Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sto se tice onog po voznji navecer...vozim se svaku vecer po polocniku u europskoj aveniji iima mjesta za sve...i ako mi tamo neko nekad napise kaznu poslat cu ga u p.m.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2010. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›

Stvar je jasna, tamo gdje je biciklistička staza, voziš po njoj ili dobiješ kaznu.
tamo gdje je nema-voziš po cesti.
koga briga za tvoju praktičnost?
i meni je praktičnije ponekad proći kroz crveno da brže dođem do odredišta, ili mi je puno praktičnije ne propustiti nikad pješaka na zebri, jer mi i to uzme vremena..ali to radim.


dobro si to rekao!

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
tko govori o raskrižjima ili prijelazima reguliranim semaforima?

govori se u orginalnom članku, a i dio forumaša je iznijelo svoje dojmove i iskustva u postovima prije naših Wink

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › problem je tamo gdje toga nema..pa ja vozim cestom, uz mene na stazi biciklist..i sad se približavamo raskrižju i on odluči preko zebre..treba mu sekunda da mi se nađe pred autom.

da, shvaćam problem. zanimljiva hipotetska situacija.
ipak, kao vozač uvijek trebaš usporiti kod pješačkih prijalaza koji nisu regulirani semoaforima... jebiga, nikada ne znaš tko može izletjeti - baba s placa ili neoprezni biciklist.
a i ta baba, biciklist, tko već trebaju stati na zebri i vidjeti hoće li ih auto pustiti ili bezobrazno neće. opreza nikad dovoljno. kao i u životu, i u prometu postoji određena kultura ponašanja koje bi se trebalo pridržavati.

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › a ja bi valjda trebao, pored toga što pazim zbivanja na cesti, pratiti i okolne bicikliste, pa ako nije problem i nebo da vidim da li se sprema neko nevrijeme.
ispada da voziš formulu, a ne osobni automobil. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › kao i u životu, i u prometu postoji određena kultura ponašanja koje bi se trebalo pridržavati.



tako je..a kad već nema kulture, barem se pridržajvamo zakona.
oko toga se vodi cijela rasprava.

Citat: › ispada da voziš formulu, a ne osobni automobil. Laughing


ispada da nikad nisi sjeo za volan Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sinoc oko devetke,idem republikom od zupanijeske i skrecem lijevo u jegerovu,i meni zeleno,na pjesackom u jegerovoj,pješacima crveno,kad ono neki covjek meni pred auto,opla,umalo mi je pod tockovima zavrsio.skoro je i šamar pao onda.da ja zbog konja koji se pravi pametan,upadnem u probleme,nema sanse..takve pametnjakoviće treba i našamarat i kaznu davat!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›

da, shvaćam problem. zanimljiva hipotetska situacija.
ipak, kao vozač uvijek trebaš usporiti kod pješačkih prijalaza koji nisu regulirani semoaforima... jebiga, nikada ne znaš tko može izletjeti - baba s placa ili neoprezni biciklist.
a i ta baba, biciklist, tko već trebaju stati na zebri i vidjeti hoće li ih auto pustiti ili bezobrazno neće. opreza nikad dovoljno. kao i u životu, i u prometu vlada određena kultura ponašanja koje bi se trebalo pridržavati.





biciklisti u prometu su jako za*ebani...što potkrepljuje i podatak da u nesrecama koje se dogode između bicikliste i vozila...u velikoj vecini su sami biciklisti krivi...

istina da kao vozac moraš predvidjeti razne situacije..pa tako da ce ti i biciklist podletjeti pod auto...jer ipak ako cemo realno puno biciklista nije završilo tecaj upravljanja vozilom i poznavanje prometnih znakova...no to im nikako ne daje za pravo da se ponašaju kao divljaci na cesti...

s obzirom da sam i sam vozac auta...i bicikla....smatram da nema opravdanja za vožnju biciklom cestom ako ima biciklisticka staza...i takve bicikliste treba kažnjavati....
s druge strane...iako to nije dozvoljeno...
po meni ipak nema logike da biciklist mora vozi cestom ako nema biciklisticke staze....
jer...pored današnjeg stanja na prometnicama i divljaka koji su kupili šofersku u brckom...definitivno mi je bolje voziti stazom nego cestom....
e sad...tu bi opet trebalo voditi racuna..da ako vec vozim stazom ne za*ebavam pješake....
al dobro...tu opet dolazimo do opce kulture pojedinca i balkanskog mentaliteta....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
biciklisti u prometu su jako za*ebani...što potkrepljuje i podatak da u nesrecama koje se dogode između bicikliste i vozila...u velikoj vecini su sami biciklisti krivi...

Isto ko i vozaci auta zajebani.. veci postotak je teskih ozljeda vozaca motornih vozila a da ne govorim smrtnost..
Citat: ›
istina da kao vozac moraš predvidjeti razne situacije..pa tako da ce ti i biciklist podletjeti pod auto...jer ipak ako cemo realno puno biciklista nije završilo tecaj upravljanja vozilom i poznavanje prometnih znakova...no to im nikako ne daje za pravo da se ponašaju kao divljaci na cesti...

da bilo bi dobro da vozaci bicikla znaju osnove ponasanja u prometu..
Citat: ›
s obzirom da sam i sam vozac auta...i bicikla....smatram da nema opravdanja za vožnju biciklom cestom ako ima biciklisticka staza...i takve bicikliste treba kažnjavati....

slazem se!
Citat: ›
s druge strane...iako to nije dozvoljeno...
po meni ipak nema logike da biciklist mora vozi cestom ako nema biciklisticke staze....
jer...pored današnjeg stanja na prometnicama i divljaka koji su kupili šofersku u brckom...definitivno mi je bolje voziti stazom nego cestom....
e sad...tu bi opet trebalo voditi racuna..da ako vec vozim stazom ne za*ebavam pješake....
al dobro...tu opet dolazimo do opce kulture pojedinca i balkanskog mentaliteta....

Ja takodjer vozim na nogostupu ako nema biciklisticke jer kakvih danas ima vozaca ne zelim riskirat zivot.. al zato kad se vozim na pjesackoj stazi propustam pjesake u bilo kakvoj situacji.. Biciklisticke staze su samo na glavnim ulicama sto govori da ce biti puno biciklista kaznjenih jer sigurno nece pjesaciti 2km do biciklisticke.. kako god biti ce zanimljivo biti ce protjera po gradu za biciklistima jer nisu stali policajcu haha.. strava!

Voznja auta u gradu nije utrka nego maraton! Na zalost ja jos uvijek vidim da su vozaci motornih vozila naj uboitji i opasni za zivot pjesaka i biciklista.. neznam odakle njima da ima vise biciklista od auta na prometnicama gluposti! Neznam zasto se ne kaznjavaju auti koji su redovito parkirani na biciklistikoj stazi i pijesake koji secu i s velikim cudjenje zure u tebe kad ih skoro pregazis.. uglavnom nema tu rjesenja barem ne u nasem gradu.. policija i vlast jedino vide rjesenje po novcaniku opaliti umjesto da se radi na sigurnosti vozaca,pjesaka i biciklista..


Zadnja promjena: Caleb; 25.08.2010. 18:32; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo su sve pizdarije, tj. naslov članka je senzacionalistički.

Apsolutno sam za to da se provodi zakon, pogotovo u Vukovarskoj u području Eurodoma. Ali, neka onda jedan policajac stoji na južnom pločniku i kažnjava bicikliste, a nek drugi stoji prekoputa na biciklističkoj stazi gdje redovno pješače pješaci. Baš me zanima kome će više kazni napisati, pješacima ili biciklistima.

Što se tiče silaska s bicikla na zebri, to je isto teška debilana, ali slažem se sa Icom i također radim isto što i on: uvijek silazim, ali ne zato što moram, nego zato da usporim promet koliko god je to moguće, a sve u inat tipovima poput manichea koji su puni "argumenata" i hipotetskih situacija zašto treba silaziti s bicikla na zebri.

I ne maniche, mene nikad nećeš vidjeti da vozim paralelno s kolnikom i onda naglo odlučim skrenuti na pješački i prijeći na drugu stranu, pri tome ne dopuštajući nikakvu šansu niti eventualnom vozaču motornog vozila da zakoči na vrijeme, niti sebi da preživim Smile kako si ti to naveo u svojoj hipotetskoj situaciji.

Dakle, maniche, da si kojim slučajem naveo situaciju gdje se puno pješaka istovremeno kreće po zebri, onda naravno da bih se složio s tobom da treba sići s bicikla obavezno da ne bih na kojeg pješaka naletio, ali hebiga, ti takvu situaciju nisi naveo, kao ni policajac iz članka. To što ste vi naveli spada u domenu ljudske gluposti i neopreznosti pri čemu se prethodno krši nekoliko pravila ponašanja u prometu: stati, pogledati lijevo/desno i uvjerit se u sigurnost prelaska kolnika. Silazak s bicikla je suvišan. Ali pošto je "policiji prekipjelo", svakako ću i dalje poštivati ovo pravilo i silaziti s bicikla (što sporije naravno).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
damir.88
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje da nam još daju i da nosimo kacige i štitnike za koljena i laktove.

Ako se mora voziti cestom, kako su onda smislili da se ide avenijom (dio pred kapucinskom) gdje praktički moraš juriti jer po stazi očito ne smiješ, a na cesti su ti pod petama tramvaji koji te ne mogu kao auti obići?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad vozim auto psujem bicikliste, kad vozim bicikl psujem vozače, kad hodam - ne zastajkujem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

damir.88 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako se mora voziti cestom, kako su onda smislili da se ide avenijom (dio pred kapucinskom) gdje praktički moraš juriti jer po stazi očito ne smiješ, a na cesti su ti pod petama tramvaji koji te ne mogu kao auti obići?!

A čuj, a kako su mislili da se ide Trpimirovom? Podovožnjakom dolje? Jer koliko znam, nigdje nema obilježenje biciklističke staze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
kad vozim auto psujem bicikliste, kad vozim bicikl psujem vozače, kad hodam - ne zastajkujem...


Eto brutalne iskrenosti . . .
10 kikača stiže

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@brick
ako si biciklom na pješačkom, znači da se moraš ponašati kao pješak i tu staje svaka rasprava.

Koliko je to debilno ili ne, totalno nebitno.

Kako se mi vozači moramo pridržavati određenih pravila i kulture vožnje, pa izvolite i vi gospodo.
Šta bi vi sad bili glavne face u gradu, na koje se ne odnose nikakva pravila.
Vozi gdje želiš, kako želiš..
što još?
jel vam i semafori smetaju?
hoćemo li i o tome raspravljati?

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vozači koji imaju vozačke dozvole (bar bi trebali) ne ponašaju se po zakonu u prometu a nemaju ni prometne kulture - tako je u više od 50 posto slučajeva. Kad idem pješke do konzuma, merkatora...i dođem do nekog pješačkog, ja tamo mogu stajat koliko god mi srce želi ali ni jedan auto ne staje...Jako rijetko se nađe netko kulturan tko će poštovati moju prednost i stati. Pa tako da nebih čekao satima na tom pješačkom onda ga moram "osvojiti" tako što zakoračim korak-dva da vozač vidi da ću mu "izletit" i onda on tek zakoči uz škripu kočnica, odnosno što je još češće - da gas! Pa ja onda malo zastanem na pješačkom jer se i onaj iza njega "šlepa" da se provuče za njim da nemora mene propustit...

U svakom mom prelazu preko pješačkog da ne napravim korak natrag ili zastanem - auto bi mi prešo preko noge. Škripa guma je neizostavna.

Ja sam odrasla osoba, imam vozačku i moram stvarno paziti u prometu, nije jednostavno ostati čitav...ni pješke ni na biciklu. Baš me zanima koliko je onda opasno na ulici za djecu!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
Vozači koji imaju vozačke dozvole (bar bi trebali) ne ponašaju se po zakonu u prometu a nemaju ni prometne kulture - tako je u više od 50 posto slučajeva. Kad idem pješke do konzuma, merkatora...i dođem do nekog pješačkog, ja tamo mogu stajat koliko god mi srce želi ali ni jedan auto ne staje...Jako rijetko se nađe netko kulturan tko će poštovati moju prednost i stati. Pa tako da nebih čekao satima na tom pješačkom onda ga moram "osvojiti" tako što zakoračim korak-dva da vozač vidi da ću mu "izletit" i onda on tek zakoči uz škripu kočnica, odnosno što je još češće - da gas! Pa ja onda malo zastanem na pješačkom jer se i onaj iza njega "šlepa" da se provuče za njim da nemora mene propustit...

Bravo! Nitko ne stane tek kad zakoracis ili izletis e onda ce ti tek stati i onda tek koce ko budale.. doista mozes stojati na pjesackom prjelazu 10-15min da bi ti netko stao a da ti ne izljeces na cestu.. koliko sam primjetio cesto stanu mladi vozaci dok stari samo pice..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: