Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed protiv krzna u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

POstoji alternativa svemu, ali da li je ona (genetički modificirana zdrava pitanje je (govorim o prehrani)

Jednako tako postoji alternativa i krznu, ne svakome, ali postoji, no jednako tako poznate su i alergijske reakcije na iste i jednako tako pitanj eje vremena kada ces shvatiti da sintetika vezana za tvoju kozu ne luči ništa dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2010. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uzgoj zivotinja radi hrane je neminovan. Pitanje je samo hocemo li kozu i krzno bacati ili cemo ih koristiti.

nisam protiv krzna, jer nisam ni protiv mesa ... a ne razlikujem uzgoj zivotinja radi krzna ili mesa.

mislim da bi tu borbu trebalo fokusirati na poboljsanje uvjeta zivota zivotinja i bezbolan transport i usmrcivanje ... uzgoj sretnih zivotinja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: › POstoji alternativa svemu, ali da li je ona (genetički modificirana zdrava pitanje je (govorim o prehrani)
Tebi je poznata alternativa zivotinjskom mesu, pa bila ona i "geneticki modificirana"?! Evo jedan jutarnji savjet iz rukava: apliciraj za Nobela.

Citat: › Jednako tako postoji alternativa i krznu, ne svakome, ali postoji, no jednako tako poznate su i alergijske reakcije na iste i jednako tako pitanj eje vremena kada ces shvatiti da sintetika vezana za tvoju kozu ne luči ništa dobro.
Ne bih rekao da svi ti ljudi sto nose zivotinjsko krzno imaju alergijske reakcije na sinteticko krzno. Postoje ljudi koji su alergicni na zivotinjsko krzno, dapace, takvih ima daleko vise nego onih alergicnih na sintetiku, iz pukog razloga sto alergijske reakcije izazivaju zivotinjski proteini, kojih u sintetici nema. Dakle, argument o alergijskim reakcijama je zapravo argument koji mogu koristiti borci protiv uzgajanja zivotinja radi krzna.

Pod "alternativa krznu" postoje i drugi materijali koji ucinkovito stite od hladnoce, podjednako, ako ne i ucinkovitije od krzna.

Ingo, ako ne razlikujes zivotinje za uzgoj mesa i krzna, onda ti vjerojatno nece biti problem navesti kad si zadnju put jeo cincilu, lisicu i sl.?

Kao sto sam rekao u svom prvom postu, cini mi se da ovdje ima ljudi koji ne razlikuju zivotinje koje se uzgajaju radi mesa i one koje se uzgajaju radi krzna. I onda se neki zalazu za smanjenje nastavnog gradiva. E, svasta!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2010. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo, ako ne razlikujes zivotinje za uzgoj mesa i krzna, onda ti vjerojatno nece biti problem navesti kad si zadnju put jeo cincilu, lisicu i sl.?

Kao sto sam rekao u svom prvom postu, cini mi se da ovdje ima ljudi koji ne razlikuju zivotinje koje se uzgajaju radi mesa i one koje se uzgajaju radi krzna. I onda se neki zalazu za smanjenje nastavnog gradiva. E, svasta!


1. ja nisam bio bezobrazan prema tebi, pa tako nemoj ni ti.

Pokusaj barem malo spustiti svoju aroganciju i prepotenciju i uzvazavaj i tudje misljenje.

Procitaj par puta post ako ti nesto nije jasno ... pa se tak onda prihvati tipkovnice.

uzgoj 'sretnih zivotinja' je trend u svijetu. Dokazano je da je svinja jedna od inteligentnijih zivotinja i cesto se njena inteligencija usporedjuje sa psecom. Svinje uzgajamo u groznim uvjetima, mucimo ih u transportu, koljemo, pustamo da dugo i bolno umiru. Takav zivot i takvu agonalnu smrt jedne svinje, ne razlikujem od cincile koja je jednako mucena.

Poanta mog posta je da smatram da se treba boriti generalno protiv mucenja zivotinja u uzgoju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › 1. ja nisam bio bezobrazan prema tebi, pa tako nemoj ni ti.
Pokusaj barem malo spustiti svoju aroganciju i prepotenciju i uzvazavaj i tudje misljenje.
Procitaj par puta post ako ti nesto nije jasno ... pa se tak onda prihvati tipkovnice.


Evo, napravio sam sve sto si rekao, iako sam tvoje (kao i misljenje ostalih) misljenje uvazio prvog dana. Ulazak u raspravu je dokaz uvazavanju bilo cijeg misljenja.

Hocu li sada dobiti odgovor na pitanje o konzumiranju mesa zivotinja uzgajanih iskljucivo radi krzna?

Citat: › uzgoj 'sretnih zivotinja' je trend u svijetu.
Poanta mog posta je da smatram da se treba boriti generalno protiv mucenja zivotinja u uzgoju.
Ok, slagao se ili ne slagao s tobom oko teme "uzgoja sretnih zivotinja" je jedno, ali tema postojece rasprave nije "uzgoj sretnih zivotinja", nego svrsishodnost uzgajanja ili izlova zivotinja iskljucivo radi krzna. Nastavno na temu krzna, nisu sve zivotinje uzgajane radi krzna, neke su "sretno" zivjele u divljini dok netko nije odstrijelio iskljucivo radi krzna.

Poanta mojih postova je potreba za usredotocavanjem na temu uzgoja ili izlova zivotinja iskljucivo radi krzna, a ne okretanje od teme uz izgovore o bescutnosti nad ljudima, nuznosti zivotinjskog mesa u ljudskoj prehrani i sl.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto se tice svrhe zivotinja kao krzo/hrana i obratno, milim da je iskoristivost uzgoja za hranu u krznu puno veca nego obratno, nomilim da posotji.

Ako te mungosu zanima jeo sam manje vise sve vrste mesa, osim nekih egzotičnih kao sto je emu i klokan, krokodil.

No, pošto čovjek u velikom dijelu sovga života jede iskljucivo pile i svinju, svi okusi vuku na to. Tako i činčila ima okus piletu, jedu se samo "šunke". Iznimno je zdravo i čak ima amnje masnoće od zeca.

Uzgoj životinja radi krzna je to što i govori da je primarna sirovina krzno, sekundarna hrana koja se daje lavovima i ostalima u zološke vrtove, čak recimo eto i azilu bi dobro dosla jedna budna od činčila, nahranila bi ih eto recimo jedan cijeli dan Smile

Ja, iskreno ne vidim ništa loše u tome da se, ukoliko se ne narušava prirdna ravnoteža, uzgajaju životinje radi krzna, jer kako god gledao, vjerski, životinje su tu da služe čovijeku, evolucijski, ispod nas su u hranidbenom lancu. Kako god mislim da je zaštita životinja koji se uzgajaju radi odrežene namjene greška.

Mungosu, probao bi i tvoje meso, samo zato jer sam znatiželjan Smile

Generalno, farmski uzgoj da, izlov ne.

p.s. svaki čovjek koji se rodi je razlog izlova životinja jer je čovjek kao virus, tj. on je virus.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2010. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: › jer je čovjek kao virus, tj. on je virus.

samo što virusi nemaju sposobnost organizirat i vodit farmu svinja, jel Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem nije u tome za što se uzgajaju životinje. Životinje se uzgajaju da bi se iskoritile na razne načine, i pomalo je blesavo biti protiv uzgoja za nešto, a biti za uzgoj za nešto drugo.

Nije dovoljan niti argument da postoje alternative. Praktično nema proizvoda kojem ne postoji alternativa, a radi se samo o tome isplati li se alternativa, ili ne, i tu zanemarujemo kvaliteteu, tradiciju, navike, i sve drugo.

Borci u ovakvim situacijama zapravo zastupaju prava životinja. To je jedan novi trend u razvijenom (bogatom) svijetu, da se životinjama daju prava. No, kako se radi o vrlo upitnoj stvari, obično se životinjska prava ograničavaju na minimalni broj životinjskih vrsta, možda njih 1%. I žohar je životinja, dakako, no teško ćemo naći nekog koga smeta trovanje tih životinja najgorim kemijskim oružjem. Nekim drugim oblicima života ne priznaju se prava (biljkama), što je upitno.

Borci za prava životinja nikako da nam odgovore na osnovno pitnaje - zašto bi nas bilo briga kako se iskorištavaju uzgojene životinje? Diskvalifikacije tu ne mogu pomoći - osoba koju ne pogađa ubijanje uzgojenih životinja (zbog raznih razloga) nije manje čovjek. Da li je uzgoj i iskorištavanje životinja potreba, i normalan tijek stvari, priroda? Sa uzgojem i iskorištavanjem životinja nemam nikakav problem etičke naravi. Način na koji se životinje ubijaju, naravno, treba maksimalno prilagoditi standardima koji u tom dijelu već dugo postoje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BRAVO, potpisujem.

a sto se tice virusa... samo virus je slučan čovijeku, jer gdje virus dodje nasadi se i kada istrijebi nastavlja dalje, samo je pitanje sto ce se dogoditi kada virus napadne virus Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Pod "alternativa krznu" postoje i drugi materijali koji ucinkovito stite od hladnoce, podjednako, ako ne i ucinkovitije od krzna.


Definitivno sam protiv krzna kao modnog dodatka, ali ako je potrebno - itekako bih ga nosio!
Primjerice, u megahladnim krajevima arktičkog pojasa - krzno arktičkih životinja u startu je superiornije i od najmodernijih materijala.
Zapravo, nije stvar u materijalu, već u 'inženjeringu' i slojevitosti; više:
http://www.freezeframe.ac.uk/resources/clothing

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo, ako ne razlikujes zivotinje za uzgoj mesa i krzna, onda ti vjerojatno nece biti problem navesti kad si zadnju put jeo cincilu, lisicu i sl.?

Kao sto sam rekao u svom prvom postu, cini mi se da ovdje ima ljudi koji ne razlikuju zivotinje koje se uzgajaju radi mesa i one koje se uzgajaju radi krzna. I onda se neki zalazu za smanjenje nastavnog gradiva. E, svasta!


1. ja nisam bio bezobrazan prema tebi, pa tako nemoj ni ti.

Pokusaj barem malo spustiti svoju aroganciju i prepotenciju i uzvazavaj i tudje misljenje.

Procitaj par puta post ako ti nesto nije jasno ... pa se tak onda prihvati tipkovnice.

uzgoj 'sretnih zivotinja' je trend u svijetu. Dokazano je da je svinja jedna od inteligentnijih zivotinja i cesto se njena inteligencija usporedjuje sa psecom. Svinje uzgajamo u groznim uvjetima, mucimo ih u transportu, koljemo, pustamo da dugo i bolno umiru. Takav zivot i takvu agonalnu smrt jedne svinje, ne razlikujem od cincile koja je jednako mucena.

Poanta mog posta je da smatram da se treba boriti generalno protiv mucenja zivotinja u uzgoju.


Nastavno na tvoj post, moram informirati one koji možda ne znaju da postoji zakonska regulativa koja propisuje pravilno postupanje sa životinjama za vrijeme uzgoja, liječenja, transporta, usmrćivanja...
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/128788.html
Dakle zakonski okvir postoji, treba ga se samo pridržavati, što kod nas najčešće nije slučaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.01.2010. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2010. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
E, a da se organizira prosvjed protiv nesposobne i nekompetentne vlasti... ne bi došlo 5 ljudi.


Smile)))))))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2010. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo, ako ne razlikujes zivotinje za uzgoj mesa i krzna, onda ti vjerojatno nece biti problem navesti kad si zadnju put jeo cincilu, lisicu i sl.?

Kao sto sam rekao u svom prvom postu, cini mi se da ovdje ima ljudi koji ne razlikuju zivotinje koje se uzgajaju radi mesa i one koje se uzgajaju radi krzna. I onda se neki zalazu za smanjenje nastavnog gradiva. E, svasta!


1. ja nisam bio bezobrazan prema tebi, pa tako nemoj ni ti.

Pokusaj barem malo spustiti svoju aroganciju i prepotenciju i uzvazavaj i tudje misljenje.

Procitaj par puta post ako ti nesto nije jasno ... pa se tak onda prihvati tipkovnice.


nemoguca misija Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2010. 17:56 
Naslov:  Re: Prosvjed protiv krzna u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Svinje uzgajamo u groznim uvjetima, mucimo ih u transportu, koljemo, pustamo da dugo i bolno umiru. Takav zivot i takvu agonalnu smrt jedne svinje, ne razlikujem od cincile koja je jednako mucena.

Nije istina. Mojim svinjama je dobro. Kad im dođe vrijeme da postanu kobasice, kuleni, slanine, itd., metak u glavu i gotovo. Osim u slučaju onog nerasta, kojem je trebalo tri metka. To je bilo... nezgodno, u najmanju ruku. No, znači li to da ako životinje ne pate, smijemo ih ubit i napravit si opasač ili par rukavica?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: