Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2010. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da prijavio sam i potpisao ugovor, koji baj d vej, ima svoj pocetak i kraj!Znaci primas stipendiju!Gle cuda , i JA te isto PLACAM iz mojih podstanara preko ljeta!Zato pokazi malo RESPEKTA!


Kao što moji starci, i hrpa drugih ljudi, plaćaju tvoje i svačije zdravstvo, školstvo itd. kroz poreze i prireze. Nemoj mi tu o nekom poštovanju, sad već valjaš gluposti. Ali evo, ako si platio poreze sve za podstanare, sve ok, samo sam pitao. I nisam nikad mislio da je ok što neki podstanari otkažu pred kraj mjeseca i još ne plate, takve treba kazniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2010. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je potpisan ugovor, onda ne znam kako mogu otkazati prije isteka ugovora...(mislim, mogu...ali ne bez posljedica), a isto tako najmodavac zna kada ugovor ističe...tako da opet nema iznenadnog otkazivanja Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2010. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što stoji u ugovoru to se onda poštuje! Ako gazda želi da mu u cijenu stana kupuješ wc papir - onda je to dogovor i osim režija i stanarine treba plaćat gazdi wc papir!

Što se tiče iznenadnog otkazivanja to se jednostavno riješi. Plaća se 1 mj unaprijed stanarina, tako da kad odlaziš kažeš 30 dana prije i onda taj zadnji mjesec ne platiš, tj. platio si ga već!

Ono što mi nema smisla je plaćanje nečega što nisi potrošio ni koristio. Ako 2 mj. nisam u stanu - pa onda ću ga odjaviti i ponovo kad dođem, naći ću neki drugi stan, možda i bolji, možda i jeftiniji...Samo što se svi studenti vole držat stanova ako im je ok...i zato plate 2 mj. koja uopće nisu tu - plate jer, ne plaćaju to zapravo oni nego mama i tata. Da se mora iz vlastitog džepa izvadit, npr. radiš cijelo ljeto da zaradiš za studij - sumnjam da bi onda plaćo gazci "čuvanje" stana i dao mu za ništa 1500-2000 kn. Studenti će radije izvalit pare da se nemoraju zafrkavat ponovno sa traženjem stana! - tj. mama i tata nek plate da meni bude ladovina!

Ja se slažem da gazda treba naplatit stan i da je u kreditu i da ima 10-tero djece i što sve ne...ali to neznači da onda treba zanemariti moral i izrabljivati u ovom slučaju studente i njihove roditelje!

Studenti su sami krivi za to "čuvanje" stana - da to nitko ne želi plaćati, da svi odjave stan preko ljeta bila bi druga priča. Gazde bi plaćale studentima da se ponovno vrate kod njih - jer su dobri podstanari! I dobre podstanare je teško naći!

Ja bih to čuvanje stana nazvao jednostavno skupljom stanarinom. Znači, koliko je stanarina i režije + još 100-200 kn mjesečno zbog "čuvanja" stana! I to je prava cijena stanovanja u podstanarstvu. Tako da oni studenti koji su lošijeg imovinskog stana, kojima su roditelji u kreditu, imaju 10-tero braće i sestara onda odjave stan preko ljeta jer si ne mogu priuštiti taj luksuz! Nego uzmu svoj jastuk i jorgan i sele preko ljeta kući!

Studenti su sami sebi krivi jer pristaju na te uvjete! Ja kad prestanem bit student prvo ću kupit stan na kredit i iznajmit studentima! Tu leže pare! Preko ljeta će bit duplo skuplje, ništa pola! Plaćat će mi se 3 mj. unaprijed samo u novim novčanicama! Pa ko voli nek izvoli - ja izdajem stan! Imam i djecu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2010. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › Ja kad prestanem bit student prvo ću kupit stan na kredit i iznajmit studentima! Tu leže pare! Preko ljeta će bit duplo skuplje, ništa pola! Plaćat će mi se 3 mj. unaprijed samo u novim novčanicama! Pa ko voli nek izvoli - ja izdajem stan! Imam i djecu!


evo ga... tipični Rvatina!

sramota.... Rolling Eyes Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2010. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da prijavio sam i potpisao ugovor, koji baj d vej, ima svoj pocetak i kraj!Znaci primas stipendiju!Gle cuda , i JA te isto PLACAM iz mojih podstanara preko ljeta!Zato pokazi malo RESPEKTA!


Kao što moji starci, i hrpa drugih ljudi, plaćaju tvoje i svačije zdravstvo, školstvo itd. kroz poreze i prireze. Nemoj mi tu o nekom poštovanju, sad već valjaš gluposti. Ali evo, ako si platio poreze sve za podstanare, sve ok, samo sam pitao. I nisam nikad mislio da je ok što neki podstanari otkažu pred kraj mjeseca i još ne plate, takve treba kazniti.
Ja sam svoje argumentirao!Ti ne!Meni tvoji starci ne placaju zdravstvo i skolstavo!Ja si placam sam!I molim te prepucavaj se s nekim drugim!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2010. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drugi puta kada budem odlazio u nabavku trazicu svaki tjedan 1 dnevni soping gratis zato sto sam ja jako dobar kupac u doticnoj trgovini,jerbo je tesko naci tako dobre kupce,jerbo neki i kradu, jelte!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2010. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kada si vjeran kupac, i provlačiš onu karticu od recimo konzuma ili merkatora onda dobiješ bodove, a bodove možeš zamijeniti za neku kupovinu...recimo ja sam skupio u 3 mj. nekih 60-ak bodova u konzumu i to je 60 kn koje će mi poslat poštom da potrošim kod njih...Nije loše. Tako i u Mercatoru možeš ako skupiš puno puno bodova dobit laptop za neznam 200 kn i slično...uvijek imaju kojekakve nagrade za vjerne kupce!

Ono gore je bio sarkazam da ću uzet stan na kredit i iznajmljivat ljeti duplo i nove novčanice...Trebao sam posebno naglasit - moja greška!

Da podvučem svoj stav oko ljetnih stanarina zvanih čuvanje stana studentima: Gazda može trežiti da u cijenu stana mu se opere auto jedan puta tjedno. Može tražiti 15000 kn preko ljeta - to tako može sve dok ima onih koji će pristati na takve uvjete! Stanodavci samo iskorištavaju situaciju, tj. zašto nebi naplaćivali što god mogu naplatiti - to je politika! A kad nemaju šta naplatit onda probaju i izmislit nešto...

A studenti koji žele da im stan bude "čuvan" onda će to lijepo i plaćati i super! Vuk sit, ovce na broju! Koji ne žele, odjavit će stan i opet dobro!

Zar nisu onda preko ljeta izdali stanove najmodavci kad su otišli studenti? Možda su studenti diplomirali pa otišli dalje trbuhom za kruhom...Nevidim neku poveznicu između mjesečne stanarine sa čuvanjem preko ljeta? - očito je to samo izlika da se poskupi i uzme koja pinka više...

Sad kad studenti počnu plaćat "čuvanje", sumnjam da će pojeftinit stanarina...hehe Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2010. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klasika. Svi bi uvijek nešto džabice kod nas. hahahaha

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2010. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam svoje argumentirao!Ti ne!Meni tvoji starci ne placaju zdravstvo i skolstavo!Ja si placam sam!I molim te prepucavaj se s nekim drugim!


Ne bih rekao da svoje nisam argumentirao. Svi kroz poreze i prireze pridonose za zdravstvo, školstvo i ine stvari. Ako netko godinama nije ozbiljno bolestan i ne mora na pretrage, opet izdvaja isto kao i netko tko ide na pretrage češće. Naravno, dopunsko je osiguranje druga stvar.I naravno da nisam mislio da moji starci izravno plaćaju baš TVOJE zdravstvo. I ne prepucavam se s tobom, ti imaš potrebu stalno se braniti. Samo sam rekao svoje mišljenje. Ako tebi to smeta, tvoj problem.
Što se tiče "čuvanja" stana preko ljeta i problema otkazivanja - lagano se riješi. Kao prvo, ugovorom se može riješiti plaćanje unaprijed bar jedan mjesec. Kao drugo, što se tiče čuvanja stana preko ljeta - može se riješiti ovako. Stanodavac pita stanoprimca - želiš li da ti čuvam stan preko ljeta? Stanoprimac kaže da. Stanodavac se dogvori ovako - ako tako želiš, plati mi stanarinu preko ljeta, ako uzmeš stan najesen, odbijem ti to od stanarine. Ako odustaneš, ne vraćam ti novac. To bi onda bila svojevrsna vrsta kapare. Ako stanoprimac ne želi plaćati preko ljeta, stanodavac iznajmi stan nekom drugom ako nađe nekog zainteresiranog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 2:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko ništa ne želi džabice, nego Osijek nema studentskih domova koliko ima Zagreb...pa su onda u zagrebu uglavnom svi po domovima, naseljima studentskim točnije.. A dom košta 100-200 kuna mjesečno s internetom flat. U osijeku je dom koliko znam oko 430 kn, i koliko ima mjesta u Osijeku u domovima?

-tu onda nastupaju dobrodušni stanodavci koji iznajmljuju stanove studentima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2010. 5:14 
Naslov:  Re: Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, u Osijeku kronično nedostaje studentskih domova, ali je cijena od 430 kn u novom domu opravdana jer je to stvarno super uređeno, sobe su puno veće nego u starom domu u kojem je soba oko 150 kn (u starom su domu sobe minijaturne), u novom domu svaka soba ima svoju kupaonicu, a mislim da imaju i flat, ali nisam siguran. U Zagrebu su sobe većinom uistinu minijaturne i zato je i cijena niža.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije potreban luksuz studentima - oni koji žele luksuz odu u privatni smještaj i plaćaju klimu i čuvanje stana i što sve ne...A dom bi trebao biti što jeftiniji! Tako da 500 kn za dom je poprilično (sa pranjem veša)! Još 200-300 kn i već se može naći neki smještaj privatno, možda sa još jednim ili dva cimera! To je mala razlika!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2010. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Klasika. Svi bi uvijek nešto džabice kod nas. hahahaha
lingvist je napisao/la: ›
VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja sam svoje argumentirao!Ti ne!Meni tvoji starci ne placaju zdravstvo i skolstavo!Ja si placam sam!I molim te prepucavaj se s nekim drugim!

Nista lega,sutra odlazim u banku sa zahtjevom oslobadjanja placanja kredita
Ne bih rekao da svoje nisam argumentirao. Svi kroz poreze i prireze pridonose za zdravstvo, školstvo i ine stvari. Ako netko godinama nije ozbiljno bolestan i ne mora na pretrage, opet izdvaja isto kao i netko tko ide na pretrage češće. Naravno, dopunsko je osiguranje druga stvar.I naravno da nisam mislio da moji starci izravno plaćaju baš TVOJE zdravstvo. I ne prepucavam se s tobom, ti imaš potrebu stalno se braniti. Samo sam rekao svoje mišljenje. Ako tebi to smeta, tvoj problem.
Što se tiče "čuvanja" stana preko ljeta i problema otkazivanja - lagano se riješi. Kao prvo, ugovorom se može riješiti plaćanje unaprijed bar jedan mjesec. Kao drugo, što se tiče čuvanja stana preko ljeta - može se riješiti ovako. Stanodavac pita stanoprimca - želiš li da ti čuvam stan preko ljeta? Stanoprimac kaže da. Stanodavac se dogvori ovako - ako tako želiš, plati mi stanarinu preko ljeta, ako uzmeš stan najesen, odbijem ti to od stanarine. Ako odustaneš, ne vraćam ti novac. To bi onda bila svojevrsna vrsta kapare. Ako stanoprimac ne želi plaćati preko ljeta, stanodavac iznajmi stan nekom drugom ako nađe nekog zainteresiranog.
Nista lega,sutra odlazim u banku da ih popljujem zbog rata kredita koji,gle bezobrazluka,moram SVAKI mjesec platiti!Bas me iskoristavaju,mamicu im kapitalisticku!Ustvari ,mogli bi se dogovoriti da ne placam preko ljeta kredit zato sto CUVAM stan studentima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2010. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nista lega,sutra odlazim u banku da ih popljujem zbog rata kredita koji,gle bezobrazluka,moram SVAKI mjesec platiti!Bas me iskoristavaju,mamicu im kapitalisticku!Ustvari ,mogli bi se dogovoriti da ne placam preko ljeta kredit zato sto CUVAM stan studentima!


U nedostatku argumenata rabiš sarkazam. Vidim ja da od ove rasprave nema smisla. Imao bih što reći, ali imam drugog posla. Uživaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema potrebe da čuvaš stan studentima - nego preko ljeta iznajmiš nekom drugom, pošto su studenti ionako malim postotkom zastupljeni kao iznajmljivači stanova u osijeku. Tako da onda nećeš dobiti pola stanarine nego punu stanarinu! Zar nije to bolje!?

Nije sve u parama - ima nešto i u eurima! Zar ne VESP? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: