Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.08.2010. 19:29 
Naslov:  Re: Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i sve što ste vi napisali svodi se na 2 činjenice.

1.studentima opet netko kriv
-lihvarenje ovo ono..hrpetina gluposti.
2.najmodavac sa svojim stanom može raditi što god želi
-imam stan,imam studente, podigao sam cijenu, opet sam pun.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A u kojoj to državi ili u kojem to gradu stanodavci ne naplaćuju studentima ili drugim stanarima najamninu kad ih nema? Ja sam studirao vani i plaćao sam studenstki dom svaki mjesec uredno. I kad sam preko ljeta znao biti ovdje mjesec-dva.
To ako naletiš u Osijeku na nekog dobrog stanodavca pa ti on naplati pola najmnine preko ljeta je već velika stvar.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › A u kojoj to državi ili u kojem to gradu stanodavci ne naplaćuju studentima ili drugim stanarima najamninu kad ih nema? Ja sam studirao vani i plaćao sam studenstki dom svaki mjesec uredno. I kad sam preko ljeta znao biti ovdje mjesec-dva.
To ako naletiš u Osijeku na nekog dobrog stanodavca pa ti on naplati pola najmnine preko ljeta je već velika stvar.


To ne znači da je to u redu ako to ima svugdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni nema smisla da netko očekuje da ne mora platiti najamninu za stan u kojem i dalje planira stanovati, samo zato što ga u tom stanu neće biti neko vrijeme!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › [
oprosti, zasto bi meni stan koji iznajmljujem bio prazan preko ljeta, ako ga mogu izdati i dobiti 1.400 kn ? ... reci mi jedan razlog zbog kojeg bi ga ja trebao 'cuvati' studentima koji su otisli ?

.


daj me nemoj nasmijavati... Rolling Eyes

kome ćeš ti u 8. mjesecu u OSIJEKU iznajmiti stan... Rolling Eyes

de dobro je!!

98% ljudi koji iznajmljuju stanove žive od studenata... samo 2% njih iznajmljuje stanove ljudima koji su u radnom odnosu
Bas bih tebe vidio sto ne bi naplacivala stanarinu!I da,iznajmljujem 2 stana za postenu cijenu mladim parovima,i da,iznajmio sam jedan u 7.mj. i da neki su me u 6.mj.pitali jel im mogu cuvati stan do 01.10.Rekao sam im da mi plate 100 e mj za stan 3-sobni u novogradnji i to im je bilo puno! Da ne pricam o raznim izmisljanjima te ovo te ono i otkazivanju 2 dana prije isteka mjeseca , pa ti nadji nekoga drugoga!I zato dragi moji koji bi besple stanovali-Bye Bye!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2010. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja stan od 52m2 u centru grada (5min od katedrale) plaćam 700kn+režije. U tom stanu sam već 3 godine (prvu godinu sam imala cimericu, ostale 2 ne) i niti jedno ljeto nisam plaćala čuvanje stana, samo režije... i to se dogovorila s jednim ljudima iz zgrade koji kupe i za vodu da plate moje grijanje da ja ne moram samo zbog toga dolaziti u os! (da, ima i poštenih ljudi.) Stan ima apsolutno sve što mi treba, od perilice,tv, mikrovalne, interneta, telefona,tostera Very Happy gradsko grijanje, voda i struja po potrošnji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bas bih tebe vidio sto ne bi naplacivala stanarinu!I da,iznajmljujem 2 stana za postenu cijenu mladim parovima,i da,iznajmio sam jedan u 7.mj. i da neki su me u 6.mj.pitali jel im mogu cuvati stan do 01.10.Rekao sam im da mi plate 100 e mj za stan 3-sobni u novogradnji i to im je bilo puno! Da ne pricam o raznim izmisljanjima te ovo te ono i otkazivanju 2 dana prije isteka mjeseca , pa ti nadji nekoga drugoga!I zato dragi moji koji bi besple stanovali-Bye Bye!


Evo, moji su starci također iznajmljivali stan i nisu nikad uzimali preko ljeta pare. A to s otkazivanjem lagano bi riješio tako da potpišeš ugovor s njima u kojem bi se sve riješilo. Ali onda bi morao prijaviti i plaćati porez, jel?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2010. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bas bih tebe vidio sto ne bi naplacivala stanarinu!I da,iznajmljujem 2 stana za postenu cijenu mladim parovima,i da,iznajmio sam jedan u 7.mj. i da neki su me u 6.mj.pitali jel im mogu cuvati stan do 01.10.Rekao sam im da mi plate 100 e mj za stan 3-sobni u novogradnji i to im je bilo puno! Da ne pricam o raznim izmisljanjima te ovo te ono i otkazivanju 2 dana prije isteka mjeseca , pa ti nadji nekoga drugoga!I zato dragi moji koji bi besple stanovali-Bye Bye!


Evo, moji su starci također iznajmljivali stan i nisu nikad uzimali preko ljeta pare. A to s otkazivanjem lagano bi riješio tako da potpišeš ugovor s njima u kojem bi se sve riješilo. Ali onda bi morao prijaviti i plaćati porez, jel?
Ja porez placam!Sta ste se mene uhvatili!Ti onda i dalje cuvaj stan,ja necu i dobro!A to sa potpisivanjem i postovanjem ugovora HHAAAHHHAA! I vlada potpisuje ugovore ,pa sta!Vidi se da nisi imao posla sa drzavom.Naplacuju ti zrak!Vidi se da ste mladi i naivni,sto nije nista lose,samo ste zeleni!Kada pocnete raditi i zivjeti samostalno,a ne kod svojih roditelja ,onda se cujemo! Nisam mislio nikoga uvrijediti,samo malo nekima otvoriti oci!Pozdrav!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2010. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa vidi se da si isti kao i država Wink isto bi naplatio i zrak koji dišu u tvom stanu... Zbog takvih i jesmo u ovolikim govancima... samo se na svoje dupe misli.. i da je što više navući love...ali sva sreća još ima dobrih i normalnih ljudi.
i ne znam koji porez ti plaćaš ako ne iznajmljuješ na ugovor (što je očito, jer ti otkazuju stanarinu 2 dana prije )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2010. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja porez placam!Sta ste se mene uhvatili!Ti onda i dalje cuvaj stan,ja necu i dobro!A to sa potpisivanjem i postovanjem ugovora HHAAAHHHAA! I vlada potpisuje ugovore ,pa sta!Vidi se da nisi imao posla sa drzavom.Naplacuju ti zrak!Vidi se da ste mladi i naivni,sto nije nista lose,samo ste zeleni!Kada pocnete raditi i zivjeti samostalno,a ne kod svojih roditelja ,onda se cujemo! Nisam mislio nikoga uvrijediti,samo malo nekima otvoriti oci!Pozdrav!


Dakle, prijavio si da iznajmljuješ stan i plaćaš porez od onoga što dobiješ za stanarinu? A ova usporedba s državom uopće ti ne stoji. To nije isprika da ne potpišeš ugovore sa stanoprimcem. Ako ti ne poštuju, odeš kod odvjetnika i riješeno. Nije u ovoj državi sve tako loše. Nisam ja tako naivan kako ti misliš, imao sam posla s državom i znam podosta o nekim stvarima. I već godinama financiram većinu svojih potreba stipendijama. To što netko živi samostalno, ne znači da zna sve. Ali evo, kako smatraš da nismo na tvojoj razini, ne moramo ni raspravljati, tvoje je pravo da naplaćuješ stan i dok čuvaš, samo sam htio ukazati na nemoralnost takvog čina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2010. 4:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kako bi bilo da gazda ne naplati preko ljeta jer zadovoljan podstanarima. Znaci uredno odrzavaju stan,placaju rezije..i gazda posto je zadovoljan ne naplati mjesec i pol preko ljeta. Posto je gazdama uglavnom u cilju izvuc sto vise para,za sto manje ulaganja-onda je i podstanarima u cilju zafrknit gazdu... Stanodavac je taj koji treba privuci stanoprimce,a i zadrzati ih.. Evo samo neke od stvari kojima stanodavci zele zadrzati podstanare: dolaze nenajavljeni, nekoliko puta mjesecno,dok si u krevetu.. ne zele popravit svoju prastaru perilicu pa moras na ruke prat ves, klima se nesmije palit, nitko ti nesmije doci-a i sam si nepozeljan..kad bi nekako moglo da placas a da nebudes u stanu.. radnici mjesecima rade po kuci.. obavezno je spustanje poklopca na wc-u. i onda kad se odselis spopadaju da si osto duzan 500kn struje..al se onda nakon 2 tjedna ispricava,jer je zena krivo ocitala brojilo...svega ima! Uglavnom za kunu pojest govno! ali ima i stvarno dobrih ljudi..koji poprave kvarove,priskrbe sto je potrebno, normalni su i ljudi u pravom smislu rijeci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2010. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
Pa vidi se da si isti kao i država Wink isto bi naplatio i zrak koji dišu u tvom stanu... Zbog takvih i jesmo u ovolikim govancima... samo se na svoje dupe misli.. i da je što više navući love...ali sva sreća još ima dobrih i normalnih ljudi.
i ne znam koji porez ti plaćaš ako ne iznajmljuješ na ugovor (što je očito, jer ti otkazuju stanarinu 2 dana prije )
Ne kenjaj!Ne poznas me ,izvlacis zakljucke iz dva posta i jos vrijedjas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2010. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja porez placam!Sta ste se mene uhvatili!Ti onda i dalje cuvaj stan,ja necu i dobro!A to sa potpisivanjem i postovanjem ugovora HHAAAHHHAA! I vlada potpisuje ugovore ,pa sta!Vidi se da nisi imao posla sa drzavom.Naplacuju ti zrak!Vidi se da ste mladi i naivni,sto nije nista lose,samo ste zeleni!Kada pocnete raditi i zivjeti samostalno,a ne kod svojih roditelja ,onda se cujemo! Nisam mislio nikoga uvrijediti,samo malo nekima otvoriti oci!Pozdrav!


Dakle, prijavio si da iznajmljuješ stan i plaćaš porez od onoga što dobiješ za stanarinu? A ova usporedba s državom uopće ti ne stoji. To nije isprika da ne potpišeš ugovore sa stanoprimcem. Ako ti ne poštuju, odeš kod odvjetnika i riješeno. Nije u ovoj državi sve tako loše. Nisam ja tako naivan kako ti misliš, imao sam posla s državom i znam podosta o nekim stvarima. I već godinama financiram većinu svojih potreba stipendijama. To što netko živi samostalno, ne znači da zna sve. Ali evo, kako smatraš da nismo na tvojoj razini, ne moramo ni raspravljati, tvoje je pravo da naplaćuješ stan i dok čuvaš, samo sam htio ukazati na nemoralnost takvog čina.
Ni ti isto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2010. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopce mi se ne svidja u kojem smjeru krece ova diskusija!Napadate one koje posteno rade,iznajmljuju i placaju porez!Ja sam svoje posteno zaradio ,PREPLATIO poreze i prireze,povrate poreza uvijek dobio u smanjenom obujmu,potpisivao ugovore ,ne dolazio studentima u stan itd!U krajnjem slucaju i ja sam bio student u Zg i znam kako je to!Zato oni koji niste bili u mojoj poziciji-jos jednom razmislite prije nego lupite!i jos jednom- bas bi tebe vidio kolacicu da imas kredite i dvoje male djece kako ne bi naplacivala 2-3 mj godisnje stanarinu! I zato bih te zamolio da ne vrijedjas i ne lupetas!Hvala!


Zadnja promjena: VESP; 29.08.2010. 8:58; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2010. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja porez placam!Sta ste se mene uhvatili!Ti onda i dalje cuvaj stan,ja necu i dobro!A to sa potpisivanjem i postovanjem ugovora HHAAAHHHAA! I vlada potpisuje ugovore ,pa sta!Vidi se da nisi imao posla sa drzavom.Naplacuju ti zrak!Vidi se da ste mladi i naivni,sto nije nista lose,samo ste zeleni!Kada pocnete raditi i zivjeti samostalno,a ne kod svojih roditelja ,onda se cujemo! Nisam mislio nikoga uvrijediti,samo malo nekima otvoriti oci!Pozdrav!


Dakle, prijavio si da iznajmljuješ stan i plaćaš porez od onoga što dobiješ za stanarinu? A ova usporedba s državom uopće ti ne stoji. To nije isprika da ne potpišeš ugovore sa stanoprimcem. Ako ti ne poštuju, odeš kod odvjetnika i riješeno. Nije u ovoj državi sve tako loše. Nisam ja tako naivan kako ti misliš, imao sam posla s državom i znam podosta o nekim stvarima. I već godinama financiram većinu svojih potreba stipendijama. To što netko živi samostalno, ne znači da zna sve. Ali evo, kako smatraš da nismo na tvojoj razini, ne moramo ni raspravljati, tvoje je pravo da naplaćuješ stan i dok čuvaš, samo sam htio ukazati na nemoralnost takvog čina.
Da prijavio sam i potpisao ugovor, koji baj d vej, ima svoj pocetak i kraj!Znaci primas stipendiju!Gle cuda , i JA te isto PLACAM iz mojih podstanara preko ljeta!Zato pokazi malo RESPEKTA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: