Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dani prvog hrvatskog piva 2009. [galerija + Miss prvog hrvatskog piva]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.10.2009. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Mene samo zanima, iako je meni osobno bilo dobro, zasto baš svaki jebeni tamburaški bend zvuči jednako kao ovi ostali.

Krenuvši od repertoara, pa do aranžmana, čovjek dobije dojam da na svijetu postoji 40-50 pjesama samo koje mogu svirati tamburaški bendovi i to je to...


zašto su u unitedu bili ska bendovi koji sviraju jedno te isto, a u mini teatru su tribute to... bendovi koji sviraju jedno te isto. u oxygeneu su disco slušaone na kojima svira jedno te isto. zašto bi se tamburaši razlikovali?
da se ne bi sad tu neki uvrijedili božemiprosti, al činjenica je da se ide na iskušanu formulu. nije da se žalim, nego samo zapažam Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2009. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Mene samo zanima, iako je meni osobno bilo dobro, zasto baš svaki jebeni tamburaški bend zvuči jednako kao ovi ostali.

Krenuvši od repertoara, pa do aranžmana, čovjek dobije dojam da na svijetu postoji 40-50 pjesama samo koje mogu svirati tamburaški bendovi i to je to...

ne bih se složio s tobom....slavonija bend, recimo itekako odudara od ostalih bendova...i repertoarom i stilom sviranje....a i mnoštvo drugih bendova...(serbus,izvor...)a i mislim da nisi čuo dovoljan broj bendova da bi rekao da su svi isti...
..ali ok..istina da je repertoar sličan..al tome je najviše publika kriva....svugdje ljudi vole iste stvari....
..malo bendova uspijeva, ako uopće i uspjeva,progurati neki drugačiji repertoar

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2009. 20:48 
Naslov:  Re: Galerija031: Dani prvog hrvatskog piva 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dodane su fotografije od subote...

Galerija 031: Dani prvog hrvatskog piva 2009.
[Foto: Daniel Antunović, steam][08.10.2009. Lijeva obala Drave]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2009. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitam i ne vjerujem.. Mogu razumjeti što su neki razočarani ovogodišnjom promjenom programa, kao i da netko ne voli tamburaše, ali pljuvanje do ovih razmjera mi je ostalo nejasno.
Kada su dosadašnjih godina svirali bendovi u šatoru, opet je bilo pojedinaca koji su pljuvali nezadovoljni izborom bendova, lokacijom šatora, cijenama piva... itd. itd.
Što god se u ovom gradu organizira, dežurni nezadovoljnici po tome saspu drvlje i kamenje. Mislim da je u redu imati određenu dozu kritičnosti i skepticizma, ali kada do preraste u pljuvanje po svim događajima i po svaku cijenu, onda se to već zove krajnja frustriranost.
Kuka se kako se u gradu ništa ne događa (što nije uopće istina) a sve što je organizirano ne valja (što opet nije istina).. možda je ipak stvar u stavu onih koji pljuju i koji bi to radili u svakom slučaju.
Svaka čast onima koji organiziraju ovakve manifestacije. Dok jedni sjede za računalom, pjene se i pljuju, puno ljudi se jako dobro zabavlja ...u šatoru i na raznim drugim događanjima u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
Dodane su fotografije od subote...

Galerija 031: Dani prvog hrvatskog piva 2009.
[Foto: Daniel Antunović, steam][08.10.2009. Lijeva obala Drave]


Fotke u galeriji su vrlo realistične. Dokaz "uspješnosti" marketinške strategije organizacije manifestacije koja bi trebala postati nalik Oktoberfestu. Mali šator koji puca po šavovima od mladalačke (imaju li svi više od 18 god.?) energije napucane jeftinim pivom.
Oktoberfest? Jedina poveznica je gospodin Kuti, simpatični i šarmantni lik, prava maskota manifestacije, trudbenik i vicmaher "par ekselans". Vrhunac njegovih mogućnosti postao je i vrhunac manifestacije. Ipak premalo za velike planove i očekivanja.
Dani prvog hrvatskog piva prikazali su sav jad našeg trenutka. Gomile mlađarije, sa sitnišem u džepu, naljevaju se jeftinim pivom, krevelje pred kamerama, odjeveni u "totalno etno stilu" naglašavaju štih manifestacije.
Kaos! Treba li uopće raditi ikakvu koncepciju događaja kada se sve svodi na jeftino oblokavanje. Kada se među postovima jasno kaže boli me briga tko svira i gdje sam i šta se događa kada se mogu dobro i financijski pristupačno oblokati.
Dali je Pivovara shvatila da na potpuno dezorjentiranoj mladeži može dić lovu, pa je samo napravila "kulisu" nalik Oktoberfestu? Usudi li se netko reći istinu?
Na ovakav način nikada se neće moći dostići štih Oktoberfesta, jer uz razularenu mlađariju nema mjesta razularenoj generaciji srednjih godina, iako su oni puno dubljeg džepa. Problem je u tome što su vremenom ipak razvili sustav vrijednosti i neke kriterije.
Ipak, nije mi jasna matematička strana ove priče.
Kako može biti financijski isplativije pet (5) dana malog šatora s pivom od pet kuna od isto takvog malog šatora i još jednog trostruko većeg za deset dana programa i s pivom za 10 kuna. Inače cijena piva na pivarskim danima po Hrvatskoj kreće se od 11 do 15 kuna, jer pivo s imenom i sam događaj drže vlastiti nivo i sadržajem manifestacije i cijenom piva. Podcjenjivanje vlastitog proizvoda kako bi se ugodilo mlađariji koja u biti nije ni svjesna što pije... Očekivati na ovaj način vezanje uz Brand? Ma prodat će se Panu ili Karlovačkom za 0,50 lipa jeftinije...
Ne želim ovim postovima promovirati elitizam, ali mišljenja sam da je Pivovara odustankom od daljnjeg jačanja "Jeseni uz Osječko" učinila štetu prvenstveno vlastitom proizvodu, ali i okruženju u kojem živi i posluje. Za očekivati je da druge pivovare spretno uskoče u rupu koju je Osječka Pivovara nespretno otvorila u vlastitom trbuhu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lancelott svaka čast na postu. to je ono o čemu i ja pričam al to ljudi ne vide...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje se može saznati i vidjeti koja je djevojka postala miss Smile

EDIT : aha, vidim na prvoj strani

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam bio niti jedne večeri, ali ne zbog nekog bojkota ili nesviđanja, više zbog nekog spleta okolnosti...

meni po fotkama djeluje da su se ljudi prilično zabavljali i da je atmosfera bila odlična, a sviđa mi se i što su uvedene razne prigodne igrice, pa nije sve svedeno na puko oblokavanje (mada prije ili kasnije i do toga dođe).

od ljudi kojima je inače puno bliskiji rock i urbaniji zvuk od tamburica sam čuo da je atmosfera bila bolja sada nego na prethodnim danima piva.

smiješni su mi oni koji i dalje tvrde da je ovo neuspjeh pivovare, a najsmješniji su oni koji u svojim komentarima kao lošu stavku navode "jeftino pivo", dok bi to vjerojatno bila pozitivna stavka da je sviralo nešto što im odgovara.

koncerata ima kakvih hoćete u gradu, a druga je stvar što većina ne bi izdvojila ni kune za ono što navodno voli, nego bi na sve besplatno! i onda im još ne odgovara ovo ili ono. i takvi su uglavnom najglasniji s kritikama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeftino pivo je svakako + ali to jednostavno ne može biti financijski isplativo pa da im je ne znam kolika proizvodna cijena. s druge strane to može izazavati revolt ljudi kad se bude neki drugi koncert organizirao i pivo bude 10kn opet.
tamburaši su u toj cijeloj priči najmanji problem, tj oni nisu problem
p.s. ja za koncerte i događaje na koje želim ići platim ulaz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
nisam bio niti jedne večeri, ali ne zbog nekog bojkota ili nesviđanja, više zbog nekog spleta okolnosti...

meni po fotkama djeluje da su se ljudi prilično zabavljali i da je atmosfera bila odlična, a sviđa mi se i što su uvedene razne prigodne igrice, pa nije sve svedeno na puko oblokavanje (mada prije ili kasnije i do toga dođe).

od ljudi kojima je inače puno bliskiji rock i urbaniji zvuk od tamburica sam čuo da je atmosfera bila bolja sada nego na prethodnim danima piva.

smiješni su mi oni koji i dalje tvrde da je ovo neuspjeh pivovare, a najsmješniji su oni koji u svojim komentarima kao lošu stavku navode "jeftino pivo", dok bi to vjerojatno bila pozitivna stavka da je sviralo nešto što im odgovara.

koncerata ima kakvih hoćete u gradu, a druga je stvar što većina ne bi izdvojila ni kune za ono što navodno voli, nego bi na sve besplatno! i onda im još ne odgovara ovo ili ono. i takvi su uglavnom najglasniji s kritikama.


Wrong!!

NIje problem u tamburi, niti sada, niti je ikada bio.
Problem je što tebi očigledno treba jedan dobar Sančo Pansa da ti blago savjetuje kako ne mogu biti smiješni oni koji razumiju što se događa i u pozadini i o tome javno progovaraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@lancelott, pratim tvoje postove na ovu [ali i druge teme] i odlicno argumentiras stavove i dovodis me u dvojbe. ;-)

S jedne strane stoji upravo to o cemu pricas - gradnja imagea Osjeckog kao pristupacnog, 'narodnog' piva kojim se "oblokavaju oni tanjeg dzepa", kroz Oktoberfest-like manifestacije [umjesto rock koncerata], a s druge gradnja imagea Osjeckog kao prvog hrvatskog piva koje se pije iz case usred polja (o cemu je pisao i Jaroslav Bradica).

Je li taj dualizam namjeran, ili plod nestrucnosti, ne znam. Cini mi se samo da je rano prognoziritati rezultat takve kampanje. Zelim vjerovati da je to plod razradjene strategije, blabla... [nazalost, postoje price koje upucuju na nesto drugo, ali to je vec sfera traceva]. Drzimo palceve da ova strategija, plod cega god bila, donese trajne rezultate.

Ono sto sam primjetio je da se Osjecko moze popiti i pije se na sve vise mjesta u gradu, svojim novim vizualnim identiteom potaklo je mnoge potrosace da im pravi drustvo na birtijaskom stolu [i to u verziji od pravih pivopijskih "pola kile", a ne sminkerskih "kapi za oci"].

Primjetio sam i da su ovi Dani piva donijeli nesto sto se duuugo u Osijeku nije vidjelo - gotovo nitko nije lokao u parku/stanu ili ispred satora prije dolaska na zbivanje.

Dobra atmosfera i kolicina zadovoljstva/srece kod potrosaca stvaraju vjernost proizvodu, bez obzira nazivalo se konzumiranje piva "tinejdzerskim oblokavanjem" ("razularenom mladjarijom") ili "uzivanjem u hmeljsko-jecmenom nektaru" ulovarene srednje generacije.

Kakva je atmosfera na Oktoberfestu? Nisam bio, pa pitam. Loce li se tamo pivo, ili gospodski srednjovjecno uziva i licka guc-po-guc?

"Jesen uz Osjecko" je bila manifestacija koju sam volio pohoditi i volio bih da se pored Dana piva odrzava i dalje. Prestala se odrzavati jer netko u svemu nije mogao naci svoju racunicu. Je li to Osjecka pivovara, Grad ili agencija/agencije organizatori - ne znam, ali ulozio bih 50kn da se radi o potonjima.

P.S. Nemojmo biti licemjerni - Jesen uz Osjecko je pohadjala gotovo jednaka mladjarija koja je ove godine bila u satoru, samo sto tada nisu htjeli davati 10kn za pola litre tocenog piva, vec su za taj novac kupovali litru u plastcnim bocama i lokali po parkovima/ispred satora.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
jeftino pivo je svakako + ali to jednostavno ne može biti financijski isplativo pa da im je ne znam kolika proizvodna cijena. s druge strane to može izazavati revolt ljudi kad se bude neki drugi koncert organizirao i pivo bude 10kn opet.

ako pivovara odluči svjesno ići s pivom po 5 kn i gubitkom radi samopromocije, to je u cijelosti njihova stvar! ne možeš zbog toga očekivati da pivo na budućim događanjima više ne košta više od toga! ne vidim zašto bi to izazivalo bilo čiji revolt. revolt zbog toga što im je nekad nešto dano ispod cijene?!
lancelott je napisao/la: ›
Wrong!!

NIje problem u tamburi, niti sada, niti je ikada bio.
Problem je što tebi očigledno treba jedan dobar Sančo Pansa da ti blago savjetuje kako ne mogu biti smiješni oni koji razumiju što se događa i u pozadini i o tome javno progovaraju.

ok, budi moj sančo, pa mi kaži zašto je neuspjeh pivovare uspjela (vrlo uspjela, rekao bih) promocija kroz jedan pivski festival na kojem je bila odlična atmosfera i gdje su svi nazočni, a bilo ih je, bili zadovoljni?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
asko je napisao/la: ›
jeftino pivo je svakako + ali to jednostavno ne može biti financijski isplativo pa da im je ne znam kolika proizvodna cijena. s druge strane to može izazavati revolt ljudi kad se bude neki drugi koncert organizirao i pivo bude 10kn opet.

ako pivovara odluči svjesno ići s pivom po 5 kn i gubitkom radi samopromocije, to je u cijelosti njihova stvar! ne možeš zbog toga očekivati da pivo na budućim događanjima više ne košta više od toga! ne vidim zašto bi to izazivalo bilo čiji revolt. revolt zbog toga što im je nekad nešto dano ispod cijene?!
lancelott je napisao/la: ›
Wrong!!

NIje problem u tamburi, niti sada, niti je ikada bio.
Problem je što tebi očigledno treba jedan dobar Sančo Pansa da ti blago savjetuje kako ne mogu biti smiješni oni koji razumiju što se događa i u pozadini i o tome javno progovaraju.

ok, budi moj sančo, pa mi kaži zašto je neuspjeh pivovare uspjela (vrlo uspjela, rekao bih) promocija kroz jedan pivski festival na kojem je bila odlična atmosfera i gdje su svi nazočni, a bilo ih je, bili zadovoljni?!


Ok, DonQuijote, pročitaj već napisane postove na temu, pa ako ne razumiješ, pokušat ću nacrtati. Iako samo reda radi, jer sumnjam da želiš otvoriti oči i vidjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ako pivovara odluči svjesno ići s pivom po 5 kn i gubitkom radi samopromocije, to je u cijelosti njihova stvar! ne možeš zbog toga očekivati da pivo na budućim događanjima više ne košta više od toga! ne vidim zašto bi to izazivalo bilo čiji revolt.

e vidiš u osijeku će ljudi upravo to očekivati i to posebno na manifestacijama gdje je osječko glavni sponzor

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dadida
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSJEČKA PIVOVARA NIKAKVOM LOVOM NE MOŽE PLATITI OVU REKLAMU KOJU SU IM PLJUVAČI BESPLATNO POKLONILI NA OVOM FORUMU,HVALA IM ......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: