Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onda pričamo o LJUDIMA koji su jedni lijeni drugi vrijedni. Nije bitno jesu studenti, srednjoškolci, penzioneri ili ljudi srednjih godina - šta i oni na burzi ljudi su lijeni...ak su na burzi ne znači da su svi lijeni. Isto i studenti - ima lijenih studenata ima i vrijednih.

Uz studj se može raditi ako su neobavezna predavanja, seminari, vježbe... Zanima me kako se može studirati medicina i raditi? Dakle, ima veze i koji faks student pohađa i kakve su obaveze... Možda je bolja alternativa od kopanja kanala sjesti i ugrijati stolicu i imati dobar prosjek pa dobiti 1000 kn/mj stipendiju...Znači, studj i učenje samo po sebi donosi novac. A tko ne želi tako, a onda kad god ima vremena kopanje kanala ili koji god posao da naleti - osim ak mama i tata imaju para pa nije bitno!

Dobro je da studenti odbijaju poslove - loše bi bilo da nitko ništa ne bira, to bi značilo da nam je loše i da nemamo šta jesti...Dok smo izbirljivi znači nismo gladni! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2011. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S@ky c@r je napisao/la (Pogledaj post): › ako i imate diplomu, opet ću biti u prednosti pred svim fakutetlijama koji nemaju štelu, kao prvo što ću u samom startu, kad završite fax, imati par godina više iskustva i iskorištenog života...


sorry, ali ovo je čista glupost... evo ja ću za godinu dana završiti fax.. i ajd da vidimo tko će se prije od nas dvoje zaposliti u mojoj struci.. ti koji imaš par godina više iskustva u 'kopanju kanala' ili ja koja imam diplomu u ruci i bez 1 dana radnog iskustva... (u struci)

već mi je pun kuki omalovažavanja fakulteta i studenata i diplome... i to od strane onih koji su jedva srednju školu završili.. ajde ti dođi i nauči (i položi, naravno) jbno trgovačko pravo...anatomiju i slično, onda pametuj koliko hoćeš -.-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica21 je napisao/la: ›
već mi je pun kuki omalovažavanja fakulteta i studenata i diplome...

Studente i visoko obrazovane građane su na loš glas doveli akademici koji su svoje akademske diplome dobili za akademskih petnaest.


Zadnja promjena: simo031; 07.02.2011. 12:10; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

greška


Zadnja promjena: PEGY; 07.02.2011. 12:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2011. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › na kojem se to faksu polaže jbno trgovačko pravo i anatomija???!!!!

To je nešto novo? Trgovac organima ili sl.?


ne vidiš da je odvojeno sa tri (3) točke (...) ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica21 je napisao/la: ›

već mi je pun kuki omalovažavanja fakulteta i studenata i diplome... i to od strane onih koji su jedva srednju školu završili.. ajde ti dođi i nauči (i položi, naravno) jbno trgovačko pravo...anatomiju i slično, onda pametuj koliko hoćeš -.-


na kojem se to faksu polaže jbno trgovačko pravo i anatomija???!!!!

To je nešto novo? Trgovac organima ili sl.?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Filip.
Offline
Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › pa sta ce nam studenti ionako stancaju pravo i ekonomija 500 ljudi godisnje koji zavrse stvarno ne znam sta ce nam onda bar nama dajte posla...ionak pola njih nit studira neg je na faxu samo da moze raditi....lik je radioi u mljekari do 30e a bio na etfu......
mos misliti kak se osjeca covjek koji 30 god radi u mljekari i neki student ima duplo vecu placu od njega...
.

hahah pa ti brate nisi normalan Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mario17
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u stucu NEMA POSLA,tj im al za bosance koje čiko iz servisa uvjek prve zove pa tek ako svi iz žepča i odžaka odbiju ić raditi jer se nudi mala satnica ili su već prezaposleni (ankete pa kopačkom ritu) oglas ide na ploču.nije šala pričali mi oni!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filip. je napisao/la: ›
rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › pa sta ce nam studenti ionako stancaju pravo i ekonomija 500 ljudi godisnje koji zavrse stvarno ne znam sta ce nam onda bar nama dajte posla...ionak pola njih nit studira neg je na faxu samo da moze raditi....lik je radioi u mljekari do 30e a bio na etfu......
mos misliti kak se osjeca covjek koji 30 god radi u mljekari i neki student ima duplo vecu placu od njega...
.

hahah pa ti brate nisi normalan Laughing

radio sam u mljekari i znam kolike su bile placa obicnim radnicima a kolike studentima a ti ne moras vjerovat.....i mama tvoja nije normalna kad je rodila takvog idiota ak cemo vec se castiti

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebalo bi USKOK malo poslati do Istarske 5 hehe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica21 je napisao/la: ›
S@ky c@r je napisao/la (Pogledaj post): › ako i imate diplomu, opet ću biti u prednosti pred svim fakutetlijama koji nemaju štelu, kao prvo što ću u samom startu, kad završite fax, imati par godina više iskustva i iskorištenog života...


sorry, ali ovo je čista glupost... evo ja ću za godinu dana završiti fax.. i ajd da vidimo tko će se prije od nas dvoje zaposliti u mojoj struci.. ti koji imaš par godina više iskustva u 'kopanju kanala' ili ja koja imam diplomu u ruci i bez 1 dana radnog iskustva... (u struci)

već mi je pun kuki omalovažavanja fakulteta i studenata i diplome... i to od strane onih koji su jedva srednju školu završili.. ajde ti dođi i nauči (i položi, naravno) jbno trgovačko pravo...anatomiju i slično, onda pametuj koliko hoćeš -.-


al ti baš teraš iz krajnosti u krajnost... ajmo redom:

1. da dobiješ posao trebaš štelu, dakle, i da doneseš 17 diploma sa 77 godina staža u struci moš tom diplomom obrisat dupe ako dođe neki dasa sa svojim sinčičem koji je završio za slastičara...

2. u svom komentaru nisam uspoređivao tvoju diplomu sa mojom strukom, vjerovatno bi ti dobila posao, a ja se sigurno ne bi ni prijavio za posao za koji treba fakultet...

i naposljetku

3. u svom postu sam govorio o studentima, vidim da si se ti pronašla prozvanom, koji studiraju i neće kopat, biti spremačica ili šta ti ja znam šta, zato što je to ispod njihovog nivoa, nije u "njihovoj struci" i neće svoje ljene guzice dići i biti malo na svježem zraku uz fizički rad ( ovo se ne odnosi na pojedince kojima to ipak nije teško ), već o onima koji kada nema posla u struci uzmu šta im se nudi kako bi stekli barem neko radno iskustvo ili nazovimo to stažom, kako bi pokazali da im nje problem raditi i da su željni posla...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

radila 3 studentska posla
prvi 5 godina
drugi 3 mj
treći skoro 4 godine
i niti za 1 nisam imala štelu s time da su 2/3 bili firme u koje je teško upasti

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la (Pogledaj post): ›
kolega neradi se o tome da bih se trebalo radit u struci ili ne ali ako je nekome potreban posao i trenutno ga nemože nać u struci onda je logično da uzme ponuđen posao i odradi ga pošteno i za to bude plačen i traži paraleno tome i posao koji ga zanima i koji voli radit


Amen...........upravo to je poanta..............
kad je nužda ukoliko nema ništa bolje.....i kopanje...ili branje jagoda....ili bilo što drugo je sasvim u redu......
jer bar meni je bolje ikakav posao, ako će se nešto zaraditi nego nikakav......
i bolje od sjedenja i kukanja kako neeema ništa..........

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2011. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
radila 3 studentska posla
prvi 5 godina
drugi 3 mj
treći skoro 4 godine
i niti za 1 nisam imala štelu s time da su 2/3 bili firme u koje je teško upasti


ajd onda ti nama, običnim smrtnicima, objasni kako si ti došala do te 2 firme u koje je teško upasti?? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pošalješ zamolbu i životopis
i čekaš da te pozovu na razgovor i testiranja koja uspješno položiš Wink

niti jedan posao nisam dobila u roku od tjedan dana, bila sam spremna ići u metlice, raditi u mljekari, raditi na benzi samo da sam uspjela to dobiti

a na kraju sam dobila da radim "uredski posao"

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: