Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dječji odgoj-crtići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ...u vrijeme kad sam ja išao u osnovnu školu....nastavnik koji je predavao od 1. do 4. razreda.....gledao se kao drugi roditelj....a od 5. do 8. razreda....nastavnici su se poštivali....cak si prema nekim nastavnicima imao kao nekakvo strahopoštovanje...


Upravo tako.
Mislim da su i nastavnici/profesori kao i roditelji (naravno ne svi) jednim dijelom i sami krivi.Po meni je caka u svemu tome znati iskombinirati autoritet i "bit čovjek".Kao što je Insomnia spomenila - razgovor...nekakvo povjerenje je najbitnije,ali što bi naši stari rekli "znat opalit šakom o stol".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, nema veze s crtićima, ali s odgojem ima itekako. To je strašno šta klinci danas rade.

http://www.net.hr/crnakronika/page/2007/10/27/0012006.html

A i serem se na takvog profesora što se zabarikadira u učionicu da mu balavac nešt ne napravi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Nekoliko djelatnika škole koji su ga sprečavali u napadu zadobili su manje hematome", rekla je Krizman, istučući da je riječ o djetetu s poteškoćama u ponašanju koje sije strah među učenicima. "

Pa ako je takva situacija onda to dijete nije za normalnu školu.Fino ga treba staviti na promatranje i poslati na bolničko liječenje.Zašto bi ostala djeca patila zbog pojedinca,a sudeći po ovom članku taj mali nikako nije za kontakt sa normalnom djecom.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2007. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
"Nekoliko djelatnika škole koji su ga sprečavali u napadu zadobili su manje hematome", rekla je Krizman, istučući da je riječ o djetetu s poteškoćama u ponašanju koje sije strah među učenicima. "

Pa ako je takva situacija onda to dijete nije za normalnu školu.Fino ga treba staviti na promatranje i poslati na bolničko liječenje.Zašto bi ostala djeca patila zbog pojedinca,a sudeći po ovom članku taj mali nikako nije za kontakt sa normalnom djecom.

vidiš, radi se o sljedećem.. djecu se izbjegava slati u posebne škole, kako bi se izbjegle negativne psihičke posljedice, koje to ostavlja na njima.. takva djeca idu u normalne škole, samo se sa njima radi po prilagođenom programu, koji određuje psiholog u školi, nakon razgovora s djetetom, i određenih testova..i onda svaki profesor radi za svakog od njih poseban program, u skladu sa njihovim mogućnostima.. sama sam sada u ponedjeljak imala sličnu situaciju.. dvojica osmaša su mi se potukla na satu (obojica su po prilagođenom programu, i uvijek rade probleme), jedva sam ih razdvojila.. hebote, mislila sam da ću i ja pokupiti batina..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › vidiš, radi se o sljedećem.. djecu se izbjegava slati u posebne škole, kako bi se izbjegle negativne psihičke posljedice, koje to ostavlja na njima.. takva djeca idu u normalne škole, samo se sa njima radi po prilagođenom programu, koji određuje psiholog u školi, nakon razgovora s djetetom, i određenih testova..i onda svaki profesor radi za svakog od njih poseban program, u skladu sa njihovim mogućnostima.. sama sam sada u ponedjeljak imala sličnu situaciju.. dvojica osmaša su mi se potukla na satu (obojica su po prilagođenom programu, i uvijek rade probleme), jedva sam ih razdvojila.. hebote, mislila sam da ću i ja pokupiti batina..


Razumijem te što hoćeš reći,ali po mom mišljenju je to greška.Po tom sistemu ispada da treba čekati da se dogodi malo ozbiljnije sranje od strane tog djeteta ,pa tek onda da se odluči intervenirati...a kad tad hoće jer sudeći po ovom "početku" bit će tu još svega.
Možda bi bilo rješenje uvođenje u škole neke vrste redara.Ne mislim na policajca ,nego osobe koja bi "patrolirala" i smirivala nastale situacije...ili posebni razredi za takvu djecu...bilo što samo da se takvim stvarima više stane na kraj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2007. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, svakako treba napraviti razliku između djece s poremećajem ponašanja, i onih s poremećajem učenja (disleksija, disgrafija itd..) imam ih nekoliko koji su strašno dobri na satu, čak i aktivni, stalno se javljaju, samo su malo sporiji.. Ali ovi, koji su agresivni.. uf.. stvarno mi nekad nije svejedno.. definitivno sam za to da se takvu djecu stavi u posebnu školu..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Ali ovi, koji su agresivni.. uf.. stvarno mi nekad nije svejedno.. definitivno sam za to da se takvu djecu stavi u posebnu školu..


Ne samo što se profesori osječaju ugroženima..jer ruku na srce..kad se potuku dvojica koja su visinom premašila prof. ne može ti biti svejedno..
A i ostali učenici su vjerojatno kao u šoku taj cijeli radni dan..pa stalno imaju potrebu taj događaj komentirati..i što ti onda možeš dalje..podučavati ?..ma mož mislit.

Agresiju..bilo kakvu..bi trebalo strogo kažnjavati...

A što kažu roditelji takve djece "kojoj često pukne film" ?
Oni su upravo ključne oosobe koje skupa s profesorima, psiholozima mogu uopće nešto napraviti..

Drago mi je što sam pronašla jednu profesoricu na forumu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Kad sam ja bio klinac najnasilniji crtić je bio He-Man (pokoj mu duši) i svi su bili ludi za njim. Danas sve nešt: Moraš skupit sve, budi i ti šaman igraj s nama, budi debil. Nemoš više ni crtić gledat bez popratne opreme. Da danas nekog klinca pitaš jel gledao Čarobnjakov šešir ili Čudesnu šumu, sam bi te blijedo pogledao i pokazao pokemon tetovažu iz žvake.


ja imam mooooć!!!!! Razz Razz Razz Razz

obožavam ga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 19:47 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jok, pa ja imam Carobnu sumu na vhs, ma sad idem pogledati taj crtic.
Ako bacite pogled na jutarnji program RTL i Nova vikendom kad su na programu crtici ne mozete zivjeti od suludih reklama koje ce privuci djecu. A ista ta djeca ce popiti krv roditeljima da im kupe nesto od toga ili ce svojom histerijom u shopping centru i natjerati roditelje da kupe nepotrebne zaglupljujuce igracke. Pa, ja sam bila sumsko dijete, sivala sam dijelove tijela nekoliko puta, imala Pony i uzivala. Nema toga vise, a kad jednog dana budemo htjeli svojoj djeci prenijeti zrnce mudrosti naseg djetinjstva samo ce nas blijedo pogledati sa smijeskom koji znaci "a sta ti znas stari" i odjahat ce u suton kod nekog Krese koji je upravo instralirao nekakvu supa dupa fly igricu...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 20:23 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Nema toga vise, a kad jednog dana budemo htjeli svojoj djeci prenijeti zrnce mudrosti naseg djetinjstva samo ce nas blijedo pogledati sa smijeskom koji znaci "a sta ti znas stari" i odjahat ce u suton kod nekog Krese koji je upravo instralirao nekakvu supa dupa fly igricu...


Mislim da neće...naši najviše uživaju upravo u "oživljavanju" starih gara..prepričavanju doživljaja..posebno se vesele kad se netko od nas dvoje izlaje nekom nepodobštinom iz djetinjstva..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i da, sjetila sam se... jel se netko sjeća onog eko crtića, plava princeza???

e to je bio pametan japanski crtić... skoro kao čudesna šuma

_________________
...kad sam dobra, dobra sam, a kad sam zla, onda sam još bolja... Smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.10.2007. 17:59 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja sam se veselila pricama koje su moji roditelji pricali, i ne sporim da ce i moj djeca uzivati u mojim pricama. Naravno da ce se toga sjetiti kada i oni naprave nekakvu nepodopstinu. Mislila sam na to da ce u njihovo doba sve biti modernije nego kod nas. Pa i sami se smijemo nasim stracima kako ne znaju uopce ili tipkaju po mobitelu kao da je s neba pao, ne znaju spojiti scart prikljucak ili ne kuze sto je to wlan. Dobro da smo mi nekakva techno generacija pa nas nece uhvatiti tako lako u blazenom neznanju.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.12.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali što se tiče animiranih filmova, finding nemo, ice age i takvi filmovi su zamijenili ulogu tom i jerryja i sl. roditelji su krivi što daju djeci da tak šta gledaju - još uvijek ima kvalitetnih i poučnih crtića...

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: