Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65911
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 12:39 
Naslov:  Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pješacima, ali i policiji prekipjelo je zbog nediscipliniranih biciklista, koji unatoč 15 kilometara izgrađenih biciklističkih staza u Osijeku i dalje voze po nogostupima i kolnicima.

Upravo zbog prijave brojnih ogorčenih sugrađana prometna policija ovih dana pokrenula je veliku preventivnu akciju u Vukovarskoj ulici, gdje se sve bicikliste koje policijski službenici zateknu na južnoj strani ulice ili nogostupu onemogućava u daljnoj nepropisnoj vožnji.

- "Riječ je o preventivno-represivnoj mjeri, gdje smo do sada davali samo usmene i pismene opomene. No čini se da velik broj biciklista ne zna da, ako u ulici postoji biciklistička staza, a oni voze po nogostupu ili kolniku, mogu biti kažnjeni s 300 kuna. Naime, ne samo što se ne smije voziti po nogostupu nego je zabranjena i vožnja po kolniku. Vukovarska je brza gradska cesta i vožnjom po kolniku biciklisti ugrožavaju svoj život. Zanimljiv je podatak da prometovanjem biciklističkim stazama biciklisti smanjuju ozljeđivanje u prometu za 90 posto" - kaže Ivica Vuko, policijski službenik Postaje prometne policije Osijek.

Inače, prema policijskim statistikama, ove su godine u Osijeku biciklisti sudionici u prometu broj jedan, što znači da je na gradskim ulicama puno više biciklista nego vozača motornih vozila. No policija napominje da je najveći problem što biciklistima u prometu ništa nije sveto, nego samo traže brži put.

Policija je primijetila još jednu pojavu - biciklisti preko zebre ne silaze s bicikla.

- “To je zabranjeno, jer na taj način izlijeću pred vozilo, šokiraju vozača motornog vozila, koji ih ne može tako brzo primijetiti i izazivaju da budu teže ozlijeđeni. Kazna za ovaj prekršaj također je 300 kuna. Najveća je kazna ako se u noćnim satima kreću po kolniku bez svjetla, a iznosi 700 kuna”, upozorava Vuko.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 12:47 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kad će pisat kazne onima koji parkiraju na biciklističkoj stazi? cjela ona ulica kod sjenjaka, gradskog vrta je puna parkiranih auta.

koliko pješaka vidim da hodaju po biciklističkim stazama, ko će njima pisat kazne?!

i nikad ne silazim s bicikla na zebri jer mi je to retardirano. stanem, pogledam ljevo desno i vozi dalje. nemoram silazit s bicikla da bi stao. to je kod a tražite od vozača auta da na crveno stane i izađe iz auta oO

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bojan1990
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo me zanima ovoga ahahahha, na cemu su ti ljudi koji hvataju te ljude koji prekrse taj novi zakon Smile)))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doista hrpa retardata koji voze po pločniku južnom stranom Vukovarske...

Super su mi i oni koji hodaju po biciklističkoj i vide me da nailazim i neće se maknuti. I onda sa svakim objašnjavanje...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Policiji prekipjelo
treba njima nešt drugo prekipjet Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 25.08.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A to što je građanima prekipjelo na policiju nikom ništa?

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bojan1990
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je chosen,oni su iznad nas pa nas malo hebavaju. zlusch znas da me nezanima sta pises i sta mi govoris inace xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frx
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš bi volio vidit čime će hvatat toga nekog sto napravi prekrsaj nemoze ni jedno vozilo di moze bicikli a koda itko i staje policajcu na biciklu kad se vozi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bojan1990
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frx je napisao/la: ›
baš bi volio vidit čime će hvatat toga nekog sto napravi prekrsaj nemoze ni jedno vozilo di moze bicikli a koda itko i staje policajcu na biciklu kad se vozi


potpisujem u potpunosti Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
annai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 38
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahah ovo je smiješno... svatko se žali za nešto.. pješacima smetaju biciklisti - nek se voze cestom ili biciklističkom.... biciklistima smetaju pješaci jer hodaju po biciklistiškoj, biciklistima smetaju i auti jer su parkirani na biciklističkoj... vozačima smetaju pješaci jer lete na sve strane po cesti.. vozačima smetaju i biciklisti jer se guraju među aute i vozačima je najjbitnije da se svi klone ceste...
a što je najbolje, sve zapravo istina....


Zadnja promjena: annai; 25.08.2010. 15:10; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hrvojeosijek
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon da počnu kažnjavati bicikliste!! Pa to je katastrofa kako se biciklisti ponašaju na cesti. Pogotovo kad vidim da voze na sredini po bijeloj liniji, pa se guraju između automobila na semaforu!!! U mraku, bez obzira što imaju ona mala svjetla su slabo vidljivi. Preletavaju preko pješačkog u punoj brzini i još mašu što im nisi stao na vrijeme!!! Nije me briga što sebi ugrožavaju život, nego što će netko ni kriv ni dužan nosit nečiji život na duši, a to je najteže!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ko tu koga??? Divaltova=parkirani auti na biciklističkoj; Vukovarska= uredno voze južnom stranom (i ja sam jer Gundulićevom se ide južnom i onda na Gajevom prelazi cestu i nastavljaš Vukovarskom sjevernom stranom ,to mi je uvijek bilo mrsko vjerujem i drugima) Štrosika je priča za sebe tu uredno voze po pješačkoj stazi(nemaju gdje jasno mi je) ,ali pun kufer mi je toga ja moram paziti da me netko ne udari biciklom tamo gdje ja kao pješak imam prednost!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tek im je sada prekipjelo ? dobro da im nije prekipjelo oko Bozica Smile

pa lijepe pare bi se mogle skupiti i na vukovarkoj i na biljskoj i na divaltovoj cesti ... gundulicevoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hrvojeosijek
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka je napisao/la: ›
ko tu koga??? Divaltova=parkirani auti na biciklističkoj; Vukovarska= uredno voze južnom stranom (i ja sam jer Gundulićevom se ide južnom i onda na Gajevom prelazi cestu i nastavljaš Vukovarskom sjevernom stranom ,to mi je uvijek bilo mrsko vjerujem i drugima) Štrosika je priča za sebe tu uredno voze po pješačkoj stazi(nemaju gdje jasno mi je) ,ali pun kufer mi je toga ja moram paziti da me netko ne udari biciklom tamo gdje ja kao pješak imam prednost!!!


Pun mi je kufer toga da moram pazit na živote biciklista!!! Neka sami paze na svoje živote i voze bicikle po pješačkim stazama! Ja još nisam čuo da je pješak smrtno stradao ili zadobio teške tjelesne ozljede od biciklista!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

annai je napisao/la: ›
i, smijem li udariti biciklom pješaka koji mi hoda po biciklističkoj i ne miče se?
da znam, da drugi put ne trošim zvono

Neki dan šibam Trpimirovom od Hadrijanove do mosta, biciklističkom.... prvo neki klinac hoda posred staze i ne misli se maknuti. Da nisam skrenuo malo udesno, pustio bi da ga okinem... zašto i kako, nemam pojma.

Malo dalje, kraj remize, dvije cure i malo dijete u sredini kojeg drže za ruke... vide da idem prema njima i ni makac. Tek kad sam došao na pet metara od njih, onako panično klisnu sa staze... i čujem iza sebe kad sam ih prošao "ti luđaci na biciklima" Smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: