Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Opet bahatost GPP-ovih djelatnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vid ga sto se raspistoljio...zbog takvog nacina razmisljanja u hrvatskoj nam mogu nametati cijene kakve zele...da smo ljudi , a ne ovce ljepo bi ih sabotirali na jedno tjedan dana pa da vidis kako bi cijene padale...zamisli sta znaci za jednu takovu kompaniju tjedan dana bez prihoda a troskovi idu i idu i idu..osijek nije veliki grad svuda se moze stici pjeske , a u tih tjedan dana neka se voze oni koji moraju...umirovljenici i invalidi kojima je karta ionako bespålatna

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 12:57 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
mislim da se ni ne može reći je li u prosjeku gradski prijevoz za stanovnike osijeka (!) poskupio, ostao isti ili pojeftinio.


ja sam stanovnik osijeka. za mene i za sve koje poznajem je prijevoz poskupio. jerbo, prije sam od petrove gore do juga2 i natrag stizala za 13kn (karnet karta), sada me to kosta 17 (osim ako aparat ne ocita krivo pa ti 17kn uzme za samo jedan smjer). vise ni ne razmisljam o odlasku poznanicima u josipovac ili ne daj boze petrijevce jer me karta kosta koliko i kruh i mlijeko za tjedan dana...a ne daj boze (jos jednom) da nas dvoje iz istog kucanstva hoce ici u goste nekome u petrijevce (82kn prema izracunu kilometraze objavljene na stranici gpp-a, osobno se nisam jos usudila upustiti u tu avanturu, nemam novaca za to). jesu li petrijevci na kraju svijeta? autom 10 minuta od moje zgrade...samo sto ja nemam auto.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
majaazdaja je napisao/la: ›
sta nemas za kisobran, il si od secera pa ces se otopit?

nemoj ti meni prodavati priče: šta ne hodaš bla bla! hodao sam godinama na faks svakog dana iz donjeg grada i nazad, i to zato što sam to tada bio odabrao. sad biram da ću se voziti tri stanice tramvajem ili autobusom. i to je moja stvar.

evil monkey je napisao/la: ›
pa i dalje ne mislim da je ovo enormno poskupljenje javnog prijevoza prihvatljivo.

generalno, u situaciji smo kada niti jedno poskupljenje nije prihvatljivo.

mislim da se ni ne može reći je li u prosjeku gradski prijevoz za stanovnike osijeka (!) poskupio, ostao isti ili pojeftinio. jer ne znamo koliko su u prosjeku daleko vozili ljudi plativši cijenu koja je tada bila, da bi mogli usporediti sa sadašnjim stanjem (koje se može dobiti iz novog sustava).




Upravo se iz ovog odgovora može vidjeti zašto je uvedeno prijavljivanje i odjavljivanje svih vrsta kartica u vozilima. Statistike će nakon nekog vremena pokazati koliko je koja linija, odnosno vozni red isplativ i također pokazati kolika je onda realna cijena karte. Takvi podaci će biti temelj za donošenje cijene prijevoza u gradu u budućim razdobljima i to je jedan od najvećih razloga uvođenje te novine!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 13:13 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: › Takvi podaci će biti temelj za donošenje cijene prijevoza u gradu u budućim razdobljima i to je jedan od najvećih razloga uvođenje te novine!
bullshit. jel vi u gpp-u stvarno mislite da su nama svima vrane mozak popile?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo nije vi iz gpp-a, a ne znam što bi onda po tvome bio razlog prijavljivanja svih kartica (osim kontrole od strane kontrolora butri (po novom))!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
ja sam stanovnik osijeka. za mene i za sve koje poznajem je prijevoz poskupio. jerbo, prije sam od petrove gore do juga2 i natrag stizala za 13kn (karnet karta), sada me to kosta 17 (osim ako aparat ne ocita krivo pa ti 17kn uzme za samo jedan smjer).

a maloprije je bilo:
evil monkey je napisao/la: ›
necemo daleko dogurati ako samo svoje male osobne interese budemo gledali: zato nam i je drzava nakaradna, jer vlast u svojim gramzivim rukama drze ljudi koji misle samo na sebe.

ja sam pričao o prosjeku, odnosno: ima li više onih koji sad potroše na vožnju više od 8 kn (koliko je prije koštala karta) ili se većina vozi manji broj stanica, pa im se više isplati nego prije, i koji je odnos jednih i drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema statistikama koje su rađene prije uvođenja novog sustava, više od 90 % korisnika Gpp-a (GRADSKOG prijevoza putnika, koji kupuju karte-znači ne mjesečne, godišnje i sl.) se vozi upravo nekoliko stanica, i oni su još uvijek u granicama cijene karte koja je bila prije, a to je onda bilo zeleno svijetlo za njegovo uvođenje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 14:03 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Prvo nije vi iz gpp-a, a ne znam što bi onda po tvome bio razlog prijavljivanja svih kartica (osim kontrole od strane kontrolora butri (po novom))!?

halo, ja nisam budala - i ne, ti ama bas nikakve veze s gpp-om nemas, jadan si se eto rodio sa svim znanjima o tome kako radi ta vasa smijena bustra i kome se obratiti ako imas neku prituzbu ili pitanje i kako posluje gpp (a podaci - gle! - nigdje nisu objavljeni javno), i tak ti je nekak superiska taj gpp sve se topis od miline kad ti netko tu simpa kraticu spomene osijek031.com smile i bas volis osjecka javna poduzeca (cisto iz lokal patritozma, da ne bi netko nesto krivo pomislio).
price za malu djecu.
hajde pokazi malo postovanja za intelekt ljudi s kojima komuniciras na forumu - ako neces, onda se vrati na forum gpp-a gdje ti je i mjesto, valjda te dobro placaju da tamo radis svoj posao.
DonQuijote je napisao/la: ›
mislim da se ni ne može reći je li u prosjeku gradski prijevoz za stanovnike osijeka (!) poskupio, ostao isti ili pojeftinio.

aha, ti isto mislis da je gpp ulupao milijune kuna u idiotski novi sustav samo zato da bismo mi mogli mahati bustrama? (jel to neki novi oblik altruizma?) i da svi zive u centru grada pa im je prijevoz pojeftinio? i mislis da je 1,30 kn po kilometru super cijena? i nimalo te ne cudi sto gpp SAD prica o nekim bajnim statistikama? nisu li se statisticki podaci trebali prikupljati PRIJE poskupljenja? nego:"sad smo vam nabili cijene, pa cemo vam za godinu dana reci da je to statisticki opravdano, ali cemo statistiku namjestiti da odgovara nasim interesima, a vi cete i dalje placati neutemeljeno skup gradski prijevoz i mi cemo vas i dalje jebati u zdrav mozak". bas super. eto veselim se tome. bas. to sto ljudi objektivno NE MOGU placati te cijene, to boli k**** i gpp i gradsku upravu. vec sam to jednom pisala: nismo mi ovdje zbog gpp-a nego gpp zbog nas. to se zove JAVNI prijevoz i trebao bi biti dostupan svima. a nije. meni prvoj. i gomili drugih ljudi. eto, blago tebi sto se vozis samo 4 stanice. ne daj boze da jednom odselis u visnjevac ili na zeleno polje, a da ovisis o javnom prijevozu koji ne mozes platiti.

pitanje svim pobornicima novih cijena javnog prijevoza: jesmo li mi gradjani koji se vozimo vise od 3-4 stanice gradjani drugog reda pa nas gpp kaznjava za to sto se usudimo putovati gradskim prijevozom na posao, nekome u posjet ili iz bilo kojeg drugog razloga? je li to diskriminacija? trebamo li se obratiti ustavnom sudu zbog toga? zasto su neki po pitanju gradskog prijevoza povlasteni u ovom gradu? kome da se obratim da i ja budem povlastena? i jel to ona fora "svi smo mi jednaki, samo su neki jednakiji od drugih"?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
aha, ti isto mislis da je gpp ulupao milijune kuna u idiotski novi sustav samo zato da bismo mi mogli mahati bustrama? (jel to neki novi oblik altruizma?) i da svi zive u centru grada pa im je prijevoz pojeftinio? i mislis ja je 1,30 kn po kilometru super cijena? i nimalo te ne cudi sto gpp SAD prica o nekim bajnim statistikama? nisu li se statisticki podaci trebali prikupljati PRIJE poskupljenja? nego:"sad smo vam nabili cijene, pa cemo vam za godinu dana reci da je to statisticki opravdano, ali cemo statistiku namjestiti da odgovara nasim interesima, a vi cete i dalje placati neutemeljeno skup gradski prijevoz i mi cemo vas i dalje jebati u zdrav mozak". bas super. eto veselim se tome. bas. to sto ljudi objektivno NE MOGU placati te cijene, to boli k**** i gpp i gradsku upravu. vec sam to jednom pisala: nismo mi ovdje zbog gpp-a nego zbog gpp zbog nas. to se zove JAVNI prijevoz i trebao bi biti dostupan svima. a nije. meni prvoj. i gomili drugih ljudi. eto, blago tebi sto se vozis samo 4 stanice. ne daj boze da jednom odselis u visnjevac ili na zeleno polje, a da ovisis o javnom prijevozu koji ne mozes platiti.

napadaš krivog. ja ne bih ima ništa protiv da se te 4 stanice vozim besplatno. ili jeftinije nego sad. jer i ja mislim da bi trebalo biti još jeftinije, baš zato što bi grad trebao građanima ponuditi takvu cijenu gradskog prijevoza da im se jednostavno ne bi isplatilo voziti autom po gradu. no, grad to ne čini.

ali, s druge strane, pričaš priče bez pokrića, jer se ne možeš tvrditi da je U PROSJEKU gradski prijevoz poskupio! tebi je poskupio u prosjeku za x kuna. meni je pojeftinio u prosjeku za y kuna. iz ta dva podatka možemo izvući je li za nas dvoje prijevoz u prosjeku poskupio, ostao isti ili pojeftinio. da bi to izračunli generalno, morali bi imati te podatke za sve korisnike. ili barem za većinu, da bi izračun bio relevantan.

kad se ja ravnam prema sebi, jer meni novi sustav pogoduje, onda su to tebi mali osobni interesi. a kad se ti ravnaš prema sebi, jer je tebi poskupio, onda je to neoboriva činjenica?! yeah, right...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 14:25 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: › kad se ja ravnam prema sebi, jer meni novi sustav pogoduje, onda su to tebi mali osobni interesi. a kad se ti ravnaš prema sebi, jer je tebi poskupio, onda je to neoboriva činjenica?! yeah, right...


evil monkey je napisao/la: › pitanje svim pobornicima novih cijena javnog prijevoza: jesmo li mi gradjani koji se vozimo vise od 3-4 stanice gradjani drugog reda pa nas gpp kaznjava za to sto se usudimo putovati gradskim prijevozom na posao, nekome u posjet ili iz bilo kojeg drugog razloga? je li to diskriminacija? trebamo li se obratiti ustavnom sudu zbog toga? zasto su neki po pitanju gradskog prijevoza povlasteni u ovom gradu? kome da se obratim da i ja budem povlastena? i jel to ona fora "svi smo mi jednaki, samo su neki jednakiji od drugih"?


tebi je bolje, meni je gore - ti to zoves fer?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
tebi je bolje, meni je gore - ti to zoves fer?

jesam ja igdje rekao da je to fer? jesam rekao da cijena nije bila i ostala pretjerana? počni čitati i tuđe, ne samo svoje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 14:37 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ja sam sasvim zadovoljan što mi za 3-4 stanice ne skine 7 kn, nego 2-3 kn.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da sam dosta napisao postova vezanih za butre (a osim toga i o problematici vezanoj za nju), pametnima je bilo dovoljno da shvate i jednom, jer meni je to hobi i odvojim si slobodno vrijeme za ono što me zanima (u ovome slučaju su to tramvaji-a za tvoju informaciju od na Željeznice.net pa pogledaj koliko još ima ljudi koji barataju sa takvim informacijama).
Uvijek će se naći netko tko nije zadovoljan, a mislim da bi tako bilo i da uvedu besplatan prijevoz za sve. Meni je nprm. osobno bilo skupo plaćati fakultet , ali sam ga ipak platio jer sam želio nešto naučiti, benzin mi je skup ali ga ipak plaćam jer se želim voziti, taxi mi je skup pa se onda ne vozim sa njim! Mogao bih nabrajati sad u nedogled-ali da skratim-svatko ima pravo na svoj izbor jer je ovo demokratska država.
One sporedbe da netko nema novca pa ne može plaćati prijevoz su glupe, jer nprm. u zemljama trećeg svijeta milijuni ljudi gladuju pa nitko nije lud da spusti cijenu hrane ili ne znam već šta kako bi oni mogli jesti-to je za mene potpuno isto-kapitalizam!
Baš sam razmišljao skočiti do Njemačke u tvornicu Bmw-a da se požalim kako nemam novca da si kupim novu 7 od 100 000 eura....kontam da će onda vjerovatno spustiti cijenu.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
ja sam sasvim zadovoljan što mi za 3-4 stanice ne skine 7 kn, nego 2-3 kn.


da, i? šta bih trebao biti nesretan što mi je sad jeftinije? odgovara mi ovaj oblik naplate, što ne znači da svejedno ne mislim da je prijevoz generalno skup.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Prema statistikama koje su rađene prije uvođenja novog sustava, više od 90 % korisnika Gpp-a (GRADSKOG prijevoza putnika, koji kupuju karte-znači ne mjesečne, godišnje i sl.) se vozi upravo nekoliko stanica, i oni su još uvijek u granicama cijene karte koja je bila prije, a to je onda bilo zeleno svijetlo za njegovo uvođenje!


ovo je jos veci BULLSHIT..kojim krvavim statistikama? kako je netko mogao provesti bilo kakvo istrazivanje na osnovu starog nacina distribucije karata?sta su stajale tete i cike i brojale putnike , pisali u male crne biljeznice ko je gdje usao i gdje je izasao...ove butre eventualno mogu dati nekakve statisticke rezultate zbog nacina na koji funkcioniraju ali kao da ce ih netko iskoristit u tu svrhu..mosh mislit... nema nikakve statistike, ne postoji, kao sto nitko ne planira provesti statisticko istrazivanje za butre da bi se prema tome formirala neka buduca cijena karte... ne drobi..sama ideja elektronizacije NIJE losa , dapace...LOS , JAKO los je nacin na koji je to iskoristeno a do je da gradanima mazu u oci svinjskom mascu , deru kozu s ledja i izbijaju im zadnje cvonjke iz poderanih djepova...jebo ti taku drzavu
a i ljudi su si krivi...sta si to dozvole

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: