Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2012. 20:52 
Naslov:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Onda ću ti javiti detalje, ali računaj od 15.000,00 do 110.000,00kn, ovisno o području i predznanju. Taj novac je u stvari potreban za državne doprinose. Nama ćeš radeći, otplatiti naše uloženo znanje.
Jamčim da ćeš naučiti, ali to ti nije jamstvo da ćemo mi dati dobru preporuku. Ovisi i kakva si osoba.


Hahaha pa ovo nema nigdje haha.. di je sad inspekcija? naravno daje nema! (a mozda je bude) Ti bi ljude trazio da ti oni daju 110 000kn da si oni sami plate doprinose i da budu tvoj radnik haha.. i jos imas muda reci preko foruma da nista obrazovna ustanova.. znanje se placa svakako ali ne na takav nacin.. mogli ste na postenij nacin da osoba koja se obrazuje kod vas da vam isplati na drugaciji nacin da odradi kojih 2 -3godine za dobiveno znanje kod vas i to je posten nacin ili ako hoce ranije otici iz vase firme da mora podmiriti neku sumu novaca i to je to.. ali ovako da vama ljudi donose plave koverte haha nevjerojatno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2012. 21:12 
Naslov:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hahaha pa ovo nema nigdje haha.. di je sad inspekcija? naravno daje nema! (a mozda je bude)
Ima je, ali je informatički nepismena. Osim toga ovo je jedino zakonito u RH. Ili misliš da je poštenije platiti 15.000€ školarinu (Vern) i ne dobiti posao? Samo za informaciju, eZ-publish certifikacija košta 7000€. Mi nudimo nekome da si sam plaća sve, a mi ćemo ga naučiti. Samo to. Pošto to ne smijemo napraviti drugačije nego ga zaposliti, mora platiti i te troškove.
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Ti bi ljude trazio da ti oni daju 110 000kn da si oni sami plate doprinose i da budu tvoj radnik haha.. i jos imas muda reci preko foruma da nista obrazovna ustanova.. znanje se placa svakako ali ne na takav nacin..
Plaća se upravo na takav način. Raspitaj se kako se vani prenosi znanje u specijaliziranim ustanovama. Platiš brdo novaca i naradiš se. Nakon toga te svatko treba i želi zaposliti jer znaju da znaš i da si im vrijedan. Ti misliš da vrijediš samim tim što imaš diplomu? Nažalost NE.
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › mogli ste na postenij nacin da osoba koja se obrazuje kod vas da vam isplati na drugaciji nacin da odradi kojih 2 -3godine za dobiveno znanje kod vas i to je posten nacin
Ovo je najpoštenije jer svi znaju od početka sve uvjete. I da ponovim, 100% uspješnosti u zapošljavanju nakon naše izobrazbe.
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › ili ako hoce ranije otici iz vase firme da mora podmiriti neku sumu novaca i to je to.. ali ovako da vama ljudi donose plave koverte haha nevjerojatno..
Ne trebaju mi ljudi. Kad mi trebaju ja ih zaposlim i školujem o svom trošku jer školstvo mi u tome ne pomaže. I ljudi ne donose plave koverte nego plaćaju virmanski po ugovoru i sve ide preko žiro-računa. Kao da smo Ivora. Plave koverte ostavljamo za one koji žele polagati ispite bez učenja ili naći posao bez znanja.
Uvijek ti ostaje mogućnost da platiš tečaj u IVORI 15.000kn i da te IT tvrtke ismijavaju jer je to bačen novac.


Zadnja promjena: mvarga; 24.02.2012. 21:23; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mvarga, odlicno!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.
U ovakvoj jadnoj državi nažalost mogu uspjeti samo jadni poduzetnici kao što je Escape.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2012. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Pa nitko tvoje znanje ne treba, ti ga sam nudiš. Zašto to radiš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2012. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Pa nitko tvoje znanje ne treba, ti ga sam nudiš. Zašto to radiš?


Nikome ne nudim ništa. Cijelo vrijeme samo odgovaram na pitanja i branim se od napada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam znao da je Escape toliko jadan i bijedan da ne može platiti ljude koji se obučavaju kod njih, a pogotovo zato što su perspektivni jer one koji nisu za taj posao ni ne obučavaju.

Nije jadan ni bijedan, nego nije glup. Ako želiš moje znanje besplatno, nemoj od mene tražiti da ti još platim dok ga upijaš.

Pa nitko tvoje znanje ne treba, ti ga sam nudiš. Zašto to radiš?


Nikome ne nudim ništa. Cijelo vrijeme samo odgovaram na pitanja i branim se od napada.

Prvo su te vukli za uho da napišeš prvi post u ovoj temi da ćeš ih ti (Escape) obučavati a sad te još i napadaju, ma sram ih bilo te nepotrebne programere što ti rade.
osijek031.com smile

Pa čak i dileri ti daju besplatno dok te ne naprave ovisnim, i žena i svi drugi, osim možda cigana i još par pojedinaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika, to sto mvarga nudi je fer i korektno da ne moze biti korektnije, za razliku od kojekakvih drntch-tecajeva ili fakulteta, koji su doduse besplatni, ali na koje studenti idu radi papira, a ne znanja.

Ili zivi u neznanju, kukajuci, drkajuci s traktorima i navlaceci govno od drzave da jos malo lupi poreza onima koji imaju znanje, rade posteno i na znanju zaradjuju - kako bi im na koncu drzava otela vise od pola i dala parazitima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @francika, to sto mvarga nudi je fer i korektno da ne moze biti korektnije, za razliku od kojekakvih drntch-tecajeva ili fakulteta, koji su doduse besplatni, ali na koje studenti idu radi papira, a ne znanja.

Ili zivi u neznanju, kukajuci, drkajuci s traktorima i navlaceci govno od drzave da jos malo lupi poreza onima koji imaju znanje, rade posteno i na znanju zaradjuju - kako bi im na koncu drzava otela vise od pola i dala parazitima.

Ja nisam rekao da je to loše, nego da nisam znao da je Escape tako jadan i bijedan da nemože uplatiti ni minimalnu plaću perspektivnim stipendistima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2012. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shmrtz, jedino meni nije odgovorio Sad A vjerujem da nas ima još koji se ne razmišljamo o karijeri u IT sektoru, nego pri istom ;-)
Btw ovo je najbolja tema na forumu odavno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2012. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako nekog vec zanima to zasto ne bi fakultet upiso. pa ako ce ucit na nekom od tecajeva onda je normalno da ce ucit i na fakultetu. s tim da će na faxu proc besplatno + dobit diplomu + znat ce sve 'kako radi + itd. itd.
ti studenti sto idu na fax 'radi papira', onda idu i na tecajeve radi papira i nece isto nista naucit.
tako da mi nije jasno o cemu vi pricate. a nije ni bitno Smile


Osijek Software City - odlicna stvar Wink
samo mozda je steta sto je (po mom misljenju) publika kriva. ovo je odlicno za pricat studentima preddiplomskog studija. (ono sto je npr. JobFair u zagrebu). mozda ce na sljedecim meetenzima bit konkretnijih stvari za ove sto traze poso
malo me iznenadila tolika potraznja za PHP developerima.


Zadnja promjena: fatalni_cevap; 24.02.2012. 23:30; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2012. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika ne znam zašto bi Escape bio jadan ili bijedan ako nekoga želi naučiti poslu? I to bez naknade.
Ali mislim da ne bi Escape trebao plaćati danak gluposti koja vlada u ovoj državi i ne omogućuje da se mladu osobu obućava u firmi ako nije zaposlenik. A ako ta mlada osoba stvarno vrijedi i ako je stvarno potencijal, opet ne vidim zašto da Escape plaća njene doprinose da je pripremi za novog poslodavca i sjajnu karijeru. Pa nek' uloži u sebe ako je potencijal.
@kurbla outsource-amo čistačicu tako da mi je žao za sada
@mungos hvala za stav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2012. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da bi se zaposlio trebas biti barem 80. level u Farmville i barem u svezu koji je najmanje 4. u Khan warsu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.02.2012. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › @francika ne znam zašto bi Escape bio jadan ili bijedan A ako ta mlada osoba stvarno vrijedi i ako je stvarno potencijal, opet ne vidim zašto da Escape plaća njene doprinose da je pripremi za novog poslodavca i sjajnu karijeru. Pa nek' uloži u sebe ako je potencijal.
@kurbla outsource-amo čistačicu tako da mi je žao za sada
@mungos hvala za stav


A zasto nebi? Zato postoji ugovor dakle vi tu osobu naucite i ona nece otici samo tako prvo raditi ce kod vas i uciti jedno vrijeme odnosno onako kako se dogovorite i kako pise u ugovoru ako toj doticnoj osobi se prdne neka ostatak novaca koji ste ulozili u nju vrati i to je to ako su obje strane zadovoljne suradnja bi se mogla nastaviti.. to je nesto kao princip vojske sto nudi kandidatima obrazovanje ali i odredjeno vrijeme privrzenost odnosno vezani su ugovorom odnosno da se poslodavcu vrati novac koji je ulozio u radnika.. a sobzirom da vi ne trazite radnika ovo sto cinite je totalno ne eticno odnosno mislite na sebe bez obzira sto vi naglasavate da imate namjeru nauciti he polaznika koji sam sebi placa doprinose btw. tko jos moze danas tako sto si i priustiti govorim o prosjecnim ljudima i ne nije usporedba sa studentima jer jedna skolska godina (redovna) zavisi od fakulteta 3-4x puta manje nego sto vi nudite svoju cijenu.. a ovo sto vi nudite je korupcija i mito svakako posao za inspekciju btw. tko jos vidio da poslodavac placa radniku doprinose! pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: