Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2010. 21:35 
Naslov:  Re: Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZliDeda je napisao/la (Pogledaj post): › ma bolje da lokali smrde po dimu nego po nekim drugim stvarima, što se negdje gadno osjetilo dok je bila zabrana


O da, bolje dim nego ljudska ustajalost i vonj! To također grize oči i nozdrve, pa radije biram dim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, a i zdraviji je duhanski dim od znoja. (znak za sarkazam)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbunjena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: OSIJEK
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma najbolje da nam zabrane i da disemo .. svasta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva ironija, uspoređuješ pravo na DISANJE i pravo na PUŠENJE. Kakav izokrenut sustav vrijednosti.

Uostalom, neće nitko nikome zabraniti pušenje, nego da puši drugome u lice. Izađi lijepo van, zapali, i svi zadovoljni. Uključujući i pušače kojima smeta zadimljenost, koji ne vole pušiti tuđe cigarete, nego svoju (iznenađujuće, mnogo takvih sam upoznao).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2010. 22:06 
Naslov:  Re: Od travnja nova zabrana pušenja, ugostitelji traže izmjenu zakona!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije par godina nitko nije prigovarao za pušenje u kafićima i inim mjestima. Sad su odjednom svi postali pomodni novim zakonima, veliki moralisti i ljudi s vrlo izraženim sustavima vrijednosti te jako brižni za svoje zdravlje, naglasak stavljam na brižni za svoje zdravlje. Nitko tu nikome ne zabranjuje disanje, i slažem se da treba uvesti raznorazne ventilacije, ali brate mili ne znam kako kome, no meni znoj više smrdi nego dim cigarete na koji sam i tako već navikla kad izađem van.

I da, ko voli nek puši, ko ne voli nek ne puši i kraj priče!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Amsterdam ima ventilaciju. Hah.

Uostalom, moraš umrt od nečeg.

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2010. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sva sreća da se u posljednje vrijeme demistificiralo poimanje pušenja kao poželjne i društveno prihvatljive navike, ne samo zbog zdravstvenih posljedica prouzročenih njime, već i zbog drugih popratnih pojava koje ono nosi (psihološka i fiziološka ovisnost, smrad, opterećenje kućnog budžeta...)
Nadam se da ovaj puta vlada neće ustuknuti pred pritiscima birtijaškog lobija.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Sva sreća da se u posljednje vrijeme demistificiralo poimanje pušenja kao poželjne i društveno prihvatljive navike, ne samo zbog zdravstvenih posljedica prouzročenih njime, već i zbog drugih popratnih pojava koje ono nosi (psihološka i fiziološka ovisnost, smrad, opterećenje kućnog budžeta...)


Ako pod 'u posljednje vrijeme' misliš na prošlih 30-tak godina, u pravu si. Slažem se također sa posljedicama pušenja - ovisnost, budžet, bla, bla...
Ali, u dosta se navrata dobra cigara, cigarilos ili duhan pokazala boljom od seksa. Koji također vodi ovisnosti i poguban je za budžet. A zna i oštetiti drugu stranu.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2010. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali, u dosta se navrata dobra cigara, cigarilos ili duhan pokazala boljom od seksa.

govoriš u svoje ime?! Very Happy

jebale vas cigarete.
svaki puta kada se vratim iz neke birtije ili svirke kao da sam u pušnici bio. meni zabrana pušenja odgovara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
jebale vas cigarete.
svaki puta kada se vratim iz neke birtije ili svirke kao da sam u pušnici bio. meni zabrana pušenja odgovara.

I meni isto odgovara! Kao i dosta ljudi koji ni ne vole izaći negdje jer poslije smrde k'o kobase kad se dime... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 3:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitno je da se proširi svijest kako je pušenje štetno po zdravlje i novčanik. Da to nije loša navika nego bolest ovisnosti! -što je čovjek više upućen i više zna o nečemu, onda može donijeti i bolju odluku. Rečenica svi puše pa i ja ne drži vodu. Ili ja imam pravo pušit! Nije zakon potaknuo sad mi smo moderni, nemojmo pušit - nego su ljudi više informirani, i onda biraju što hoće a što neće! Ja neću piti pivo u zadimljenom kafiću! -razlog je taj što znam i iz iskustva a i iz literature što duhanski dim čini čovjeku! E a pušači bi sada da svi puše, i nije im jasno zašto drugi neće pušiti (kad je to tako fino...mmm kava ujutro i cigara..mmm)! "Od nečeg se mora umrijet" - to odite reć nekome na onkologiji sa dijagnozom karcinoma pluća - a nakon te dijagnoze preostaje 6 mj. života u 95 % slučajeva (ako me sjećanje dobro služi..)
Kupim vestu u sOliveru za 400 kn i da onda odem u pušnicu!? Kupim hlače u Levisu za 400 kn pa da pušnicu odem...da mi cigara progori to, kad se prisloni netko u gužvi...Pa ne kupujem svaki dan hlače od 400 kn. Kupim jednom pa dok se ne poderu...Misne hlače!
Ventilaciju uvedite pa će možda počet dolazit i nepušači u kafiće! Zašto bih ja mislio da se zabrana o nepušenju poštuje - kao svi poštuju zakon! Pa sad navalili nepušači u kafiće...doći će kada se uvjere da su ugašene pušnice!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unuka
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet gledam i nevjerujem!
kao prvo pušači nisu nikakve štetočine, kafići nisu pušnice i ja neznam odakle vam pravo toliko vrijeđati. slažem se da su se svi počeli buniti tek nakon zabrane pušenja, i odjednom su svi shvatili kako je pušenje štetno, i odjednom svima užasno smeta dim.
i tu se ni najmanje ne radi o tome koliko smrdite kad dođete iz kafića, i nadam se da niste zaista toliko, da ne kažem, maloumni.
ako će se zabraniti pušenje onda to sigurno neće biti zbog jedne sOliver majice koja je eto puvukla malo dima i zato što se vlasnici ne da prat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

unuka je napisao/la: ›
opet gledam i nevjerujem!
kao prvo pušači nisu nikakve štetočine, kafići nisu pušnice i ja neznam odakle vam pravo toliko vrijeđati. slažem se da su se svi počeli buniti tek nakon zabrane pušenja, i odjednom su svi shvatili kako je pušenje štetno, i odjednom svima užasno smeta dim.
i tu se ni najmanje ne radi o tome koliko smrdite kad dođete iz kafića, i nadam se da niste zaista toliko, da ne kažem, maloumni.
ako će se zabraniti pušenje onda to sigurno neće biti zbog jedne sOliver majice koja je eto puvukla malo dima i zato što se vlasnici ne da prat.
ne znam sto to vrijedja pusaca u cinjenici da dim smrdi!?
jer smrdi..
druga stvar, nepusacima oduvijek smeta dim..samo su ljudi postali samosvjesniji pa to sad glasno i kazu..i zahtjevaju neke poteze vlade s tim u vezi..otuda ta zabrana
treca stvar..zapravo ti vrijedjas, nepusaci maloumni!? jer jasno i glasno kazu da se iz kafica ne moze ne izaci smrdljiv..
i cetvrto..vase lose navike imaju utjecaj i na potrosnju nepusaca, jer cinjenica je..to je netko prije rekao..da se moras otusirat i oprat kosu poslije dolaska iz kafica, moras odmah oprati te stvari jer smrde ..
stvar je osobne kulture/nekulture hoces li nekome dimiti zrak koji dise...a kako vi kulture nemate, trebaju vam zabrane..i jos nemate srama pa se bunite...sram vas na kvadrat bilo!!

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2010. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo mali rezime..koji ilustrira cinjenicu da pusaci nisu vecina...(mada i da jesu..i da samo jedan nepusac na svijetu postoji, on ima pravo na cist zrak!) : od dosadasnjih komentara -
ako sam dobro prebrojala ..25 kometara u prilog zabrani..dakle nepusaci, 11 komentara u prilog slobodi pusenja a protiv zabrane, 5 neutralnih komentara...e sad bih ja izracunala i postotke, ali mrzi me..vise nego duplo vise ljudi je ZA zabranu!!
Zivjela zabrana!

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
i cetvrto..vase lose navike imaju utjecaj i na potrosnju nepusaca, jer cinjenica je..to je netko prije rekao..da se moras otusirat i oprat kosu poslije dolaska iz kafica, moras odmah oprati te stvari jer smrde ..


ovo nije stvar zadimljenih kafica, nego osobne higijene.

svakako je dobro oprati se svaki dan, i prati odjecu redovito.

time se osim smrada cigareta eliminiraju i ostali smradovi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: