Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dani prvog hrvatskog piva 2009. [galerija + Miss prvog hrvatskog piva]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lancelott je napisao/la: ›
Ok, DonQuijote, pročitaj već napisane postove na temu, pa ako ne razumiješ, pokušat ću nacrtati. Iako samo reda radi, jer sumnjam da želiš otvoriti oči i vidjeti.


lancelott je napisao/la: ›
Na ovakav način nikada se neće moći dostići štih Oktoberfesta, jer uz razularenu mlađariju nema mjesta razularenoj generaciji srednjih godina, iako su oni puno dubljeg džepa. Problem je u tome što su vremenom ipak razvili sustav vrijednosti i neke kriterije.

vidiš, ja imam 30 godina i puno mojih prijatelja isto tih godina, koji svi rade negdje i imaju dublji džep od te "mlađarije", također su bili tamo i bilo im je dobro.
lancelott je napisao/la: ›
Ipak, nije mi jasna matematička strana ove priče.
Kako može biti financijski isplativije pet (5) dana malog šatora s pivom od pet kuna od isto takvog malog šatora i još jednog trostruko većeg za deset dana programa i s pivom za 10 kuna.

u veći šator idu izvođači koji puno koštaju i vjerujem da se i pivom od 10 kn teško mogu pokriti njihovi troškovi, s obzirom da je upad besplatan.
lancelott je napisao/la: ›
Inače cijena piva na pivarskim danima po Hrvatskoj kreće se od 11 do 15 kuna, jer pivo s imenom i sam događaj drže vlastiti nivo i sadržajem manifestacije i cijenom piva. Podcjenjivanje vlastitog proizvoda kako bi se ugodilo mlađariji koja u biti nije ni svjesna što pije... Očekivati na ovaj način vezanje uz Brand? Ma prodat će se Panu ili Karlovačkom za 0,50 lipa jeftinije...

ok, skužio sam - tebi zapravo smeta što su ponudili jeftino pivo, jer bi ga ti rađe platio 10 ili 15 kn. skuplje je bolje i te fore.
lancelott je napisao/la: ›
Ne želim ovim postovima promovirati elitizam

a šta zapravo želiš?!
lancelott je napisao/la: ›
Za očekivati je da druge pivovare spretno uskoče u rupu koju je Osječka Pivovara nespretno otvorila u vlastitom trbuhu.

osječka pivovara je za malo novaca organizirala vrlo uspio pivski festival. ako još neka pivovara odluči napraviti još neki festival, odlično za osijek. onda neka osječka pivovara organizira ovakve jeftine festivale s jeftinim pivom diljem hrvatske na tlu dominacije te druge pivovare, baš me zanima kako bi bili posjećeni i pijeni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@lancelott, pratim tvoje postove na ovu [ali i druge teme] i odlicno argumentiras stavove i dovodis me u dvojbe. ;-)

S jedne strane stoji upravo to o cemu pricas - gradnja imagea Osjeckog kao pristupacnog, 'narodnog' piva kojim se "oblokavaju oni tanjeg dzepa", kroz Oktoberfest-like manifestacije [umjesto rock koncerata], a s druge gradnja imagea Osjeckog kao prvog hrvatskog piva koje se pije iz case usred polja (o cemu je pisao i Jaroslav Bradica).

Je li taj dualizam namjeran, ili plod nestrucnosti, ne znam. Cini mi se samo da je rano prognoziritati rezultat takve kampanje. Zelim vjerovati da je to plod razradjene strategije, blabla... [nazalost, postoje price koje upucuju na nesto drugo, ali to je vec sfera traceva]. Drzimo palceve da ova strategija, plod cega god bila, donese trajne rezultate.

Ono sto sam primjetio je da se Osjecko moze popiti i pije se na sve vise mjesta u gradu, svojim novim vizualnim identiteom potaklo je mnoge potrosace da im pravi drustvo na birtijaskom stolu [i to u verziji od pravih pivopijskih "pola kile", a ne sminkerskih "kapi za oci"].

Primjetio sam i da su ovi Dani piva donijeli nesto sto se duuugo u Osijeku nije vidjelo - gotovo nitko nije lokao u parku/stanu ili ispred satora prije dolaska na zbivanje.

Dobra atmosfera i kolicina zadovoljstva/srece kod potrosaca stvaraju vjernost proizvodu, bez obzira nazivalo se konzumiranje piva "tinejdzerskim oblokavanjem" ("razularenom mladjarijom") ili "uzivanjem u hmeljsko-jecmenom nektaru" ulovarene srednje generacije.

Kakva je atmosfera na Oktoberfestu? Nisam bio, pa pitam. Loce li se tamo pivo, ili gospodski srednjovjecno uziva i licka guc-po-guc?

"Jesen uz Osjecko" je bila manifestacija koju sam volio pohoditi i volio bih da se pored Dana piva odrzava i dalje. Prestala se odrzavati jer netko u svemu nije mogao naci svoju racunicu. Je li to Osjecka pivovara, Grad ili agencija/agencije organizatori - ne znam, ali ulozio bih 50kn da se radi o potonjima.

P.S. Nemojmo biti licemjerni - Jesen uz Osjecko je pohadjala gotovo jednaka mladjarija koja je ove godine bila u satoru, samo sto tada nisu htjeli davati 10kn za pola litre tocenog piva, vec su za taj novac kupovali litru u plastcnim bocama i lokali po parkovima/ispred satora.


Yes mungos, yes... na liniji si.
Volim Osijek, ne samo izrjekom, nego i djelima.
A ovo malo izletavanja na forumu samo je nastojanje da i kroz ovu formu pokušam zboriti o onom bitnom što je naše, izvorno i zavrjeđuje veću pozornost i razumijevanje.
Slučajno u teoriji i praksi znam nešto o marketingu i zato se usudim špekulirati malo dublje u temu.
Slažem se s tobom da (gotovo) ista slika publike lanjske i ove godine, upravo to i vidim kao problem manifestacije u širem društvenom, ali i koncepcijskom smislu produkcije bilo kojeg organizatora. Ideja razvoja "Jeseni..." ponuđena Pivovari bila je (slučajno znam), proširenje segmenta posjetitelja u dobnom i platežno moćnom smislu, kroz podizanje kvalitete manifestacije i održanje ljetnog uzlaznog trenda prodaje. Dakle, nakon uspješnog redesigna ambalaže i rebrandinga proizvoda kroz kampanju osmišljenju od strane doktora zanata (Bruketa & Žinić - BrandDoctor) i prijedloga daljnje marketinške strategije, kao šaka na oko dolazi ova low budget manifestacija (iako ne po uloženim kunama, koje su gotovo na istoj razini "Jeseni"). Čemu trud oko farbanja u neki Oktoberfest, kad je ovo jedna lagano ušminkana pijanka po jeftino u kojoj je početni i krajnji cilj Pivovare da drži izravnu prodaju, bez posrednika, po svaku cijenu.
Btw, u povijesti ovog posla, malo se proizvođača usudilo samstalno ući u produkciju Dana piva. Ako i je, bilo je to samo usko lokalna priča na temu "uzmi brzu lovu i ne osvrći se".

Ne želim i nisam protiv Osječke pivovare. Prošli su kalvariju proteklih petnaestak godina. Pivovara je Osječka činjenica, firma u kojoj su radile generacije osječana, firma koja u svom glavnom proizvodu ima ime Osijeka i stoga bi i cjelokupna građanska zajednica trebala imati zanimanja što, kako i zašto ta firma radi. Ne dovodim u pitanje autonomnost privatnog vlasništva, nego vrijednost osluškivanja pulsa javnosti.

Na poslijetku, lokalnom dvodimenzionalnom okruženju mali prepuni šator može doista izgledati kao Uspjeh! (s velikim U i uskličnikom).
Dapače, i jest uspjeh jednog načina, ali koja je poruka?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nije bitno što se događa i kako je to organizirano nego da je cuga jeftina Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lancelott je napisao/la (Pogledaj post): ›
Inače cijena piva na pivarskim danima po Hrvatskoj kreće se od 11 do 15 kuna, jer pivo s imenom i sam događaj drže vlastiti nivo i sadržajem manifestacije i cijenom piva. Podcjenjivanje vlastitog proizvoda kako bi se ugodilo mlađariji koja u biti nije ni svjesna što pije...

zašto je podcjenjivanje ako se cijena spusti

prije 5 godina šator je bio na trgu svetog trojstva, pivo je bilo 5kn, nastupala su poznata imena (npr. hladno pivo)

od svih ovih dana starije je publike bilo više jeidno u subotu, a što se tiče djece, po meni je prosjek godina isti svake jeseni

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
P.S. Nemojmo biti licemjerni - Jesen uz Osjecko je pohadjala gotovo jednaka mladjarija koja je ove godine bila u satoru, samo sto tada nisu htjeli davati 10kn za pola litre tocenog piva, vec su za taj novac kupovali litru u plastcnim bocama i lokali po parkovima/ispred satora.

jap
ovih godina kada je 0,5l bilo 10kn ista ta publika ej kupovala plastične dvolitrene boce i sjedila ispred šatora do nastupa glavne grupe

asko je napisao/la (Pogledaj post): › da nije bitno što se događa i kako je to organizirano nego da je cuga jeftina Wink

pa da
tako je svejedno jel' se napiješ od 4 ili 6 piva, a kad je cijena 5 ili 10 kn osijek031.com smile


@@@v i tako se nastavlja priča o osijeku. ajmo pljuvati jer je osijek u prip** i ništa se ne događa, a kad se dogodi onda ajmo pljuvati jer se dogodila neka manifestacija

mene samo zanima dokle ćemo ovako

daju nam besplatan ulaz, jeftino pivo, klopu, super atmosferu i onda još niste zadovoljni

šta hoćete da slijedeće godine prvi dan bude tonson, drugi ceca, a treći da držimo mise zadušnice za one koji su se bacili pijani u Dravu??

kruha i igara, od davnih dana poznata izreka

bila sam sve dane pod šatorom i mogu reći da mi je bilo fenomenalno. tamburaši u petak su bili najbolji. jedina moja zamjerka je prostor ispred bine. bio je premal pa se nije moglo plesati, ali ni to nije nešto strašno jer kola su se igrala


što se tiče same pivovare neka nastavi tako i dalje
radije bi da se pivo veže uz mlađariju nego uz zidare. svaka čast na inicijativi organizacije i da dogodine bude veći šator, da se uspije još nešto ubaciti i manifestacija naraste na veličinu oktober festa, nakojem sam bila Very Happy i mogu reći da je predobro i opet bi

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2009. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidjela sam slike i slažem se s lancelott-om. To su sve djeca, klinci, mladi...koji su se došli samo jeftino oblokati s društvom (ja imam 20, nisam puno starija, ali puno mi je bitnija dobra glazba, nego glupo oblokavanje, da ne znam ni gdje sam, šta radim i kako mi je bilo jučer)...k'o da je njh briga za naše slavonske običaje...kontam da u društvu kad pričaju s nekim da kažu: ''Joj, ma daj...tamburice...daj koji si ti seljak...''

A tu se skače i navodno veseli samo zato jer se nešto održava i jer se pijanči...

Prolazila sam autom prema ZOO-u (ali nisam išla na Dane piva, nije mi imalo smisla, jer ionako me to ne zanima kad je ono što se prije održavalo, nestalo) i vidjela da je sve puno oko šatora, ali normalno...to je jedino što se ove godine od Pivovare moglo dobiti i to u vrijeme kad se održavalo ''Jesen uz Osječko'', a još je i pivo jeftino, tako da mi 95% ljudi ne može reći: ''Ja sam Slavonac, ja obožavam tamburu i zato sam išao.'' Kako da ne...

Slika govori više od riječi...svi drže pivo, ni ne slušaju što svira...samo skaču i zajeb... se s društvom.

Isto bi bilo da su na razglas pustili Simonu i takve slične ''pacijente''.

Nemojte zamjeriti...ali tako je kako je.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, pa tko bi bio proglašen jednom od Miss, nego Božurićka...Kutijeva miljenica i ''snaha''...

Joj, joj...



2009_10_11_izbor_za_miss_dani_piva_pivo_osjecko_26_zeros_400.jpg
 Opis:
 Veličina:  28.97 KB
 Pogledano:  212 put(a)

2009_10_11_izbor_za_miss_dani_piva_pivo_osjecko_26_zeros_400.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Slika govori više od riječi...svi drže pivo, ni ne slušaju što svira...samo skaču i zajeb... se s društvom.
Ja sam cuo da se najbolje cuje kad rukama, kojima ne drzis pivo, prekrijes usi. I onda cujes i uzivas. Ni slucajne se ne smijes micati, a nekmoli to ciniti s drugim ljudima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2009. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lancelott je napisao/la (Pogledaj post): › Ideja razvoja "Jeseni..." ponuđena Pivovari bila je (slučajno znam), proširenje segmenta posjetitelja u dobnom i platežno moćnom smislu, kroz podizanje kvalitete manifestacije i održanje ljetnog uzlaznog trenda prodaje.


jel to noktua ponudila? ona super duper agencija koja je 5 godina dovlačila iste grupe!? kojoj je največi uspjeh i zadovoljstvo bilo dovuči 3-5000 ljudi na let 3??? imaju asortiman bendova malo jači od OLT-a! 5 godina su čačkali mećku, stavljali pare u džep za ništa, osim ako se dovođenje belfast food-a smatra nekim velebnim projektom!

treba uzeti u obzir da je ovo prva pivovarina organizacija takvog tipa i da su to sve složili kroz mjesec-dva dana, dakle, na brzaka... vjerujem da će slijedeće godine biti još bolje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam imao neko mišljenje dok nisam bio tamo,al ovo osijeku zaista treba,imamo tradiciju i treba ju poštovati,u gradu nema tamburice,dok oni zvjerinjaci od narodnjaka trešte na svakom koraku,puno piva,hrane..zaista odlično napravljeno,svake pohvale..mislim da nam ne trebaju razni let 3..šest puta zaredom,ko se hoće jeftino i kvalitetno napit,popričat...znači opustit,to je to..al mislim da će trebat i veći šator,koliko sam dobro vidio ( a nisam )..Wink...
i da,razni alternativci,ili ti koji se tako osjećaju i svi suptilni frajeri ovoga grada,ak već piju vino od 10 kuna i razbijaju po klupicama,ili ti briju po smoralesima,nema smisla da pljuju po ovakvom događaju..puno se bolje ovdje mogu zabavit,definitvno. živili !

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2009. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Slika govori više od riječi...svi drže pivo, ni ne slušaju što svira...samo skaču i zajeb... se s društvom.

Pa da, u pravu si.

A činjenica da se šator ori od pjesme koju bend svira toliko glasno da se sami bend na pozornici gotovo ni ne čuje nema nikakve veze s vezom. Jel? Pa da, nitko ne sluša što svira, samo skaču i zajebavaju se s društvom Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Pa da, u pravu si.

A činjenica da se šator ori od pjesme koju bend svira toliko glasno da se sami bend na pozornici gotovo ni ne čuje nema nikakve veze s vezom. Jel? Pa da, nitko ne sluša što svira, samo skaču i zajebavaju se s društvom Wink

Mislim da znaš i sam, ako si bio ovih godina na ''Jeseni uz Osječko'', da su se svi iz petnih žila derali i pjevali stihove grupa koje su svirali...bilo je predoro Wink

Ja sam na Belfastu bila u prvom redu, pjevala od početka do kraja...sve pjesme već znam napamet, koliko sam ih puta kod kuće slušala...Recimo, njih sam i počela slušati upravo od ''Jeseni uz Osječko'', prije koju godinu i onda pokupovala njihove CD-e, da se drogiram pjesmama do sljedeće jeseni Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako nam ovi iz inostranstva nastave sa šopingom po lijepoj našoj uskoro nam slijede dani posljednjeg hrvatskog piva

zato uživajte

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: