Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ljubav prema dvije osobe - istovremeno?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja volim mamu i tatu. istovremeno

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): ›
marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?


Molim??? Pa kako ti to razdvajas? Rolling Eyes


Ti si muškarac trebao bi to bolje znati od mene,vama je sex "usputni" samo sex,dakle jednom se desi pod izlikom popio sam,ovo ono,znaš to ništa meni nije značilo,tralalalala...dok je emotivna prevara nešto puno dublje,kada emocije počnu raditi svoje,zaljubljenost,strast,i onda to traje i traje,teška srca bi to prekinuli a znate da nije u redu to što radite...Žene najčešće više pogađa ovo drugo jer ne mogu prihvatiti da njen voljeni muškarac poklanja pažnju i nježne trenutke nekoj drugoj...možda ima ovdje netko "iskusan" da malo prokomentira to:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je totalna glupost u životu možeš samo jednom volit i to do groba ,ali što je većina ljudi plitka to je njihov problem pogotovo što prerano ulaze u veze i nevide što se skriva iza maske ,preslabi su i ne stoje sami za sebe kao osobe ,velika većina veza čine 2 slabe osboe ,dosta je kombinacija jake i slabe osobe ,a jako rijetko veza 2 jake osobe koje stoje same za sebe kao idividue .Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju . Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu , kao da idemo u lov sa jednim metkom , kao da uzmemo šut heroina , kokaina ,a za večinu ljudi pošto imaju nebrojeono veza i postali su ovisnici o sexu a ne o ljubavi ,to nije ništa više nego lov onog prvog puta ,ONOG PRVOG OSIJEĆAJA KOJEG VIŠE NIKAD NEDOSEGNU A ZNAMO TKO SKAČE SA LIJANE NA LIJANU ...


jedno pitanje...
koliko ti imaš godina?
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, svi smo mi individue i što odgovara meni ne mora tebi i obrnuto.Isto tako, netko može voljeti dvije osobe odjednom, netko ne može, a netko možda nije u stanju uopće voljeti.

Ali, odakle ti takva isključivost?

Mislim da je "samo jednom se ljubi" stih iz pjesme i scena iz bajke...

Jer meni je jednom to bilo "TO".Znači li to da sam trebala prestati živjeti onog trenutka kad je to završilo???
Sve se mijenja, ljudi se mijenjaju, život te mijenja...

Zato i pitanje o godinama, bila bi mi onda jasnija ta isključivost, ako je riječ o mladoj osobi. (iako sam ja veliki pobornik teze da godine nisu jamac iskustva, ali često se poklopi)

Naravno, moje mišljenje je moje, a tvoje je tvoje.

I još nešto, vezano uz ovu rečenicu:
"Ne razumijem ljude koji su u vezi 6 ,7 i 8 god i nakraju se raziđu, ljudi kažu mudar čovjek vidi cilj na početku ,pametan na pola puta a budala na kraju "

Možda je ofucano, ali LIFE IS A JOURNEY, NOT A DESTINATION, a isto tako umjesto "LIFE" može stajati "LOVE"


Zadnja promjena: MacaPapucharica; 06.03.2008. 13:58; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi često brkaju pojmove zaljubljenost i ljubav.Iza "lude" kemije između dvoje ljudi zna se na neko vrijeme skrivati potpuna praznina,dojam jedinstvenog doživljaja i bezvremenskog iskustva kemiji je svojstven,i dešava se više puta u životu...
Zaljubljenost je samo prirodno ljepilo koje nakratko poveže dvoje ljudi,a do zrele ljubavi je dalek put...na kojem se oboje trebaju truditi.
Mene sad samo zanima da li bi vas više pogodila emotivna prevara partnera ili usputni sex?


Sležem se.Mene bi definitivno više pogodilo ovo prvo.Pogotovo ako mu iz nekog razloga ja ne mogu seksualno pružiti ono što on treba.
Ali, nije prevara tema ovog topica.

@Misstake,i za mene je onaj tko ima nekoga "off limits", ali što ako ti ne znaš da je druga osoba u vezi?Nikome to na čelu ne piše (nažalost Wink ). Što, ako se zaljubiš u nekoga ne znajući to ili zaljubiš se u nekoga i nakon toga on stupi u vezu. Saznanje da je osoba u koju si zaljubljen(a), zauzeta, može te fizički odvojiti, ali kako utjecati na osjećaje?A, ako na te osjećaje možeš lako utjecati, jesu li onda oni stvarni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da u životu ne volimo samo jednom, već onoliko puta, koliko je potrebno, da bismo pronašli sreću.. A sad, pronaći osobu, koja će nas na kraju stvarno usrećiti, i nakon koje nećemo imati potrebu ''švrljati'' itd.. e to je već drugi par opanaka! Osobno emotivnu prijevaru poistovjećujem sa sexom, bez obzira koliko muškarci sex shvaćali usputnom stvarcom (nisam muškarac, ne mogu reći da li je to stvarno tako).. Prijevara je meni prijevara, pa bila to one night stand, ili dugogodišnja ljubavnica, it's the same, jadno je i podlo, ponižavajuće za drugu osobu. Iskrenost prije svega. Ako nema ljubavi, reci zbogom, nemoj praviti budalu od druge osobe.
Što se tiče onog da li se može voljeti više osoba odjednom, apsolutno tvrdim da je moguće, sama bijah u takvoj situaciji.. Možda ljubav prema te dvije osobe nije ista (prema jednoj je to možda strast, prema drugoj privrženost itd) ali moguće je. I krajnje zaj..e..b..ano!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 14:17 
Naslov:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh, kako je ružno pročitati pitanje: jesi li udana? Kao, već sa 31 g. trebaš imati obitelj i djecu. Sve u životu se događa sa razlogom i ne treba unaprijed zaključivati o osobi koju ne poznaješ. Pogotovo pogrešne pretpostavke. Pa ja ne znam kako bi meni bilo da izgubim nekoga koga istinski volim, treba imati snage dalje živjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › bondgirl@
evo što doživjeh tj. čuh od jedne kolegice

kao pa što ako ima curu, možda ta veza nije dobra. prekinut će s njom.

ostala sam šokirana. meni je svetinja ako čujem da je netko u vezi..

s druge strane bila sam svjedok veze koja je tako prekinuta. na kraju se ispostavilo da je tip ono fenomenalan. da ga cura-ex one-guši itd... sad trči za legicom...

opet predrasude ili štogod, ali ja preko nekih stvari ne mogu prijeći


Drago mi je da se netko sjetio otvoriti ovaj topic, strašno me boli ove stvari koje čitam. Ovo što kaže Miss Take je skroz na mjestu, i meni je bila svetinja, nikad nisam ni pomislila da ću moći biti u takvom odnosu s nekim.Ali zaljubila sam se ne znajući za tu vezu, vješto ju je skrivao tj. "samo" nije o njoj govorio. Kad sam to saznala bilo je prekasno jer sam ga već voljela cijelim bićem. Iako sam znala i sama da ju neće ostaviti i da nemamo budućnost, i dalje sam vjerovala i još uvijek vjerujem da smo se dogodili jedno drugom s razlogom i da trebamo i hoćemo biti zajedno. I tako gorim već mjesecima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Misstake,i za mene je onaj tko ima nekoga "off limits", ali što ako ti ne znaš da je druga osoba u vezi?Nikome to na čelu ne piše (nažalost Wink ). Što, ako se zaljubiš u nekoga ne znajući to ili zaljubiš se u nekoga i nakon toga on stupi u vezu. Saznanje da je osoba u koju si zaljubljen(a), zauzeta, može te fizički odvojiti, ali kako utjecati na osjećaje?A, ako na te osjećaje možeš lako utjecati, jesu li onda oni stvarni?

Nevjerovatno koliko ima istine u ovome što kažeš, a upravo se to meni dogodilo. I ne, na te osjećaje ne možeš utjecati!! Iako sam znala da sam mu druga, toliko sam ga voljela da me ubijala pomisao da ću nastaviti dalje bez njega,makar i tako polovično. Osjetila bih ogromnu prazninu,o tuzi da i ne pričam,jednostavno sam ga trebala u svome životu i uvijek bih se iznova pitala: "Ako ga sad pustim da ode, hoću li požaliti? Što ako još uvijek postoji nada?"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti si muškarac trebao bi to bolje znati od mene,vama je sex "usputni" samo sex,dakle jednom se desi pod izlikom popio sam,ovo ono,znaš to ništa meni nije značilo,tralalalala...dok je emotivna prevara nešto puno dublje,kada emocije počnu raditi svoje,zaljubljenost,strast,i onda to traje i traje,teška srca bi to prekinuli a znate da nije u redu to što radite...Žene najčešće više pogađa ovo drugo jer ne mogu prihvatiti da njen voljeni muškarac poklanja pažnju i nježne trenutke nekoj drugoj...možda ima ovdje netko "iskusan" da malo prokomentira to:)

Nisam iskusna i nisam muškarac,ali definitivno mogu prokomentirati gore navedeno.Kad sam se upustila u odnos njim, a bio je zauzet, bojala sam se da je to samo prolazni sex i ništa više.Međutim,odnos je potrajao i trajao, jako smo se zbližili i počeo me iskreno voljeti.Postao je nježan i pažljiv prema meni,sve češće smo se viđali i što je najvažnije, bez nekog forsiranja s moje strane, počeo mi se otvarati i pričati mi svoje najskrivenije misli i osjećaje. Zavolio me i više nego što je mislio da hoće i više nego što je htio priznati.
Ono što i danas ne razumijem je zašto nam nije pružio priliku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Draude
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2008. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › Kad sam se upustila u odnos njim, a bio je zauzet, bojala sam se da je to samo prolazni sex i ništa više.Međutim,odnos je potrajao i trajao, jako smo se zbližili i počeo me iskreno voljeti.Postao je nježan i pažljiv prema meni,sve češće smo se viđali i što je najvažnije, bez nekog forsiranja s moje strane, počeo mi se otvarati i pričati mi svoje najskrivenije misli i osjećaje. Zavolio me i više nego što je mislio da hoće i više nego što je htio priznati.
Ono što i danas ne razumijem je zašto nam nije pružio priliku...


Upravo je ovo na tragu onoga zbog čega sam napisao tekst.
A to je da ljubav, očito ne možeš kontrolirati. Zamisli i njegovu stranu i sve što sam napisao. Možda ima smisla. Možda on nju iskreno voli, u vezi mu je super, malo splasnula strast i uletila si ti. Provodili ste vrijeme zajedno i uvidio je i druge kvalitete osim, onih, očitih, jel... ;-) I zaljubio se. Znači, on voli vas obje. "Simple" as that. Is it? Or is it not? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[
Upravo je ovo na tragu onoga zbog čega sam napisao tekst.
A to je da ljubav, očito ne možeš kontrolirati. Zamisli i njegovu stranu i sve što sam napisao. Možda ima smisla. Možda on nju iskreno voli, u vezi mu je super, malo splasnula strast i uletila si ti. Provodili ste vrijeme zajedno i uvidio je i druge kvalitete osim, onih, očitih, jel... ;-) I zaljubio se. Znači, on voli vas obje. "Simple" as that. Is it? Or is it not? Smile[/quote]

Zbog toga me ovaj topic tako i pogodio, prepoznala sam se u njemu 100%.Recimo i da nas voli obje,kako sad dalje?Vidim i po njemu da se pati i da mu je teško,još uvije važe vlastite osjećaje i misli da mora birati iako to nikada od njega nisam tražila, vjerojatno zato što sam se podsvjesno bojala odgvora. Grozno je tako imati intimni trenutak, slušati kako te voli i kako je u meni pronašao neke stvari koje su mu do sada bile strane, isti slučaj i za mene.Tako odeš u neki svoj svijet i budeš sretna jer voliš i osjećaš se voljeno,a onda....stvarnost...ja sam mu druga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Draude
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2008. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la: ›
Tako odeš u neki svoj svijet i budeš sretna jer voliš i osjećaš se voljeno,a onda....stvarnost...ja sam mu druga...


Draga moja Bondice, i meni se to dogodilo. Smile Vrlo slično tebi.
Sve što ti mogu reći je da shvatiš to kao jednu lijepu stvar koja vam se dogodila, oplemenila vam duh, uljepšala život. Nema veze što si druga, to je tako. Tvoj je koliko i njen.
Da lakše sve to prođe, mislim da bi ti trebala reći da ništa više od takvog odnosa (seks, milovanja, ...) i prepusti se prijateljskoj ljubavi. Ukoliko je moguće. I ukoliko ti ne možeš drugačije. Ako možeš- uživaj.

pusa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2008. 16:30 
Naslov:  Re: Ljubav prema dvije osobe - istovremeno?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Uh, kako je ružno pročitati pitanje: jesi li udana? Kao, već sa 31 g. trebaš imati obitelj i djecu. Sve u životu se događa sa razlogom i ne treba unaprijed zaključivati o osobi koju ne poznaješ. Pogotovo pogrešne pretpostavke. Pa ja ne znam kako bi meni bilo da izgubim nekoga koga istinski volim, treba imati snage dalje živjeti.


Uh to sto je tebi moje misljenje ovako ili onako to je samo tvoj subjektivan dojam , nema potrebe da bacaš kontre na moje izjave jer se sve vidi iz priloženog osim ako nisi odvjetnica a ja nisam PAPA ni BUSH da bi moje misljenje nesto vrijedilo ,sve u životu ima uzrok i posljedicu i molim te procitaj si jos jednom svoju zadnju poruku i procjeni dali je to zrelo razmisljanje osobe od 25 god zvuči kao da ti je igla od kompasa otpala .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao i sve što vrijedi u životu dolazi samo jednom i zapravo imamo samo jednu pravu šansu

I ja vjerujem da se prave stavri u životu dogode samo jednom, i to onda kad ih najmanje očekuješ. Isto tako vjerujem da je samo jedna šansa za pravu i sikrenu ljubav. Mođe biti veza koliko god,ulaganja u iste, ali oni pravi,istinski osjećaji se dožive i dogode samo jednom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo sam zabrijala s ovim prevara,ovakva,onakva...; zaboravimo to znam da nije tema ovog topica varanje,al' sve nekako veže jedno drugo paaaa eto... Smile
Ostajem pri mišljenju da je moguće voljeti dvije osobe istovremeno odnosno, bolje rečeno, mogu nam se sviđati dvije osobe a to se dešava vjerojatno iz razloga što u lancu koji čini ljubav(pod tim mislim;poštovanje,razumijevanje,odanost,iskrenost,strast,seks ,nježnost,romantika,itd...) odjednom zafali jedna karika,i u potrazi za karikom koja nedostaje čovjek najčešće pusti da ga vodi srce a ne pamet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: