Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo: Osijek je čistiji nego gradovi koje sam posjetio

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
arsen1
Offline
Ukupno postova: 77
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 7:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemojte nasjedati na spin iz bih kuhinje. Izmišljenim sukobom unikom – glas slavonije ovim se novinama rehabilitira status tobož neovisne novinske kuće koja eto vidite ima muda prozivati brata „velikog brata“.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 8:31 
Naslov:  Re: Bubalo: Osijek je čistiji nego gradovi koje sam posjetio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › zasnovanih na realnom stanju i reakcijama brojnih građana, izazvala je nezadovoljstvo kod čelnika grada Osijeka i komunalnog poduzeća Unikom.


odlično, čelnici nezadovoljni građanima. i tako posljednjih 20 godina. neka ima hrabrosti za vrijeme kampanje se smijati i rukovati sa nezadovoljnim građanima. samo mi javite gdje će se rukovati pa ću ga našamarati.

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
Direktor Unikoma Tomislav Glavaš tako nas je kontaktirao u subotu, posebice pogođen tekstom "Prljavi stari grad" u rubrici "Negativac tjedna" u subotnjem prilogu "Magazin". Ogorčeno je ustvrdio da navodi o prljavom gradu nisu istina, najavljujući prekid suradnje s Glasom.


proglasio je višak radnika i nije modernizirao posao čišćenja ulica što bi podrazumjevalo uštede i otkaze. neka svrati na forum po svježe ideje. prvi prijedlog: neka se sunovrati sa krova hotela Osijek.

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
- Kažete da vas je kontaktiralo najmanje dvadeset građana koji tvrde da je grad prljaviji nego prije? Mene je nazvalo barem stotinu građana koji tvrde da je čistiji!


teško je uopće obavljati posao gradonačelnika uz tolike pozive. pogotovo kada 100 ljudi nazove i pohvale čistoću grada, pa 100 ljudi koji pohvale nerad mjesnih odbora, 100 ljudi koji traže povišenje poreza jer je ovo malo, 100 ljudi koji pohvale rad gradske uprave te 100 ljudi koji bi željeli još teže živjeti i začas prođe radno vrijeme.

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
U subotu prijepodne provezao sam se Osijekom i utvrdio da radnici Unikoma i te kako čiste ulice.


ovo su jedini pozitivci u ovoj priči.

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ulice, ceste i rubnjaci očišćeni su od blata i smeća bar mjesec dana prije nego što se to radilo proteklih godina. U proteklih desetak dana posjetio sam nekoliko gradova-prijatelja Osijeka, poput Tuzle i Budimpešte, i vjerujte, Osijek je čistiji od svih njih, tvrdi Bubalo.


izjava koja nam samo dočarava kontinuitet rada političkih elita. dolaskom na vlast počinju kažnjavati one koji su im dali glas. svaka konstruktivna kritika je neosnovana i glas je slijepih nezadovoljnika. ispada kako smo slijepi kraj vlastitih očiju. ne sumnjam kako je posjetio drinovce ali su i oni čistiji od osijeka.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Moram priznati da me iznenadila činjenica da se Glas drznuo nešto kritički napisati o bilo kome tko se preziva Glavaš. Vrijeme će pokazati da li to drinovački Corleone polako gubi apsolutnu kontrolu nad svojim partijskim glasilom ili je to bio samo izolirani slučaj? Inače, Glas za vrijeme Glavaša je bio neovisan otprilike kao i 'Moskovskaya Pravda' za vrijeme Hruščova ili pak pekinški 'People's Daily' za vrijeme Mao Zedonga i Deng Xiaopinga. Parafrazirat ću onu Zečićevu uspješnicu pa ću reći - Ima li nade za Glas?


od prekjučer imaju novog glavnog urednika, možda je to razlog, ko će ga znat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.03.2010. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će da se gradonačelnik smuca po krivim gradovima, iako mi se čini da Budimpešta nikako nije prljavija od Osijeka. A znamo da kad se upoređuješ sa gorim od sebe, osjećaš se bolje. Činjenica je da pravimo smeća samo tako i da bi se trebali malo kultivirati, ali tvrditi da je grad čist je stvarno previše. Pitam se koliko bi to grad trebao biti prljav da bi Glavaš i Bubalo (i onih 100 koji valjda i prave drlog) rekli da je prljav???

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

laže, vidi mu nosa kako raste

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vera-os je napisao/la: ›
Bit će da se gradonačelnik smuca po krivim gradovima, iako mi se čini da Budimpešta nikako nije prljavija od Osijeka.

čak i ako je budimpešta prljavija (što nisam primjetio), kad osijek bude po svemu ostalome kao budimpešta, neću imati ništa protiv ako bude i prljav kao budimpešta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 10:31 
Naslov:  Re: Bubalo: Osijek je čistiji nego gradovi koje sam posjetio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova izjava je mala greška u koracima gradonačelnika, jer se ne možeš objašnjavati i udarati kontru ljudima koji su zasljepljeni mržnjom prema aktualnoj vlasti u gradu. Ima elemenata za ljutnju građana, ali sam zaista skeptičan prema objektivnosti koju pokazuju pojedinci na forumu, očito zainteresirani samo za kritiku. To jest demokratsko pravo, ali bi bilo simpatično znati iz kojih je to pobuda, odnosno tko su ti ljudi koji toliko znaju o gradskoj čistoći, presjeku stanja kroz desetljeća vladavine Kramarića, pogotovo Đapića i aktualnog Bubala. Pa nije valjda da mu je jedini minus to što sam ne uzme metlu i mete, jer po tonu nekih likova, to i očekuju. Ponavljam negdje prije rečeno: Mislim da je ovo tema uvrijeđenih frajli koji su izgubili privilegije i političku moć, pa pumpaju javnost zbog općeg relativnog dojma nečistoće. Očito ima kod nas više istina. Činjenica je da se grad može pomesti u urediti, ali njihova mržnja prema novoj vlasti, ili bilo kojoj koja ne uključuje njih, neće se nikada promijeniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la: ›
Ova izjava je mala greška u koracima gradonačelnika, jer se ne možeš objašnjavati i udarati kontru ljudima koji su zasljepljeni mržnjom prema aktualnoj vlasti u gradu. Ima elemenata za ljutnju građana, ali sam zaista skeptičan prema objektivnosti koju pokazuju pojedinci na forumu, očito zainteresirani samo za kritiku. To jest demokratsko pravo, ali bi bilo simpatično znati iz kojih je to pobuda, odnosno tko su ti ljudi koji toliko znaju o gradskoj čistoći, presjeku stanja kroz desetljeća vladavine Kramarića, pogotovo Đapića i aktualnog Bubala. Pa nije valjda da mu je jedini minus to što sam ne uzme metlu i mete, jer po tonu nekih likova, to i očekuju. Ponavljam negdje prije rečeno: Mislim da je ovo tema uvrijeđenih frajli koji su izgubili privilegije i političku moć, pa pumpaju javnost zbog općeg relativnog dojma nečistoće. Očito ima kod nas više istina. Činjenica je da se grad može pomesti u urediti, ali njihova mržnja prema novoj vlasti, ili bilo kojoj koja ne uključuje njih, neće se nikada promijeniti.

koliko moraš znati o gradskoj čistoći da usporediš stanje prije i sada?

koji su to "elementi za ljutnju građana" o kojima govoriš? koji god da jesu, ako ih pobornik vlasti iznese to je ok (konstruktivna kritika čak), a ako ih iznese netko drugi to je pljuvanje?

wtf je "opći relativni dojam nečistoće"?!

činjenica je da se grad može pomesti i urediti - to i čekamo!


Zadnja promjena: DonQuijote; 03.03.2010. 10:45; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.03.2010. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la: ›
Pa nije valjda da mu je jedini minus to što sam ne uzme metlu i mete, jer po tonu nekih likova, to i očekuju.

Ne, nikako. Popis minusa je poduži.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.03.2010. 11:53 
Naslov:  Re: Bubalo: Osijek je čistiji nego gradovi koje sam posjetio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
neka ima hrabrosti za vrijeme kampanje se smijati i rukovati sa nezadovoljnim građanima. samo mi javite gdje će se rukovati pa ću ga našamarati.

...

neka svrati na forum po svježe ideje. prvi prijedlog: neka se sunovrati sa krova hotela Osijek.

osijek031.com smile Peanuts!
Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › laže, vidi mu nosa kako raste

osijek031.com smile Peanuts!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arsen1 je napisao/la (Pogledaj post): › Nemojte nasjedati na spin iz bih kuhinje. Izmišljenim sukobom unikom – glas slavonije ovim se novinama rehabilitira status tobož neovisne novinske kuće koja eto vidite ima muda prozivati brata „velikog brata“.

A može biti i to. Ili stvarno da su se promijenili na pozitivno...
Na redu su promjene i na STV-u. Iako, to je utopija Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 12:32 
Naslov:  Re: Bubalo: Osijek je čistiji nego gradovi koje sam posjetio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Ova izjava je mala greška u koracima gradonačelnika, jer se ne možeš objašnjavati i udarati kontru ljudima koji su zasljepljeni mržnjom prema aktualnoj vlasti u gradu. Ima elemenata za ljutnju građana, ali sam zaista skeptičan prema objektivnosti koju pokazuju pojedinci na forumu, očito zainteresirani samo za kritiku.


opet nit vrit nit mimo. koliko znam, možda se varam, gradonačelnik je javna funkcija kao što je i gradska čistoća još uvijek javno poduzeće. gospodare novcem građana osijeka, ne vlastitim i prema tome javnost treba znati kako se gospodari njihovim novcem. kao što napisah, reakcija gradonačelnika je refleks ljudi koji rad za opće dobro smatraju radom za opći jad.

chager je napisao/la (Pogledaj post): ›
To jest demokratsko pravo, ali bi bilo simpatično znati iz kojih je to pobuda, odnosno tko su ti ljudi koji toliko znaju o gradskoj čistoći, presjeku stanja kroz desetljeća vladavine Kramarića, pogotovo Đapića i aktualnog Bubala.


također bi bilo lijepo od ljudi koji rade za opće dobro saznati kakva je struktura zaposlenih u gradskim službama i gradskim poduzećima. koliko njih u gradskim poduzećima radi na izvršnim poslovima, koliko njih u administraciji. ako pođemo od najviše eksponiranih osječkih političara (Borzan, Vrdoljak, Bubalo, Lovoković) žalosno je što ti mladi i obrazovani ljudi ne rade na većoj ulozi mjesnih odbora kao mjesta participacije građana u upravljanju gradom. isto bih tako volio da otkrića o mogućim malverzacijama političkih neistomišljenika proslijede državnom odvjetništvu, a ne poslušničkim medijima.

chager je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa nije valjda da mu je jedini minus to što sam ne uzme metlu i mete, jer po tonu nekih likova, to i očekuju.


pa i nije. recimo, davanje financijske inekcije nk osijeku, vreći bez dna od koje nemamo nikakve koristi. što se tiče smeća, u pravu si. osječani neka uzmu metle u ruke i pomognu napaćenim radnicima gradske čistoće dovesti osijek do statusa čistog grada kada već organizatorske sposobnosti direktora unikoma su upitne. a prije svega, ako se netko poželi igrati gradonačelnika neka uključi sim city i donese potvrdu o najvećem postignutom rezultatu. pa tek onda neka gospodari gradom.

chager je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ponavljam negdje prije rečeno: Mislim da je ovo tema uvrijeđenih frajli koji su izgubili privilegije i političku moć,


jedina privilegija koju imam jest financiranje lokalnih i državnih kvazimangupa koji sami sebi pripisuju uspjehe, a za neuspjehe okrivljuju sve i uredno ispostavljaju račun poreskim obveznicima. također je privilegija financirati retardiranu viziju demokracije gdje je čovjek sveden samo na glas na izborima.

chager je napisao/la (Pogledaj post): ›
pa pumpaju javnost zbog općeg relativnog dojma nečistoće. Očito ima kod nas više istina. Činjenica je da se grad može pomesti u urediti, ali njihova mržnja prema novoj vlasti, ili bilo kojoj koja ne uključuje njih, neće se nikada promijeniti.


o kakvoj ti mržnji pišeš? istina, ne volim sadašnju lokalnu vlast isto kao mucka i debelog. razloga ima previše. nije mi samo jasno kako, dok je bio u HDZ-u, sve bilo lijepo i bajno. dalje, izgleda kako javnost treba bombardirati lambašama i gotovcima, a ne stvarima od općejavnog interesa te na njima zadržati fokus. ili je ipak bolje retardizirati preostale glasove razuma.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.03.2010. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina je sve što je Bubalo rekao. Evo baš sam ga maloprije vidio kako ga vozaju u svom novom Passatu od četvrt milijuna kuna. I Passat se blista da nemoš ni gledat u njega. Dakle Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.03.2010. 13:23 
Naslov:  Re: Bubalo: Osijek je čistiji nego gradovi koje sam posjetio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene ove unbefuckinlievable bubalove izjave podsjecaju na brechtove satiricne stihove:

[...] Wäre es da
Nicht doch einfacher, die Regierung
Löste das Volk auf und
Wählte ein anderes?

olitiga: ako vlada [u nasem slucaju gradski oci] nije zadovoljna narodom koji ju je na vlast doveo, neka raspusti narod i izabere si novi. neke nove osjecane koji ce im lizati guzice i zatvarati oci pred losim (u nekim instancama vrlo losim) upravljanjem javnim dobrima i drustvenim novcem - pa nije grad i gradska blagajna njihova privatna prčija pa da mogu raditi kako i sto hoce, bez da gradjani (a pogotovo oni koji nisu njihovi birači) imaju pravo podici glas u opravdanoj kritici.

dragi bubalo (i poklonici) izgleda teži nekom obliku autoritarnog i totalitaristickog vladanja, pod krinkom "demokracije" - loše, loše...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Istina je sve što je Bubalo rekao. Evo baš sam ga maloprije vidio kako ga vozaju u svom novom Passatu od četvrt milijuna kuna. I Passat se blista da nemoš ni gledat u njega. Dakle Razz Razz


lazes Razz ja ga vidio u drugom gradu i u drugom autu

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: