Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako religija otupljuje od najmanjih nogu?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne brine me, ne znam iskreno, vjerovatno mi je nepojmljivo kako netko može vidjeti neke stvari drugačije od mene i ljudi u mom okruženju. razmišljam logički i ne mogu se načuditi nekome tko ne razmišlja. a možda su u šumi ?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2009. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): › Toliko si puno napisao a tako malo rekao, odnosno ništa


rekao je istinu i samo istinu kako je vidi više od 50% življa, a to što ju ti tako ne vidiš nego živiš u krasnoj zabludi je tvoj problem

ja s time nemam problema nego vi. očito


čime ? životom u zabludi, vjerovanjem kako nakon što krepaš ideš u raj ili pakao ? davanjem novaca praktički na tjednoj bazi firmi od koje nemaš apsolutno ništa, možda samo nekakvo olakšanje i zabludu da ti novci i par očenaša mogu priskrbiti vječnost u mjestu nazvanom raj, ako je tako onda je tamo jako gužva jer i najgori ubojice/silovatelji/pedofili/monstrumi iskreno pokaju svoje grijehe prije nego krepaju pa se lijepo nađete poslje na okupu. jesi na to mislio ? ili možda na činjenicu koja jako boli, da na crkvu godišnje potrošiš praktički više novaca nego na sebe ili te možda plaši činjenica kad dođeš u pozne godine i priupitaš se da li je sve to bila jedna lijepa cirkuska predstava, a ti se jednostavno serviraš kao glavno jelo hordi crva.


A zašto tebe to toliko brine? Uopće ne vidim razloga za tolikim ismijavanjem... Čini mi se praviš problem negdje gdje ga uopće nema.

Meni to nije ismijavanje, to su činjenice. Sve što je on napisao je istina, samo što vjernici to ne vide jel oni u svojem mozgu imaju sliku raja i kako sve može biti lijepo samo ako budu veliki i dobri vjernici pa će onda oni bit kad umru na bolje i ljepšem mjestu nego mi sotone i nevjernici koji ne daju pare crkvi.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2009. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A koji je dokaz za to da ne postoji raj? A ako i ne postoji, u čemu je problem ako ja u to vjerujem?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koji je dokaz da postoji ? (ne se čupat na spiku JA u to vjerujem). jednako tako kao što ti misliš/vjeruješ da postoji veliki oblak gdje se nakon smrti svi, ako ste bili dobri, držite za ruke i plešete u krug u izobilju dok oni koji nisu bili dobri, (a takvih nema jer po defaultu ako se iskreno pokaješ za svoje grijehe nemoš u pakao, a volio bi vidjet tog vjernika tko se na samrtnoj postelji iskreno ne kaje za sve svoje grijehe) trunu u paklu dok ih jebu horde demona. po toj logici pakao je pusto mjesto u kojem je vruće, a u raju je jako velika gužva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2009. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
A koji je dokaz za to da ne postoji raj? A ako i ne postoji, u čemu je problem ako ja u to vjerujem?

E pa ovo su sad već gluposti, ja odo sad napisat knjigu o tom kako postoji mjesto žmrkljžd u kojem će ljudi ako mi budu svakodnevno ispunjavali želje imati besplatne jozine hamburgere (naravno, sve osim senfa).
Ajde molim te malo razmisli i reci da ti je logičnije da postoji mjesto na koje ćeš otići kada umreš i tamo će sve bit bijelo, gdje ćeš ići s anđelima na kavu i gdje ćeš napokon upoznati svog spasitelja onog koji je neznam šta radio za tebe prije par tisuća godina nego da je to sve jedna velika, neznam kako da složim, možda prevara.
Slobodno ti vjeruj, ne igra to meni nikakvu ulogu, i sam smatram da svako treba u nešto vjerovati, ali ja u ovakve stvari neću i ne želim.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2009. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › ne brine me, ne znam iskreno, vjerovatno mi je nepojmljivo kako netko može vidjeti neke stvari drugačije od mene i ljudi u mom okruženju. razmišljam logički i ne mogu se načuditi nekome tko ne razmišlja. a možda su u šumi ?!


a ne bih rekla da te ne brine.. gledam s kolikim žarom i s kojim načinom pristupaš ovoj temi... mislim da je problem baš u tome što ti je nepojmljivo da netko na stvari gleda drukčije od tebe...

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno ne brine me, ko što rado kaže vjeruj u šta oš, samo ne kontam kako jedna iole inteligentna individua može vjerovat u tu gomilu gluposti. vjerujte šta hoćete, uopće me nije briga nego mi je krivo što neko zarađuje na vašoj vjeri, a ne daje ni 1/1000000000 toga nazad. to mi je. krivo mi je što na svijetu ima toliko boli i patnje i gladi i neimaštine, a crkva kamari novac na vašoj vjeri i muki. i da ovako šta kažete popu gotovi ste na vjeke vjekova jer crkva je uvijek u pravu i vrag je u tebe ušo dijete drago. šta stvarno mislite da ako ste živjeli dobar i pošten život Vaš bog vas neće pustit u raj jer niste platili neka davanja. onda je pred rajem još veća gužva neg u raju, a pakao i dalje zjapi prazan.

eno pogledaj samo ovaj primjer, hrvatska je ove godine samo dala 318 mil kn crkvi iz državnog proračuna, to znači od mene i od tebe i od svih poreznih obveznika, a buni se jer ne želi dati svim studentima besplatno školovanje ili nešto povoljnije. pa eto da je ta vaša crkva toliko super i dobra odrekla bi se svoga dijela kolača i dala bar pola tih novaca za školovanje ali vidi vraga nije, niti će.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › iskreno ne brine me, ko što rado kaže vjeruj u šta oš, samo ne kontam kako jedna iole inteligentna individua može vjerovat u tu gomilu gluposti. vjerujte šta hoćete, uopće me nije briga nego mi je krivo što neko zarađuje na vašoj vjeri, a ne daje ni 1/1000000000 toga nazad. to mi je. krivo mi je što na svijetu ima toliko boli i patnje i gladi i neimaštine, a crkva kamari novac na vašoj vjeri i muki. šta stvarno mislite da ako ste živjeli dobar i pošten život Vaš bog vas neće pustit u raj jer niste platili neka davanja. onda je pred rajem još veća gužva neg u raju, a pakao i dalje zjapi prazan.


opće ne dovodim moj IQ u pitanje, pa mislim da ne bi trebao ni ti. dosta mi se stvari ne sviđa u crkvi kao organizaciji i jedna od tih stvari je i novac, ali ja sam odlučila zagrebati dublje ispod površine i pronaći ono što me oplemeljuje i čini me sretnom. a izjava da mislim i vjerujem da me bog neće putiti u raj ako nisam platila davanja pokazuje tvoje neznanje o vjeri o kojoj pričamo, nepoštovanje i vrijeđanje osobe s kojom pričaš.

mislim da nikoga ne bi trebao zabrinjavati moj izbor niti se brinuti oko toga iskorištava li me crkva ili ne.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

istina je u očima promatrača Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako netko voli biti ovca za šišanje, neka bude. to je njegovo pravo.
ako netko voli biti narkoman, neka bude. to je njegovo pravo.

što tebe, monstrume, bole prijeki pogledi jer si odlučio ne biti ovcom za šišanje i što te imaju smetati prazne šprice u dječjim pješčaniku skup s mačjom kakicom ponosnih vlasnika mačaka i pasa?!

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

totalno, osjećam kako se lijepe po meni i šapću mi iza leđa, eno ga onaj, on je nevjernik, ateist, šuruje s vragom, djeca će mu rep imat, a takav mu je i otac, I OTAC !!!!! muko moja 5 očenaša i 3 zdravomarije, iz poganog su legla, vrag im noću po kući hoda, ima i pemtagrame po kući, sluša teški metal, a nije ni narkoman, NIJE NARKOMAN !!!! ajme majko djevico upomoć spasi nas bože, stado svoje od vražjeg legla, daj 100kn za majmunovo i neš trunit u paklu i glasuj za hdz


Zadnja promjena: Monstrum; 03.05.2009. 13:23; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2009. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): › Toliko si puno napisao a tako malo rekao, odnosno ništa


rekao je istinu i samo istinu kako je vidi više od 50% življa, a to što ju ti tako ne vidiš nego živiš u krasnoj zabludi je tvoj problem

ja s time nemam problema nego vi. očito


čime ? životom u zabludi, vjerovanjem kako nakon što krepaš ideš u raj ili pakao ? davanjem novaca praktički na tjednoj bazi firmi od koje nemaš apsolutno ništa, možda samo nekakvo olakšanje i zabludu da ti novci i par očenaša mogu priskrbiti vječnost u mjestu nazvanom raj, ako je tako onda je tamo jako gužva jer i najgori ubojice/silovatelji/pedofili/monstrumi iskreno pokaju svoje grijehe prije nego krepaju pa se lijepo nađete poslje na okupu. jesi na to mislio ? ili možda na činjenicu koja jako boli, da na crkvu godišnje potrošiš praktički više novaca nego na sebe ili te možda plaši činjenica kad dođeš u pozne godine i priupitaš se da li je sve to bila jedna lijepa cirkuska predstava, a ti se jednostavno serviraš kao glavno jelo hordi crva.

Jučer si me izvrijeđao, danas se brineš da ne budem u zabludi. Što sutra da očekujem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): › Toliko si puno napisao a tako malo rekao, odnosno ništa


rekao je istinu i samo istinu kako je vidi više od 50% življa, a to što ju ti tako ne vidiš nego živiš u krasnoj zabludi je tvoj problem

ja s time nemam problema nego vi. očito


čime ? životom u zabludi, vjerovanjem kako nakon što krepaš ideš u raj ili pakao ? davanjem novaca praktički na tjednoj bazi firmi od koje nemaš apsolutno ništa, možda samo nekakvo olakšanje i zabludu da ti novci i par očenaša mogu priskrbiti vječnost u mjestu nazvanom raj, ako je tako onda je tamo jako gužva jer i najgori ubojice/silovatelji/pedofili/monstrumi iskreno pokaju svoje grijehe prije nego krepaju pa se lijepo nađete poslje na okupu. jesi na to mislio ? ili možda na činjenicu koja jako boli, da na crkvu godišnje potrošiš praktički više novaca nego na sebe ili te možda plaši činjenica kad dođeš u pozne godine i priupitaš se da li je sve to bila jedna lijepa cirkuska predstava, a ti se jednostavno serviraš kao glavno jelo hordi crva.

Jučer si me izvrijeđao, danas se brineš da ne budem u zabludi. Što sutra da očekujem?


a vidjet ćeš sutra Wink




edit: tko zna možd te poljubim ipak sam ja Monstrum Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2009. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam mislio da ste vi napredni i prosvjećeni tolerantni prema drugačijim stavovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovisno o stavu. recimo ništa me ne smeta toliko kao crkva i naravno licemjerno i iskrivljeno prezentiranje općih ljudskih vrijednosti i moralnosti koje radi crkva. dok ofcama prezentira jedno iza leđa radi drugo pod krinkom kako je to ispravno i u redu, prema tome nemam apsolutno nikakve tolerancije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: