Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dječji odgoj-crtići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 22:22 
Naslov:  Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da je danas uz roditeljski odgoj djece zaslužan velikim djelom i medij (TV programi, crtici)

Di su oni crtici poput Tom and Jerry, zekoslav mrkva, ptica trkacica....
Danas su svi crtici nasilni, puni borbe i mržnje poput Yu-Gi-Oh , pokemona, Transformera.... Neki crtici imaju cak i titlove, pa kako ocekuju da predskolska djeca gledaju crtc kad ne znaju procitat ni jednu rijec...

Evo moje jedno iskustvo za koje smatram da su bas takvi nasilni crtici krivi....
Prosli mjesec sam bio u Požegi na sahrani, pa poslije sahrane na rucak (znate kako to biva na sahranama)....i sjedim ja mirno na drvenoj klupi, kad moj mali bratić (11 godina) dođe do mene i lupi me šakom u stomak, i pocne nešto pricat kako se je on transformirao u nekog robota i kako ce zavladat svijetom...dok se ja grcim (jebiga ima mali jaku šaku) njegovi roditelji i ljudi koji su bili u blizini pocnu se smijat na njegove izgovorene rijeci.....

to možda je smiješno, jer je kako oni kažu još mali, ali od malih nogu treba djecu pravilno odgajat...dijete gleda nasilne crtice, kao dijete nasilno se ponaša u društvu, pa kako onda ocekivat da ce to dijete u mladosti biti "anđeo"?!?!.....

Vjerujem da danas koje god dijete pitaš koji crtic više voli: Tom and jerry ili pokemone, kontam da ce svako dijete odgovorit pokemone....a neki cak nece ni znat kakav je to crtic Tom and Jerry...


Zadnja promjena: zeros; 01.12.2009. 12:44; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma i Yu-Gi-Oh....je bolji od onih tele tabisa.....ono je bilo cisto ispiranje mozga......sva sreca pa nisam od te generacije koja je to gledala.....tko zna kako bi se to sad odrazilo na moje komentiranje na forumu......Cool
....al ono što mi nije jasno u cijeloj ovoj prici je ta cinjenica...da izgleda kako crtici odgajaju djecu.....
...istina da to na njih ima utjecaja.....al ipak bi roditelji u ovoj prici trebali imati glavnu ulogu.....pa tek onda crtici....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja oćem da se vrati onaj lik što šeće po crti i što ga animator briše i stavlja mu prepreke i pizdarije stalno Laughing
I Stripija oćem na ekran da urlam od smijeha osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2007. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ta djeca su propala Very Happy
nije da se ja tu pravim nešto star...
gledam prije 3-4 mjeseca kad je bila podjela svjedođbi u bivsoj skoli Tin Ujevic...Nekoliko djece 1-4 razred je trebalo imat popravak...Išlu su par puta već do ravateljice na razgovor...Kad sam ja bio u tim razredima za nas je bilo normalno da svi produ s 5...Vremena se mjenjau...Tv previše utjece na sve a ne samo na djecu...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tom and Jerry, zekoslav mrkva, ptica trkacica....A je to?kako se zvao onaj na crti?
to su bili crtići a ne ova splačina...
joj ja još volim gledati crtiće...i mama mi se smije zbog toga Zbunj, zbunj

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I u naše doba je bilo Transformersa,G.I.Joea,Mastersa...gdje su se likovi peglali sjekirama,mačevima,tenkovima...ali nismo provodili sate i sate pred TVom.
Moji starci su jako puno vremena provodili s mojim bratom i menom u igri,šetnjama i sličnim stvarima.Mislim da je taj nedostatak živaca i vremena današnjih roditelja najveći razlog što su današnja djeca takva.Ok,kad pogledaš danas skoro da i nema filma u kojem nema rascopanih glava sačmaricom ,sexa,psovki...a ti filmovi se vrte na telki u bilo koje doba dana manje/više.Smješno mi je kad vidim na TV1000 upozorenje roditeljima vezano za film,a film prikazuju u 4 popodne...

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam ja bio klinac najnasilniji crtić je bio He-Man (pokoj mu duši) i svi su bili ludi za njim. Danas sve nešt: Moraš skupit sve, budi i ti šaman igraj s nama, budi debil. Nemoš više ni crtić gledat bez popratne opreme. Da danas nekog klinca pitaš jel gledao Čarobnjakov šešir ili Čudesnu šumu, sam bi te blijedo pogledao i pokazao pokemon tetovažu iz žvake.


Zadnja promjena: Kugla; 22.10.2007. 23:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma daj Pipi ja čula za to nikad nisam do ove invazije.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Katastrofa.
Jednostavno je to sve tužno i jadno.
Što je najjače ta će djeca sutra stvarno vladati svijetom, budućnost je u njihovim rukama,..

Strava.. ^^

-.-'

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la: ›
Danas sve nešt: Moraš skupit sve, budi i ti šaman igraj s nama, budi debil.


to je sve marketinški trik...."moraš skupit sve" , a to sve košta, djeca za time polude, a roditelji im kupe kako bi im dijete bilo zadovoljno.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la (Pogledaj post): › Ma daj Pipi ja čula za to nikad nisam do ove invazije.


Pipi...hebemu miša,pa Transformersi su aktivni još od '84.Mastersi ako se ne varam '86. ili tako nešto...M.A.S.K.,G.I.Joe isto tako nekako...i bili su puni pičvajza i eksplozija. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da, naravno da neće radit Tora i Ponča, kad uz njih mogu eventualno prodavat - Tora i Ponča. Premda su svjetlosnim godinama ispred većine toga napravljenog u zadnjih 10 - 15 godina...

A kad smo kod njih

http://www.youtube.com/watch?v=Ew5yQVEog3w


Zadnja promjena: Kugla; 22.10.2007. 23:32; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la (Pogledaj post): › Ma daj Pipi ja čula za to nikad nisam do ove invazije.


Pipi...hebemu miša,pa Transformersi su aktivni još od '84.Mastersi ako se ne varam '86. ili tako nešto...M.A.S.K.,G.I.Joe isto tako nekako...i bili su puni pičvajza i eksplozija. Very Happy

jbga ja bila na Štrumpfovima i pčelici Maji ili sam klikerala sa ekipom pred zgradom..sad se nemogu sjetiti... osijek031.com smile
sorry ajd onda jesu kad ti kažeš

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la (Pogledaj post): › ...ili sam klikerala sa ekipom pred zgradom..sad se nemogu sjetiti...


E vidiš to je ono što je bitno u ovoj priči po mom mišljenju. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Današnji crtani filmovi su samo marketinški trikovi podlih kapitalista kako bi se zgrnilo što više para. Dokaza tomu je i što ih ima brdo dugometražnih, a likovi iz njih se prodaju u raznim korporacijama (McDonald's), što djecu samo mami na skupljanje, a roditelje tjera u očaj zbog trošenja para...
Odgoj je isključivo na roditeljima, barem u nekoj prije adolescentskoj dobi... Kasnije, jebat ga, koliko nas je slušalo roditelje? Radili smo kako smo htjeli i kako smo mi smatrali da je najbolje za nas.
No, vratimo se na crtane filmove. Njihova bi jedina svrha trebala biti da zabavljaju djecu, što je danas sve manje prisutno. Evo, oni teletabisi, za djecu od 2 do 5 godina. Jebemti, ja bi s tim sranjem mučio najgore neprijatelje da gledaju na repeat svaki dan bez prestanka. Ispiranje mozga...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: