Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2010. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ne razumijem ovaj clanak.

stanodavci nisu socijalna ustanova, niti su duzni 'cuvati' stan nekome tko ga otkaze.

svatko ima izbora traziti si stan koji mu odgovara uz cijenu koja mu odgovara.

btw, studiranje je skupo ... i u nasoj drzavi nije za svakoga.

studirati trebaju bogati, a ne pametni.


Stanodavci nisu socijalna ustanova, ali nisu ni lihvari, a upravo se u to pretvara velik broj stanodavaca. I mi smo nekad iznajmljivali garsonijeru i nikad nismo pljačkali nikog i iskorištavali situaciju kako bismo više zaradili na račun studenata koji jedva sklapaju kraj s krajem. Bezobrazno je naplaćivati stan nekomu preko ljeta, ok, slažem se da netko plati režije, ali stanarinu ne - ionako je većina studenata tu do polovine srpnja i dolazi u rujnu. I, kakva je to klima da je ova morala povećati stanarinu za 400 kn? Pa ionako će oni plaćati režije i uporabu te klime, ne treba ju joj otplaćivati renoviranje stana. A ova tvoja izjava da studirati trebaju bogati, a ne pametni - iskreno se nadam da je to samo bila loša šala. Osobno bih kaznio zatvorom sve one koji iznajmljuju vlažne podrume ili ograde balkon i za to traže 1000 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.08.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ne razumijem ovaj clanak.

stanodavci nisu socijalna ustanova, niti su duzni 'cuvati' stan nekome tko ga otkaze.

svatko ima izbora traziti si stan koji mu odgovara uz cijenu koja mu odgovara.

btw, studiranje je skupo ... i u nasoj drzavi nije za svakoga.

studirati trebaju bogati, a ne pametni.


Stanodavci nisu socijalna ustanova, ali nisu ni lihvari, a upravo se u to pretvara velik broj stanodavaca. I mi smo nekad iznajmljivali garsonijeru i nikad nismo pljačkali nikog i iskorištavali situaciju kako bismo više zaradili na račun studenata koji jedva sklapaju kraj s krajem. Bezobrazno je naplaćivati stan nekomu preko ljeta, ok, slažem se da netko plati režije, ali stanarinu ne - ionako je većina studenata tu do polovine srpnja i dolazi u rujnu. I, kakva je to klima da je ova morala povećati stanarinu za 400 kn? Pa ionako će oni plaćati režije i uporabu te klime, ne treba ju joj otplaćivati renoviranje stana. A ova tvoja izjava da studirati trebaju bogati, a ne pametni - iskreno se nadam da je to samo bila loša šala. Osobno bih kaznio zatvorom sve one koji iznajmljuju vlažne podrume ili ograde balkon i za to traže 1000 kn.


oprosti, zasto bi meni stan koji iznajmljujem bio prazan preko ljeta, ako ga mogu izdati i dobiti 1.400 kn ? ... reci mi jedan razlog zbog kojeg bi ga ja trebao 'cuvati' studentima koji su otisli ?

2. da trebaju studirati bogat nije sala, nego hrvatska stvarnost.

HDZ nas je vratio 200 godina unatrag, kada su siromasne obitelji svoju djecu slale u svecenike, a bogate obitelji svoju djecu u pestu i prag na studije.

ja postujem legalno izabranu vlast i zato govorim da samo bogati trebaju studirati ... a kad zavrse studij, trebaju dici kredit na 30 godina i do smrti otplacivati garsonjeru u kojoj ce zivjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
Osobno bih kaznio zatvorom sve one koji iznajmljuju vlažne podrume ili ograde balkon i za to traže 1000 kn.

hahahahhaha... dobra ti je ova... odeš u zatvor što si stavio veću cijenu od one koju si je netko zacrtao u glavi... pa prekrasno... ako ti ne paše, nemoj uzeti i gotovo, a na svakome je da stavi cijenu koliko hoće za svoje... nek stavi i 5000 ako hoće, pa nek brine kako će iznajmiti...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2010. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pavijan je napisao/la (Pogledaj post): ›
lingvist je napisao/la: ›
Osobno bih kaznio zatvorom sve one koji iznajmljuju vlažne podrume ili ograde balkon i za to traže 1000 kn.

hahahahhaha... dobra ti je ova... odeš u zatvor što si stavio veću cijenu od one koju si je netko zacrtao u glavi... pa prekrasno... ako ti ne paše, nemoj uzeti i gotovo, a na svakome je da stavi cijenu koliko hoće za svoje... nek stavi i 5000 ako hoće, pa nek brine kako će iznajmiti...

Dobro, malo sam se nespretno izrazio - kako da objasnim - brojni stanodavci iskorištavaju situaciju što nedostaje stanova i onda nabijaju cijene za raznorazne šupe u kojima netko, živeći neko vrijeme, može ozbiljno naštetiti svom zdravlju. Dakle, te koji svjesno dovode u opasnost tuđe zdravlje, te bih kaznio. Istina, onaj tko je uzeo taj stan vjerojatno je svjestan toga, ali svjesni su i brojni radnici da ih šefovi dobrano iskorištavaju i uništavaju polako, pa rade jer moraju kako bi platili režije i hranu, ali to ne opravdava te šefove. Valjda sam sad malo jasniji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2010. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

oprosti, zasto bi meni stan koji iznajmljujem bio prazan preko ljeta, ako ga mogu izdati i dobiti 1.400 kn ? ... reci mi jedan razlog zbog kojeg bi ga ja trebao 'cuvati' studentima koji su otisli ?

2. da trebaju studirati bogat nije sala, nego hrvatska stvarnost.

HDZ nas je vratio 200 godina unatrag, kada su siromasne obitelji svoju djecu slale u svecenike, a bogate obitelji svoju djecu u pestu i prag na studije.

ja postujem legalno izabranu vlast i zato govorim da samo bogati trebaju studirati ... a kad zavrse studij, trebaju dici kredit na 30 godina i do smrti otplacivati garsonjeru u kojoj ce zivjeti.


Zato što će ti se taj student vratiti i ponovno ti davati novce, a ako je netko toliko pohlepan da mora zaraditi još tih mjesec i pol, onda taj nema nimalo humanosti. To je samo jedan oblik lihvarenja i zgrtanja novca na račun drugih. Po mom bi bilo pošteno da plati režije preko ljeta, samo to. I zašto bi sad taj stan odjednom koštao 400 kn više zbog klime???
A ovo sa studiranjem - ma uopće mi se ne da raspravljati. Ako budeš siromašan, bar poštuj svoja načela i ne šalji djecu na studij.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 0:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bespredmetno je komentirati cijene najma stanova jer one ovise o trenutnoj ponudi i potražnji. Stanovi za najam se također nalaze na tržištu kao i stanovi za kupnju. Ukoliko je nekome cijena najma određenog stana previsoka ili mu se taj stan ne sviđa, nitko ga ne tjere da ga unajmi. Nisu ni iznajmljivači stanova glupi. Kada ne bi mogli iznajmiti stanove po tim visokim cijenama, spustili bi cijenu najma i tu je kraj priče.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2010. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I tko kaze da je cijena otisla zbog toga sto nije placeno cuvanje?Koji glupi naslov!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 10:08 
Naslov:  Re: Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj stan, i ja kao stanodavac odlučujem koliko ću tražiti za najam i koga ću pustiti u stan. Ako "napumpam" cijenu, stan ostaje prazan, meni na štetu. Idem li ispod cijene, opet moj gubitak, jer sam potencijalno mogao izvući veći profit. Stanoprimci su u poziciji da za svoje novce mogu birati kakav stan žele, sukladno sa stanjem na tržištu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 12:29 
Naslov:  Re: Najmodavci podigli cijene jer studenti nisu plaćali “čuvanje” stana preko ljeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Stanoprimci su u poziciji da za svoje novce mogu birati kakav stan žele, sukladno sa stanjem na tržištu.


Na osječkom tržištu baš i nisu u takvoj poziciji, pogotovo studenti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Stanoprimci su u poziciji da za svoje novce mogu birati kakav stan žele, sukladno sa stanjem na tržištu.


Na osječkom tržištu baš i nisu u takvoj poziciji, pogotovo studenti.


Ne kužim što želiš reći. Ponuda je takva kakva je. Raširi se koliko se možeš pokriti. Uvijek bilo i uvijek će bit.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
praskaton
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2010. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bit našega sistema je da se što više nameta svali na leđa nejakoga i nežaštićenoga,a da se na riječima stvori drugačija slika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
lingvist je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Stanoprimci su u poziciji da za svoje novce mogu birati kakav stan žele, sukladno sa stanjem na tržištu.


Na osječkom tržištu baš i nisu u takvoj poziciji, pogotovo studenti.


Ne kužim što želiš reći. Ponuda je takva kakva je. Raširi se koliko se možeš pokriti. Uvijek bilo i uvijek će bit.


Imam prijatelje koji su tu tražili stan, iz godine u godinu situacija je sve gora - jako je teško naći stan, studentima čak sve manje iznajmljuju zbog neugodnih prijašnjih iskustava, dosta njih ne želi iznajmiti muškima jer misle da neće održavati stan (što je u određenom broju slučajeva i istina) i, što je je, sve se više nerealno nabijaju cijene. Kao što sam već nekoliko puta naglasio - mnogi iskorištavaju situaciju i nabijaju cijene kako bi zaradili na leđima studenata i inih stanoprimaca, a većina je stanoprimaca prisiljena na kraju uzeti što im se nudi jer nemaju alternative.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2010. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da ne treba naplačivati preko ljeta..ali opet teško je naći pristojog studenta i iznajmiti za male pare,znam masu slucajeva gdje su ljudi iznajmili stanove za 700kn+rezije,ili 500+ rezije..pa su studenti zivili,nisu placali redovito rezije i odselili se ili rasturili stan..onda bar kad stave 1400kn imaju nesto od toga ako im se dogodi slicna situacija da ne plate rezije ili se ponasaju bezobrazno..vjerujem da je i jednima i drugima jako tesko..i naravno slazem se da ima JAKO bezobraznih ljudi koji iznajme balkone,rupe i ostalo sto ste pisali,zato studenti i biraju sto zele a sto ne zele..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, ne kažem da netko treba za budzašto izdavati stan. I ima svakakvih studenata, zato treba kontrolirati povremeno što se događa u stanu, tj. u kakvom je stanju stan,a svaki mjesec tražiti na uvid plaćene račune.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2010. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › [
oprosti, zasto bi meni stan koji iznajmljujem bio prazan preko ljeta, ako ga mogu izdati i dobiti 1.400 kn ? ... reci mi jedan razlog zbog kojeg bi ga ja trebao 'cuvati' studentima koji su otisli ?

.


daj me nemoj nasmijavati... Rolling Eyes

kome ćeš ti u 8. mjesecu u OSIJEKU iznajmiti stan... Rolling Eyes

de dobro je!!

98% ljudi koji iznajmljuju stanove žive od studenata... samo 2% njih iznajmljuje stanove ljudima koji su u radnom odnosu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: