Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti se “tuku” za posao i zaradu, ali odbijaju kopati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa sta ce nam studenti ionako stancaju pravo i ekonomija 500 ljudi godisnje koji zavrse stvarno ne znam sta ce nam onda bar nama dajte posla...ionak pola njih nit studira neg je na faxu samo da moze raditi....lik je radioi u mljekari do 30e a bio na etfu......
mos misliti kak se osjeca covjek koji 30 god radi u mljekari i neki student ima duplo vecu placu od njega....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la (Pogledaj post): › to sa studentima i njihovoj želji za poslom je pusta priča ja osobno sam prije 2 godine uzeo 10-tak studenata da beru jagode zarada je bila sasvim poprilična ako je netko htio radit jer sam ih plačao na kilogram ali studenti ko studenti danas ih dođe 10 sutra 3 preksutra 7 dan poslije nitko nemaju studenti naviku ni volju za nekim poštenim fizičkim radom a bitno je da kuknjave kako se posao nemože nać a moje jagode te godine propadoše jer sam se oslonio na mladu fizičku snagu a ako tko od studenata želi radit uvijek se meni može javit i lako se dogovorimo


Super. Kad se treba javit za berbu? osijek031.com smile Very Happy

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bashir
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam bome kopao i dnevno preko lopate prenio 8 tona šljunka za tamponadu novog asfalta. I asfalt sam razvlačio, lopatom. Jeste digli kad punu lopatu asfalta? Teška je. A od onih para nafte vam se još i manta. Na asfaltu je 100 stupnjeva i osjetite vrućinu kroz cipele. Para je bila dobra ali bome se naradilo. No ne bi to mijenjao nikada zha nikakve uredske poslove. Vani sam na zraku. Imam rutu za odraditi. Pa malo stanem, popijem vode, zapalim jednu, odmorim pa dalje lopatat. Sunce sja, ekipa i zajeb... i milina.

Nego zašto naš STUC nema neku online stranicu sa svim oglasima za poslove. Tako bi i oni koji ne žive blizu stuca mogli pogledati što se od poslova nudi. To je onako zaostalo da nemaju. Stvarno. Danas kad to nije uopće komplicirano napraviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › pa sta ce nam studenti ionako stancaju pravo i ekonomija 500 ljudi godisnje


ti nisi baš u toku, jel? Ne znam kako je na ekonomiji...al' znam da na pravu godišnje diplomira 50-ak ljudi Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alnea
Offline
Ukupno postova: 108
Lokacija: susjedstvo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
to sa studentima i njihovoj želji za poslom je pusta priča ja osobno sam prije 2 godine uzeo 10-tak studenata da beru jagode zarada je bila sasvim poprilična ako je netko htio radit jer sam ih plačao na kilogram ali studenti ko studenti danas ih dođe 10 sutra 3 preksutra 7 dan poslije nitko nemaju studenti naviku ni volju za nekim poštenim fizičkim radom a bitno je da kuknjave kako se posao nemože nać a moje jagode te godine propadoše jer sam se oslonio na mladu fizičku snagu a ako tko od studenata želi radit uvijek se meni može javit i lako se dogovorimo


jagode mmmm
istina da se neki 1 dan pojave, drugi ne...kako im padne na pamet.
a sta je sa NEstudentima? Very Happy

Nisu ni studenti sto su nekad bili, nece sve radit...nego ono sto im se svidi. Ja sam osobno samo dijelila letke.

_________________
U mojoj glavi sve izgleda bolje, tamo je sve sto pozelim moje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj meni nes da radim, bilo sta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alnea je napisao/la: ›
semir je napisao/la: ›
to sa studentima i njihovoj želji za poslom je pusta priča ja osobno sam prije 2 godine uzeo 10-tak studenata da beru jagode zarada je bila sasvim poprilična ako je netko htio radit jer sam ih plačao na kilogram ali studenti ko studenti danas ih dođe 10 sutra 3 preksutra 7 dan poslije nitko nemaju studenti naviku ni volju za nekim poštenim fizičkim radom a bitno je da kuknjave kako se posao nemože nać a moje jagode te godine propadoše jer sam se oslonio na mladu fizičku snagu a ako tko od studenata želi radit uvijek se meni može javit i lako se dogovorimo


jagode mmmm
istina da se neki 1 dan pojave, drugi ne...kako im padne na pamet.
a sta je sa NEstudentima? Very Happy

Nisu ni studenti sto su nekad bili, nece sve radit...nego ono sto im se svidi. Ja sam osobno samo dijelila letke.

ako vam se radi pošaljite pp i dogovorimo se za posao opčenito na zemlji pošto proizvodim povrće posla uvijek ima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2011. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica21 je napisao/la (Pogledaj post): ›
rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › pa sta ce nam studenti ionako stancaju pravo i ekonomija 500 ljudi godisnje


ti nisi baš u toku, jel? Ne znam kako je na ekonomiji...al' znam da na pravu godišnje diplomira 50-ak ljudi Rolling Eyes

Slažem se s tobom. Na dotične fakultete toliko ljudi se otprilike UPIŠE svake godine, a do zadnje godine otpadne ih 70-80%, što znači da fax ne završi ni približno onih slavnih 500.

bashir je napisao/la: ›
Nego zašto naš STUC nema neku online stranicu sa svim oglasima za poslove. Tako bi i oni koji ne žive blizu stuca mogli pogledati što se od poslova nudi. To je onako zaostalo da nemaju. Stvarno. Danas kad to nije uopće komplicirano napraviti.

Još prošle godine pojedini STUC-ovi oglasi mogli su se pronaći na stranici Savjeta mladih Grada Osijeka, ali već mjesecima stranica nije dostupna. Bilo je nekih poslova koji su bili objavljivani i u STUC-u, s naglaskom na NEKIH - znači ni približno onoliko koliko ih je zapravo bilo objavljivanih u STUC-u.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iduci put cu napisati 500 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000
ne bukvalno 500 i na cega se vi vatate i oftopicarite....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Broo_Slee
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 3:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, iz Osijeka sam i studiram u Zagrebu. I tamo isto nije na cisto sa poslovima za studente. Tu svi prigovaraju kako studenti nece kopati i te fore. Lega, svi koji traze kopanje i utovar ovdje u Zg firme im isplacuju tek nakon godine dana, ako i to. Uzas je kak to sve stoji sa poslovima svuda. Jedino pouzdane velike kompanije isplacuju redovno, dalje nije nista sigurno od poslova.
Ja sam recimo tip covjeka koji je jedno vrijeme htio raditi bilo sta, ali sad mi se to vise ne da, zelim raditi ono sto zelim i volim, i uopce nije stvar do toga da mi je tesko, vec se vidim u svojoj struci i zelim uspjeti i dobiti posao tamo. Jer kao prvo kad dodjem u firmu u kojoj trazim posao kopanje i dijeljenje letaka i ostali poslovi mi nece pomoci da dobijem posao u struci. A ako pogledate sve danas malo ozbiljnije ponude za poslove, ljudi svuda bezobrazno traze minimalno 2-3 godine iskustva u struci...
Da nema ovih pravila na forumima o ponasanju, sad bi tu posteno popljuvao one koji prigovaraju da se danasnjim generacijama ne da kopati i te fore. Jer uvijek je bilo i biti ce ljudi koji ce raditi bilo sta i oni koji nece. Samo hrpa exYu nostalgicara visi po forumima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 7:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio je napisao/la: ›
...ma svi studoši koji su upisali faks poslje 2002 godine, upisali su ga samo da ne moraju ići raditi...odnosno samo da bi bili injžinjeri, viši trhničari, viši svaštanešto te da bi mogli zapovijedati starijim radnicima pred mirovinu...takvih ima pun klinac na svakoj rupi u cesti, polju, građevinskoj zoni, šljakerskoj firmi/tvornici...i svi sanjaju o poslu sa službenim autom gdje jednom na dan dođu pogledaju dali je dobro napravljeno, malo se poseru na radnike i odu klikati mišem jer maju puuuno posla...


Ovo je sokantno otkrice! Ljudi studiraju ne bi li dobili inzenjerske titule?! Wow! Very Happy
Captain Brain Razz

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da i to sa plačanjem studenata je sr....

Mislim da bi studente trebalo plačati tjedno, kao u Australiji, a ne nakon pola godine jer oni idu raditi zato što im lova hitno treba, a ne da bi nešt radili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Broo_Slee je napisao/la: ›
Ovako, iz Osijeka sam i studiram u Zagrebu. I tamo isto nije na cisto sa poslovima za studente. Tu svi prigovaraju kako studenti nece kopati i te fore. Lega, svi koji traze kopanje i utovar ovdje u Zg firme im isplacuju tek nakon godine dana, ako i to. Uzas je kak to sve stoji sa poslovima svuda. Jedino pouzdane velike kompanije isplacuju redovno, dalje nije nista sigurno od poslova.
Ja sam recimo tip covjeka koji je jedno vrijeme htio raditi bilo sta, ali sad mi se to vise ne da, zelim raditi ono sto zelim i volim, i uopce nije stvar do toga da mi je tesko, vec se vidim u svojoj struci i zelim uspjeti i dobiti posao tamo. Jer kao prvo kad dodjem u firmu u kojoj trazim posao kopanje i dijeljenje letaka i ostali poslovi mi nece pomoci da dobijem posao u struci. A ako pogledate sve danas malo ozbiljnije ponude za poslove, ljudi svuda bezobrazno traze minimalno 2-3 godine iskustva u struci...
Da nema ovih pravila na forumima o ponasanju, sad bi tu posteno popljuvao one koji prigovaraju da se danasnjim generacijama ne da kopati i te fore. Jer uvijek je bilo i biti ce ljudi koji ce raditi bilo sta i oni koji nece. Samo hrpa exYu nostalgicara visi po forumima.

kolega neradi se o tome da bih se trebalo radit u struci ili ne ali ako je nekome potreban posao i trenutno ga nemože nać u struci onda je logično da uzme ponuđen posao i odradi ga pošteno i za to bude plačen i traži paraleno tome i posao koji ga zanima i koji voli radit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la (Pogledaj post): › E svima je prva izlika da sve ide preko veze pa ntiko ni ne traži posao a to uopće nije istina i ja i moje legice sve smo zaposlene preko stuca a ni jedna nije imala vezu....a što se tiče kopanja da su ljudi htjeli kopat ne bi upisali fakultet nego bi stali na osnovnoj školi i išli kopat ako se nekome kopa nek ide slobodno a druge nek se pusti na miru


nitko nije mislio na t-com, već na druge poslove, od kojih sam i ja neke radio, al tek kad me netko od ovih koje imao vezu pozvao jer je netko od ovih pretplaćenih na te poslove bio bolestan il nije bio u mogućnosti raditi. a poslovi su: malo rada, dosta para!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

većina studenata je ljena... što je je... i ako nemate posla u struci, mislite da se ne cijeni kod poslodavca ako vidi da ste cijelo vrijeme nešto radili... znači pokazujete da želite raditi... a sad jel to kopanje kanala ili čačkanje čmarova inim ljudima to nije bitno... ja sam završio za keramičara, znači, ja ne bih trebao ništa raditi dok ne bude posla?? pa radim šta nađem... od vozača, parketara, zidara, žbukera, krovopokrivača itd. i nije mi nimalo teško... ako i imate diplomu, opet ću biti u prednosti pred svim fakutetlijama koji nemaju štelu, kao prvo što ću u samom startu, kad završite fax, imati par godina više iskustva i iskorištenog života... i koliko je men poznato, normalnom čovjeku je cilj raditi i zaraditi, pa makar i na kopanju kanala, ako nema posla ustruci/boljeg posla, a to što vi "pazite" na svoja leđa i rukice da vam budu čiste, to je ljenost...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: