Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prihvaćeni model plaćanja školarina izazvao nezadovoljstvo mnogih studenata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bill
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je! Mori, nema leba bez motiku! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2010. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, ja studiram na filozofskom i na mojoj studijskoj grupi nas ima 38. Mislim da je samo jedna osoba očistila sve ispite prošle godine. To znači da bi se samo jedna osoba trebala osloboditi od plaćanja u potpunosti.To je kralikica i htjela postići.Bolje nek nam vrate stara pravila, natjeraš prosjek na 4, 2 pa ne plaćaš iduću godinu uopće. Kakvi su to mugeri; kako god okreneš, studente su namagarčili!
A gost12345, nisam dugo čula nekog da piše takve gluposti kao ti.Baš su oni koji su vodili prosvjed propalice, vječni studenti i sl!!! Većina njih, napominjem, su najbolje što filozofski faks ima i to odgovorno tvrdim jer sam s tim ljudima komunicirala. To su mladi ljudi koji nešto kuže, koji su društveno svjesni za razliku od kratkovidnih studenata koji ne vide dalje od svojih knjiga. Nije ti dovoljno da zujiš u knjigu samo da bi bio intelektualac, potrebno je puno, puno više. Većina tih pasivnih studoša sutra sigurno neće biti intelektualci kakve trebamo.O studentskom prosvjedu sve najbolje, iako je od početka bio osuđen na propast.I bez ikakvog polučenog uspjeha, on je sam po sebi uspjeh!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la: ›
Kakvi su to mugeri; kako god okreneš, studente su namagarčili!

Slažem se! osijek031.com smile To je jasno kao dan!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gost12345
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s vama se uopće ne može razgovarati, samo napadate i izvrćete tuđe riječi... kao i svaka pobuna i prosvjed ispast će da je bilo bolje prije al sad je gotovo... ja i dalje besplatno studiram (i imam život izvan fakulteta) ne zahvaljujući prosvjedima već samo svom trudu i radu... nadam se da će vam se svima ostvariti to što bi htjeli... puno sreće svima Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hellraiser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u potpunosti sam za besplatno studiranje. ja sam studirao besplatno a studirali su besplatno i svi ovi sto su nas doveli u ovakvu ekonomsku situaciju. dakle fer je da svi imaju jednako pravo na studiranje a ne samo oni koji imaju para!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, pa, nama su došla druga fina vremena....kapitalizam, brale!Tako će se školovati djeca bogatuna i ono malo sretnika što se uguraju među prvih petnaest na prijemnom. Ostali, kopajte, uzgajajte repu! Ili jedite žgance da si odškolujete perspektivnu dječicu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bill
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brate, nije svatko za fakultet. Upisujemo previše studenata jer smo pali na priču da nas 25% mora biti visokoobrazovano i onda proizvodimo nekvalitetne kadrove koji se neće imati gdje zaposliti - ja ne plaćam faks jer sam bio među prvima na prijemnom i redovito polažem ispite. Ne bih imao ništa protiv plaćanja kad bi mi netko zajamčio posao u struci po završetku faksa. I moji roditelji skromno žive, ali ja svako ljeto radim, održavam dobar prosjek za stipendiju, tako da bi onima koji nisu među prvih 15 "sretnika", točnije prvih 15 marljivih studenata preporučio: get a job!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hellraiser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bill je napisao/la (Pogledaj post): › Brate, nije svatko za fakultet. Upisujemo previše studenata jer smo pali na priču da nas 25% mora biti visokoobrazovano i onda proizvodimo nekvalitetne kadrove koji se neće imati gdje zaposliti - ja ne plaćam faks jer sam bio među prvima na prijemnom i redovito polažem ispite. Ne bih imao ništa protiv plaćanja kad bi mi netko zajamčio posao u struci po završetku faksa. I moji roditelji skromno žive, ali ja svako ljeto radim, održavam dobar prosjek za stipendiju, tako da bi onima koji nisu među prvih 15 "sretnika", točnije prvih 15 marljivih studenata preporučio: get a job!


a sto ne bi i radili i besplatno studirali?!'

pa time se (besplatnim studiranjem) ionako hvale svi nasi "vrli i sposobni" visokopozicionirani politicari.

Sebi i svojoj djeci su osigurali blagostanje a ostale tko j..be!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bill
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato što su nas političari poput Ivana Šukera - Brke zadužili 45 mlrd eura pa nam je to prevelik teret za porezne obveznike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hellraiser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bill je napisao/la: ›
Zato što su nas političari poput Ivana Šukera - Brke zadužili 45 mlrd eura pa nam je to prevelik teret za porezne obveznike.


neka štede na glomaznom državnom sektoru a ne na budućnosti, nek napokon rade na programima razvoja a ne programima uštede!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.04.2010. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako i treba,,nek se žito odvoji od kukolja.nisu svi isti ,nit su ikad bili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne'b se uplećo u studentske rasprave, samo bih izjavio da mi kao zaposlenome ne bi bilo teško plaćati još za besplatni studij (plaćam već puno debilnije stvari), a mislim da je besplatno školovanje na svim razinama NUŽNO za dugoročan opstanak ove, sada već, banana državice.

A za ove mega-elitiste nemam riječi; kao - ostali ne bi trebali ni pomišljati na fakultet...
A kad dođu na prvi razgovor za posao imaju spiku "ja'b auto i ured i plaćen stan i naknadu za odvojeni život, jer ja sam super...". Onda, naravno, kuku-lele po forumima kako ih nitko neće a super su si...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fifla
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2010. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što su luka matić i takvi tražili prosvjedima to su i dobili, nisu dali nikakav konkretna prijedlog rješenja situacije samo daj to su i dobili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fifla je napisao/la: › Što su luka matić i takvi tražili prosvjedima to su i dobili, nisu dali nikakav konkretna prijedlog rješenja situacije samo daj to su i dobili
apsolutno netočno.

za vrijeme prošlogodišnje blokade ffos-a vladi je poslan prijedlog izmjena i dopuna zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, a izrađena je i načelna skica modela samofinanciranja sveučilišta.

dakle, vrlo konkretno rješenje je tad ponuđeno.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fifla
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2010. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A koji je to način samofinanciranja sveučilišta, ukratko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: