Oborine koje su pale tijekom vikenda nanijele su velike štete usjevima na slavonskim poljima. Velika vlaga i visoke temperature idealne su za razvoj bolesti, saznajemo na osječkom Poljoprivrednom institutu. No bolesti su se ove godine, zbog iznimno tople zime, pojavile i prije ove kiše. Ono što najviše zabrinjava stručnjake jest pojava nove bolesti koja dosad nije zabilježena na našim poljima, a riječ je o tzv. žutoj hrđi. Oni koji su je na vrijeme prepoznali i tretirali odgovarajućim agrotehničkim mjerama ne bi trebali imati problema. Osim onih financijskih, jer tretiranje će ove godine morati ponoviti tri puta. Uz žutu, prisutna je i smeđa hrđa, pepelnica, septorijoze. Drugi problem je truljenje na područjima na kojima je oborina bilo više, no i tu će veliku ulogu odigrati poroznost tla koja omogućuje brže ili sporije povlačenje vode.
U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:
– smrtnost od melanoma porasla za 50%
– Sigurno u prometu
– pokazna vježba DVD Sarvaš
Osječka televizija – Vijesti, 06.05.2014.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uDGGpp1_-OI[/youtube]
Više informacija; Osječka televizija
Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.



![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)
