Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Pred oko 300 gledatelja Osijek Kelme je u petak navečer, u Zrinjevcu, pobijedio Kijevo Jako Sport 5:1 i tako uspješno započeo drugi dio sezone.

Prvi je zaprijetio Osijek Kelme u drugoj minuti, kada je Duvančić pucao iznad gola. Dvije minute kasnije gosti su izigrali obranu Osijek Kelmea, a potom je Marin Musinov zabio za vodstvo gostiju. Nakon primljenog gola Osijek Kelme je pojačao tempo, a zamalo neprecizni bili su Horvat i Čavar. Već u šestoj minuti bolja igra je okrunjena izjednačujućim golom, kojega je postigao Zvonimir Horvat. Nakon gola Osijek Kelme je nastavio s dominacijom, izgledne prilike su imali Čavar, Stipanović i Kajfeš, no iskazao se gostujući golman Bralić. Gosti su izglednu priliku zabilježili u 12. minuti, kada je izvrsno pucao Palavra, no njegov je udarac izvrsno obranio Mladina. Minutu poslije Lešić je bio u izvrsnoj prilici, no Palavra se ovaj puta iskazao u obrambenom zadatku. Zatim je dvije prilike zabilježio Duvančić, no vratar Bralić je bio na visini zadatka. Gosti su izglednu priliku imali u 18. minuti, kada su dobro kombinirali Ramadža i Rožić, no novo gostujuće vodstvo izvrsnom je intervencijom spriječio Mladina. U istoj minuti Osijek Kelme je konačno okrunio terensku inicijativu. Za vodeći gol osječke momčadi zaslužan je Dražen Čavar, koji je iskoristio ''odbijanac'' nakon udarca Horvata. Do kraja poluvremena mreže su mirovale iako su obje momčadi u zadnjim trenutcima imale dobre šanse za gol. Gosti su zaprijetili iz slobodnog udarca, a potom je Bralić izvrsnom intervencijom spriječio da Čavar iz kontre ne zabije i drugi gol.

U prvim minutama drugog poluvremena Osijek Kelme je uspostavio terensku inicijativu, a najopasniji po gol gostiju bili su Čavar i Duvančić. Veliki nesporazum u gostujućoj obrani, u 26. minuti, nije iskoristio Čavar. Gosti su zaprijetili preko Palavre tek u 29. minuti, no lopta je otišla pored gola. U 30. minuti gledatelji su vidjeli izvrstan gol za povećanje vodstva Osijek Kelmea. Gordan Duvančić je izvrsno asistirao Čavaru, koji je na vrlo atraktivan način pospremio loptu u gol, za vodstvo od 3:1. Kijevo Jako Sport je nakon toga zaigralo s golmanom-igračem, a propusnost obrane je zamalo iskoristio Čavar u 33.minuti. Gosti su u istoj minuti imali izvrsnu priliku za smanjenje vodstva, no udarac Ramadže izvrsno je obranio Mladina. U 34. minuti vodstvo Osijek Kelmea je na 4:1 povećao Armando Kajfeš koji je pogodio prazan gol sa svoje polovice igrališta. Minutu poslije u strijelce se ponovno upisao Dražen Čavar, koji je atraktivno u padu zabio svoj treći gol na utakmici. Igra se nakon tog gola primirila i utakmica je završila rezultatom 5:1. Igrači Osijek Kelmea su za pobjedu bili nagrađenim bučnim pljeskom svoje vjerne publike.

Iduću utakmicu Osijek Kelme igra protiv Alumnusa u Zagrebu, a potom u Zrinjevac dolazi Novi Marof Reflex.

Tekst: Brankica Mandić, Futsal klub Osijek Kelme

Najava031: SD Zrinjevac: Osijek Kelme - MNK Kijevo Jako Sport