Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
koskinjo
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 4:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › @francika ne znam zašto bi Escape bio jadan ili bijedan A ako ta mlada osoba stvarno vrijedi i ako je stvarno potencijal, opet ne vidim zašto da Escape plaća njene doprinose da je pripremi za novog poslodavca i sjajnu karijeru. Pa nek' uloži u sebe ako je potencijal.
@kurbla outsource-amo čistačicu tako da mi je žao za sada
@mungos hvala za stav


A zasto nebi? Zato postoji ugovor dakle vi tu osobu naucite i ona nece otici samo tako prvo raditi ce kod vas i uciti jedno vrijeme odnosno onako kako se dogovorite i kako pise u ugovoru ako toj doticnoj osobi se prdne neka ostatak novaca koji ste ulozili u nju vrati i to je to ako su obje strane zadovoljne suradnja bi se mogla nastaviti.. to je nesto kao princip vojske sto nudi kandidatima obrazovanje ali i odredjeno vrijeme privrzenost odnosno vezani su ugovorom odnosno da se poslodavcu vrati novac koji je ulozio u radnika.. a sobzirom da vi ne trazite radnika ovo sto cinite je totalno ne eticno odnosno mislite na sebe bez obzira sto vi naglasavate da imate namjeru nauciti he polaznika koji sam sebi placa doprinose btw. tko jos moze danas tako sto si i priustiti govorim o prosjecnim ljudima i ne nije usporedba sa studentima jer jedna skolska godina (redovna) zavisi od fakulteta 3-4x puta manje nego sto vi nudite svoju cijenu.. a ovo sto vi nudite je korupcija i mito svakako posao za inspekciju btw. tko jos vidio da poslodavac placa radniku doprinose! pozz


Mislim da je mvarga najpoštenije i najkorektije objasnio okolnosti po kojima oni mogu legalno prenositi znanje.
Koji bi Escape-ov interes bio obučavati osobu koja svojim znanjem i entuzijazmom i ne zadovoljava kriterije it stručnjaka ???
koliko bi upoće ljudi došlo i tražilo obuku bez ovakvog filtera???

Ljudi, vrijeme je novac, ako vjerujete u sebe uložite pare, nažalost fakulteti vam neće dati konkretne vještine, eventualno formalni okvir.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koskinjo je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je mvarga najpoštenije i najkorektije objasnio okolnosti po kojima oni mogu legalno prenositi znanje.
Koji bi Escape-ov interes bio obučavati osobu koja svojim znanjem i entuzijazmom i ne zadovoljava kriterije it stručnjaka ???
koliko bi upoće ljudi došlo i tražilo obuku bez ovakvog filtera???

Ljudi, vrijeme je novac, ako vjerujete u sebe uložite pare, nažalost fakulteti vam neće dati konkretne vještine, eventualno formalni okvir.
Hvala za komentar. Nekako se svodi na to.
Coca Cola je napisao/la: ›
A zasto nebi? Zato postoji ugovor dakle vi tu osobu naucite i ona nece otici samo tako prvo raditi ce kod vas i uciti jedno vrijeme odnosno onako kako se dogovorite i kako pise u ugovoru ako toj doticnoj osobi se prdne neka ostatak novaca koji ste ulozili u nju vrati i to je to ako su obje strane zadovoljne suradnja bi se mogla nastaviti.. to je nesto kao princip vojske sto nudi kandidatima obrazovanje ali i odredjeno vrijeme privrzenost odnosno vezani su ugovorom odnosno da se poslodavcu vrati novac koji je ulozio u radnika.. a sobzirom da vi ne trazite radnika ovo sto cinite je totalno ne eticno odnosno mislite na sebe bez obzira sto vi naglasavate da imate namjeru nauciti he polaznika koji sam sebi placa doprinose btw. tko jos moze danas tako sto si i priustiti govorim o prosjecnim ljudima i ne nije usporedba sa studentima jer jedna skolska godina (redovna) zavisi od fakulteta 3-4x puta manje nego sto vi nudite svoju cijenu.. a ovo sto vi nudite je korupcija i mito svakako posao za inspekciju btw. tko jos vidio da poslodavac placa radniku doprinose! pozz


Tu se radi o stavovima i stoga želim reći i svoj stav. Da li je etično što netko naplaćuje vodu? Pa voda je nasušna potreba i trebala bi biti besplatna svima. Tako je na Kubi.
Mi ne tražimo radnika. Mi od osobe koja nije sposobna konkurirati na tržištu rada napravimo radnika za kojim se tvrtke otimaju. I naravno, putem uvjeta koji im nudi prilikom zaposlenja, vraćaju uloženo.
Mi nismo javna ustanova koja se financira iz proračuna. Dakle, postoje neki troškovi koji se moraju podmiriti. Zašto da Escape podmiruje troškove za nekoga?

Fakultetska godina je oko 5000 kn, kako gdje. Uspješnost fakulteta je mjerljiva na HZZZ. VERN naplaćuje 3 godine studija 15000€, i tvrdi da im je uspješnost 90%. Mi naplaćujemo ono što je stvarni trošak i uspješnost nam je 100%. Najkraća obuka koju smo imali trajala je 4 mjeseca i osoba je našla svoj dream job.
Nama ne treba zaposlenik! Mi pomažemo ljudima da se zaposle. Ali ne pokrivamo troškove koji nastanu za to vrijeme. Ako je netko htio da mu Majka Tereza pomogne, ona je to napravila besplatno, kao i mi. Ali avionsku kartu do Indije je morao platiti sam. Mi smo registrirani za konzalting i savjetovanje, ne za besplatno obučavanje i izobrazbu. Da li je to etično ili ne, stvar je stava. Samo tvrdim da je kod nas sve jasno i definirano.
Stoga, ako nemate dovoljno znanja ni vremena da sami naučite što poslodavcima treba, morate potražiti nekoga da Vam pomogne. Mi pomažemo svakome tko nas pita. Odradio sam do sada bezbroj besplatnih edukacija. Ali to nije dovoljno.
Tko si to ne može priuštiti, sve može naći besplatno na internetu.
A priča o mitu ili korupciji je potpuno promašena jer mi sklapamo ugovor, registriramo taj novac kod porezne uprave i plaćamo sve obaveze. To je isto kao da netko tvrdi da je porezno savjetovanje neetično jer se uči ljude kako da plate manje poreza. Jeli i tu u pitanju mito?

Mislim da je vrijeme da počnete tiskati javno ovlaštene ustanove (fakultete i škole) da Vas nauče vještinama koje se traže na tržištu rada, a ne da se skanjujete što netko legalno, na tržištu, nudi neku uslugu. Nitko nije obavezan prihvatiti naše uvjete. Mi nismo HTV pretplata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!


Da, ne želimo.
Mi nismo ni Karitas, ni Država! Osim toga to nisu pripravnici. Pripravnike zapošljavaš za sebe. Mi školujemo za druge. Platite si znanje sami ili neka Vam budući poslodavac plati.

Jadno i bijedno je od nas da naplaćujemo legalnu uslugu na tržištu, a nije jadno i bijedno tražiti od nas da to radimo besplatno i još plaćamo nekome troškove?
Mislim da imaš problem sa svojim stavom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mario15
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koje su ovo gluposti!!! Ako me zaposliš, dobivaš poticaje od države i ne moraš plaćati doprinose 2 godine, ako i moraš plaćati dio doprinosa oni sigurno ne iznose 3500 jeb... kuna!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mario15 je napisao/la (Pogledaj post): › Koje su ovo gluposti!!! Ako me zaposliš, dobivaš poticaje od države i ne moraš plaćati doprinose 2 godine, ako i moraš plaćati dio doprinosa oni sigurno ne iznose 3500 jeb... kuna!!!

Nažalost nisi upućen. Informiraj se.
Država potiče zapošljavanje pripravnika. Mi ne zapošljavamo pripravnike!
Minimalna bruto plaća je veća od 3.500,00kn, ali nema smisla raspravljati. Kada se informiraš, vrati se s komentarom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!


Da, ne želimo.
Mi nismo ni Karitas, ni Država! Osim toga to nisu pripravnici. Pripravnike zapošljavaš za sebe. Mi školujemo za druge. Platite si znanje sami ili neka Vam budući poslodavac plati.

Jadno i bijedno je od nas da naplaćujemo legalnu uslugu na tržištu, a nije jadno i bijedno tražiti od nas da to radimo besplatno i još plaćamo nekome troškove?
Mislim da imaš problem sa svojim stavom.

Čovječe pa nitko od Vas ništa nije tražio. O čemu ti pričaš?

Pa ne možeš nekom reć da skine gaće i onda da mu kažeš da ga nećeš natezat. Čitava Vaša priča se svodi na to i nema nikakvog smisla!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mario15
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
mario15 je napisao/la (Pogledaj post): › Koje su ovo gluposti!!! Ako me zaposliš, dobivaš poticaje od države i ne moraš plaćati doprinose 2 godine, ako i moraš plaćati dio doprinosa oni sigurno ne iznose 3500 jeb... kuna!!!

Nažalost nisi upućen. Informiraj se.
Država potiče zapošljavanje pripravnika. Mi ne zapošljavamo pripravnike!
Minimalna bruto plaća je veća od 3.500,00kn, ali nema smisla raspravljati. Kada se informiraš, vrati se s komentarom.

Nezaposlene!!!! Ne pripravnike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mario15 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nezaposlene!!!! Ne pripravnike

Da si čitao od početka, možda bi shvatio. Mi ne zapošljavamo. Mi te učimo onome što moraš znati da bi te neka IT firma zaposlila i to naplaćujemo. Kako nismo obrazovna ustanova, moramo te zaposliti. To plačaš!
francika je napisao/la: ›
Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.


To si tražio! Da plaćamo ljude koje obućavamo? Pa zašto ne tražiš od škola i fakulteta da ti plate što se obučavaš kod njih?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
To si tražio! Da plaćamo ljude koje obućavamo? Pa zašto ne tražiš od škola i fakulteta da ti plate što se obučavaš kod njih?

Evo sad ti već treći put kažem da Vas nitko nije ništa tražio što ti stalno govoriš.

Zašto to radiš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika Nazvao si nas jadnim i bijednim jer naplaćujemo obučavanje. Drugim riječima ne bi bili jadni i bijedni da to radimo besplatno odnosno da im plaćamo obučavanje. Dakle tražiš implicitno da plaćamo ljudima što ih obućavamo. Pa pročitaj svoj komentar Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
h3lld
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mvarga

Shvacam tvoje stajalište i u jednu ruku mi je ok, ali mi nije jasno kako dođete do cifre od 3500kn doprinosa mjesecno, na koliko plaću je on prijavljen? Pa da radi na minimalcu ili nešto bilo bi puno manje. Tako da mi je to u prvu ruku sumnjivo. Ali gle shvaćam da niste charity. Osobno vjerujem da za puno manje novaca se da obučiti sebe za takav posao. Jer ako ti moraš biti tamo par mjeseci ili godina onda u startu nisi za takav posao jer su ti predznanja debelo premala da bi bio iole uspješan u tom poslu.

U današnje doma ljudi nemaju ni da plate režije, a kamoli 3500kn mjesečno za obrazovanje koliko god vi obećavali brda i doline nakon toga. Ako upecate nekoga koga će te pod takvim uvjetima obučavati svaka čast, ali bi ja radije taj iznos novaca ( koji naravno nemam ) uložio negdje dalje.


Bolje ću 2-3 godine raditi nekakav nevezan pozao uz to da skrpam kraj s krajem pa se sam obučavati, jer to obično poluči najbolje rezultate, nego, bez ljutnje baciti novac na vas, jer je po meni to, čisto bacanje novaca ljudi koji nisu sposobni se sami podučiti, a nije da nemaju informacija gdje god se okrenu.

Lijep pozdrav Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ludica_05
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2012. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mvarga:
Sve si rekao kako jest i sve je crno na bijelo.
Na tvom mjestu ne bih se više uopće trudila objašnjavati sa francikom jer ili je netko tko te osobno zna i previše ne ljubi ili ti je neki konkurent koji te očito hoće isprovocirati. Ako nije to, onda je jednostavno isfrustrirana i/ili neobrazovana osoba koja ne zna voditi konstruktivnu raspravu kojoj je cilj rješenje i razumijevanje, nego mu je cilj da se pravi pametan i da ponizi, uvrijedi i isprovocira sugovornika.

Svaka čast na dobroj poduzetničkoj ideji i želji da pomognete ljudima u traženju kvalitetne obuke i posla. Samo tako nastavite!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › @francika Nazvao si nas jadnim i bijednim jer naplaćujemo obučavanje. Drugim riječima ne bi bili jadni i bijedni da to radimo besplatno odnosno da im plaćamo obučavanje. Dakle tražiš implicitno da plaćamo ljudima što ih obućavamo. Pa pročitaj svoj komentar Smile

Ja ne tražim ništa, a isto nisam vidio da Vas je bilo tko tražio da ih obućavate.
Zašto bi Vi besplatno obučavali nekoga tko Vam ne treba i tko Vam neće trebati.
Ako će netko nekome trebati neka ga onda stipendira, a ne navlačiti ljude da potroše svoju ušteđevinu na nešto od čega neće moći živjeti.

Ja stvarno ne znam tko je ovdje lud a tko zbunjen?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2012. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijena je previsoka. Neki jedva zarade koju tisuću kuna za akademsku godinu, a mogu misliti kako bi za ovo.

Ne kažem da ovo nije dobra stvar, ali kao i obično, ovo bi si mogli priuštiti oni dobro potkoženi ili bi morali dići kredit kako bi se obrazovali na ovaj način.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: