Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dani prvog hrvatskog piva 2009. [galerija + Miss prvog hrvatskog piva]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2009. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]


nije bitna glazba koju ljudi slusaju nego njihov mentalni sklop u glavi
[/quote]


Nabrijano cekam cijelu godinu dane piva i iskreno bas me briga sta svira, meni je bitno da pijem pivo sa svojom ekipom... jel to je ono cega cu se jednog dana u starosti sjecati a ne sta je sviralo...

Piva i cigara!!!

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la (Pogledaj post): ›

Nabrijano cekam cijelu godinu dane piva i iskreno bas me briga sta svira, meni je bitno da pijem pivo sa svojom ekipom... jel to je ono cega cu se jednog dana u starosti sjecati a ne sta je sviralo...

Piva i cigara!!!



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 17:53 
Naslov:  Re: Galerija031: Dani prvog hrvatskog piva 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da se dotaknem nošnji konobarica i konobara. One su u bojama pivovare, one su miks tradicijskih nošnji i to ne svečanih već svakodnevnih. Pa nisu žene radnike u polju služile u 20 podsuknji i s teškim dukatima oko vrata Laughing

A ako nekog ne potsjećaju dovoljno na hrvatske tradicijske nošnje tj. nošnje koje se mogu vidjeti po Slavoniji i Baranji, onda se njihov dizajn može protumačiti možda i time da sam Osijek nije bio mjesto u kojem se nosilo dukate, a pivnica je uvijek bilo i u njima su bile konobarice, a Osijek je bio pod velikim njemačkim utjecajem, u Osijeku se govorilo dijalektom koji je po naglasku bio sličan bavarskom... Dakle, oprave su pun pogodak Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2009. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednog dana ce Dani piva biti jači od Octoberfesta a vi pljujte kolko hocete...

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.10.2009. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kontam da je 99% onih koji pljuju po Danima piva i prvo bilo tamo. Onih 1% koji nije sad će u subotu Very HappyVery Happy samo daj još jednom ovako - živjeli nam dani piva Very Happy. Q ne može nakupiti seljačina u godinu dana koliko Dani piva ljudi u jednoj večeri Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2009. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ja sad idem u šator zauzet si mjesto dok još nije gužva... Pozdrav svima!

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2009. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Koljenica je jebeno dobra!!!


Uh, ja volim... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dodane su nove fotografije...

Galerija 031: Dani prvog hrvatskog piva 2009.
[Foto: Daniel Antunović, steam][08.10.2009. Lijeva obala Drave]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo bi dobro da ima više puntova za točit pivo i da pivo nije poprilično razvodnjeno, popiješ 6 piva i nisi pijan

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 19:51 
Naslov:  Re: Galerija031: Dani prvog hrvatskog piva 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, pročitah sve što je dosad bilo pisano na forumu. Ne bijah dugo u Osijeku a ni za kompjuterom pa mi trebalo podosta vremena da uhvatim korak s onim što se događa u gradu.

Ne mogu vjerovati da neki toliko omalovažavaju našu autohtonu tamburašku glazbu. Jasno, u svakom žanru glazbe ima šunda, pa tako i ovdje. Ali ima i vrhunski kvalitetne glazbe. Zapravo, padaju mi na pamet svjetski poznati skladatelji koji su svoj opus u cjelini ili djelomično temeljili na narodnom melosu: Listz, Brahms... A navodno je i Haydn neka svoja djela temeljio na napjevima Gradišćanskih Hrvata, sredine iz koje je inače potjecao. Da ne govorim o korištenju autohtonih instrumenata u popularnoj glazbi. Kad neki npr. irski rock/punk/metal band stavi svoje gajde u pjesmu, onda je to wow, a kad bi neki naš stavio tamburu ili mandolinu, e onda je to valjda čobanluk. Neće ići.

Sad malo polušaljivo a poluozbiljno: manifestacije poput ovih gdje je naglasak na oblokavanju vidim samo kao posljednje trzaje jedne kulture i civilizacije koja je na izdisaju, i koju će zamijeniti jedna druga, koja ne tolerira pijenje alkohola niti jedenje svinja. Tako da, u neku ruku, imamo čast da uživamo u njezinim posljednjim trenucima. Ironično je, zapravo, da su tamburu u ove krajeve donijeli Turci. Još će ironičnije biti kad se u skoroj budućnosti oni koji prežive budu pozdravljali sa "selam ajlekum". Tako ćemo, eto, napraviti jedan "puni krug". Bujrum!

P.S. Ma vidi vraga, i riječ "čoban" je turcizam. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.10.2009. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Vesele za seljačine,čobanska zabava "Što vi urbani seljaci želiteDragačevske trubače ili ostale šuplje instrumente.Idite preko i slušajte cajke cajke su nam dosta zla nanjele ,šlušajte glazbu sredine a koje nevoli nemora pisustvovati može se ožderati i pod Dravskim mostom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2009. 2:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo Danijel!!! Vidiš kako znaš lijepo napisati i fotkati! Wink

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2009. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Htio bi se samo malo naslađivat nad onima koji su bili protiv ovakvih DANA PIVA. Vidi se kakva je posjećenost i koji je to show program. Šteta je samo što nije šator veći. Svaka čast orgranizatorima na ideji. Tamburica rules...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2009. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
po meni to su sve kompromisi koje pivovara radi.
i ponavljam: Oni nemaju jasan marketing plan!

A je li? Ja bih rekao baš suprotno, ovi dani piva jesu marketing plan. Stuklo se, vjerujem, puno novaca na novi dizajn boca te na reklame i tako dalje, a dani piva s kakvima smo bili upoznati do sad, posebno oni od prošle godine su završili kao financijski fijasko. Jedan dan, prošle godine, sam naletio do velikog šatora u rano poslijepodne dok je još bio prazan te je na podu bilo na jednu hrpu prikupljeno smeće. Rekao bih da nije bilo ni par stotina plastičnih čaša. Cijena piva je bila prevelika (10kn!!) te samim time neisplativa, pametni ljudi su donosili svoju cugu kupljenu u benzama ili konzumima, više manje je mali postotak ljudi konzumirao njihove proizvode, a netko treba platiti te bendove koji će za vas svirati svaki dan. Ne ide to sam tako.
Ove godine su, vjerujem, željeli profitirati te su zbog toga napravili samo tamburaše (koje su i prošlih godina plačali, ali rekao bih da je jeftinije njih dovest nego recimo Zabranjeno Pušenje), spustili cijenu piva na 5 kn i super. Svi idu tamo, promet je ogroman, a bogme i profit. I sada to nije marketinški plan?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2009. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima, iako je meni osobno bilo dobro, zasto baš svaki jebeni tamburaški bend zvuči jednako kao ovi ostali.

Krenuvši od repertoara, pa do aranžmana, čovjek dobije dojam da na svijetu postoji 40-50 pjesama samo koje mogu svirati tamburaški bendovi i to je to...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: