Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dječji odgoj-crtići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 0:05 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo jedan primjer: igram sa ekipom basket i ode nam lopta do klinaca 12-13 godina i kažem malom da mi doda loptu, a on me pošalje u 3 p.m. i kaže idi si sam po smrdljivu loptu i da će otić po tatu, nevjerojatno da sam ja to u tim godinama napravio starijim od sebe dobio bi takvu šljagu da bi se dvaput okrenuo oko svoje osi, a da sam se još potužio starom rekao bi mi šta im nisam dodao loptu, pa bi još i od njega dobio jednu iza uha za ubuduće. Sad ne znam šta tu ima veći utjecaj, odgoj, crtići društvo, ali su nove generacije sve gore i gore, pa to se vidi i iz ponašanja u školi, gdje klinci nemaju više nikakvog poštovanja prema učiteljima, jer malo malo čitamo u novinama kako je netko prebio profesora. A što se tiče crtića, ja sam odrastao na Štrumfovima, Snorkijevcima, Sport Billyju, Gustavu, Bajum Bajum, A je to, He-Man...eh dobra stara vremena, sad su na tv-u samo japanska sranja koja osim što klince ništa ne uče, još ih navlače da starce vuku za rukav da im kupuju kojekakva sranja vezana za crtiće...ma katastrofa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la: ›
Pa da, naravno da neće radit Tora i Ponča, kad uz njih mogu eventualno prodavat - Tora i Ponča. Premda su svjetlosnim godinama ispred većine toga napravljenog u zadnjih 10 - 15 godina...

A kad smo kod njih

http://www.youtube.com/watch?v=Ew5yQVEog3w
Joooj da, Pončo i Toro Very Happy Mušice mu tuste osijek031.com smile hehehehehe, o0svježio s mi dan......

Evo, konačno iskopao i onog živka što po liniji hoda.... La Linea, ilitiga Bajum Badum pa uživajte ljudovi koji se sjećate legende Laughing


_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2007. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvar je da toga - lošega - ima previše.to se vrti danonoćno i djeca od malena izgube tu navadu da se igraju sa vršnjacima.kad sam ja bio mali ,onda je postojao određeni termin za crtiće - klasika u 19.15 - iza kojeg si išao spavati.danas ono što valja puste u jutarnjem terminu (bar HTV) a komercijacli smeće šibaju po cijeli dan.ne bi li si naravno podigli gledanost i navukli djecu na reklame te ih učinili masovnopotrošačima.
negdašnji crtići su te mogli naučiti humoru a ovi japanski....
ima i danas dobrih ali su jako malo zastupljeni na TVu
www.youtube.com/watch?v=nH0fjTof8P4
ovim smo mi odgajali naše dijete a pri tome i sami uživali
je

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2007. 10:48 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › samo jedan primjer: igram sa ekipom basket i ode nam lopta do klinaca 12-13 godina i kažem malom da mi doda loptu, a on me pošalje u 3 p.m. i kaže idi si sam po smrdljivu loptu i da će otić po tatu, nevjerojatno da sam ja to u tim godinama napravio starijim od sebe dobio bi takvu šljagu da bi se dvaput okrenuo oko svoje osi, a da sam se još potužio starom rekao bi mi šta im nisam dodao loptu, pa bi još i od njega dobio jednu iza uha za ubuduće.


pa to je danas postalo normalon... klinci vise nemaju postovanja prema starijima, sve drsko i neodgojeno. trebalo bi malo roditelje upozoriti na takvo ponasanje svoje djece ali mislim da ni to bas ne bi pomoglo jer mi se cini da danas roditelji bas ne posvecuju previse vremena svojoj djeci...

ova tema o ponasanju klinaca je dosta cesta rasprava u mojoj ekipi...
kad su nas tjerali da guramo zgradu u jednom smjeru pa ako ju previse gurnes moras ju vratiti nazad hehe ili kokos... psss nije mi padalo na pamet da zovem starce jer bi kad tad dobio kokos i kontam si da bi se jos vise izivljavali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam gledala nick praskatona,kakav nered,čarobna šuma,i bojana onog^^ ,leteche medvjediche,lolek i bolek... ima ih,ne mogu se sjetit sad.

_________________
osijek031.com smile To je minimalizam
to je minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma osijek031.com smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 11:29 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam išla u vrtić najveći problem je bio što su mi kašu stavili u juhu jer je nisam dovoljno brzo pojela. I uvijek sam se tukla s jednim Želimirom. Crtići su nekada bili zakon pogotovo Disneyevi. Danas je teško dobiti mjesto u vrtiću bez obzira na natalitet u padu, teško je imati psihički zdravu tetu, teško je podnijeti što drugo dijete ima bolji mobitel, autić ili bilo što drugo. Zavist je velika među djecom, a i histerija je naveliko prisutna. Nema kvalitetnog programa ni na tv za djecu. Nadam se da će i moje dijete imati igrokaze kao i ja. Vuk i sedam kozlića... I šetnje po parku. I jezik prebijen ljuljačkom... Eh, to su bila vremena. osijek031.com smile

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2007. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam jednu zenu koja svojoj djeci nije dozvoljavala da uopce gledaju crtice jer je zakljucila da su svi ovi novi crtici nasilini ili zatupljujuci,ali zato je ona odvojila svoje vrijeme i igrala se s njima razne drustvene igre,a kd su naucili citati gurnula im je djeceje knjige u ruke,i djeca su joj ispala vise nego super,mislim da su jedini na skoli koji imaju kuturu citanja,odlicni ucenici,sportasi,znaci nisu nista propustili.
meni nije jasno zasto danasnja djeca ne citaju knjige??pa ja sam zivila za ljetne praznika i 5 prijatelja,emila i detektive, polarno svjetlo,a kad sam bila malo starija dnevnike adriana molea, i sad citam harry pottera tj .gutam ga cim izadje nova knjiga mene nema dok je ne procitam. i stojim u redu u 12 navecer da je prva kupim,mislim da djete u meni jos nije odraslo osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Olikofreni Laughing eeeee taj je bio legenda
živko što po liniji hoda.... La Linea...
Jooj da zaboravih Nick Praskaton...
Lolka i Bolka Laughing

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaaaaa... moram dići svoj glas!!!! nemojte mi u tabise krećat!!!!
teletubbies su super emisije ako uzmemo u obzir za koju su dobnu skupinu namijenjene. negdje do 4-5 godina i više ne! iako se nama odraslima čine izuzetno zatupljujućima, vjerujete mi da su ih osmislili ljudi koji jako dobro poznaju dječju psihologiju i razvoj djeteta uopće. i jako su dobri za klince. da ne duljim: nemojte pljuvat po tabisima jer je to vjerojatno najbolje što jedan televizor može ponudidi djetetu od 3 god - naravno, pretjerivanje strogo zabranito!!!!
tinky-winky, dipsy, la la, po.... Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›

teletubbies su super emisije ako uzmemo u obzir za koju su dobnu skupinu namijenjene. negdje do 4-5 godina i više ne!


tinky-winky je gay......

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da svako dijete treba gledati tri epizode Happy Tree Friends-a dnevno...
Dokazano je da na razvoj djeteta najbolje djeluju u dozi od tri epizode dnevno koje djetetu treba prikazivati svakodnevno do 10. godine zivota...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Ja mislim da svako dijete treba gledati tri epizode Happy Tree Friends-a dnevno...
Dokazano je da na razvoj djeteta najbolje djeluju u dozi od tri epizode dnevno koje djetetu treba prikazivati svakodnevno do 10. godine zivota...

aha, vid mene na šta ličim! ovisna o htf!!!!!!
la la la la la la

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 15:51 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › pa to je danas postalo normalon... klinci vise nemaju postovanja prema starijima, sve drsko i neodgojeno...


Slažem se s tobom i kolegom Ajkulom.Bem ti sumpor kad se sjetim...mi balavanderi i idu ti u susret stariji dečki iz ulice(čak i neki poznanici mog brata,svejedno) a lega i ja bris na drugu stranu ulice za svaki slučaj da ne dobiješ neku čvoku onako usputno za dobar dan.Nedaj bože da ih nisi pozdravio,a kamoli bio drzak...prvo čvoka od njega,pa od brata jer sam bezobrazan i razmažen.Ma i bili smo "face" kad si bio poslan po vode ili "šibice" od strane starijih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›
aaaaaa... moram dići svoj glas!!!! nemojte mi u tabise krećat!!!!
teletubbies su super emisije ako uzmemo u obzir za koju su dobnu skupinu namijenjene. negdje do 4-5 godina i više ne! iako se nama odraslima čine izuzetno zatupljujućima, vjerujete mi da su ih osmislili ljudi koji jako dobro poznaju dječju psihologiju i razvoj djeteta uopće. i jako su dobri za klince. da ne duljim: nemojte pljuvat po tabisima jer je to vjerojatno najbolje što jedan televizor može ponudidi djetetu od 3 god - naravno, pretjerivanje strogo zabranito!!!!
tinky-winky, dipsy, la la, po.... Smile


.....ma gdje bi pljuvao po teletabisima....cek samo da dohvatim šmajser....
....to što kažeš da su teletabise izmislili oni koji se kuže u djecju psihologiju.....ne bi se složio.....meni to više lici da su teletabise napravili oni koji su preživjeli teške djecje traume.....Cool
...no to je samo moje mišljenje....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › samo jedan primjer: igram sa ekipom basket i ode nam lopta do klinaca 12-13 godina i kažem malom da mi doda loptu, a on me pošalje u 3 p.m. i kaže idi si sam po smrdljivu loptu i da će otić po tatu, nevjerojatno da sam ja to u tim godinama napravio starijim od sebe dobio bi takvu šljagu da bi se dvaput okrenuo oko svoje osi, a da sam se još potužio starom rekao bi mi šta im nisam dodao loptu, pa bi još i od njega dobio jednu iza uha za ubuduće.


pa to je danas postalo normalon... klinci vise nemaju postovanja prema starijima, sve drsko i neodgojeno. trebalo bi malo roditelje upozoriti na takvo ponasanje svoje djece ali mislim da ni to bas ne bi pomoglo jer mi se cini da danas roditelji bas ne posvecuju previse vremena svojoj djeci...

ova tema o ponasanju klinaca je dosta cesta rasprava u mojoj ekipi...
kad su nas tjerali da guramo zgradu u jednom smjeru pa ako ju previse gurnes moras ju vratiti nazad hehe ili kokos... psss nije mi padalo na pamet da zovem starce jer bi kad tad dobio kokos i kontam si da bi se jos vise izivljavali


Pa šta to je meni ok zaš bi tebi mali dodavo loptu nija ju nikad nisam nekome dodo uvjek sam ga stero u kurac šta misliš kao stariji pa mi može zapovjednim načinom "ej mali dodaj mi loptu", ak mi je neko ljepo reko ok! Nikad nisam pušio te fore da nekom seljaku guram zgradu, take stvari nisam trpio sjećam se da sam imo negdje 9 godina i jean seljak od 13 mi je napuco loptu na drvo, ja uzo ciglu i zvek u glavu pizda mu materina dobio je 3 šava - i ispizdio me je poslje al nedam se tak zajebavat, nisam ratoboran uopće i nevolim se tuć mogu svašta pretrpit al baš nevolim tu glupu spiku ja sam stariji , možda zato što ih nisam cjenio oni su mene cjenili pa sam zapravo od 16 - 20 godine više bio u ekipi sa starijima od sebe!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: