Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Zašto nitko ne puši u crkvi?

a kakvo je ovo glupo pitanje ?

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za porez na pušače!!! Tko puši - neka ima 200-300 % skuplje zdravsteno osiguranje, jer će mu definitivno prije trebati a i skuplje će biti liječenje! Mislim da je u americi tako za prometne nesreće ili kazne, tako nešto...ako si imao kakvu nesreću (pa i manju) poskupljuje automobilsko osiguranje, kasko, što li već. Ako se opet desi druga nesreća - još više poskupljuje osiguranje-->jer je nepouzdan i loš vozač i imati će sigurno opet nesreću (prije nego netko bez ijedne pogreške u prometu).
Isto tako i pretilost! Ne mislim na ono kilicu-dvije poslije blagdana...Zna se što je patološka pretilost! To je ono kada imaš 180 kg a visok 175cm! Definitivno skuplje zdravstveno!!!
Vjerujem da bi taj porez neke ponukao na tjelovježbu, liječenje...ili prestanak pušenja!

Ovisnik će uvijek nijekati ovisnost. On može prestati kad hoće! To nije ništa strašno! Pa ne šteti on nikom drugom, šta to je malo samo dima - mimozama smeta! Ja sam muškarčina, ja pušim cigare,žvačem duvan,pljujem di oću i tučem ženu-sama si je kriva! Pušenje je bolest!! Što prije to pušač sebi prizna, prije će se moći liječiti! To je kao da netko sa povišenim kolesterolom i masnoćama u krvi kaže da nije bolestan i da se osjeća dobro! Pa nijekanje ga neće spasiti infarkta! Kao mala djeca kad se žmire igraju pa samo zažmiri i misli da ga nitko ne vidi onda...

sOliver majica je moja - ja sam muško, i kad sam ju nakon izlaska htio obući u crkvu nisam ju mogao navući preko glave, jer sam se skoro ispovraćao!!! A bio sam pušač prije par godina! I čudio sam se onda kako to ljudima smrdi moja jakna, šta malo je samo povukla dima... Ali zbilja nemogu obuć na sebe smrdljivu odjeću, ne zbog drugih, nego zbog sebe - ta smrad je smrad!

Meni pušenje u neprikladnim situacijama postaje znak nekulture! Recimo kad netko dođe u goste pa pita jel smije zapalit? I šta mu reć? A zna da to smrdi i nekima smeta - pa zato je i pito... Ili kad malo dijete bude negdje u prostoriji pa svejedno zapalit - to je već ludost, svjesno trovanje djeteta (djeca imaju nerazvijena i jako osjetljiva pluća).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unuka
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 19:56 
Naslov:  Re: Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po koji put: NE RADI SE O SMRDLJIVIM MAJICAMA!!!!
btw, tko još nosi majicu 2 dana za redom Very Happy
pogotovo ako je u njoj bio prethodnu večer vani..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 20:01 
Naslov:  Re: Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

unuka je napisao/la (Pogledaj post): ›
btw, tko još nosi majicu 2 dana za redom Very Happy
pogotovo ako je u njoj bio prethodnu večer vani..


nepusaci ...

i sad jos kad kafici budu bez dima ... tko zna kad ce presvuci majcu i oprati kosu Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unuka
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
unuka je napisao/la (Pogledaj post): ›
btw, tko još nosi majicu 2 dana za redom Very Happy
pogotovo ako je u njoj bio prethodnu večer vani..


nepusaci ...

i sad jos kad kafici budu bez dima ... tko zna kad ce presvuci majcu i oprati kosu Sad


mogli su odma reći da im se ne da prati Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radi se UPRAVO o smrdljivim majicama, hlačam, kosi, koži,plućima - sve smrdi po duvanu!
Ja majicu mogu nositi nekoliko dana - ne samo 2. Zato što obučem čistu majicu na misu i za sat vremena kada se vratim skinem ju i složim u ormar, objesim na vješalicu - najbolje ću i spavat u njoj?!? Sutra na faks opet mogu obući tu majicu. Imam odjeću za kod kuće i odjeću za van! E a kad odem na 2 sata popit pivo u kafić ili kavu - majica je definitivno za pranje!
Savjet za one koji se znoje: potkošulju češće mijenjati, još bolje bijela (ili bilo koje druge boje) majica kratkih rukava ispod majice,veste! Koristit deo stick,rollon ili što već protiv znojenja! Tuširati se češće! Eto i onda se majica može nositi 2-3 puta! Jedan puta obući majicu pa na pranje je sve samo ne ekonomično (troši se struja, voda, veš-mašina,pegla, struja...). A i majica je nova određen broj pranja!

Da u kafićima nema dima vjerujem da bi majica bila za obući i sutra dan! Osim ako se ne valja po podu, povraća, i prespava u nekom kanalu iza ćoška... Smile

Sad će vjerujem netko zaključiti da su nepušači smrdljivi, ne peru se, ne šišaju i stalno su u jednoj te istoj odjeći! - tako je, napad je najbolja obrana! Wink

DAJTE VENTILACIJU U KAFIĆE! ILI MAKAR PROZOR OTVORITE!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2010. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ostaviš majicu na zraku i provjetri se to. Kosa se opere. A ko njuši hlače?
Ja sam po kavama stalno, i nije istina da smrdim po dimu. Prvih 5-10 minuta nakon što izađem, da. Al već se to raziđe. A ako ti tooooliko smeta, nemoj onda zalazit u neklimatizirane kafiće. Ili si mazohist?

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.01.2010. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›
Ja sam za porez na pušače!!! Tko puši - neka ima 200-300 % skuplje zdravsteno osiguranje, jer će mu definitivno prije trebati a i skuplje će biti liječenje! Mislim da je u americi tako za prometne nesreće ili kazne, tako nešto...ako si imao kakvu nesreću (pa i manju) poskupljuje automobilsko osiguranje, kasko, što li već. Ako se opet desi druga nesreća - još više poskupljuje osiguranje-->jer je nepouzdan i loš vozač i imati će sigurno opet nesreću (prije nego netko bez ijedne pogreške u prometu).
Isto tako i pretilost! Ne mislim na ono kilicu-dvije poslije blagdana...Zna se što je patološka pretilost! To je ono kada imaš 180 kg a visok 175cm! Definitivno skuplje zdravstveno!!!
Vjerujem da bi taj porez neke ponukao na tjelovježbu, liječenje...ili prestanak pušenja!

Ovisnik će uvijek nijekati ovisnost. On može prestati kad hoće! To nije ništa strašno! Pa ne šteti on nikom drugom, šta to je malo samo dima - mimozama smeta! Ja sam muškarčina, ja pušim cigare,žvačem duvan,pljujem di oću i tučem ženu-sama si je kriva! Pušenje je bolest!! Što prije to pušač sebi prizna, prije će se moći liječiti! To je kao da netko sa povišenim kolesterolom i masnoćama u krvi kaže da nije bolestan i da se osjeća dobro! Pa nijekanje ga neće spasiti infarkta! Kao mala djeca kad se žmire igraju pa samo zažmiri i misli da ga nitko ne vidi onda...

sOliver majica je moja - ja sam muško, i kad sam ju nakon izlaska htio obući u crkvu nisam ju mogao navući preko glave, jer sam se skoro ispovraćao!!! A bio sam pušač prije par godina! I čudio sam se onda kako to ljudima smrdi moja jakna, šta malo je samo povukla dima... Ali zbilja nemogu obuć na sebe smrdljivu odjeću, ne zbog drugih, nego zbog sebe - ta smrad je smrad!

Meni pušenje u neprikladnim situacijama postaje znak nekulture! Recimo kad netko dođe u goste pa pita jel smije zapalit? I šta mu reć? A zna da to smrdi i nekima smeta - pa zato je i pito... Ili kad malo dijete bude negdje u prostoriji pa svejedno zapalit - to je već ludost, svjesno trovanje djeteta (djeca imaju nerazvijena i jako osjetljiva pluća).

osijek031.com smile
Liku,smiri se,zapali jednu... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.01.2010. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › ja nemam nista protiv da ti zivis zanimljivim zivotom, ali imam nesto protiv da se pritom ja davim u dimu..a meni osobno to zivot ne cini ni zivopisnijim niti zanimljivijim..


ne razumijem ... gdje si ti u mom postu vidjela sebe ili se osjetila prozvanom da na njega odgovaras ?

ja sam komentirao pojam kvalitete zivota i tebe tu nema.
ne moram biti prozvana da bih komentirala neciji post..
hocu reci, svako moze zivjeti zivotom kakvim zeli, dok god svojim nacinom zivota ne ugrozava zivote drugih ljudi..i kad kazem ja ili ti ne mislim na tebe i mene, nego na pusace i nepusace opcenito..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.01.2010. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›

Ja majicu mogu nositi nekoliko dana - ne samo 2. Zato što obučem čistu majicu na misu i za sat vremena kada se vratim skinem ju i složim u ormar, objesim na vješalicu - najbolje ću i spavat u njoj?!? Sutra na faks opet mogu obući tu majicu. Imam odjeću za kod kuće i odjeću za van! E a kad odem na 2 sata popit pivo u kafić ili kavu - majica je definitivno za pranje!
Savjet za one koji se znoje: potkošulju češće mijenjati, još bolje bijela (ili bilo koje druge boje) majica kratkih rukava ispod majice,veste! Koristit deo stick,rollon ili što već protiv znojenja! Tuširati se češće! Eto i onda se majica može nositi 2-3 puta! Jedan puta obući majicu pa na pranje je sve samo ne ekonomično (troši se struja, voda, veš-mašina,pegla, struja...). A i majica je nova određen broj pranja!



Ahahahaha osijek031.com smile ovdje cijeli recept za nošenje jedne majice po tjedan dana i savjeti iz domaćinstva ehehehe. A ja mislila da sam mašila temu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.01.2010. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti savjeti su trebali biti smiješni i ironični!!!
A u kafiće neidem, zbog dima! Vjerujem da je zato bar jednom kafiću manji prihod.
Neću zapalit ni jednu, ak mi bude trebo nikotin - uzet ću ga samog, nema potrebe za dimom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.01.2010. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): › Ti savjeti su trebali biti smiješni i ironični!!!
A u kafiće neidem, zbog dima! Vjerujem da je zato bar jednom kafiću manji prihod.
Neću zapalit ni jednu, ak mi bude trebo nikotin - uzet ću ga samog, nema potrebe za dimom!


Zalijepi nikotinski flaster! I to je pomalo ironično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2010. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne smijemo pušiti, ne smijemo rakiju peći.Uskoro nećemo smijeti srati u ovoj državi jer će nam one super civilizirane države, reći da je to napredak. A oni i dalje ubijaju milione ljudi svojim oružjem i zagađivanjem okoliša. Živjela civilizacija i napredak!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.01.2010. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako nemožeš promijeniti svijet - probaj promijeniti sebe! Sad će još netko reći da je i rakija dobra u VELIKIM količinama. Pa alkohol je zapravo stimulans, od jedne ili dvije čašice rakije mozak bolje radi! Ali od litre ne radi bolje. A pogotovo kada se tako svaki dan pa postane alkoholičar, otkaže jetra.....
A isto tako i cigareta. Negdje sam pročitao da pušači ne obolijevaju od nekih bolesti, ali zato obolijevaju daleko češće od brda drugih bolesti...Tako da rekao bih, nije loše zapaliti tu i tamo (cigaretu, ne kutiju). U svemu treba biti umjeren! I voda (H20) može biti otrov u velikim količinama (kad bi popio 20 litara vode, dešava se - jako rijetko, npr. psihijatrijski bolesnik).

Nikotinski flaster je dobro rješenje! Čisti nikotin (nula otrova)! Zadovolji se fizička ovisnost - smao što psihička ovisnost ostaje kao problem....ono, nema cigare u rukama , kud s rukama onda (olovku držat u ruci i tako...)

Što ako neki pušač i odluči prestati pušiti (zbog djeteta, sebe, bolesti, astme,...neznam, vjerski razloga...)? Kako će čovjek otići u kafić na kavu, restoran na ručak (poslovni)...Svuda dim!? Treba biti sloboda izbora! Tko neželi udisati dim - nemora! Tko želi uživati u čem god hoće - neka uživa! Demokracija!!! Sloboda izbora! Ko hoće peć rakiju - neka peče - usput moj stari ima kazan i peče rakiju!? Vesela mašina - prava mašina! Ali po meni je ok da plati 100kn godišnje paušala nekog državi - kao porez! Ali opet ako neko pravi tisuće litara rakije, znači biznis veći - onda veći i porez! Najbolje da se zarađuje a da se ne plaća porez!!!

Za okoliš smo sami krivi - da smo ekološki osviješteni i da uložimo malo u zelenu energiju, propale bi INA i ostale industrije nafte...pa nebi zagađivali okoliš (ni ONI ni mi)! Ponuda i potražnja! Prave oružje jer bi mi ratovali! Da smo svi pacifisti - gdje bi to oružje se prodavalo!? Dok god postoji potražnja, bit će i ponude! Dok ljudi žele pušiti i trovati sebe i okolinu, bit će i tvornica duhana!
Usput, duhanski dim ne zagađuje okoliš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2010. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ubi me s ovim uskličnicima, kao u onoj epizodi Seinfelda. Što se dereš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: