Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 19:36 
Naslov:  Re: Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › - Nikako ne možemo govoriti o točnom datumu i danu kada će projekt brendiranja biti završen. Naime, ako se to ikada dogodi, to će značiti da projekt nije uspio, da je propao. Zamislite da se Coca-Cola prestane rebrendirati, uspoređuje Nikolina Svalina.[i]
Dajte mene zaposlite na činovničku plaću - makar i najmanju, da radim na tom projektu koji nikada neće biti gotov. A ako slučajno bude gotov to će značiti da nije uspio. Juupiiii. Uzmite mene, uzmite mene!
Ma šta, cijelu plaću. Radio bih to i za pola plaće. Ako traje vječno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Domagoj_Sajter je napisao/la: ›

Povrh toga, potpisati se imenom i prezimenom ipak ima ponešto drugu težinu nego samozadovoljno blatiti iz sigurne anonimnosti...


Potpisati se vlastitim imenom mora, jer tko bi takav bespotrebni projekt branio s nadimkom.
Po političkoj i službenoj dužnosti pokušava nam prodati da se to ozbiljno radi, ali normalno rezultata nema. Neće ih ni biti, jer brend grada se nemože izmisliti niti otkriti, on se stvara godinama i percepciju grada, podneblja ili regije nije moguće na nekom javnom natječaju odabrati. Potrošiti novce i to je to.
Mogući brendovi grada su zamrli s pokojnom privredom ovog grada, a nas će uvijek povezivati s dnevnom politikom i kako je prvi spomenuo današnji gradonačelnik A.Đ. - grad slučaj.
Do te godine 2005. i slučaja garaža i selotejp nitko nije taj brend grad slučaj spajao s Osijekom, tada su novinari to prihvatili i sada nosimo taj opis.
Za mene je glavni brend grada "Sprdačina".
Jedna riječ s kojom se može opisati skoro sve što se ovdje dešava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2009. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja sam da Bijela lađa postane dio brenda..... Twisted Evil

...btw. pokušala sam na netu pronaći slike starog restorana Bijela lađa iz vremena kada je taj dio izgledao ljudski....nisam našla....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a onda vidjeh jedan topik i ovdje i eto slike....



_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...a onda vidjeh jedan topik i ovdje i eto slike....




Nema na čemu! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...a onda vidjeh jedan topik i ovdje i eto slike....




Nema na čemu! Wink




Embarassed Embarassed Embarassed ....hvala....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la: ›
Bilo je zadovoljstvo ponovno razgovarati s vama. Lijep pozdrav do druge zgode.

Slažem se s Domagojom da je Trdin, došavši na ovaj site, učinio pomak u komuniciranju vlasti s građanima. No, uvijek se nađu ljudi koji moraju misliti da se iza svega krije "urota" ili da se bliže izbori. Mislim da svaka stranka ima mnogo efikasnijih načina kako pridobiti građane za izbore od komuniciranja na forumu. Lijepo je to što građani mogu davati svoje prijedloge i onda mislim da jednostavnom eliminacijom nepotrebnog možemo doći do konačnog rezultata.
Tvrđa bi se mogla mnogo bolje turistički iskoristiti, a za brendiranje treba gledati neke prijedloge zbog kojih je grad drugačiji od svih ostalih. Grad je prilično nezagađen, možda bi mogao biti grad bez dimnjaka. Znam da ima jedan kod GPP-a, koji bi se mogao srušiti...Mislim da je to projekt koji zahtijeva puno pažnje i opreza!

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 19:46 
Naslov:  Re: Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije urota već nerad, i to vrlo skup.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
Goran Trdin je napisao/la: ›
Bilo je zadovoljstvo ponovno razgovarati s vama. Lijep pozdrav do druge zgode.

Tvrđa bi se mogla mnogo bolje turistički iskoristiti, a za brendiranje treba gledati neke prijedloge zbog kojih je grad drugačiji od svih ostalih. Grad je prilično nezagađen, možda bi mogao biti grad bez dimnjaka. Znam da ima jedan kod GPP-a, koji bi se mogao srušiti...Mislim da je to projekt koji zahtijeva puno pažnje i opreza!


Tvrđu bi se definitivno trebalo bolje prezentirati, a to bi uključivalo i iseljenje prometa, kultiviranje dijelova zabavno-ugostiteljske ponude i kultiviranje velikog dijela tamošnjih školaraca.

Što se industrijskih dimnjaka tiče, Osijek je odavno postao grad bez industrije, dijelom moram reći na žalost jer od turizma samog ne može se živjeti. A što se tiče ugaslih dimnjaka i dimnjaka na pojedinim javnim zgradama, ono što treba učiniti je SPRIJEČITI njihovo rušenje jer su dom bijelim rodama (poput onog blizu katedrale). Prijedlog: neka Osijek bude poznat kao grad prijatelj životinja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hans031
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

veliki bi pomak bio da osiiek ima PREPOZNATLJIV grb. Svi bi trebali znat kako grb izgleda i u 3 u noci kad te probude a vecina ljudi ni nezna kako grb nas izgleda. Sramota!

a da drugi gradovi (u inozemstvu) imaju desetinu nase tvrde napravili bi atrkaciju vecu neg kineski zid, al treba znat to iskoristit Wink

_________________
Samo Osijek!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2009. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Trdin je napisao/la: ›
...
Struka (teoretičari povijesti umjetnosti, marketingaši i dizajneri) neovisno o nekim lokalnim kritikama na dizajn internetske stranice - izrazito pohvalno gleda na ovu aktivnost koja je radila na uključivanju građana u proces brendiranja. Kada sam razgovarao s čelnicom Hrvatskog društva dizajnera pitajući je bi li pristala biti u Ocjenjivačkom sudu, rekla je: "Pogledala sam vašu internetsku stranicu i pristajem. Napokon netko tko radi na brendiranju gradova u ovoj zemlji pokazuje da razumije projekt i kako se on treba voditi." Mislila je pritom na informativnost stranice, njezinu ambiciju da uključi građane i njihova promišljanja u projekt.
...


Povladjivati buduchoj kravi muzari uvijek je profitabilan i unosan biznis u poslovnoj komunikaciji, Payerica zna znanje.
Twisted Evil
Uglavnom pricati o estetici, a kreirati estetski nakaznu web stranicu dobar je poticaj za privlacenje kvalitetnih kreativaca i naglasiti ozbiljnost raspisivacha natjechaja...no uostalom tko pita seljobere iz provincije za misljenje o "estetiki"..
Rolling Eyes

_________________
-------- :X
Complaining is silly. Either act or forget.
Stefan Sagmeister
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2009. 7:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na stranici http://brend.osijek.hr/ uvijek nešto novo i zanimljivo, evo recimo, doznao sam danas u rubrici novosti - breaking news: Osijek će od 17. do 22. siječnja 2009. biti domaćin utakmica Skupine A Svjetskog prvenstva u rukometu. U Osijeku će igrati reprezentacije Argentine, Australije, Francuske, Mađarske, Slovačke i Rumunjske... čini se da se u Osk od tada ništa nije dogodilo, svaka vam čast barabe i neradnici!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.02.2009. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naslov: Gdje je zapelo brendiranje Osijeka?

A šta mislite, u kanti za smeće.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: