Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Opet bahatost GPP-ovih djelatnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Saznah nešto novo što me opet ostavilo bez teksta. Nazvala sam GPP i požalila se na događaj koji sam gore navela i evo što sam saznala.

"Za korisnike mjesečnih butri jednako je važno prijaviti i odjaviti se u busu/tamvaju kao i za korisnike običnih butri. Odjava i prijava mjesečnih karata služi GPP-u ISKLJUČIVO ZA EVIDENCIJU." Saznala sam i da su uređaji za prijavu/odjavu "APSOLUTNO ispravni".


Znači, iako sam platila svoju mjesečnu kartu, bit ću kažnjena samo zbog evidencije ili uređaja koji je apsolutno ispravan.

Na moj komentar da se ne bh složila sa ispravnošću uređaja, službenica iz GPP-a mi je rekla, da trebam doći u GPP ukoliko se dogodi još jedan incident s uređajem. Na moje pitanje što će u tom slučaju učiniti odgovr je bio "Nešto."

A vi prosudite sami...

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Branim Gpp kao što bih branio i bilo koje drugo gradsko poduzeće (da nebi bilo zabune tu ne ulaze pojedinci koji vode ta poduzeća), jer smatram da je to moralna dužnost svakog stanovnika Grada Osijeka!
Kako ne možete shvatiti da je svako gradsko poduzeće produžena ruka poglavarstva grada i da politika sve "kroji". Stoga se ne može optuživati pojedino poduzeće, jer bilo koja veća odluka vezana za poslovanje bilo kojeg gradskog poduzeća prvo mora proći "okrugli stol" u poglavarstvu i smatram da sve optužbe (ako se tako mogu nazvati) treba uputiti isključivo na tu adresu, jer se ipak sve tamo odlučuje.
Nije Marković (ili Gpp) sam mogao donijeti odluku o visini cijene karte, već su to odobrili ljudi koje smo mi kao građani izabrali da donose odluke u naše ime i zbog toga i "branim" Gpp (treba nekada priču saslušati sa obje strane).
Službeni dokument o poslovanju ne mogu poslati (kao što mislim da ne može nitko na ovom forumu), ali isto tako smatram da je to propust poglavarstva, pri tome mislim da bi svi građani trebali imati uvid u poslovanje SVIH gradskih poduzeća, a iskreno se nadam da će to uskoro poduzeća i napraviti (večina poduzeća u svijetu, na svojoj web stranici objavljuje uvid u poslovanje za proteklu godinu, što bi bilo pohvalno da naprave i naša poduzeća).
Isto tako i ja osobno mislim da je 1.30 kn previše po kilometru za sadašnju situaciju, ali ne napadam Gpp nego ču pričekati iduće izbore i vidjeti što će se tada dogoditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Čitam i ništa me ne iznenađuje. Imam mjesečnu butru za prvu zonu. Nekidan u busu dođe mi kontrlorka i kaže da će me ovaj put opomenuti a idući uputa kazna od 200 kn i poništavanje butre. Kaže da se u 11.mj nisam dobro odjavila. Tada mi to bila prva vožnja busom u 11. mj. Ostala sam bez teksta. Rekla sam to ima smisla za ljude koji imaju prenosivu butru, ali za mjesečnu kartu je zaista besmisleno. Nisam se htjela prepirati, ali bilo je ljudi koji su se upleli u žustru raspravu. Na kraju je ispalo da od 30ak ljudi u busu 25 treba dobiti kaznu. Ubrzo su se svi ljudi počeli smijati. Jasno mi je da je žena radila svoj posao, ali poslodavac ju je mogao, ako ničim drugom, naružat nekim smislenim odgovorima. I danas sam se vozila u busu i kad sam se odjavljivala gledala sam u prokleti stroj kao u Boga i čekala signal koji će me upozoriti da mi uskoro slijedi kazna od 200 smrdljivih kuna.


Isključivo greška kontrolorke, jer za mjesečnu kartu kazna ide samo u slučaju da nije produžena, a u slučaju kada mjesečna nije prijavljena ulaskom u vozilo, može ti dati samo kazneni bod. Kada se skupi određeni broj kaznenih bodova (mislim osam) moraš otići u remizu-prodaja karata da ti odblokiraju karticu, jedino što ne znam je da li se to naplačuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blacktatoo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja i dalje mislim da tram ima curu u gepepeju! Very Happy Very Happy

a sto se tice moralne duznosti gradjanina osijeka, ma svaka ti cast, kad bi svi bili tako moralni pa tjerali bakice od stopedest godina pjeske! jea! ajmo bakice, brze malo! stap u ruke i gas! to je ipak najzdravije! hahahah veri fani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 17:04 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
ne napadam Gpp nego ču pričekati iduće izbore i vidjeti što će se tada dogoditi.
sve je to u redu, samo nas ima nekih koji ne bismo cekali nego bismo malo "pogurali" neophodne politicke i drustvene promjene. to sto smo gradsku upravu izabrali (tko god ove ljude na izborima birao, ja sigurno nisam) ne daje istoj gradskoj upravi za pravo da nas, izmedju ostalog, i kroz gradska poduzeca neopravdano peljesi, a bome ni nama ne brani da glasno, jasno i javno govorimo protiv nepravde, lazi, licemjerja i kradje, i da trazimo da se s tim nepravednim, lazljivim, licemjernim i potkradajucim praksama prestane. bit demokracije nije samo u tome da narod ima pravo birati, nego narod ima pravo i skinuti s vlasti one koji ne rade u njegovom interesu.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpuno se slažem sa svime navedenim (valjda si konačno shvatila da je to sve samo politička igra Smile), ali jedino nam još fali neki Matija Gubec da pokrene ovo što si spomenula!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 18:44 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: › jedino nam još fali neki Matija Gubec da pokrene ovo što si spomenula!!!
zapravo uvjeti u kojima trenutno zivimo potpiruju opce nezadovoljstvo i gnjev - vec nas petnaest godina proglasavaju budalama i idiotima, od one famozne ideje o "200 obitelji" do najnovijih bandicevih, đapicevih, sanaderovih (i kako li se vec sve zovu) lopovluka. vlastodrsci se bratime s balkanskim kriminalcima, industrija propada, zdravstvo u rasulu, poljoprivredu unistava nekontrolirani uvoz, turizam je jedna velika siva ekonomska zona, banke su sve mahom u rukama stranaca, sad nam evo obecavaju rast cijena i stagnaciju placa... (a to je sve samo vrh ledene sante). prica sa gpp-om je samo jedna od mnogih u, cini se, beskonacnom nizu prica koje cine svakodnevicu obicnih, "malih" ljudi u ovoj nakaradnoj kvazi-drzavi, ljudi preko cijih se ledja prelamaju svi ti lopovluci, svi gospodarski promasaji i sve politicke idiotarije. ja se iskreno nadam da makar u osijeku mozemo smoci hrabrosti da lokalnim krvopijama kazemo: dosta...
(odoh u offtopic, iskrene isprike svima zbog toga Wink )

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 7:30 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Bravo Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to je sve gamad...nek ostave svoje uredjaje , vrate stare cijene karata , fiksne..i sta ce im kojiklinac provlacenje kartice kad se izlazi , nepotrebna KOMPLIKACIJA...lijepo ko car udjes u tramvaj provuces karticu , skoine to 7 kn vozis se izadjes i to je to...vozac se nemora zajebavat s prodajom karata i super..a ne ovo , debilana

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la: ›
lijepo ko car udjes u tramvaj provuces karticu , skoine to 7 kn vozis se izadjes i to je to...vozac se nemora zajebavat s prodajom karata i super..a ne ovo , debilana

ja sam sasvim zadovoljan što mi za 3-4 stanice ne skine 7 kn, nego 2-3 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
majaazdaja je napisao/la: ›
lijepo ko car udjes u tramvaj provuces karticu , skoine to 7 kn vozis se izadjes i to je to...vozac se nemora zajebavat s prodajom karata i super..a ne ovo , debilana

ja sam sasvim zadovoljan što mi za 3-4 stanice ne skine 7 kn, nego 2-3 kn.


blago tebi onda..mislim , mozes proci i jeftinije...zbeg cega bi se vozao tramvajem za 4 stanice??

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la: ›
blago tebi onda..mislim , mozes proci i jeftinije...zbeg cega bi se vozao tramvajem za 4 stanice??

zato što pada kiša ili želiš brže stići nekamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 12:25 
Naslov:  Re: Opet bahatost GPP-ovih djelatnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: › ja sam sasvim zadovoljan što mi za 3-4 stanice ne skine 7 kn, nego 2-3 kn.

i ja se u rijetkim trenucima voznje gradskim prijevoznim sredstvom vozim 4 stanice, pa i dalje ne mislim da je ovo enormno poskupljenje javnog prijevoza prihvatljivo. necemo daleko dogurati ako samo svoje male osobne interese budemo gledali: zato nam i je drzava nakaradna, jer vlast u svojim gramzivim rukama drze ljudi koji misle samo na sebe. zivijo balkanski mentalitet...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
majaazdaja je napisao/la: ›
blago tebi onda..mislim , mozes proci i jeftinije...zbeg cega bi se vozao tramvajem za 4 stanice??

zato što pada kiša ili želiš brže stići nekamo.


sta nemas za kisobran, il si od secera pa ces se otopit? , a o tome dali se tramvajem brze stize nekud o tom po tom...tramvaji su najbrzi kad se treba pokvarit...cetiri tramvajske stanice su maksimalno kilometar...kilometar covjek prede za kolko? 10 minuta max...pa ti ondqa meni reci di ti to brzestizes u te 4 tramvajske stanice...
da se razumijemo , naravno da ima ljudi kojima odgovara ovaj novi sistem..ali ih je malo..ljudi nemaju za kruh a javni prijevoz je ovoliko skup.
ne pricamo o pojedincima nego o zajednici , a cinjenica je da si vecina ljudi nemoze priustiti tako skup prijevoz. moja stara radi u bolnici , a zivi u visnjevcu...jeftinije je da ju moj stari odveze na posao i dode po nju nego da koristi gradski prijevoz...pa jel to ima smisla???...
masovni prijevoz bi morao biti jeftiniji od privatnog...to mu je naime JEDINA vrlina koju moze imati..a to u osijeku nije slucaj

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la: ›
sta nemas za kisobran, il si od secera pa ces se otopit?

nemoj ti meni prodavati priče: šta ne hodaš bla bla! hodao sam godinama na faks svakog dana iz donjeg grada i nazad, i to zato što sam to tada bio odabrao. sad biram da ću se voziti tri stanice tramvajem ili autobusom. i to je moja stvar.

evil monkey je napisao/la: ›
pa i dalje ne mislim da je ovo enormno poskupljenje javnog prijevoza prihvatljivo.

generalno, u situaciji smo kada niti jedno poskupljenje nije prihvatljivo.

mislim da se ni ne može reći je li u prosjeku gradski prijevoz za stanovnike osijeka (!) poskupio, ostao isti ili pojeftinio. jer ne znamo koliko su u prosjeku daleko vozili ljudi plativši cijenu koja je tada bila, da bi mogli usporediti sa sadašnjim stanjem (koje se može dobiti iz novog sustava).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: