Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dječji odgoj-crtići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2007. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ima dosta djece koja su hiperaktivna,a nase drustvo ih samo zove zlocestima i nemirnima. s djecom se mora puno radit i ulozit puno svog slobodnog vremena sto je roditeljima dosta tesko kada dodju kuci u 17h umorni.
skola bi isto trebala biti mjesto gdje ce djeca ucii o pravilima ponasanja,ali kako da i ucitelj opomene djete kad ce mu drugi dan doci ljuti roditelj koji se ce na njega istresti. skola i roditelji su izgubili svoj autoritet jer ih su i oni pod stalnim pritiskom da djetetu treba sve dopustit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 11:03 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko mi je poznato čak se i peticija potpisivala za crtiće na drugom programu u 19:15, ali baš i nije uspjela. Moderni crtići osim ovih dugometražnih su zaista vrlo nasilni a djeca su podložna utjecajima.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2007. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa svime pročitanim/napisanim. Žalosno je jedino kad vi svi budete imali djecu imat ćete i jako puno posla i sve ovo dosad napisano se baca u vodu

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cipelići, još jedan legendarni...



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2007. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Moderni crtići osim ovih dugometražnih su zaista vrlo nasilni a djeca su podložna utjecajima.

a najvažnije - nemaju niti neku priču na koju bni se dijete moglo pozitivno nadovezati.ne ostavljaju ništa pozitivno kod djec,.ne razvijaju im smisao za humor...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.10.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

đizs cipelići juhuuu.. kad es toga sjetim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 12:57 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da dođe neki stranac na ovaj forum imao bi osjećaj da je većina ljudi koji su ovdje pisali odrasla u samostanu, gdje se odraslo na gledanju nenasilnih crtića, nije se psovalo, tuklo...Činjenica je da su se neke stvari promijenile, ali kad ste bili picani zar nikad niste čuli ono što je i ovdje toliko puta napisano:"Kakva su ovo djeca!?Kad sam JA bio mali..."(nastavak po želji)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za to da se izbace televizori i kompjutori iz dječijih soba..protiv TV-babysitterice..
Protiv gledanja crtića u vrtićima..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › ja na to gledam ovako- ta djeca tamo nisu da mene vole ili ne vole, ili da ja njih volim ili ne volim, za to i ja i oni imamo svoje roditelje, dečke, prijatelje etc..isto kao što ja nisam ta koja njih treba, ili može odgojiti.. ali, sorry, ali neko poštovanje mora postojati.. ako su mene naučili da svojoj nastavnici ne psujem mater, pa sorry, izvoli odgoji si dijete..


Od kad je škola prestala biti osim obrazovna i odgojna ustanova..ili sam nešto prespavala..slažem se da glavni dio posla oko odgoja leži na roditeljima..kojima očito treba pomoć (meni treba prvoj)...meni je žao kad neki prof. kaže kako ne voli djecu..ali ne zamjeram..
Problemi postoje..nemojmo ih gurati pod tepih.

profesor koji ne voli djecu nema što raditi u tom poslu..ja, recimo, nisam od onih majčinski orjentiranih tipova.. uvijek sam se brinula kako ću i šta ću kad počnem raditi, s obzirom da iskustva s djecom nisam imala nikakvih prije toga.. i kad sam počela raditi, shvatila sam da djecu volim i više nego što sam mislila da je to moguće! bilo mi je, i još uvijek je, nevjerojatno koliko se kužim s tom djecom, koliko me slušaju (naravno, ima iznimaka) ..kad sam rekla da profesori nisu ti koji odgajaju, mislila sam na to da djeca u 5. raz. dođu već ''oblikovana'' , i ti kao profesor ne možeš puno više nego ih opomenuti kad su zločesti, reći kad se nešto ne smije i objasniti zašto se to ne smije, i kad opsuju, i naravno, potruditi se biti im uzor (dakle, da od tebe ne čuju ništa drugo osim pristojnih riječi.. ) eto to ja osobno smatram mojom ulogom u njihovom odgoju! ja sam tamo da njih nešto naučim i ocijenim ih prema, od države mi propisanim kriterijima. ... za sve ostalo tu je psiholog i pedagog!

snaša je napisao/la: ›
Daleko je sve ovo otišlo..malo je onih koji žele riješavati probleme..
Samo će mo skupa (roditelj+učitelj) moći nešto napraviti/ispraviti.

nažalost ponekad se niti pedagog ne trudi mrdnuti prstom kad dođe do nekih većih problema.. ja osobno dosad niti jednom nisam dijete poslala ni psihologu ni pedagogu (a hvala Bogu, bilo je prilika..), uvijek sve pokušam, i uspijem riješiti razgovorom.. a opet, kako se neki roditelji ne trude oko svoje djece, tako ima i učitelja koji djecu ne vole i koji ne znaju s njima.. to je jednostavno tako eto..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cipelići,leteći medvjedići, baltazar, majtor fantaz, graškograd...ajuj...hvata me nostalgija..to su bili pravi crtiči za djecu..a ne ovo danas..sama pucačina...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim spominjete kooperaciju roditelja - učitelja u odgoju djece.Dosta moje rodbine,dobrih prijatelja je u prosvjeti i čuo sam svakakve priče.Za početak bi trebalo hiperaktivnost rješavati aplauzom po guzici,kratko i jasno!Uvijek mi je bilo zanimljivo to što u moje doba "nije bilo" hiperaktivne djece i učiteljice su vrlo lako izlazile na kraj s takvom djecom,a roditelji pogotovo.Sva ta sranja sa zlostavljanjem djece su krenule malo u krivom smjeru,ako me razumijete što hoću reći.Teorija - 5+,praksa baš i nije sjajna.
Slažem se da djeca upijaju od roditelja skoro sve,ali opet sve ovisi i o samom djetetu.
Možda i serem previše jer nisam roditelj,ali nadam se da ću imati tu čast jednog dana i dati ću sve od sebe da moji potomci ispadnu što mogu bolji.
Vezano za ulicu i ulični odgoj.Recimo ja nikad u životu nisam imao nikakve zabrane i slične gluposti i mogao sam biti vani duže od svojih vršnjaka uvijek.U pubertetu sam se kretao u "šarolikim" društvima.Neki su cugali kao smukovi,neki snifali ljepilo,neki obijali kioske...ja nisam.Samo zato jer su me starci naučili šta je ok,šta nije...a i nije mi to bilo potrebno da bi bio glavna faca.Iskreno rečeno bolio me njavro šta će ko mislit o meni.Zanimljivo je to da kao klinac i nisam dobivao previše batina,tu i tamo...a nisam bio mali anđeo.Najnormalnije dijete kao i većina mojih prijatelja.Te priče o povođenju za društvom i ulicom nabijem na njavru...to je samo izgovor.
Meni osobno ide na jaja to kad čujem da dijete kaže roditelju,baki,djedu - glupane,kravo...što baš i nije tako rijetko za čuti danas.
Prošle jeseni kad sam se vraćao s posla zaustavi me neki balonja od kojih 14 godina i žica cigar...dam mu i car počne kenjati neke gluposti (pošto je bio pod gasom) kako je život ovakav,onakav.Između ostalog je car puko i ponekad udari staru...iako mu je jako žao i zna da to nije ok.Kroz priču je spomenio da nema oca...bla,bla.Moj jedini komentar je bio - prika da si moj (brat,sin),davnih dana bi ti meni bio u komadima...
Što hoću reći (da konačno završim kenjažu,jelte)?Crtići i nisu toliko bitni kao ni filmovi.Roditelji su glavna uloga i iz kuće svakog od nas sve kreće.To je moje mišljenje.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jazz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo mi je čitati kako nam se percepcija mijenja kako starimo. Na prvo sjećanje mi se osmjeha razvukao od uha do uha pročitavši naslove tipa Cipelići, Tom i Jerry, Gustav, Ptica trkačica i sl., ali većina tih crtića je također bila nasilana (sjetite se samo nesretnog kojota i koje je sve načine stradao od "ruke" one beštije od Ptice trkačice, da ne spominjem makljaže između Toma i Jerrya). Promijenili smo se mi, makar znam da ja jesam jer ne mogu neopterećeno ni crtić pogledati - sve živo moram dubinski analizirati i precizno ustvrditi koliko je nešto (ne)dobro za dijete.
I da, djecu prvenstveno (ne)odgajaju roditelji, TV i crtići su daaaaaaleko iza toga.

_________________
Što te ne ubije - ubije te u pojam
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jazz je napisao/la: ›
ali većina tih crtića je također bila nasilana (sjetite se samo nesretnog kojota i koje je sve načine stradao od "ruke" one beštije od Ptice trkačice, da ne spominjem makljaže između Toma i Jerrya).


istina....skoro svaki crtic je prikazan na nasilan nacin....ali tom i jerry, ptica trkacica u tim crticima nasilje je docarano na duhovit nacin, dok je za razliku od njih transformeri, pokemoni prikazan na strahovito neprimjereno djecjoj dobi.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Metalucifer...to što si napisao je apsolutno sve istina....al ovdje nije problem dokazati da takva djeca postoje....vec se radi o tome....da ne možeš dokazati kako su baš necija djeca loše odgojena....uvijek se radi o nekoj drugoj djeci....
...volio bi vidjeti roditelja koji ce priznati da su mu djeca zlocesta....iako ga to isto dijete pošalje u rodni kraj....pred njegovim ocima.....no to se eto onda pripisuje....pubertetu....i hormonima......jebemu....izgleda da ja nisam prošao taj pubertet....ili mi hormoni nikad nisu radili.....
....ogromna je razlika izmežu ponašanja današnjih klinaca......i klinaca koji su odrastali prije 20 godina.....naravno da u cijeloj ovoj prici, a što je definitivno žalosno....veliku ulogu ima televizija....iako mi je glupo napisati da televizija odgaja djecu....cemu onda služe roditelji....Cool
....iako nisam toliko star.....u vrijeme kad sam ja išao u osnovnu školu....nastavnik koji je predavao od 1. do 4. razreda.....gledao se kao drugi roditelj....a od 5. do 8. razreda....nastavnici su se poštivali....cak si prema nekim nastavnicima imao kao nekakvo strahopoštovanje....jer je bio strog....
...a što danas imamo.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duhovito je,ali ako ćemo na taj način gledati mislim da će prije neko dijete uzeti čekić i opaliti drugo po glavi ili prstima,nego uzeti laserski top i spržiti nekoga u atome.
Ako je netko nasilan,nasilan je po prirodi i ne trebaju mu ni crtići ni glazba ili bilo što drugo kao izgovor.


Zadnja promjena: Metalucifer; 24.10.2007. 16:21; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: