Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Osijek će se najbolje brendirati kada se detaljno i planski obnovi Tvrđa, kada se urede oronule fasade u centru grada, kada se obnove zapuštene ulice i trg(ovi) u širem centru grada, kada turisti koji dolaze u Osijek na kapaljku mogu u Tvrđi npr. kupiti osječki suvenir a ne samo sjesti i popiti kavu, kada se ožive stari zanati koji bi mogli naći mjesto u Tvrđi , kada se kreativcima svih pravaca omogući da npr. u Tvrđi dobiju svoj mali kutak za stvaralaštvo i prezentaciju. Ne bi nam pala kruna sa glave da pogledamo npr. Varaždin i kako su oni riješili ta pitanja ili ih rješavaju...

Upravo tako. Moramo uključiti sve koji žele dobro ovome gradu da daju svoj doprinos Tvrđi. (I ne samo Tvrđi.) To znači uključiti u Tvrđu i Turističku zajednicu i Grad i konzervatore, urbaniste, restauratore, novinare, učenike, studente... Svatko može dati svoj doprinos da nam Tvrđa još ljepše zablista, ako ništa drugo da ne baca otpatke po ulicama i ne ispisuje grafite na baroknim građevinama.


Lijep primjer im pruža grad kada dozvoljava da se 100 metara od gradske uprave kuće raspadaju i godinama nitko ništa ne poduzima. Pa ti onda klincima koji šaraju po fasadi objasni kako treba čuvati Tvrđu kao dio povijesne baštine. Nasmijat će ti se u lice, pokazati prstom na polusrušene kućerke i nastaviti sa šaranjem grafita...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la (Pogledaj post): › Bilo je zadovoljstvo ponovno razgovarati s vama. Lijep pozdrav do druge zgode.


Ovo zvuči toliko licemjerno! Vi serite, a mi ćemo i dalje po svome!

Gorane, riječ je o tome da građani zbog kojih ste se, nadam se, i upustili u ovaj projekt dvije godine ne vide ni jedan konkretan rezultat brendiranja, a proračunski novac, dakle novac nas građana, malo po malo, nestaje. Budi realan, ne bi li se i ti pitao gdje su pare i šta ta ekipa zapravo radi dvije godine. Rad ekipe na brendiranju je do sada bio toliko apstraktan da su takvi negativni stavovi potpuno opravdani. Doista ne vjerujem da su ti novci završili u tvom ili Nikolininom džepu, ali volio bih vidjeti troškovnik do sada uloženog i uz svaku pojedinačnu cifru konkretan rezultat plaćenog rada.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim svega ovdje napisanoga.
Osijek će se brendirati onako kako ga osječani brendiraju, nemože tu nikakav novac ništa učiniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la: ›
Brendiranjem projektiramo zajednički identitet, ono što nas povezuje, čini jedinstvenima i privlačnima. Složit ćete se da je to izuzetno kompleksan i zahtjevan posao.

Možda da, a možda i ne. Po svemu ovome ispada da mi izmišljamo neki brend, neki novi identitet. Ako se on ne identificira sam po sebi i ako nije očigledan, uzalud nam trud.

Evo secesija, tvrđa, katedrala, lege i legice - to su stvari koje na prvu loptu aspciraju na Osijek. Ne treba nam tu istraživanje jer je to opće poznato i prihvaćeno.

Oko nekog logotipa i sl. također ne mogu odlučivati široke mase, neko komisija, povjerenstvo i kako to već ide. Previše mi se tu para troši, a opet dođemo na ono isto.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tempus slažem se.

IzmišljaJU brend, troše bez veze lovu.
Meni se kao rođenom osječaninu pomalo gadi kad netko u smislu brendiranja spominje stare tramvaje, tvrđu, katedralu...

čemu tolika povijest? ajmo spomenuti NOVE tramvaje, NOVU poslijeratnu promenadu, srušenu bijelu lađu, viseći most kad se obnovi... sve je to Osijek koji ja volim baš zbog toga, bez toga ne bi bio ono što je. zaboli me za konjski tramvaj ili šta ti ja znam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la: › Upravo suprotno. Projekt nema nikakve veze s izborima, političkim strankama, krizama vlasti.

Tako je, u ovoj zemlji ništa nema veze s izborima. Ikad.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 14:36 
Naslov:  Re: Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da se jako puno ulozilo u OSIJEK - GRAD SLUCAJ i jos uvijek se ulaze... od vlasti do opozicije!
Eto nam i slogana i brenda!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tasmanijski leopard
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.02.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Osijek će se najbolje brendirati kada se detaljno i planski obnovi Tvrđa, kada se urede oronule fasade u centru grada, kada se obnove zapuštene ulice i trg(ovi) u širem centru grada, kada turisti koji dolaze u Osijek na kapaljku mogu u Tvrđi npr. kupiti osječki suvenir a ne samo sjesti i popiti kavu, kada se ožive stari zanati koji bi mogli naći mjesto u Tvrđi , kada se kreativcima svih pravaca omogući da npr. u Tvrđi dobiju svoj mali kutak za stvaralaštvo i prezentaciju. Ne bi nam pala kruna sa glave da pogledamo npr. Varaždin i kako su oni riješili ta pitanja ili ih rješavaju...
I OPET SE STOBOM SLAZEM KAO U TEKSTU ZA PROSTOR BJELE LADJE! SVAKA CAST MAJSTORE!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kompa je npr. dio identiteta grada Osijeka,jedna jedina i neponovljiva Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Domagoj_Sajter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
Goran Trdin je napisao/la (Pogledaj post): › Bilo je zadovoljstvo ponovno razgovarati s vama. Lijep pozdrav do druge zgode.


Ovo zvuči toliko licemjerno!


Možda.
Jedno se ipak ne može poreći - nitko iz ovog grada se nikad nije uključio u javnu raspravu preko ovog portala (ili bilo kojeg drugog - ako sam u krivu, molim vas da me uputite i stavite link) u svezi bilo kojeg projekta i ideje na razini grada osim g. Trdina. U tom smislu mogu samo pohvaliti što se s druge strane ovaj put ne nalazi netko tko ima stav "psi laju karavane prolaze", nego se aktivno uključuje u raspravu i obrazlaže svoj projekt. Kamo sreće da je tako i sa butrom, tramvajskom prugom, i drugim kapitalnim investicijama...

Povrh toga, potpisati se imenom i prezimenom ipak ima ponešto drugu težinu nego samozadovoljno blatiti iz sigurne anonimnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desert eagle
Offline
Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.02.2009. 15:27 
Naslov:  Re: Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brend za Osijek bi mogao biti naziv "Šupak svijeta"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.02.2009. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la: ›
Projekt je započeo u mandatu koalicije HDSSB/HSP, nastavio se pod povjerenicom Vlade RH Danijelom Lovoković, potom pod koalicijom HSP/SDP/HNS/HSU/Zeleni Hrvatske i nastavlja se pod aktualnom vlašću HSP/HDZ.

THE brand!

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Domagoj_Sajter je napisao/la (Pogledaj post): ›
gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
Goran Trdin je napisao/la (Pogledaj post): › Bilo je zadovoljstvo ponovno razgovarati s vama. Lijep pozdrav do druge zgode.


Ovo zvuči toliko licemjerno!


Možda.
Jedno se ipak ne može poreći - nitko iz ovog grada se nikad nije uključio u javnu raspravu preko ovog portala (ili bilo kojeg drugog - ako sam u krivu, molim vas da me uputite i stavite link) u svezi bilo kojeg projekta i ideje na razini grada osim g. Trdina. U tom smislu mogu samo pohvaliti što se s druge strane ovaj put ne nalazi netko tko ima stav "psi laju karavane prolaze", nego se aktivno uključuje u raspravu i obrazlaže svoj projekt. Kamo sreće da je tako i sa butrom, tramvajskom prugom, i drugim kapitalnim investicijama...

Povrh toga, potpisati se imenom i prezimenom ipak ima ponešto drugu težinu nego samozadovoljno blatiti iz sigurne anonimnosti...

Svaka čast što se osobno uključio u raspravu, ali i dalje nema konkretnog odgovora zašto projekt toliko traje, gdje su KONKRETNIrezultati i koliko je love otišlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
forest pump
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSIJEK - GRAD SLUCAJ za sada je to slogan NAŽALOST

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za stranicu koja je koštala 29.000 kuna, još uvijek gospođa svalina nije odgovorila, tko je osoba iliti vanjski suradnik koja je bila zadužena za dizajn stranice (koji je katastrofalan)


http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=13410

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: