Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed protiv krzna u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bih morao ocijeniti tko je licemjeran u ovoj prici, to bi vjerojatno bili oni koji ce uvijek naci izgovor, a takvih ima i medju ljubiteljima zivotinja bas kao i medju ljubiteljima pecenih zivotinja [znam, losa polarizacija, ali o tome nesto kasnije].

U ovom slucaju, neki ne podrzavaju ovaj prosjved, jer ne "brine o ljudima". Da se sutra organizira prosvjed protiv polozaja obespravljnih ljudi u drustvu, vjerojatno bi ti isti bili protiv, jer se eto - ne prosvjeduje protiv loseg polozaja djece, a kad bi se preksutr organizirao i taj prosvjed, onda bi ti isti zazivali prosvjedovanje protiv loseg polozanja obespravljenih, siromasnih, ovih-onih. I tako u krug.

No, donekle i razumijem takvo ponasanje. 15 godina se ljude dresiralo da je prosvjedovanje drugi naziv za protudrzavno djelovanje. Za vrijeme Tudjmaninove apsolutije, prosvjedovalo se samo jednom - kako bi se spasio antirezimski medij. I to je potvrdilo tu tezu i lupilo konacan pecat Tudjmaninovoj ideji o prosvjednicima kao rusiocima, a ne kriticarima. I dan danas dobar dio gradjana Hrvatske upravo tako percipira prosvjede. Jedini opceprihvaceni prosvjedi su oni na kojima se vijori milijun zastava, zazivaju se imena generala u suzanjstvu i sije mrznja - jer to je drzavotvorno, a cim je nesto drzavotvorno - dobro je za sve nas.

Kako onda ocekivati opcu podrsku prosvjedima za prava seksualnih manjina, prava zivotinja, prava potlacenih [pamti li tko one otuzne sindikalne povorke?]?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mydogsrulz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la: ›
oftopik je napisao/la: ›
koji smijeh, aj da prosvjeduju protiv nečeg što mogu prmoijenit ne bi ništ reko, al ovo je totalno gubljenje vremena.
bolje da su prosvjedovali protiv užasnih parkinga, prljavog i neočišćenog grada, ne znam, hladnog bureka s mesom...


mydogsrulz je napisao/la (Pogledaj post): › a znaći ako u nešto vjeruješ,neovisno dali postoje šanse da se nešto promjen ili ne sjedit ćeš i šutit ko pi*** i nećeš apsolutno ništa poduzet vezano za to,ne zbog drugih već zbog sebe!"bolje da su prosvjedovali zbog užasnog parkinga"?!


neću sigurno trošit energiju u prazno. glup je onaj koji to čini. Treba energiju usmjerit prema nečem na što moš utjecat. a zbog sebe ću učiniti to da se ne zamaram problemima na koje ne moš utjecat.

aj ti meni sad reci šta su oni postigli s tim prosvjedom, šta su promijenili? - napravili su jedno veliko ništa! zato je to smješno. bore se s vjetrenjačama.

bolje da su se složili prosvjedovat oko nečega desetog što im je također u zajedničkom interesu i što mogu promijenit, na što mogu utjecati.

mydogsrulz je napisao/la (Pogledaj post): ›
pa šta bi netko drugi prosvjedovao jer se tebi nešto ne sviđa?prosvjeduj i aktiviraj se malo i sam,najlakše je sjedit i cmoljit,buuuu ne sviđa mi se ono,ne sviđa mi se ovo!možda nešto i promjeniš,malo vjerovatno!


na temelju čega si ti ovo napisao? de malo smiri doživljaj.


na temelju toga da se koliko se sjećam i to je bilo ne tako davno organizirao u svim većim gradovima u Hrvatskoj prosvjed protiv ove vlade i svega što mući narod naše lijepe RH!I ŠTA SE DESILO?!NA PROSVJEDE U SVIM GRADOVIMA JE IZAŠAO SRAMOTNO MALI BROJ LJUDI!Zbog čega?!Pa jer uvijek ima onih koji su nezadovoljni ali gle čuda neda im se dići i izaći na ulicu jer ima budala koji će to odradit umjesto njih,ali će ovi drugi uredno nastavit kukat kako su nezadovoljni ovime ili onime!Tko gladan i nezadovoljan?!( kako je napisao netko ovdje)Ne građani ove zemlje su samo glupi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mydogsrulz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
mydogsrulz je napisao/la (Pogledaj post): › Our lives begine to end the day we become silent about things that matter.

Martin Luther King


I kad postanemo glasni u vezi stvari koje nisu bitne.


Možda tebi!Ne određuj drugima poimanje vrijednosti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shanna
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji primitivizam! Vas nitko nije silio da idete na prosvjed niti da budete vegetarijanci/vegani, ali žalosno je što vas ni najmanje ne dira činjenica da najviše uvozimo iz Kine pod ostalim krznom(psi, mačke), kojeg je najviše i najjeftinije je, niti vam išta znači da je potrebno 12 pasa/24 mačke za jednu jaknu, a većina vas doma ima ljubimce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cayetano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shanna je napisao/la: ›
Koji primitivizam! Vas nitko nije silio da idete na prosvjed niti da budete vegetarijanci/vegani, ali žalosno je što vas ni najmanje ne dira činjenica da najviše uvozimo iz Kine pod ostalim krznom(psi, mačke), kojeg je najviše i najjeftinije je, niti vam išta znači da je potrebno 12 pasa/24 mačke za jednu jaknu, a većina vas doma ima ljubimce.


Zasto bi to bio primitivizam molim te lijepo? Ja sam primitivan jer nisam prosvjetljen ili nesto? U, znam, glup sam jer imam drugacije misljenje!

_________________
ignorantia nocet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cayetano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cayetano je napisao/la: ›
shanna je napisao/la: ›
Koji primitivizam! Vas nitko nije silio da idete na prosvjed niti da budete vegetarijanci/vegani, ali žalosno je što vas ni najmanje ne dira činjenica da najviše uvozimo iz Kine pod ostalim krznom(psi, mačke), kojeg je najviše i najjeftinije je, niti vam išta znači da je potrebno 12 pasa/24 mačke za jednu jaknu, a većina vas doma ima ljubimce.


Zasto bi to bio primitivizam molim te lijepo? Ja sam primitivan jer nisam prosvjetljen ili nesto? U, znam, glup sam jer imam drugacije misljenje!


I da me se ne shvati pogresno, sva cast toj djeci sto ih nesto u zivotu zanima i sto imaju dovoljno strasti to iznjeti i na ulicu, biti mlad i nemati neke ideale je nesto najgore sto se moze dogoditi. Svaka cast i ekipi u azilu koji se brinu za te jadne zivotinje, i ja uvijek ostavim neku konzervu za njih, ali ne mozes, NE MOZES druge proglasavati pritivnima ljude koji do prije koje godine nisu mogli ni prezivjeti bez svinjokolje (pazi, imali su lani performans protiv svinjokolje, i zato tu spominjem, mene, a vjerojatno i veliki broj njih ne bi danas bilo na ovom svijetu da nije bilo svinjokolje jer nam roditelji/djedovi/prabake ne bi imali sto jesti!).
I ako neko smatra shodnim da kaze da mu se ne svidja to sto rade, i lijepo kaze zasto, zasto bi on bio primitivan? Kao sto rekoh, meni je krasno vidjeti tu omladinu punu nekih ideala, ali u rijetkima od njih ce to prezivjeti par sljedecih godina, a kamoli duze.

_________________
ignorantia nocet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shanna
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cayetano je napisao/la: ›
Cayetano je napisao/la: ›
shanna je napisao/la: ›
Koji primitivizam! Vas nitko nije silio da idete na prosvjed niti da budete vegetarijanci/vegani, ali žalosno je što vas ni najmanje ne dira činjenica da najviše uvozimo iz Kine pod ostalim krznom(psi, mačke), kojeg je najviše i najjeftinije je, niti vam išta znači da je potrebno 12 pasa/24 mačke za jednu jaknu, a većina vas doma ima ljubimce.


Zasto bi to bio primitivizam molim te lijepo? Ja sam primitivan jer nisam prosvjetljen ili nesto? U, znam, glup sam jer imam drugacije misljenje!


I da me se ne shvati pogresno, sva cast toj djeci sto ih nesto u zivotu zanima i sto imaju dovoljno strasti to iznjeti i na ulicu, biti mlad i nemati neke ideale je nesto najgore sto se moze dogoditi. Svaka cast i ekipi u azilu koji se brinu za te jadne zivotinje, i ja uvijek ostavim neku konzervu za njih, ali ne mozes, NE MOZES druge proglasavati pritivnima ljude koji do prije koje godine nisu mogli ni prezivjeti bez svinjokolje (pazi, imali su lani performans protiv svinjokolje, i zato tu spominjem, mene, a vjerojatno i veliki broj njih ne bi danas bilo na ovom svijetu da nije bilo svinjokolje jer nam roditelji/djedovi/prabake ne bi imali sto jesti!).
I ako neko smatra shodnim da kaze da mu se ne svidja to sto rade, i lijepo kaze zasto, zasto bi on bio primitivan? Kao sto rekoh, meni je krasno vidjeti tu omladinu punu nekih ideala, ali u rijetkima od njih ce to prezivjeti par sljedecih godina, a kamoli duze.

Mišljenje da je u redu derati životinje na živo, ubijati pse i mačke i toliko pljuvati po prosvjedu na koji nitko ne mora doći ako to smatra glupim i bezkorisnim jest primitivno i još puno toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nije to primitivizam, treba prosvjedovati i briti donkihotovske bitke, ali ne na licemjeran nacin. Ako furate film furajte ga do kraja a ne biti pomodni.

A sto se tice azila necu ni pocinjati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Kini jedu pse, pa onda sto da bacaju krzno, kad mugu rukavice od tog pravit Wink

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cayetano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shanna je napisao/la: ›
Cayetano je napisao/la: ›
Cayetano je napisao/la: ›
shanna je napisao/la: ›
Koji primitivizam! Vas nitko nije silio da idete na prosvjed niti da budete vegetarijanci/vegani, ali žalosno je što vas ni najmanje ne dira činjenica da najviše uvozimo iz Kine pod ostalim krznom(psi, mačke), kojeg je najviše i najjeftinije je, niti vam išta znači da je potrebno 12 pasa/24 mačke za jednu jaknu, a većina vas doma ima ljubimce.


Zasto bi to bio primitivizam molim te lijepo? Ja sam primitivan jer nisam prosvjetljen ili nesto? U, znam, glup sam jer imam drugacije misljenje!


I da me se ne shvati pogresno, sva cast toj djeci sto ih nesto u zivotu zanima i sto imaju dovoljno strasti to iznjeti i na ulicu, biti mlad i nemati neke ideale je nesto najgore sto se moze dogoditi. Svaka cast i ekipi u azilu koji se brinu za te jadne zivotinje, i ja uvijek ostavim neku konzervu za njih, ali ne mozes, NE MOZES druge proglasavati pritivnima ljude koji do prije koje godine nisu mogli ni prezivjeti bez svinjokolje (pazi, imali su lani performans protiv svinjokolje, i zato tu spominjem, mene, a vjerojatno i veliki broj njih ne bi danas bilo na ovom svijetu da nije bilo svinjokolje jer nam roditelji/djedovi/prabake ne bi imali sto jesti!).
I ako neko smatra shodnim da kaze da mu se ne svidja to sto rade, i lijepo kaze zasto, zasto bi on bio primitivan? Kao sto rekoh, meni je krasno vidjeti tu omladinu punu nekih ideala, ali u rijetkima od njih ce to prezivjeti par sljedecih godina, a kamoli duze.

Mišljenje da je u redu derati životinje na živo, ubijati pse i mačke i toliko pljuvati po prosvjedu na koji nitko ne mora doći ako to smatra glupim i bezkorisnim jest primitivno i još puno toga.


Ja bas i nisam nesto u zadnje vrijeme na ulicama Osijeka vidio nikog da dere žive životinje.

_________________
ignorantia nocet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 22:44 
Naslov:  Re: Prosvjed protiv krzna u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene "guli" država, županija i grad pa nitko zbog tone ne pušta ni glasa . . .

Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Mene "guli" država, županija i grad pa nitko zbog tone ne pušta ni glasa . . .


Ako sam ne pustis glasa, nisi ni zasluzio da ga drugi pustaju za tebe. |Isto vrijedi za sve one koji koenjaju da im nesto ne stima ili nije po volji, a ocekuju da se netko drugi za njih izbori. Upravo je to ono sto je zapravo i istinski licemjerno i jadno.

Kao sto je Cayetano rekao, svakla cast ekipi [udruga Pobjede] sto ima nesto do cega drze i stvarno im svaka cast na svemu sto su ucinili za azil, a ucinili su sigurno puno vise nego sve institucije kojima bi to trebao biti posao.

Btw. Ovaj prosvjed je bio protiv uzgajanja zivotinja iskljucivo radi krzna. Nije bio protiv koristenja zivotinjskog mesa u ljudskoj prehrani, kao sto su neki, cini se, shvatili. Nije bio ni protiv koristenja koze zivotinja uzgojenih radi prehrane ljudi. Slijedom toga, u potpunosti podrzavam prosvjed protiv uzgajanja zivotinja iskljucivo radi krzna.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sto je lose u tome da se zivotinje uzgajaju radi krzna, tu se nešteti niti narušava flora i fauna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: › A sto je lose u tome da se zivotinje uzgajaju radi krzna, tu se nešteti niti narušava flora i fauna.
Zato sto je prirodno krzno, kao odjevni predmet - nepotrebno, odnosno - postoji alternativa u umjetnom krznu ili drugim materijalima odjevne industrije.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 5:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: › Mene "guli" država, županija i grad pa nitko zbog tone ne pušta ni glasa . . .


Ako sam ne pustis glasa, nisi ni zasluzio da ga drugi pustaju za tebe. |Isto vrijedi za sve one koji koenjaju da im nesto ne stima ili nije po volji, a ocekuju da se netko drugi za njih izbori. Upravo je to ono sto je zapravo i istinski licemjerno i jadno.

Kao sto je Cayetano rekao, svakla cast ekipi [udruga Pobjede] sto ima nesto do cega drze i stvarno im svaka cast na svemu sto su ucinili za azil, a ucinili su sigurno puno vise nego sve institucije kojima bi to trebao biti posao.

Btw. Ovaj prosvjed je bio protiv uzgajanja zivotinja iskljucivo radi krzna. Nije bio protiv koristenja zivotinjskog mesa u ljudskoj prehrani, kao sto su neki, cini se, shvatili. Nije bio ni protiv koristenja koze zivotinja uzgojenih radi prehrane ljudi. Slijedom toga, u potpunosti podrzavam prosvjed protiv uzgajanja zivotinja iskljucivo radi krzna.


Več sam i promuko' od puštanja glasa al izgleda sam još uvijek pre tih . . .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: