Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo: Leti iz grada svatko tko glumi javni prijevoz

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ožiljak je napisao/la (Pogledaj post): › znam centurion, ali to ne daje opravdanje gpp-u da bezobrazno nabija cijenu pojedinačne karte... 10 kn zaboga, pa ne znam postoji li negdje u hr skuplji javni prijevoz od našeg omiljenog gpp-a


ima naravno jeftinijih gradskih prijevoza od GPPa u Hrvatskoj..eno u Zagrebu npr..uz donaciju iz gradskog proračuna od 1000000000 kuna...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne miješaj kruške i jabuke... zet ima puno veću mrežu, puno veći broj korisnika, što mu omogućuje i nižu cijenu usluge... jasno da zagreb daje i veće subvencije, ali i bez tih subvencija, zet bi imao više mogućnosti od gpp - a.
ali da je cijena pojedinačnih karata preskupa - je, za mjesečne ne znam jer ih ne kupujem već dugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.12.2010. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › ne znam za ostale cijene ali mjesecnu kartu subencionira Grad i jako je prihvatljiva.
o poslovanju drugih prijevoznih poduzeca u Hrv. mozes citati ovih dana kako su pred bankrotom


na svu srecu ima takvih politickih komesara poput tebe kojima je ta mjesecna karta povoljna pa onda ne moramo brinuti za gpp.

a sto se tice 'konkurencije' ... imbecilno je govoriti da taxi poduzece od 20 automobila moze biti konkurencija gradskom prijevozu ... ne bi moglo biti ni sa 200 vozila.

u sarajevu od 94. funkcioniraju jeftini taxiji ... grad je slican osijeku ... imaju nekoliko koncesionara taxista ... imaju autobuse, trolejbuse i tramvaje ... i svi rade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kolka je cijena karte u Splitu u Rijeci ako se Zg ne smije uspoređivati (iako jedino Zg im tramvaj kao i OSijek)

p.s. ja , Ingo i Mungos ne pišemo č i ć al eto ja bar imam drugaciej misljenje a vas 2 isto i pisete i isto razmisljate. kad cemo naucit koristiti č, ć i š Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakav režim u Gradu sprječava, kao što je Ingo rekao, investicije i radna mjesta (pa kakva ona bila) i uništava zdravu poslovnu konkurentnost od koje najviše koristi imaju krajnji potrošači koji dobivaju bolju uslugu i niže cijene.
Neka GPP uvede godišnju kartu, veće popuste, dostupnije vozne linije, veći broj linija, veću frekventnost itd. pa će ljudi manje koristiti taksije.
Ali zašto?
Bolje da se potencijalna konkurencija likvidira.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › a kolka je cijena karte u Splitu u Rijeci ako se Zg ne smije uspoređivati (iako jedino Zg im tramvaj kao i OSijek)

p.s. ja , Ingo i Mungos ne pišemo č i ć al eto ja bar imam drugaciej misljenje a vas 2 isto i pisete i isto razmisljate. kad cemo naucit koristiti č, ć i š Smile


o čemu ti, koja 2?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2010. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijena u Zg-u dnevne karte za bus i tramvaj je 25kn, ali se sa njome možeš voziti cijeli dan, barem je tako bilo prošle godine, mislim da kod nas tako nešto ne postoji,a ne bi bilo loše al ok, ali meni je smiješno da se Gpp boji taksi službe,a što se tiče profesionalnosti i ljubaznosti ovi iz Cammea na većem su nivou nego ovi iz Gpp-a, a rade za puno manje novaca.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma tebe sam pitao kolka je karta u Splitu i RIjeci npr.
Ovo za mungosa je nasa zajebancija Wink

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2010. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: › Ajde budi iskren i reci jel onda treba i GPP radnicima smanjit placu na minimalac i tjerat ih da rade kao vozaci u Cameu?
Ne znam kolike su place u GPP-u, ali kao i sve place u javnim firmama, trebaju biti prilagodjene trzistu. Place ZET-ovaca su bile nabrijane i raspadanje ZET-a i ZGholdinga to potvrdjuje.

Sto se tice uvjeta rada kod taksista, o tome se ovdje pisalo i ja jedino mogu zeljeti da inspekcija provjeri sve navode, naplati kazne ako za to postoji pokrice i poslodavca nauci da s ljudima ne moze kao sa stokom, ako je tako s njima postupao.

Citat: › Jel treabju svi koji rade u gradskim firmama dobit palce izmedju 2500 i 3000kn pa onda nitko nece biti konkurentan njima?
Trebaju biti placeni sukladno svom znanju i radu, odnosno sukladno znanju i radu ostalih koji se nalaze u sustavu javnih poduzeca i ustanova.

Citat: › Svi se bunite kad su se rezale place i ukidala radna mjesta koja su visak...
Ja se nisam bunio. Uostalom, za Medica smatram da je napravio dobro GPP-u, ako je suditi po izvjestajima, a vjerujem da ce uciniti jos dobroga, ako je suditi po onome sto je cinio za BIOS.

Ono sto sam u svom prvom postu napisao, a propustio si primjetiti, je da sustav efikasne taksi voznje po niskim cijenama nije moguce skalirati do velicine javnog prijevoza, jer da je to moguce - javni prijevoz nigdje ne bi postojao i umjesto njega bi prometovala samo taksi vozila.

Toga je svjestan i Bubalo i cijela ova prica se cini kao dobra besplatna reklama upravo za tu uslugu.

U svakom slucaju, svaka poduzetnicka ideja je dobra, pa tako i ova. Mozda uspije, mozda ne uspije.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ožiljak je napisao/la (Pogledaj post): › ne miješaj kruške i jabuke... zet ima puno veću mrežu, puno veći broj korisnika, što mu omogućuje i nižu cijenu usluge... jasno da zagreb daje i veće subvencije, ali i bez tih subvencija, zet bi imao više mogućnosti od gpp - a.
ali da je cijena pojedinačnih karata preskupa - je, za mjesečne ne znam jer ih ne kupujem već dugo.


lega moj, ZET iz gradskog proračuna dobije 38 puta veći iznos od GPPa..pa mi ti pričaj o broju putnika, veličini firme ili gradova Osijeka i Zagreba i sl.


Zadnja promjena: Osječanin; 08.12.2010. 22:11; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:32 
Naslov:  Re: Bubalo: Leti iz grada svatko tko glumi javni prijevoz
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pojedinačne karte za prvu zonu u rijeci i splitu su identične osijeku - 10 kn, dok su za druge, treće, četvrte zone nešto povoljnije čini mi se... dakle, kao što i rekoh - nitko u hr nema skuplji javni prijevoz od gpp-a (gledajući sve zone, ne samo prvu)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel riejka i split imaju tramvaj i novu prugu od milijarde kuna? jesu rijeka i split imale đapića i kioske na vlasti prije sebe?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › jel riejka i split imaju tramvaj i novu prugu od milijarde kuna? jesu rijeka i split imale đapića i kioske na vlasti prije sebe?


split nema đapića, ali ima keruma jbg... ja od te dvojice radije biram keruma Laughing

jebem ja tu prugu od milijarde kuna iskreno - kad meni od retfale do juga 2 uz jedno presjedanje i hvatanje tramvaja po voznom redu treba punih 45 minuta. manje mi je trebalo dok sam svaki dan išao busom na trening gore na bikaru, nego sada tom fensi prugom Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.12.2010. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ožiljak je napisao/la: ›

split nema đapića, ali ima keruma jbg... ja od te dvojice radije biram keruma Laughing

jebem ja tu prugu od milijarde kuna iskreno - kad meni od retfale do juga 2 uz jedno presjedanje i hvatanje tramvaja po voznom redu treba punih 45 minuta. manje mi je trebalo dok sam svaki dan išao busom na trening gore na bikaru, nego sada tom fensi prugom Rolling Eyes


brate onda šetaj,to je barem zdravo!!!

centurion je napisao/la: ›
jel riejka i split imaju tramvaj i novu prugu od milijarde kuna? jesu rijeka i split imale đapića i kioske na vlasti prije sebe?

jel to ona pruga koju ste htijeli čupati,a sad ju medo uzdiže i hvali,uvodi kao dodatne linije i takve fore!!
de molim te,malo si previše naivan i slijepo slijediš svoje drage vođe!!!

jesu li oni imali glavonju da im uništi gospodarstvo i rasproda sve tvornice svojim jajanima??
pljujete po đapone-u,al je barem nešta radio po gradu,a ne ko ovi tvoji drkafuzeri samo kukaju i marišu!!!!


Zadnja promjena: bob11; 08.12.2010. 21:48; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2010. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bob11- to je ta pruga koja je preskupo placena a glavni problem je sto vozi na slicnim linijama kao i bus pa se niej nista ustedjelo na tome. al znam ja da ces ti i nakon sto ovo po 100puta procitas opet za par mjeseci vratit na to cupanej pruge zubima Wink al nema veze.
placa oziljak kartu od 10kn i platit cemo to svi zajedno do 2023 Wink

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: