Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kultura ponašanja nam je, generalno, očajna, pa bi bilo iluzorno očekivati da će kultura ponašanja u prometu biti drugačija.

Vozači automobila ne paze na druge vozače automobila, kako će onda pokazivati pažnju prema biciklistima. Biciklisti ne paze na druge bicikliste, kako će onda paziti na pješake. I tako dalje.

Vozim se danas stazom kroz Vukovarsku. Tri biciklistice srednjih godina se raširile po stazi i ne pada im na pamet da se pomaknu, još se čude i bune što negodujem. Pješaci redovito hodaju stazom kod Eurodoma i ne pada im na pamet pomaknuti se. Automobilisti, također kod Eurodoma, neprilagođenom brzinom skreću iz Trpimirove u Vukovarsku iako im je tamo znak obrnuti trokut - nekoliko puta, da nisam na vrijeme zakočio, bih bio u životnoj opasnosti.

Kažnjavati sve. Redom. Dok se ne naučimo. Da, i bicikliste. Prije se još moglo tolelerirati bicikliranje po pločniku uz najprometnije ceste (Vukovarska, Gundulićeva, Hadrijanova pa do Zelenog polja preko Gupčeve). Sad kada postoje staze ni to se ne treba tolerirati. Eto. A i ja sam biciklist.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ne ide mrkvom, onda batinom! Samo kazne! Kao prvo, uzimanje bicikla na mjesec dana (umjesto vozačke). Kazna od 1000 kn pa do 3000kn - nek se puni proračun! Kako za pješake tako i za bicikliste i rolere i automobile - kazne svima! Samo po džepu! Nema ništa fino i upozorenja i "molimo vas nemojte" se vozit cestom biciklom! Za vozače koji imaju preko 0,5 promila alkohola bih uzimao vozačku na baar 2-3 godine, uz kaznu od 10 000kn. Samo rigorozno. Pa kad se plati jedna kazna, odmah se postane kulturniji...a ko ima para, nek bude bezobrazan u prometu i ugrožava druge...Samo i tu treba doskočiti: nemože se desit da 4 puta ubiješ nekoga u prometu ili da te 100 puta ulove bez vozačke (jer nisi nikad položio). 3 prekršaj - pa zatvor na par godina!

Ako ja mogu biti dosljedan i spustiti brzinu u naselju na 50 km/h i stati pješacima i poštovati pravila zašto i drugi ne bi mogli... Ili nek se mijenjaju pravila prometna: tj. vozi druže kak ti se sviđa!

U americi ako ti se desi prometna nesreća, pogotovo ako se dese 2-3 osiguranje poskupljuje 200-300 % jer si neprezan vozač kojem se dešavaju nesreće - a onda i polica bude skuplja.

Tako treba i za zdravstveno - tko je pušač 200-300 % nek je zdravstveno skuplje, isto tako tko je bolesno pretio i ne čini ništa po tom pitanju i slično...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje da kaznjavaju vozace automobila jer su duplo bahatiji i bezobzirnij. parkiraju gdje zele, voze kak zele, zebre ne postoje, semafori tu i tamo. cast iznimkama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.08.2010. 2:54 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba kažnjavati također i pješake koji hodaju po biciklističkoj stazi. Pa nek sve bude fer i korektrno. Koliko puta mi se desi da moram preči na pješačku stazu jer po biciklističkoj šetaju ljudi. Primjer recimo promenada. Ljudi hodaju gdje žele, a ja na bicu da pazim da nekog ne otepem jer su svi ko muve bez glave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 3:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › @brick
ako si biciklom na pješačkom, znači da se moraš ponašati kao pješak i tu staje svaka rasprava.

Koliko je to debilno ili ne, totalno nebitno.

Kako se mi vozači moramo pridržavati određenih pravila i kulture vožnje, pa izvolite i vi gospodo.
Šta bi vi sad bili glavne face u gradu, na koje se ne odnose nikakva pravila.
Vozi gdje želiš, kako želiš..
što još?
jel vam i semafori smetaju?
hoćemo li i o tome raspravljati?

Rekoh da sam uvijek poštovao to pravilo i poštovat ću ga i dalje. Moj komentar je bio više u smislu da ukažem na debilnost i bespotrebnost doslovnog silaska s bicikla, guranja istog i dodatnog usporavanja prometa. Dakle, ne glumim ja sad tu neku facu (kao npr. neki vozač što mi baš namjerno neće stati na zebri ako sam na biciklu) niti su biciklisti glavne face u gradu niti najveći problem u prometu. Dapače, daleko od toga. Naravno da uvijek ima negativnih iznimaka, ali ako ćemo o stereotipima, daleko više "faca" ima s BM registracijom, a da o motociklistima i ne pričam. A ako bi još malo proširili ovu temu, daleko najviše "faca" ima petkom i vikendom u večernjim i noćnim satima. Tu treba najviše represije uvesti, a ne na biciklistima koji negdje znaju voziti i po pločniku i po pješačkom. Uostalom, kad ste čuli ili (ne daj bože) doživjeli da je biciklist naletio na nekog pješaka i ozlijedio njega i/ili sebe? Ja se ne sjećam kad sam zadnji put to čuo, ali bitno da naslov vrišti: "Policiji je prekipjelo" Rolling Eyes Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2010. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To što je izgrađeno 15 km staza u užem centru grada ne riješava problem.Npr.od bosutskog do kružnog imam stazu, zatim ide županijska u kojoj nemam stazu i moram tako do grada,između pješaka balansirati.Da se razumijemo, uvijek puštam pješake i ne vozim nerazumno, ali kad krene gunđanje, i ja gunđam.Hodaju ulicom svakakve uspavane budale, babe koje se ne žele maknuti, histerične žene uplašene za svoj život kao da ne znaš voziti,važne mame sa djecom koje misle da kad je tu dijete ja ne smijem ni proći,itd.E, kad cijeli grad bude premrežen stazama, e tad mogu uvoditi kazne.A ne ovako!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hrvojeosijek
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kakva su točno pravila po zakonu, ali bi trebala biti ovakva:
1. Biciklist može voziti po cesti samo ako nema gdje drugdje (znači ako ima bilo kakav put, sataza i tome slično mora vozit po tome)
2. Pješaka ne treba kažnjavati što se kreče biciklističkom, ili obratno, to je samo stvar kulture ili nečeg drugog. (uvjeravam vas da neće biti teških prometnih nesreća niti na biciklističkoj niti na pješačkoj stazi)
3. Biciklist ne mora silazit sa bicikla na pješačkom, ali mora stati prije nego prijeđe i prelaziti brzinom ljudskog hoda.
Zašto ne možete shvatit da biciklistu stvarno nije mjesto na cesti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2010. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ne ide mrkvom, onda batinom! Samo kazne! Kao prvo, uzimanje bicikla na mjesec dana (umjesto vozačke). Kazna od 1000 kn pa do 3000kn - nek se puni proračun! Kako za pješake tako i za bicikliste i rolere i automobile - kazne svima! Samo po džepu! Nema ništa fino i upozorenja i "molimo vas nemojte" se vozit cestom biciklom! Za vozače koji imaju preko 0,5 promila alkohola bih uzimao vozačku na baar 2-3 godine, uz kaznu od 10 000kn. Samo rigorozno. Pa kad se plati jedna kazna, odmah se postane kulturniji...a ko ima para, nek bude bezobrazan u prometu i ugrožava druge...Samo i tu treba doskočiti: nemože se desit da 4 puta ubiješ nekoga u prometu ili da te 100 puta ulove bez vozačke (jer nisi nikad položio). 3 prekršaj - pa zatvor na par godina!

Ako ja mogu biti dosljedan i spustiti brzinu u naselju na 50 km/h i stati pješacima i poštovati pravila zašto i drugi ne bi mogli... Ili nek se mijenjaju pravila prometna: tj. vozi druže kak ti se sviđa!

U americi ako ti se desi prometna nesreća, pogotovo ako se dese 2-3 osiguranje poskupljuje 200-300 % jer si neprezan vozač kojem se dešavaju nesreće - a onda i polica bude skuplja.

Tako treba i za zdravstveno - tko je pušač 200-300 % nek je zdravstveno skuplje, isto tako tko je bolesno pretio i ne čini ništa po tom pitanju i slično...


hehe, da si se rodio prije kojih 300-tinjak godina garant bi bio glavni egzekutor na giljotini...

slažem se da je najučinkovitije učenje nametnutog pravila udaranjem po džepu.
drukčije ne ide. barem ovdje kod nas...
samo bih istaknula loše osmišljenu ideju biciklističke staze koja prolazi kroz autobusno stajalište kao npr. na gajevom trgu. kao prvo, potrebna ti je velika dodatna opreznost jer ti bus iznenada može doći s leđa, a ako je bus već na stajalištu onda moraš prijeći na pločnik (koji je na tom dijelu rasturen i pun rupa) ili daleko na cestu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 9:10 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odavno su napisani zakoni i pravila o kretanju motornih vozila, biciklista i pješaka u prometu. Samo ih treba dosljedno provoditi u praksi. A zna se tko nam je tu za one koji te zakone i pravila ne poštuju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rekoh da sam uvijek poštovao to pravilo i poštovat ću ga i dalje. Moj komentar je bio više u smislu da ukažem na debilnost i bespotrebnost doslovnog silaska s bicikla,

Možeš reći da je tebi to debilno, ali bespotrebno..daj molim te.

Citat: › Dakle, ne glumim ja sad tu neku facu (kao npr. neki vozač što mi baš namjerno neće stati na zebri ako sam na biciklu)


Vidiš,ti ne glumiš tu "neku facu" zato što ti je debilno i bespotrebno nešto propisano zakonom, a vozač koji ti ne stane na zebru kad si na biciklu, glumi facu..iako mu zakon ne nalaže da ti stane..
di je tu logika.

drž se ti silaženja s bicikla, možda jednom skužiš da je to za tvoje dobro..a inat ćeš tjerati dok ne popiješ šamarčinu od nekog vozača kad skuži da mu manjerno ideš preko zebre kao puž..takve stvari sam vidio malo više puta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hrvojeosijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto ne možete shvatit da biciklistu stvarno nije mjesto na cesti?


bicikl je klasificiran kao vozilo, i zbog toga mu je mjesto na cesti a ne na pješačkom kolniku.ukoliko nema staze,jelte..
i baš iz tog razloga nema preko zebre na njemu, jer to onda može raditi i skuteraš, pa i auto ako ćemo zakonski gledati.


Zadnja promjena: maniche; 26.08.2010. 11:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ideja za novi naslov: Pješacima, biciklistima i vozačima je prekipjelo! Žele pa policija počne raditi svoj posao!!!

Isto je tako bilo i za pojas. Pojas je uveden kao obavezan pitaj boga kada, a tek je svima "ušlo u naviku" vezanja pojasa kada je kazna povećana sa 300 na 500 ili 700 kn...neznam točno. Naravno, i kad je policija počela naplaćivati te kazne!

Zašto bi itko u prometu popijo šamarčinu od ikoga? Jel si to ti možda bio onaj u crnom golfu što je stao na tramvajsko ugibalište pa tjeo palicom tuć vozača tramvaja jer je sviro da se makne auto!?

Možda biciklistu boli noga pa nemože brže! Možda stari ljudi nemogu brže, nemora bit da kuliraju!

Ja bih baš volio da mi netko u prometu odvali šamarčinu. Lijepo ga tužim i gle onda - možda kakva odštetica, duševni bol, tuko me a mene boli noga - nisam mogo brže...jadan ja, tuko me na ulici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... ne znam za Vas ali ja gledam horizontalnu signalizaciju i primjetio sam da na pješačkim prelazima kojim prolazi biciklistička pješački su izbrisani odnosno označeni paralelnim crtama što znaći da se ne mora silaziti s bicikla na prelazu. Naravno i to pravilo krše pješaci pa hodaju po tom dijelu prelaza i ometaju bicikle u normalnoj vožnji. Druga stvar što očiglednu nitko ne primjećuje da je slaba povezanost biciklističkih staza pa da bi se u nekim djelovima grada došlo do nje mora se voziti preko pločnika. Treća stvar, ne znam da li je promjenjen ovaj dio zakona ali postoji jedan članak koji kaže da svatko vozilo koje ne može razviti više od 20 km/h (mislim, nisam siguran točno za tu brzinu) u prosjeku može se kretati po stazi za pješake ukoliko u blizini nema biciklističke. Svakako sam za kažnjavanje i jednih i drugih ali ipak nek se znaju neke činjenice kad se to radi. Još jedna stvar lako vam sada bicikliste napadati kada nam je raskopano kod Eurodoma i cijela dužina kod socijalnog pa gdje onda da vozimo!?

_________________
... uvijek na početku i uvijek na kraju ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ica ako napišem da će vrlo kalo popiti šamarčinu, to ne znači da to radim ili to odobravam.
kao da ne znaš di živiš.
svašta.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve treba kazniti koji se ne ponasaju po propisu...vozaci na biciklistickim...pjesake takoder na biciklistickim stazama...bicikliste koji voze po pjesackom a ako ima biciklisticka u toj ulici...ali ako nema ne vidim razlog zasto se ne bi smjelo voziti po plocniku...puno je sigurnije,nemoras se bojati da ce te neki kreten pokupiti na cesti...


Zadnja promjena: tom-2; 26.08.2010. 12:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: