Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
annai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 38
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.08.2010. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
annai je napisao/la: ›
i, smijem li udariti biciklom pješaka koji mi hoda po biciklističkoj i ne miče se?
da znam, da drugi put ne trošim zvono

Neki dan šibam Trpimirovom od Hadrijanove do mosta, biciklističkom.... prvo neki klinac hoda posred staze i ne misli se maknuti. Da nisam skrenuo malo udesno, pustio bi da ga okinem... zašto i kako, nemam pojma.

Malo dalje, kraj remize, dvije cure i malo dijete u sredini kojeg drže za ruke... vide da idem prema njima i ni makac. Tek kad sam došao na pet metara od njih, onako panično klisnu sa staze... i čujem iza sebe kad sam ih prošao "ti luđaci na biciklima" Smile


pa tak i ja neki dan.. pametna mamica bezbrižno šeta biciklisitičkom sa svojim djetetom koje još ne zna ni hodati kako treba i ne reagira ona na zvono, a idu ravno prema meni... ništa ona... što kažeš, još te gleda kao da si luđak na biciklu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bojan1990 je napisao/la: ›
zlusch znas da me nezanima sta pises i sta mi govoris inace xD


jel se to još jedan jubilarni upecao? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buhuhu plačljivci, toliki vam je problem voziti po stazama koje su napravljene za vas?
svakako podržavam ovo, samo neka krenu pisat kazne.
eto sad na vukovarskoj tip vozi po cesti a metar s njegove desne strane hrpa ljudi na biciklima vozi po biciklističkoj..baš me zanima, šta se njemu mota po glavi?

Ali naravno, po sustavu pravednosti našeg dragog predsjednika, treba kažnjavati i pješake koji hodaju po biciklističkoj..ali tek nakon što te biciklističke vizualno budu odvojene od pješačkih staza, i propisno označene.
ako će netko reći da su druge boje, nisu sve.
ako će netko reći da su uvijek na istoj strani, nisu sve.
ako će netko reći da su označene znakovima, e nisu sve.


Zadnja promjena: maniche; 25.08.2010. 15:35; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
eto sad na vukovarskoj tip vozi po cesti a metar s njegove desne strane hrpa ljudi na biciklima vozi po biciklističkoj..baš me zanima, šta se njemu mota po glavi?

Najbolji su mi panjevi koji Zvonimirovom voze po cesti... i još u suprotnom smjeru, kao, izbjegavaju aute.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
bojan1990 je napisao/la: ›
zlusch znas da me nezanima sta pises i sta mi govoris inace xD

jel se to još jedan jubilarni upecao? Smile

Nije jubilarac... promašio je za jedno mjesto Smile

Izvrsno je što još uvijek ne kuži foru Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxp
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 15:42 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da svi voze il hodaju di treba bilo bi super.
sam bi to trebala bit više kultura neg stvar kažnjavanja, a ovaj debilizam sa silaženjem na zebri mislim zbilja... još sam da ljudi počnu izlazit iz auta na raskrščima i gurat ga bi puno smanjilo i rizik i ono opasno hvatanje žutog svijetla i skretanje u zadnji tren, mislim da se svima to par put desilo...

jel kad smo krenili več tak pričat treba bit dosljedan i do kraja to sredit

i još jedna stvar, što ako ti izađeš iz kuče/stana na suprotnoj strani ulice nego di je biciklistička staza il jednostavno tamo di ideš je na suprotnoj strani a nema u blizini zebre ili jednostavno nije praktično i sad ja dobit kaznu zato što se nevozim na suprotnoj strani?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno ne kužim u čem je problem vozit biciklističkom gdje ona postoji!? i ja živim s "krive" strane hrvatske republike pa uvijek bježim na biciklističku čim dođem do raskrižja republike, radićeve i vukovarske kod pije. ako nema biciklističke rađe vozim po pločniku jer nisam osvijetljen a i manja je opasnost i za mene i za druge jer nemam potrebu divljati na bajsu.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maxxp je napisao/la: ›
a ovaj debilizam sa silaženjem na zebri mislim zbilja...


Dok god ne izmisle "biciklistički prijelaz" i sa biciklom se prelazi preko pješačkog, biciklisti trebaju silazit na zebri. Ili donijeti zakon po kojem ako biciklistu na zebri pokupiš autom- nisi kriv ti kao vozač auta nego on koji biciklom prelazi zebru.
Nema trećeg.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 16:04 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maxxp je napisao/la (Pogledaj post): › da svi voze il hodaju di treba bilo bi super.
sam bi to trebala bit više kultura neg stvar kažnjavanja, a ovaj debilizam sa silaženjem na zebri mislim zbilja...



mislim zbilja...to i je problem što puno biciklista nema položeno pa ovakve stvari uopće ne razumije.
lijepo ti piše u članku(barem u glasu je) zašto se treba silaziti s bicikla prije zebre.
ti braco nemoj silazit, ako ti je draža kazna ili polomljene kosti.

Citat: ›
i još jedna stvar, što ako ti izađeš iz kuče/stana na suprotnoj strani ulice nego di je biciklistička staza il jednostavno tamo di ideš je na suprotnoj strani a nema u blizini zebre ili jednostavno nije praktično i sad ja dobit kaznu zato što se nevozim na suprotnoj strani?!?


Stvar je jasna, tamo gdje je biciklistička staza, voziš po njoj ili dobiješ kaznu.
tamo gdje je nema-voziš po cesti.
koga briga za tvoju praktičnost?
i meni je praktičnije ponekad proći kroz crveno da brže dođem do odredišta, ili mi je puno praktičnije ne propustiti nikad pješaka na zebri, jer mi i to uzme vremena..ali to radim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › stvarno ne kužim u čem je problem vozit biciklističkom gdje ona postoji!? i ja živim s "krive" strane hrvatske republike pa uvijek bježim na biciklističku čim dođem do raskrižja republike, radićeve i vukovarske kod pije. ako nema biciklističke rađe vozim po pločniku jer nisam osvijetljen a i manja je opasnost i za mene i za druge jer nemam potrebu divljati na bajsu.


poanta je da ne smiješ voziti po pločniku nego moraš biti na cesti(ako nema biciklističke)
a i to svijetlo bi te moglo olakšati za koju stoticu Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2010. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ed Wood je napisao/la (Pogledaj post): ›

Dok god ne izmisle "biciklistički prijelaz" i sa biciklom se prelazi preko pješačkog, biciklisti trebaju silazit na zebri. Ili donijeti zakon po kojem ako biciklistu na zebri pokupiš autom- nisi kriv ti kao vozač auta nego on koji biciklom prelazi zebru.
Nema trećeg.

ma nabijem ja vas agresivne vozače i muriju na kurac.

nauči stati na pješačkom prijelazu kada je zeleno i kvit. ha jebemu, ako ne vidiš da ima ljudi za prijelaz preko pješačkog, što će ti vozačka?!

pored svih sranja i delikvencije u državi i gradu koga murija lovi s rotirkama?! pješake i bicikliste! sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje ima kvalitetna biciklistička - vozim biciklističkom, nije bitno na kojoj je strani ulice...najbolje ćemo sad cjepidlačit pa reć da u horoskopu piše kojom stranom treba ić koji dan...

A gdje su trule biciklističke kao u divlatovoj gdje su one kockice - vozim se lijepo cestom...Boli mene uvo što je nacrtan bicikl tamo na podu kad to nije biciklistička!!! Kockicama se parking pravi za aute - a i praktično ta "biciklistička" služi kao parking!!! Od tog truskanja po kockicama me jaja zabole uvijek, treba mislit na porodicu!

Na pješačkim prijelazima uvijek, ali UVIJEK siđem...ne zato što moram, nego namjerno da usporim promet. Onda mi lijepo moraju stati! A samo čekam da mi potrubi netko - lijepo mu zavitlam bicikl u šajbu onda...

A za veće prijelaze se može napraviti i podvožnjak za bicikliste. Postoje i semafori za bicikliste, znakovi za bicikliste, staze sa više traka za bicikliste...Postoji puno toga za bicikliste u europi!
Ne treba biti pametan - samo treba pogledati kako to izgleda u europi!
Živio nama naš balkan!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.08.2010. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›

nauči stati na pješačkom prijelazu kada je zeleno i kvit. ha jebemu, ako ne vidiš da ima ljudi za prijelaz preko pješačkog, što će ti vozačka?!


odakle si ti ispao jebote.
tko govori o raskrižjima ili prijelazima reguliranim semaforima?

problem je tamo gdje toga nema..pa ja vozim cestom, uz mene na stazi biciklist..i sad se približavamo raskrižju i on odluči preko zebre..treba mu sekunda da mi se nađe pred autom.
a ja bi valjda trebao, pored toga što pazim zbivanja na cesti, pratiti i okolne bicikliste, pa ako nije problem i nebo da vidim da li se sprema neko nevrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›

nauči stati na pješačkom prijelazu kada je zeleno i kvit. ha jebemu, ako ne vidiš da ima ljudi za prijelaz preko pješačkog, što će ti vozačka?!


odakle si ti ispao jebote.
tko govori o raskrižjima ili prijelazima reguliranim semaforima?

problem je tamo gdje toga nema..pa ja vozim cestom, uz mene na stazi biciklist..i sad se približavamo raskrižju i on odluči preko zebre..treba mu sekunda da mi se nađe pred autom.
a ja bi valjda trebao, pored toga što pazim zbivanja na cesti, pratiti i okolne bicikliste, pa ako nije problem i nebo da vidim da li se sprema neko nevrijeme.


a jel te nisu naucili u autoskoli sta moras napraviti kad nekom presjecas put??
ti kad dolazis do same zebre moras pogledati a ne ko bez glave prolaziti...


Zadnja promjena: tom-2; 25.08.2010. 17:10; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2010. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Policija nema pametnijeg posla nego kaznjavati bicikliste...hahha...slazem se da bi i pjesake trebalo kaznjavati pogotovo na promenadi gdje vecina pjesaka seta po biciklistickoj. Ako ce policija uvoditi neki red onda neka vise toga uzmu u obzir i naprave pravu stvar jer ovako nece nista rijesiti kao i uvijek..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: