Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 13:26 
Naslov:  GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 1. kolovoza najuži članovi obitelji dijela zaposlenih u GPP-u više neće imati pravo na besplatan gradski prijevoz. Također, novi direktor, mr. sc. Igor Medić najavljuje ukidanje dvostruke prijevozne povlastice koju sada koristi 408 “gepepovaca” a, ovisno o odluci Grada, radnicima će vjerojatno biti ukinuta i naknada za prijevoz. Ostat će im, međutim, pravo na besplatan prijevoz.

To konkretno za gradsku tvrtku, koja je trenutačno u minusu 10 milijuna kuna, znači prvi korak uštede od 1,3 milijuna kuna! Doda li se uštedi neuprihodovani poklon besplatnog prijevoza članovima obitelji uposlenih po cijeni važeće radničke karte od 230 kuna, prihodovanje će bar biti povećano.

- Sva četiri sindikata slažu se s činjenicom da je GPP u teškoj situaciji i da je potrebna provedba restriktivnih mjera unutar tvrtke, ali i prema sugrađanima jer dosadašnja populistička politika prema povlaštenom prijevozu ne odgovara realnim mogućnostima poduzeća koje je 2008. godinu završilo s gubitkom od 5,86 milijuna kuna te s trenutačnim dugoročnim kreditima i zaduženjima u visini 200 milijuna kuna, pojašnjava Medić, dok na njegovom radnom stolu stoji sistematizacija radnih mjesta.

- Nije to nova shema, ali bit će kada napravimo sistematizaciju radnih mjesta te sa sindikatima potpišemo novi Kolektivni ugovor i Pravilnik o radu. Mjesečni trošak za plaće sa 4 milijuna smanjit ćemo na 3 milijuna kuna, što na godišnjoj razini znači uštedu od 12 milijuna kuna, kaže Medić, odlučan provesti nepopularno kresanje troškova zbog ušteda u kriznoj situaciji.

U tom smislu pretresa se pravo na besplatan, povlašteni i subvencionirani prijevoz koji koristi 23.900 evidentiranih putnika, uključujući 17.000 umirovljenika s “butrama” (iako ih prema procjeni ima 30.000 u Osijeku). Zanimljivo, od uvođenja “butri” GPP bilježi mjesečni gubitak od 700.000 kuna! “Butre” neće biti ukinute, ali će biti predložene novosti u zonama naplate.

Igor Medić, direktor GPP-a:
- Predložit ću Gradu da direktori gradskih tvrtki naknade za prijevoz radnika plaćaju izravno GPP-u.


Piše: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2009. 13:34 
Naslov:  Re: GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zanimljivo, od uvođenja “butri” GPP bilježi mjesečni gubitak od 700.000 kuna! “Butre” neće biti ukinute, ali će biti predložene novosti u zonama naplate.



to nije 'zanimljivi' to je cinjenica ... jer se i umirovljenici i studenti i ucenici voze besplatno.

Dakle ... glupo je radnicima ukidati besplatni prijevoy, jer je to pišanje na šumski požar. Veliki dug nije nastao radi prevelikog broja radnika, niti radi lijenih radnika, niti radi njihovog besplatnog prijevoza.
Citat: ›
Igor Medić, direktor GPP-a:
- Predložit ću Gradu da direktori gradskih tvrtki naknade za prijevoz radnika plaćaju izravno GPP-u.



svakako odlicna inicijativa. to sam i ja bio napisao u nekom prethodnom postu ... ali ne samo gradskih, nego bi sve firme trebale prijevoz platati gppu, odnosno kupovati mjesecne ili godisnje karte svojim radnicima ... umjesto isplacivanja gotovine

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2009. 13:35 
Naslov:  Re: GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i dalje mi nije jasno kako im mogu ukinuti naknadu za prijevoz umjesto besplatnog prijevoza: sto ako ja radim u gpp-u, a zivim u cepinu i ne idem na posao autobusom nego autom?
ili sam plavusa pa tu nesto ne kontam...

a ovo dozivljavam kao ucjenu:
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Igor Medić, direktor GPP-a:
- Predložit ću Gradu da direktori gradskih tvrtki naknade za prijevoz radnika plaćaju izravno GPP-u.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2009. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: › i dalje mi nije jasno kako im mogu ukinuti naknadu za prijevoz umjesto besplatnog prijevoza: sto ako ja radim u gpp-u, a zivim u cepinu i ne idem na posao autobusom nego autom?
ili sam plavusa pa tu nesto ne kontam...
Ingo je napisao/la: ›
Dakle ... glupo je radnicima ukidati besplatni prijevoy, jer je to pišanje na šumski požar. Veliki dug nije nastao radi prevelikog broja radnika, niti radi lijenih radnika, niti radi njihovog besplatnog prijevoza.

koliko sam shvatio, ne ukida se besplatni prijevoz radnicima, nego ČLANOVIMA OBITELJI koji su tu povlasticu dosad imali! što je ok.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › Dakle ... glupo je radnicima ukidati besplatni prijevoy, jer je to pišanje na šumski požar.
Svatko svoje privilegije vidi kao kap vode u moru. Umirovljenici s povlastenim mirovinama, seljaci, studenti, zaposlenici GPP-a... svi misle da su njihove privilegija kap vode u moru. Ali kap po kap...

Nelogicno je da djelatnici GPP-a imaju dzaba prijevoz i jos dobivaju lovu za prijevoz. Dakle, ili jedno ili drugo. Na 100 zaposlenih to je 23 000 mjesecno, odnosno skoro cetvrt milijuna kuna godisnje. Koliko vidim, bespolatni prijevoz su imali i clanovi obitelji zaposlenih. Dakle, na 100 zaposlenih, to je skoro 100 000 kuna mjesecno.

Sto se tice izravnog placanja prijevoza GPP-u, hm, to je malo dvojbeno, jer se na posao ne voze svi gradskim prijevozom.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I direktor i cjelokupno rukovodstvo trebaju se odreći svih povlastica i beneficija i raditi samo za obični osobni dohodak, bez kojekakvih napumpanih naknada i dodataka-samo gola osnovica.
Dakle,predlažem da se službeni automobili prodaju najboljem ponuđaču, a drugovi neka na posao dolaze i obavljaju sve na poslu SVOJIM OSOBNIM autom BEZ naknade, a ako imaju poslovni sastanak u gradu nek se besplatno voze gradskim prijevozom.
Za sastanke u udaljenijim mjestima imaju Skype ili sličnu vezu.
Nema dnevnica,noćenja i žderanja na račun firme, nek pojedu sendvić i to samo za vrijeme 30min.pauze.

Hoću reći NEK TI GLAVONJE KRENU OD SEBE, ušteda bi bila enormna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2009. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o boze ... zar bi ti takav posao radila za tu placu ? prihvatila tu odgovornost ? ... ili bi onda radje bila stefica u salda-konti ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
a ako imaju poslovni sastanak u gradu nek se besplatno voze gradskim prijevozom.
Za sastanke u udaljenijim mjestima imaju Skype ili sličnu vezu.


Dobro sam se nasmijao. Sastanci sa Skype-om? Kako ljudi samo smisle takve stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 16:28; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: › Dobro sam se nasmijao. Sastanci sa Skype-om? Kako ljudi samo smisle takve stvari.
Sto je smijesno?!

Valjda jos jedino kod nas ljudi vole drobiti novce na dnevnice, putne troskove, ... Treba znati biti hadzija, pa i za vrijeme recesije...

Ekonomskim strucnjacima ostavljam da izracunaju koliko takvo rasipanje smanjuje konkurentnost, koliko se samo vremena izgubi na putovanja i sl. Dovoljno je biti poduzetnikom da bi se shvatila prednost npr. Skypea, videokonfenrencija i sl.

Naravno, postoje poslovi kod kojih nema do osobnog kontakta i guzicenja po ruckovima, ali...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zmija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:15 
Naslov:  Re: GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa oni već koriste skype konferenciju, svaki dan se gledaju i cuju sa glavonjom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 16:34; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba imati hrabrosti i odgovornosti provoditi ovako nepopularne mjere. Alternativa je davati sve za đabe(Đapić), pa dovesti grad pred rub bankrota.
No slažem se da je dosta Đapića, on i njegova stranka su prošlost.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znaci vi koja radite u gpp, vam je cudno da imate bespla prjevoz a da vam neplate putne troskove

ma ok placo bi ja sve to, i otpustio pola radnika ukinoo pola linija i sta onda

opet nije dobro

brate kriza je, ili neces imat neke povlastice ili neces imat posao, vrlo jednostavno

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2009. 15:10 
Naslov:  Re: GPP: Medić reže troškove za plaće za milijun kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gpp je poseban slučaj. kada bi im ukinuli bespla prijevoz i lovu za prijevoz, oni bi se opet besplatno vozili je me teško tko može uvjeriti da bi kontrolori svojim kolegama sa posla ispisivali kazne.

ako će grad štedit na prijevozu, onda neka svim zaposlenicima ukine tu povlasticu, a ne da ostale firme gppu uplaćuju velike pare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: