Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › drž se ti silaženja s bicikla, možda jednom skužiš da je to za tvoje dobro..a inat ćeš tjerati dok ne popiješ šamarčinu od nekog vozača kad skuži da mu manjerno ideš preko zebre kao puž..takve stvari sam vidio malo više puta.


tako bi mogli i vozaci popiti samarcinu od pjesaka jer im vozaci nisu htjeli stati na pjesackom dok oni ne krenu pod njih....ako cemo tako...vidim da si ti neki agresivni vozac koji stvari samo zna rijesiti sakama...[/quote]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
question
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
hrvojeosijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto ne možete shvatit da biciklistu stvarno nije mjesto na cesti?


bicikl je klasificiran kao vozilo, i zbog toga mu je mjesto na cesti a ne na pješačkom kolniku.ukoliko nema staze,jelte..
i baš iz tog razloga nema preko zebre na njemu, jer to onda može raditi i skuteraš, pa i auto ako ćemo zakonski gledati.

pa ako toliko braniš kulturu vozača i njihovu strpljivost, probaj se provest cestom po županijskoj ili bilo kojoj drugoj ulici u gradu u kojoj nema biciklističke staze i uvidjet ćeš da je suludo riskirati vlasiti život zbog zakona koji nalaže da voziš po cesti, gdje se ostala vozila kreću minimalno 50 km/h. da ta kultura postoji, biciklisti bi bez problema vozili po cesti! pošto toga nema , moraš se snalaziti i voziti po stazi, pazeći naravno na pješake.
biciklistu nikako nije mjesto na cesti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wii
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 14:06 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ponekad se pitam sto ljudi misle, kada npr. biciklom izlete u suprotni trak da ne bi morali sici s bicikla i proci izmedu onih sipki kod pruge. jos najbolje kada se ide za bilje, pa ni ne vidis da ce izletiti jer je uzbrdica ^^. međutim, ovo je balkan. sumnjam da ce ikada postojati neka kultura voznje, kako biciklista, tako i vozaca autobomila. vidljivo je i iz komentara da vole jedni drugima prkositi. ljudska glupost je neizmjerljiva....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Možeš reći da je tebi to debilno, ali bespotrebno..daj molim te.

Da, meni je i bespotrebno i to sam više i nego slikovito pojasnio zašto tako mislim. A ti si dao neku krajnje hipotetsku situaciju na koju sam ti bez problema ukazao da nema veze sa samim silaskom sa bicikla. Dakle, nisi me svojim argumentima uspio razuvjeriti u suprotno, a koliko vidim ni ostale ovdje, nego si još po svojim upisima i razmišljanjima, dobio epitet agresivnog vozača. I kad smo već kod zakona, ajde iskreno reci jel ti u gradskoj vožnji vežeš pojas ili glumiš "facu"? Ajde iskreno. Ili, jel baš svaki put pališ sva četiri žmigavca kad ideš u rikverc? Mislim, sve ti to zakon nalaže da radiš.
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
a inat ćeš tjerati dok ne popiješ šamarčinu od nekog vozača kad skuži da mu manjerno ideš preko zebre kao puž..takve stvari sam vidio malo više puta.

Ajde maniche baš bih volio vidjeti tu frajerčinu koja bi mi izašla iz auta zalijepit šamarčinu zbog sporog prelaska zebre osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako će meni netko zalijepit šamarčinu zbog bilo čega u prometu tako ću i ja zavitlat bicikl na auto...i di ćemo onda doć!?

Ali ozbiljno sam razmišljao da kad siđem s bicikla i prelazim cestu lijepo gurnem bicikl pred auto ako mi pokuša oduzeti prednost, i još skočiti unatrag da me skoro i pokupio! Dosada sam uvijek vraćao bicikl, ali mogo bi se napravit budala! Sa bicikla ne silazim jedino ako ima još pješaka uz mene pa se "povezem" s njima prijeko. Inače silazim.

U naselju je ograničenje brzine 50 km/h, ima mjesta gdje je i 30 km/h (škole, djeca, igrališta...). Prosječan bicikl ide 20-25 km/h. Ja na svom biciklu bez problema održavam 30 km/h. Maksimalna brzina mi je 55 km/h. Prijatelj sa novim Trekom ide od Čepina do Osijeka i kaže da bez problema ide 50 km/h.

Iz ovoga mogu zaključiti da biciklist može sasvim ravnopravno sudjelovati u prometu gradom. Čak mogu dobiti i kaznu za prekoračenje brzine...!!

Auto koji ide 50 km/h ne predstavlja nikakvu opastnost ni za koga: može se zaustaviti ako izleti pas, dijete, može stati na pješačkom, zaobići biciklistu - ili čak ako bi išao zaobilaziti biciklistu morao bi prekoračiti dopuštenu brzinu!

Problem je što se gradom vozi 80-100 km/h ili više. Onda je to opasno i za bicikliste, i pješake i druge aute i ljude koji čekaju bus na stanici jer se dešava da auto "prokliže", mora izbjegavati "psa" i slično pa ubije dvoje-troje ljudi na stanici...dešava se i to u Hrvatskoj!

Pješaci ne ugrožavaju promet, ni biciklisti nisu toliko opasni. Vozači auta ubijaju okolo! I ja sam vozač auta, ali kad sam u autu vozim po propisima. Kad se zaustavim, uključim sva 4 žmigavca, kad skrećem dam žmigavac. U osijek se baš i ne daje žmigavac, ili se da 2 metra prije nego se skrene! Znam jer to gledam kada prelazim cestu jel skreće auto da me pokupi ili ide ravno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
U osijek se baš i ne daje žmigavac, ili se da 2 metra prije nego se skrene! Znam jer to gledam kada prelazim cestu jel skreće auto da me pokupi ili ide ravno!


sa ovim se definitivno slazem i potpisujem...to me zaista nervira kad idem iza njega a on naglo zakoci i skrene...je li tesko dati zmigavac...i tako pokazati svima svoju namjeru...nema kulture....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da, meni je i bespotrebno i to sam više i nego slikovito pojasnio zašto tako mislim. A ti si dao neku krajnje hipotetsku situaciju na koju sam ti bez problema ukazao da nema veze sa samim silaskom sa bicikla. Dakle, nisi me svojim argumentima uspio razuvjeriti u suprotno,


to nisu moji argumenti nego mišljenje struke.
Vozači često ne stignu reagirati na biciklista koji izleti na zebru.
Tu je još i zakon koji kaže da je to PJEŠAČKA ZONA i ti kao biciklist na njoj nemaš što tražiti, tj ako si tamo, guraš bicikli.

ponavljam, tako kaže struka i zakoni..i to su argumenti.
to što ti pišeš je pisanje jedne ljenguze kojoj se ne da silazit s bicikla, i to je tvoj jedini argument.

Citat: ›
a koliko vidim ni ostale ovdje, nego si još po svojim upisima i razmišljanjima, dobio epitet agresivnog vozača.

sva sreća pa mi je totalno nebitno kakve epitete dobijam na forumu.

Citat: ›
Ajde maniche baš bih volio vidjeti tu frajerčinu koja bi mi izašla iz auta zalijepit šamarčinu zbog sporog prelaska zebre osijek031.com smile


Ne znam da li si ti napisao, ali netko tu je..da iz inata prolezi zebru što sporije, baš zato što mora sići s bicikla..
a ja ti garantiram, ako to budeš radio onako očito, da je pitanje vremena kad ćeš naletiti na budalu koja će te prebiti.
Ima koji tjedan, subota navečer na križanju trpimirove i vukovarske, tip i cura prelaze zebru, frajer u autu je krenio kočiti u zadnji tren, dal ih nije vidio ili se preseravao, ne znam.
na to dečko gleda prema autu i onako namjerno vuče nogu za nogom preko zebre..kako ti kažeš, tjera inat.
tip izađe iz auta i nokautira ga.
ako ti to treba u životu, samo naprijed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma gle maniche, ovo je predebilna tema da se tu sad danima prepucavamo, ali svejedno nekako upada u oči da si od cijelog mog posta baš ko fol slučajno preskočio ona dva moja pitanja o vezanju pojasa i paljenju sva četiri žmigavca Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 16:20 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam preskočio kao fol, nego smatram da nije bitno za temu o biciklistima.Vjerovatno ćemo završiti u offtopicu.

eto ti odgovora.
vežem se uvijek, jer mi to može spasiti život.
Možda će ti biti smješno ali ne pamtim kad sam išao u rikverc, osim kad izlazim s parkinga..i tada ne dajem sva 4.

Eto, ne pridržavam se zakona, ali ne shvaćam što si time postigao..jer je na kažem da je davanje sva 4 debilno ili nepotrebno..dok ti upravo to govoriš za silaženje s bicikla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj se potucite još..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno ste zabrijali...

ako se ne varam, motorno vozilo kad prilazi pješačkom prijelazu mora usporiti, dok se ne uvjeri da nema pješaka, isto tako pješak mora promotriti situaciju jer može prijeći cestu, znači pogledati lijevo/desno/lijevo i onda tek početi prelaziti, isto se odnosi za bicikliste, zakonom moraš sići s bicikla, znači ako te pokupe na pješačkom a na biciklu si, podjeljena odgovornost, pa se utvrđuje tko je više kriv...znači možeš se inatit, izljetat i letit ko muha bez glave, ali kod suca za prekršaje je drukčija spika. točka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije podjeljena odgovornost nego je biciklist kriv.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2010. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da sam ja napiso da sporo prelazim na zebri - pa da, ne žurim se. LIjepo siđem, zakočim i s noge na nogu. Ne pretrčavam da bi auto mogo što prije nastavit. Tu sam praksu uveo kad sam uganio nogu i nisam mogao brže...ko žurio vrat slomio!

A da je debilno da se mora sići s bicikla- jeste! Razumijem i zašto se mora, tako da ako nema nikoga, ulica je pusta i ja ću najbolje onda silazit bicikla, pa naravno da neću. Ni meni se to nimalo ne sviđa, ali mi je utješno da mi treba više vremena da prepješačim nego prevozim preko pješačkog- zato jer onda duže trebaju vozači čekati. Nitko nije spominjao da se treba vući s noge na nogu, vratiti se korak unazad pa dva naprijed pa opet korak unazad...naravno da nećemo provocirati svete vozače! Ko smo mi da njih provociramo! Pješaci neki! Koji nemaju para ni za pošen nabrijani golf 3! Wink

I naravno, siđem jer ako me netko udari onda nisam kriv! Palo mi je napamet da možda su i budale u autima pa bi me mogle namjerno udarit dok se biciklom vozim prijeko...

Vezanje pojasa ne spašava nužno uvijek život! Osim toga je i dosadno i nespretno - i donedavno smo svi to govorili. Sada se svi vežu jer to "spašava život". Istina je da ako se nesvežemo dobićemo kaznu - to je jedan jedini razlog. Zato se i ja vežem: da ne dobijem kaznu - a onda kao još dodatna stvar, da i spasit će mi život!

Svjetla na biciklu imam da ne dobijem kaznu! Silazim s bicikla da ne dobijem kaznu. Čekam na crvenom a hodam na zelenom - DA NE DOBIJEM KAZNU!

Živile nama naše kazne!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2010. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad si već kod kazni,kazna za pojas,tj za ne vezivanje mi je malo u najmanu ruku smijesna,jer ja ako se ne vezem,necu nikog ostalog ugrozit u prometu,nanijeti stetu,ozljede ili nesto ino pa da me treba kaznit zbog toga..ja ako se ne vezem,eventualno mogu sebi i jedino sebi nastetit,i ja mogu stradat,stoga mi je bezveze da mene netko kaznjava jer ja sebe nisam vezao.valjda sam odgovaram za sebe i ja odlucujem sto i kako cu radit i postupat u svezi samoga sebe..tako da kazanjavanje jer si nisam vezao pojas mi je nelogicno..moj zivot,moja odluka..ali eto,takvim kaznicama se puni proračun,a nisu male...mislim naravno,koristi taj pojas,sluzi svrsi,daleko od toga,ali ne ugrozavam nikog drugog ne vezivanjem,cemu onda kazne?? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2010. 20:25 
Naslov:  Re: Policiji prekipjelo - neodgovornim biciklistima kazne od 300 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa stvarno se nekad pitam di ja živim Embarassed

Nevezana osoba, u slučaju prometne nezgode, svojim tijelom može teško ozljediti ili ubiti suputnike ili putnike u drugom vozilu.
dodajmo tome vlastitu sigurnost...
stvarno idem off s teme sad, ovo je tužno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: