Policija privela još dva sudionika nereda nakon nogometne utakmice u Osijeku
03.09.2020. 10:46

Nakon završene utakmice veća skupina navijača nasilno je provalila vrata na istočnoj strani stadiona, kojom prilikom su na policijske službenike Interventne jedinice policije bacali razne predmete.
- Policijska uprava osječko-baranjska nastavlja sa uhićenjima osoba koji su sudjelovale u izazivanju nereda, napada na policijske službenike i uništavanju imovine.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđen je identitet još dvije osoba koje su 25. srpnja sudjelovale u neredima nakon odigranog 36. kola HNL između nogometnih klubova NK Osijeka i NK Lokomotiva na stadionu „Gradski vrt“ u Osijeku.
Tijekom jučerašnjeg dana privedeni su 24-godišnji i 43-godišnji hrvatski državljani sa područja Osijeka u službene prostorije policije na kriminalističko istraživanje zbog sumnje da su počinili kaznena djela „Napad na službenu osobu“, „Izazivanje nereda“ i „Oštećenje tuđe stvari“.
Uhićene osobe su nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja predane pritvorskom nadzorniku.
Podsjećamo da je ranijim provedenim izvidima jedna osoba prekršajno procesuirana zbog sumnje u počinjenje prekršaja iz „Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima“, dok je za trinaest osoba utvrđena sumnja da su počinili kaznena djela „Izazivanje nereda“, „Napad na službenu osobu“ i „Uništenje tuđe stvari“ .
Policijski službenici Policijske uprave osječke-baranjske i dalje nastavljanju s kriminalističkim istraživanjem i utvrđivanja identiteta svih sudionika te procesuiranje istih zbog njihove kaznene ili prekršajne odgovornosti. - izvijestila je PU osječko-baranjska.

Tekst: Osijek031.com
Foto: Zvonimir Haramustek/Foto-arhiv031
Pročitajte i..
[FOTO i VIDEO] Pred praznim tribinama Lokomotiva slavila u Osijeku s 2:1
Veliki neredi u Osijeku nakon utakmice
[VIDEO] Policija objavila snimku nereda nakon subotnje utakmice u Osijeku
Policija uhitila još 10 osoba zbog nereda nakon utakmice u Osijeku
Zbog nereda nakon utakmice, jednoj osobi određen istražni zatvor
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)