevoz. Također, novi direktor, mr. sc. Igor Medić najavljuje ukidanje dvostruke prijevozne povlastice koju sada koristi 408 “gepepovaca” a, ovisno o odluci Grada, radnicima će vjerojatno biti ukinuta i naknada za prijevoz. Ostat će im, međutim, pravo na besplatan prijevoz.

To konkretno za gradsku tvrtku, koja je trenutačno u minusu 10 milijuna kuna, znači prvi korak uštede od 1,3 milijuna kuna! Doda li se uštedi neuprihodovani poklon besplatnog prijevoza članovima obitelji uposlenih po cijeni važeće radničke karte od 230 kuna, prihodovanje će bar biti povećano.

- Sva četiri sindikata slažu se s činjenicom da je GPP u teškoj situaciji i da je potrebna provedba restriktivnih mjera unutar tvrtke, ali i prema sugrađanima jer dosadašnja populistička politika prema povlaštenom prijevozu ne odgovara realnim mogućnostima poduzeća koje je 2008. godinu završilo s gubitkom od 5,86 milijuna kuna te s trenutačnim dugoročnim kreditima i zaduženjima u visini 200 milijuna kuna, pojašnjava Medić, dok na njegovom radnom stolu stoji sistematizacija radnih mjesta.

- Nije to nova shema, ali bit će kada napravimo sistematizaciju radnih mjesta te sa sindikatima potpišemo novi Kolektivni ugovor i Pravilnik o radu. Mjesečni trošak za plaće sa 4 milijuna smanjit ćemo na 3 milijuna kuna, što na godišnjoj razini znači uštedu od 12 milijuna kuna, kaže Medić, odlučan provesti nepopularno kresanje troškova zbog ušteda u kriznoj situaciji.

U tom smislu pretresa se pravo na besplatan, povlašteni i subvencionirani prijevoz koji koristi 23.900 evidentiranih putnika, uključujući 17.000 umirovljenika s “butrama” (iako ih prema procjeni ima 30.000 u Osijeku). Zanimljivo, od uvođenja “butri” GPP bilježi mjesečni gubitak od 700.000 kuna! “Butre” neće biti ukinute, ali će biti predložene novosti u zonama naplate.

Igor Medić, direktor GPP-a:
- Predložit ću Gradu da direktori gradskih tvrtki naknade za prijevoz radnika plaćaju izravno GPP-u.


Piše: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

Gospodo sigurno znam da Medić nije dobro informiran bar što se tiče povlastica za prijevoz članova obitelji radnika GPP-a. Naime tu uslugu koriste samo djeca uposlenika koja redovito pohađaju srednju školu te to pravo ostvaruju uz predočenje valjane potvrde o redovnom polaženju iste. Volio bih znati da li je Medić isto tako uskratio pomoć i uslugu svojoj djeci ( ako ih ima ) u BIOS-u. Ako je ili ako je naplatio onda svaka čast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.08.2009. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedno pitaje gppterminatoru, zašto misliš da će išta biti drugačije? Ok Medić će počistiti HSP-ov kadar, smanjit će nekakavim portirima plaće, ali zašto misliš da će stati na tome? Pa nakon toga ide primanje HDSSB-ovog kadra i onda neće više Pero Perić biti portir sa 5000 kn nego Marko Markić ali sa HDSSB-ovom iskaznicom u džepu. Ajde da se ne praviš više naivan, može?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovac
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2009. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne gospodo on će ostaviti HSP-ovce da odrade prljave poslove za njega jwr njih može ucjenjivati i vršiti pritisak na njih jer oni moraju šutiti i raditi što im se naredi, nego on se želi riješiti ljudi koji su održali ovu firmu na niogama. A da će biti i dalje zapošljavanja po stranačkoj pripadnosti to je sigurno, a stručnost i iskustvo tko te pita za to,( čitaj...izmišljena radna mjesta.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gppterminator
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.08.2009. 1:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

angelium? da se nepravim naivan? hahahah.... ja se nepravim naivan,nego,nazalost se moram PRAVITI SLIJEP.....i nevidjeti svu nepravdu nanesenu radnicima Gpp-a za rezima HSP-a....Mislim da su radnici zasluzili da HSP struktura ODE zauvijek iz firme,a sto se tice placa i svega,vjeruj da cemo se svi odreci dijela placa za BOLJITAK NASE FIRME KOJA NAM HRANI OBITELJI,ali pod uvijetom da ce biti bolje za koju godinu...fersten?
`Postovani inzenjer Zeljko Palos,koji je dosao iz Viskovaca(nekog tamo sela..nikad cuo..) KROJI VOZNE REDOVE za GRAD OSIJEK(u kojem je prije toga bio valjda 5 puta) sa pravim pravcatim Krojacem,ali tekstilnim(nije zeka peka...) i dizacima utega sumljivog morala i inteligencije(prepoznat ce se vjerujem doticne osobe).....U GPP-u,nazalost i dalje vlada djelomicna HSP struktura i to zbog Matkovica(prebjegli ljudi kad su vidjeli da od debelog nema leba) i DOK ONI NEODU nece biti mira ,nego KRVIIIIII!!!!!!! BUBALO,za ime boga teraj tu bagru...Zeljka Palosa i ostale Hspovce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.08.2009. 6:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gppterminator je napisao/la: ›
angelium? da se nepravim naivan? hahahah.... ja se nepravim naivan,nego,nazalost se moram PRAVITI SLIJEP.....i nevidjeti svu nepravdu nanesenu radnicima Gpp-a za rezima HSP-a....Mislim da su radnici zasluzili da HSP struktura ODE zauvijek iz firme,a sto se tice placa i svega,vjeruj da cemo se svi odreci dijela placa za BOLJITAK NASE FIRME KOJA NAM HRANI OBITELJI,ali pod uvijetom da ce biti bolje za koju godinu...fersten?
`Postovani inzenjer Zeljko Palos,koji je dosao iz Viskovaca(nekog tamo sela..nikad cuo..) KROJI VOZNE REDOVE za GRAD OSIJEK(u kojem je prije toga bio valjda 5 puta) sa pravim pravcatim Krojacem,ali tekstilnim(nije zeka peka...) i dizacima utega sumljivog morala i inteligencije(prepoznat ce se vjerujem doticne osobe).....U GPP-u,nazalost i dalje vlada djelomicna HSP struktura i to zbog Matkovica(prebjegli ljudi kad su vidjeli da od debelog nema leba) i DOK ONI NEODU nece biti mira ,nego KRVIIIIII!!!!!!! BUBALO,za ime boga teraj tu bagru...Zeljka Palosa i ostale Hspovce


U Hrvatskoj se pametne rijetko kažnjavaja , takve pojave suzbijaju se preventivno . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.08.2009. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

? - a tko je spominjao Paloša, Matkovića i ostale? Ma ja te samo pitam jel ti stvarno misliš da će Medić nešto promjeniti? Ma neće. Očistit će HSP-ovce i postavit će svoje ljude. Tebi i tvojoj obitelji će tamo biti bolje jedino ako imaš njihovu iskaznicu u džepu. Drugog napretka nema. A oni koji su prebjegli Matkoviću teško da se mogu nazvati pravašima Very Happy - pa mislim pogledaj samo strukturu tih ljudi. Nije ni Matković otišao jer nije imao kruha, nego jer mu se nije dopustilo da si skladišti taj kruh - ako shvaćaš što hoću reći Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
građanka
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2009. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gppterminatoru ti si očito još jedan u nizu isfrustrirani radnik, što ti nedaje za pravo da blatiš ostale zaposlenike koji su na boljem radnom mjestu od tebe. Ti si svoj poziv odabrao a to je posao vozača, koji podrazumjeva radno vrijeme od 6 sati i rad u 3 smjene. Jednostavno mi nije jasno čemu tolika pobuna i ljubomora na radnike na boljem položaju, bili oni krojači, tekstilci, dizači utega ili bilo što. Pa sam gospodin direktor nema veze s prometom pa je opet direktor GPP-a, ali to nema veze jer je on u tvojoj stranci pa ti to odgovara!Dok g. Paloš jedini ima prometni fakultet i radi dobro svoj posao tebi neodgovara jer je on HSP ili šta god. Znači bit tvoje isfrustriranosti je ta da se makne "bagra" sva koja nije HDSSB. A bilo bi ti bolje da šutiš i pokriješ se ušima jer si očito radio i za vrijeme HSP- ove vladavine i to ti je u redu.350 kuna je skinuto svim radnicima pa tako i tebi i svima one znače kruh, ne samo tebi! A izjava za Viškovce da nikad nisi čuo za to selo govori samo koliko si ne inteligentan i ne obrazovan čovjek! Moj savjet ti je da se ne buniš previše jer bi ti moglo bit puno gore nego što ti je sada, a to što si ti isfrustiran i nezadovoljan sam sa sobom i svojim poslom šta nisi završio fakultet, pokazao se i dokazao na nekom području, pa postao direktor neke firme onda bi ti možda bilo lakše u životu! A između ostalog direktor je očito tvoj stranački DRUG pa neka te promakne na mjesto zamjenika direktora u najmanju ruku, možda i direktora jer ti očito najbolje znaš šta i kako bi trebalo!Srami se!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2009. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...konačno jedan jasan i razuman post....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
građanka
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala lijepo! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crni ss
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2009. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili ovi ili oni hsp ili hdz ili nešto drugo svi su oni isti i ne misle na ljude ili radnike i sve njih boli kurac i za crnogss,građanku gpp terminatora.....
oni nemaju srama i uzimaju tj. pljačakju ovaj napaćen narod

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2009. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

građanka je napisao/la (Pogledaj post): › gppterminatoru ti si očito još jedan u nizu isfrustrirani radnik, što ti nedaje za pravo da blatiš ostale zaposlenike koji su na boljem radnom mjestu od tebe. Ti si svoj poziv odabrao a to je posao vozača, koji podrazumjeva radno vrijeme od 6 sati i rad u 3 smjene. Jednostavno mi nije jasno čemu tolika pobuna i ljubomora na radnike na boljem položaju, bili oni krojači, tekstilci, dizači utega ili bilo što. Pa sam gospodin direktor nema veze s prometom pa je opet direktor GPP-a, ali to nema veze jer je on u tvojoj stranci pa ti to odgovara!Dok g. Paloš jedini ima prometni fakultet i radi dobro svoj posao tebi neodgovara jer je on HSP ili šta god. Znači bit tvoje isfrustriranosti je ta da se makne "bagra" sva koja nije HDSSB. A bilo bi ti bolje da šutiš i pokriješ se ušima jer si očito radio i za vrijeme HSP- ove vladavine i to ti je u redu.350 kuna je skinuto svim radnicima pa tako i tebi i svima one znače kruh, ne samo tebi! A izjava za Viškovce da nikad nisi čuo za to selo govori samo koliko si ne inteligentan i ne obrazovan čovjek! Moj savjet ti je da se ne buniš previše jer bi ti moglo bit puno gore nego što ti je sada, a to što si ti isfrustiran i nezadovoljan sam sa sobom i svojim poslom šta nisi završio fakultet, pokazao se i dokazao na nekom području, pa postao direktor neke firme onda bi ti možda bilo lakše u životu! A između ostalog direktor je očito tvoj stranački DRUG pa neka te promakne na mjesto zamjenika direktora u najmanju ruku, možda i direktora jer ti očito najbolje znaš šta i kako bi trebalo!Srami se!


Ali zaista iako je frustriranost gppterminatora očita, podatak je nevjerojatan. Ispada da Osijekom ustvari upravljaju došlje. Đapić iz Ćaprazlija, Glavaš takodjer rodom iz ercegovine, a i Bubalo je ercegovac rodom takodjer iz neke selendre, tajkuni koji su sve pokupovali u pretvorbi i privatizaciji sve odreda su došlje ili rodom iz BiH ili neke pripizdine s juga npr. VŠOžbolt iz Škara u dalmatinskoj zagori i da ne nabrajam dalje. uglavnom ispada da pravih osječana nema niđe ili vrše neke sporedne funkcijice isto kako i na nivou metropole su npr. Bandićevci sve odreda pozapošljavani po rodijačkom i etničkom ključu. Tako istu stvar imamo i na nivou države kojom opet upravljaju slobodno možemo reći sve odreda seljaci, odnosno ljudi čiji su korijeni sa sela. Ispada da nam je premijerka koja je navodno iz Pakraca odnosno njegove okolice najveća građanka u zemlji. Zato ja vas gospodo pitam u čemu je fora, kako je to moguće? I što poduzeti da ta praksa konačno prestane?

Viškovi??? Paloš???Bubalo??? Glavaš??? Đapić???? ... Kako netko reće sudbinu nam kroje čudni ljudi još čudnijeg imena, crveni, žuti i zeleni vragovi itd...itd...

da ne zamaram dalje valjda sam uspio preneti pojantu. inače moj sused se takodjer pita iz koje sam ja to pripizdine dogmizao i zagadio mu životni prostor. A tek da znate kako se On preziva Smile))

A ovaj Paloš mi zvuči kao neki Madjar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: