Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
i cetvrto..vase lose navike imaju utjecaj i na potrosnju nepusaca, jer cinjenica je..to je netko prije rekao..da se moras otusirat i oprat kosu poslije dolaska iz kafica, moras odmah oprati te stvari jer smrde ..


ovo nije stvar zadimljenih kafica, nego osobne higijene.

svakako je dobro oprati se svaki dan, i prati odjecu redovito.

time se osim smrada cigareta eliminiraju i ostali smradovi
ajd sad..nemoj me j..
spominjalo se pranje kose prije odlaska u grad i poslije opet zbog dima..nadalje..kaputi se ne peru redovito..nego nose na kemijsko..a zbog dima posvuda, treba to cesce raditi..na to sam mislila..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima jedan tip,pušać,rane tridesete,radi kod mene-što da vam kažem,ujutro rano kada dođe na posao guši se od kašlja i to traje sat vremena,a onda zapali.
Moja susjeda,ujutro prvo rokče ko krmača, a onda me zove na kavu-ma joj,prestala sam piti kavu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjećam se koncerta Opće opasnosti u Teatru, prošle godine, usred ljeta. Nije se pušilo, a bilo je krcato pa je smrdilo po znoju, zraka je bilo malo, ali se ipak lakše boravilo unutra nego danas kad se puši, čak i ako je klub napola popunjen.

Hipotetski, kako bi bilo pušačima da im netko pored lica, za svaki dim koji ispuhnu, pusti jednog "goluba"? Iako ni to ne bi bilo ni približno štetno kao duhanski dim? Ili, još bolje, da im za svaki ispuhnuti dim nepušač ispuhne balončić od sapunice u lice? Od njega bi čak mirisali, a smetao bi im.

Zanimljivo je i zapanjujuće kako nekim pušačima više smeta SMRAD ljudskih tijela (znoj) nego DIM cigarete, što dovoljno govori koliko im je nikotin "pojeo mozak", kad to dvoje uopće mogu pomisliti uspoređivati. Za kraj, ponovit ću: http://www.youtube.com/watch?v=UXFgl0TDT2Q .

Ma zapravo, siguran sam da i pušači znaju da je pušenje loše, ali samo sebe zavaravaju i opravdavaju. Znam da je prestati teško, to stoji, ali kad čovjek shvati da se prestankom pušenja ne odriče ničega, nego da se pušenjem odriče KVALITETNOG života, postaje lakše prestati. http://www.youtube.com/watch?v=-YjrkBYDDQM

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 11:05 
Naslov:  Re: Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pušenje nije zabranjeno i neće biti dok god se mogu kupovati cigarete. Svačije je pravo da bira hoće li biti pušač ili nepušač. A država donosi zakone o slobodi pušenja koji trenutno idu u korist pušača. Ova tema je otišla predaleko s vrijeđanjem 'em pušača 'em nepušača; pa valjda živimo u demokratskoj državi.

Tema je uvođenje ventilacijskih sustava u kafiće i ugostiteljske prostore, s čim se vjerujem slažu i jedni i drugi, a tu je najvjerojatniji problem novac a ne jeli netko pušač ili nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ma zapravo, siguran sam da i pušači znaju da je pušenje loše, ali samo sebe zavaravaju i opravdavaju. Znam da je prestati teško, to stoji, ali kad čovjek shvati da se prestankom pušenja ne odriče ničega, nego da se pušenjem odriče KVALITETNOG života, postaje lakše prestati.


gluposti ... pusenje je 'lose' zadnjih 30 godina ... a ljudi puse raznorazne biljke i trave tisucama godina.

kvalitetan zivot bez duhana i alkohola, cvaraka, kobasice i slanine, junk fooda ne postoji. to je sterilan, anemican i nezanimljiv zivot.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nemam nista protiv da ti zivis zanimljivim zivotom, ali imam nesto protiv da se pritom ja davim u dimu..a meni osobno to zivot ne cini ni zivopisnijim niti zanimljivijim..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › ja nemam nista protiv da ti zivis zanimljivim zivotom, ali imam nesto protiv da se pritom ja davim u dimu..a meni osobno to zivot ne cini ni zivopisnijim niti zanimljivijim..


ne razumijem ... gdje si ti u mom postu vidjela sebe ili se osjetila prozvanom da na njega odgovaras ?

ja sam komentirao pojam kvalitete zivota i tebe tu nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2010. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ma zapravo, siguran sam da i pušači znaju da je pušenje loše, ali samo sebe zavaravaju i opravdavaju. Znam da je prestati teško, to stoji, ali kad čovjek shvati da se prestankom pušenja ne odriče ničega, nego da se pušenjem odriče KVALITETNOG života, postaje lakše prestati.


gluposti ... pusenje je 'lose' zadnjih 30 godina ... a ljudi puse raznorazne biljke i trave tisucama godina.

kvalitetan zivot bez duhana i alkohola, cvaraka, kobasice i slanine, junk fooda ne postoji. to je sterilan, anemican i nezanimljiv zivot.


To što je, kako kažeš, pušenje loše "zadnjih 30 godina" (valjda misliš na zdravstvenu spoznaju da pušenje šteti koja postoji 30 godina) nije nikakav protuargument. Ako je nešto loše, onda je loše i gotovo. Također, netko je napisao da su sad nepušači najednom osvjestili i promoviraju borbu protiv pušenja, pa što? Jednom je moralo početi. S druge strane, sad su pušači najednom postali veliki tradicionalisti-pravdaju se da su ljudi pušili stotinama godina-a kad im ne odgovara neko ponašanje koje je tradicionalno, odjenom postaju moderni, nekonzervativni i napredni, što je licemjerno.

Ingo, kao što ne bih imao ništa protiv da svoju jurilicu voziš tristo na sat na svojoj privatnoj pisti, tako nemam ništa protiv da pušiš tamo gdje nitko ne mora udisati tvoj dim. A u vezi kvalitete života, život kakav si ti opisao meni je anemičan. I da, komentirati svatko ima pravo, ne samo onaj na koga se odnosi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
sad su pušači najednom postali veliki tradicionalisti-pravdaju se da su ljudi pušili stotinama godina


Ovo je zdravstveni problem, i to ljudi nikako da shvate. Ne bavi se ovaj zakon ugostiteljima, brojem pušača u odnosu na nepušače, navikama i tradicijama. Pušenje je trovanje, i zabranjeno je trovati druge - to bi bilo to.

Pogotovo je blesavo ovo prigovaranje ugostitelja. Briga nas za ugostitelje. Sigurno su se i vlasnici pušionica opiuma žalili kad su ih zabranili. Ako ljudi prestanu ići u kafiće zbog zabrane pušenja - nema veze. Ekonomija ne može biti izgovor za trovanje ili eventualno kriminal (inače, legalizirajmo prostituciju i droge, sigurno ćemo zaraditi koju kunu). Ujedno, troškovi HZZO-a za bolesti uzrokovane pušenjem toliki su da bi se trebalo razmisliti o puno žešćim zabranama, a ne samo o ovoj. Ovdje se samo radi o zabrani trovanja drugih, a ne samih sebe. Sve to pod uvjetom da se uopće promet ugostitelja smanjio, odnosno da se broj ugostitelja smanjio, a svima je jasno da je to pod velikim znakom pitanja.

Zabrana pušenja na javnim prostorima ionako je standard koji več primijenjuju ili će uskoro primijenjivati sve civilizirane zemlje. Čak i Turska. Jedino je u Hrvatskoj Vlada poklekla pred prigovorima gomile kafandžija.

U svijetlu posljednjih događaja, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko ugostitelja ima u svojim prostorima osigurane i neke druge standarde, osim ventilacije - recimo, protupožarne uređaje i izlaze, minimalne sanitarne uvjete, kvalitetnu izolaciju od buke, uredno poslovanje vezano za konobare, prijavljivanje cijelog prometa, itd., itd. Odgovorna vlast davno bi se pobrinula da birtije bez navedenog zatvori - da se nedaj Bože ne dogodi slučaj iz Rusije - no ako znamo tko su u pravilu vlasnici birtija u Hrvatskoj, sve je jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo je zdravstveni problem, i to ljudi nikako da shvate. Ne bavi se ovaj zakon ugostiteljima, brojem pušača u odnosu na nepušače, navikama i tradicijama. Pušenje je trovanje, i zabranjeno je trovati druge - to bi bilo to.


jednako kao i pretilost ... znas li ti koliko kosta jedna operacija srca ? koliko godisnje zdravstvo potrosi na bolesti uzrokovne povisenim secerom ? cijela ekonomija grca radi debelih ljudi i njihovih bolestina. Mi pusaci placamo debeli porez na duhan ... zasto onda debli ljudi ne placaju svoj porez za pretilost ?

Citat: ›

... (inače, legalizirajmo prostituciju i droge, sigurno ćemo zaraditi koju kunu).



naravno ... legalizacijom prostitucije necmo samo zaraditi jako puno kuna (a ne koju) ... nego cemo sprijeciti i sirenje spolno prenosivih bolesti.

dekriminalizacijom lakih droga necemo samo zaraditi, nego cemo rasteretiti i pravosudni sustav bespotrebnih trivijalnih sudskih postupaka.

i to sto se ti sprdas sa prostitucijom i drogama ... upotrijebit cu tvoju konstrukciju pe reci ... da to vec i funkcionira u mnogim civiliziranim zemljama gdje su lake droge dekriminalizirani i prostitucija legalna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2010. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, Ingo, hajdemo uvesti porez na pretilost (osim, naravno, u onim slučajevima gdje je pretilost posljedica bolesti).

Kažeš: "u mnogim civiliziranim zemljama gdje su lake droge dekriminalizirani i prostitucija legalna"; misliš li na one "civilizirane" zemlje gdje su žene kao meso u izlozima? Ti bi, dakle, živio u zemlji gdje bi se tvoja sestra ili kći mogle baviti takvim zanimanjem na "civiliziran" i legalan način?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kažeš: "u mnogim civiliziranim zemljama gdje su lake droge dekriminalizirani i prostitucija legalna"; misliš li na one "civilizirane" zemlje gdje su žene kao meso u izlozima? Ti bi, dakle, živio u zemlji gdje bi se tvoja sestra ili kći mogle baviti takvim zanimanjem na "civiliziran" i legalan način?


DA !!!!!!!!

bolje i to nego zivjeti u zemlji gdje mi sestra ili kci mogu biti blagajnice kod keruma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Pušenje je trovanje, i zabranjeno je trovati druge - to bi bilo to.


jednako kao i pretilost ... znas li ti koliko kosta jedna operacija srca ?
[/quote]

Ako se već trudiš, učini to kako valja. Dakle, pušenje na javnim prostorima nije jednako kao pretilost. Pušenjem na javnim prostorima truješ druge, žderanjem sebe.

Ingo je napisao/la: ›
cijela ekonomija grca radi debelih ljudi i njihovih bolestina. Mi pusaci placamo debeli porez na duhan ... zasto onda debli ljudi ne placaju svoj porez za pretilost ?


Ne vidim gdje sam spomenuo porez. Spomenuo sam troškove HZZO-a koji su ogromni, i moguće smanjenje istih nadoknadit će moguće smanjenje poreznih prihoda od moguće zatvorenih birtija.

Ingo je napisao/la: ›

naravno ... legalizacijom prostitucije necmo samo zaraditi jako puno kuna (a ne koju) ... nego cemo sprijeciti i sirenje spolno prenosivih bolesti.

dekriminalizacijom lakih droga necemo samo zaraditi, nego cemo rasteretiti i pravosudni sustav bespotrebnih trivijalnih sudskih postupaka.


Ne vidim gdje sam naveo da sam protiv legalizacije prostitucije ili lakih droga, ako pod tim misliš konzumiranje i posjedovanje lakih droga.

Svaki potez vlasti imao bi i dobre i loše efekte. Zabrana pušenja na javnim mjestima praktično nema značajnije loše efekte. Legalizacija prostitucije možda, a možda i legalizacija lakih droga.

No siguran sam da i legalizacija teških droga ima dobre efekte - prihodi od poreza, kontrola prodaje, kontrola proizvodnje i broja ovisnika, itd. Sigurno i legalizacija prodaje oružja za masovno uništenje ima pozitivnih efekata, borbe pasa i ostalih životinja također, i zapravo bi se u svemu tome moglo pronaći nešto pozitivno. Ipak, nikome ne pada na pamet da to zagovara.

No sve to spominjem, kao i u prošlom postu, samo da bi istaknuo činjenicu da porezni prihodi (ekonomija) ne smije biti prepreka zabrani trovanja ljudi, o čemu se tu u stvari radi.

zen031 je napisao/la: ›
Slažem se, Ingo, hajdemo uvesti porez na pretilost (osim, naravno, u onim slučajevima gdje je pretilost posljedica bolesti).


Porez na pretilost? Vjerojatno mislite na države u kojima pretili ljudi plaćaju skuplje zdravstveno osiguranje, kao što to rade i pušači, a vjerojatno i druge ciljane skupine. O tome se može razgovarati - ako netko sebe namjerno truje, pa se razboli, pa se liječi o državnom trošku, neka plaća malo skuplje zdravstveno. No tu treba biti oprezan, da se ne završi u krajnosti američkog zdravstvenog sustava (prije Obame).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto nitko ne puši u crkvi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbunjena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: OSIJEK
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nasao se ocito jako pametan ministar da se brine o zdravlju. ljudi su od pamtivjeka pusili i to im niko nije uskracivo .doci ce ljeto pusit ce se na terasama dode zima opet ce se pusit u kaficima u kojima ce to bit dozvoljeno i opet dobro.a kome smeta nek.......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: