Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dječji odgoj-crtići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › samo jedan primjer: igram sa ekipom basket i ode nam lopta do klinaca 12-13 godina i kažem malom da mi doda loptu, a on me pošalje u 3 p.m. i kaže idi si sam po smrdljivu loptu i da će otić po tatu, nevjerojatno da sam ja to u tim godinama napravio starijim od sebe dobio bi takvu šljagu da bi se dvaput okrenuo oko svoje osi, a da sam se još potužio starom rekao bi mi šta im nisam dodao loptu, pa bi još i od njega dobio jednu iza uha za ubuduće.


pa to je danas postalo normalon... klinci vise nemaju postovanja prema starijima, sve drsko i neodgojeno. trebalo bi malo roditelje upozoriti na takvo ponasanje svoje djece ali mislim da ni to bas ne bi pomoglo jer mi se cini da danas roditelji bas ne posvecuju previse vremena svojoj djeci...

ova tema o ponasanju klinaca je dosta cesta rasprava u mojoj ekipi...
kad su nas tjerali da guramo zgradu u jednom smjeru pa ako ju previse gurnes moras ju vratiti nazad hehe ili kokos... psss nije mi padalo na pamet da zovem starce jer bi kad tad dobio kokos i kontam si da bi se jos vise izivljavali

ajme ljudi moji, nemate vi pojma što je neodgojeno.. nitko od nas nema pojma kakva su zapravo današnja djeca, dok ne provedeš s njima osam radnih sati.. izraz ''neodgojen'' je ovdje samo pusta frazica, vjerujte mi.. počevši od 5. osnovne, di jedan drugog teraju u 3 mile p..č..ke materine, di ti dijete u osmom razredu, kad mu kažeš da ode po kredu, kaže-odi si sama! (dakle, čak ni ''vi''-odite si sami) ..katastrofa.. ja sam užasnuta, i u isto vrijeme se svaki put ražalostim kad vidim tako nešto.. hebote, nije mi palo na pamet ne pozdraviti starijeg, kamoli biti bezobrazna.. katastrofa!!
.. a što se tiče crtića.. kad ste zadnji put vidjeli djecu na igralištu kak igraju gumu-gumi, školice, skrivača itd.. ? a da pritom ne puštaju neku glazbu sa svojih supersoničnih mobitela? djeca se više uopće ne igraju jedni s drugima.. i crtići SVAKAKO utječu na njihov način ophođenja s drugima, agresivnost itd.. to sad više nisu slatki -dječji- crtići poput Štrumfova, i Tommya i Jerrya.. u kojima se svi vole, i na kraju dijete izvuče i neku pouku.. djeca sad kad ih pitaš što vole raditi u slobodno vrijeme-oni kažu- playing computer games, to će reći bez ikakve gramatičke pogreške..!ja nisam imala komp, pa sam sasvim ok ispala. Smile .. ispričavam se na dužini posta, priče o djeci me uvijek uznemire.. Smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
djeca sad kad ih pitaš što vole raditi u slobodno vrijeme-oni kažu- playing computer games,


slažem se s tobom....moj mali bratic (10) nosi sa sobom PC igre kad ide u goste....on kad dođe kod mene, odmah sjeda za kompjuter i igra igrice strave i užasa "Doom"


Zadnja promjena: zeros; 26.10.2007. 11:12; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tamna strana, ajd ne moraš ih voliti, al nemoj im nauditi, molim te! dovoljno je promijeniti program. Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vi ovdje očito niste čuli za žutokljunca..pogledajte HTV 2 ujutro...
I da ..koliko od vas ovdje na ovom topicu ima upoće djecu ili radi s njima pa su tako upućeni kad sve redom svrstavate u koš s neodgojenima ???

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki ce roditelj misliti da dobro odgaja svoje dijete, cak ce to dijete uz roditeljski nadzor biti pravi mali "anđeo"....ali dijete svoje pravo lice i odgoj pokazuje baš onda kad nema roditelja, onda mali pravi sranja...
zato dosta roditelja misle da je njihovo dijete savršeno odgojeno.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
svaki ce roditelj misliti da dobro odgaja svoje dijete, cak ce to dijete uz roditeljski nadzor biti pravi mali "anđeo"....ali dijete svoje pravo lice i odgoj pokazuje baš onda kad nema roditelja, onda mali pravi sranja...
zato dosta roditelja misle da je njihovo dijete savršeno odgojeno.



...ovo treba isprintati i podjeliti svim roditeljima koji su uvjereni da njihova djeca nikad ne bi šarala po tramvajima.....kidala klupe po parkovima....uništavala kante za smece......itd.....to uvijek rade neka druga djeca.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2007. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › samo jedan primjer: igram sa ekipom basket i ode nam lopta do klinaca 12-13 godina i kažem malom da mi doda loptu, a on me pošalje u 3 p.m. i kaže idi si sam po smrdljivu loptu i da će otić po tatu, nevjerojatno da sam ja to u tim godinama napravio starijim od sebe dobio bi takvu šljagu da bi se dvaput okrenuo oko svoje osi, a da sam se još potužio starom rekao bi mi šta im nisam dodao loptu, pa bi još i od njega dobio jednu iza uha za ubuduće.


pa to je danas postalo normalon... klinci vise nemaju postovanja prema starijima, sve drsko i neodgojeno. trebalo bi malo roditelje upozoriti na takvo ponasanje svoje djece ali mislim da ni to bas ne bi pomoglo jer mi se cini da danas roditelji bas ne posvecuju previse vremena svojoj djeci...

ova tema o ponasanju klinaca je dosta cesta rasprava u mojoj ekipi...
kad su nas tjerali da guramo zgradu u jednom smjeru pa ako ju previse gurnes moras ju vratiti nazad hehe ili kokos... psss nije mi padalo na pamet da zovem starce jer bi kad tad dobio kokos i kontam si da bi se jos vise izivljavali


Pa šta to je meni ok zaš bi tebi mali dodavo loptu nija ju nikad nisam nekome dodo uvjek sam ga stero u kurac šta misliš kao stariji pa mi može zapovjednim načinom "ej mali dodaj mi loptu", ak mi je neko ljepo reko ok! Nikad nisam pušio te fore da nekom seljaku guram zgradu, take stvari nisam trpio sjećam se da sam imo negdje 9 godina i jean seljak od 13 mi je napuco loptu na drvo, ja uzo ciglu i zvek u glavu pizda mu materina dobio je 3 šava - i ispizdio me je poslje al nedam se tak zajebavat, nisam ratoboran uopće i nevolim se tuć mogu svašta pretrpit al baš nevolim tu glupu spiku ja sam stariji , možda zato što ih nisam cjenio oni su mene cjenili pa sam zapravo od 16 - 20 godine više bio u ekipi sa starijima od sebe!


govorim o razdoblju kad sam ja bio izmedu 5-9, a oni od mene stariji cak i 7 godina i da ga gadam ciglom... pa s 5 sam jedva basketicu digao a kamoli ciglu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 20:30 
Naslov:  Re: Dječji odgoj-crtići
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dajmo djeci da gledaju tree happy friends Wink

televizor zatupljuje..ne samo djecu između ostalog....djeca uče i imitacijom...kako dobro tako i loše ponašanje...gledanjem agresivnih programa na tvu,dijete kasnije može početi oponašati ono što vidi...

(ako dijete vidi da u nekom crtiću jedan lik lupa drugog oklagijom po glavi...a ovom nije ništa....vrlo velika vjerojatnost je da će u žaru igre djetetov brat,sestra..ili čak mama ili tata u idućih nekoliko dana imati čvorugu na glavi od nekog tupog predmeta...pod opravdanjem...."kako njemu u crtiću nije bilo ništa")

zatooo dok malo ne porastu....motiku u ruke Wink šalim se malo naravno...mmm mislim da bi bilo stvarno lijepo kad nove generacije ne bi zaboravile ganjat loptu po livadi,pecat ,igrat gume,škole i ostale "kobojage" igre...

no eto ne neke stvari u zadnje vrijeme kao društvo uopće ne reagiramo i prepuštamo im se...mislimo aa tako svi njihovi vršnjaci...u zadnje vrijeme..djeca sve niža,sve ih više počinje nosit naočale od malena...kompjuteri,mobiteli,elektronika oko njih..

sami smo krivi...da izvede svako svoje dijete preko tjedna koji put u prirodu ili ga upiše na neki sport...smanjili bi ovakve posljedice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
I da ..koliko od vas ovdje na ovom topicu ima upoće djecu ili radi s njima pa su tako upućeni kad sve redom svrstavate u koš s neodgojenima ???

pa evo, recimo, ja..(nemam, radim) pročitaj moj post.. i da, djeca su stvarno užasno i neopisivo neodgojena.. i to u tolikom omjeru da ja, kad naiđem na pristojno dijete opalim si prvo onak dva tri šamara da vidim jel to moguće.. ok, naravno, nisu sva djeca takva, ali, brate mili, dobrih 70% jesu..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la: ›
I da ..koliko od vas ovdje na ovom topicu ima upoće djecu ili radi s njima pa su tako upućeni kad sve redom svrstavate u koš s neodgojenima ???

pa evo, recimo, ja..(nemam, radim) pročitaj moj post.. i da, djeca su stvarno užasno i neopisivo neodgojena.. i to u tolikom omjeru da ja, kad naiđem na pristojno dijete opalim si prvo onak dva tri šamara da vidim jel to moguće.. ok, naravno, nisu sva djeca takva, ali, brate mili, dobrih 70% jesu..



Pročitala sam tvoj post..jako žalosno..
Ja se jako razljutim (pogotovo na učitelje) kad djecu odmah u početku osude i priljepe im "neodgojen"..
Općenito ova me rasprava podsjeća na moje djetinjstvo..kad sam ovakve komentare doživljavala od grintavih baba..kojima se nije svidjela moja frizura..
Ali u jednom ćemo se složiti..klinci su takvi(ja ne bih rekla nodgojeni..više zanemareni pa bjesni na sve oko sebe)zbog pogrešaka..prvo roditelja..odgajatelja/učitelja...pa onda ostalih koji ih okružuju i služe za primjer...
I ako treba na nekog pljuvat ovdje..možemo prvo početi od sebe...
Djeca nisu ništa kriva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la: ›
I da ..koliko od vas ovdje na ovom topicu ima upoće djecu ili radi s njima pa su tako upućeni kad sve redom svrstavate u koš s neodgojenima ???

pa evo, recimo, ja..(nemam, radim) pročitaj moj post.. i da, djeca su stvarno užasno i neopisivo neodgojena.. i to u tolikom omjeru da ja, kad naiđem na pristojno dijete opalim si prvo onak dva tri šamara da vidim jel to moguće.. ok, naravno, nisu sva djeca takva, ali, brate mili, dobrih 70% jesu..



Pročitala sam tvoj post..jako žalosno..
Ja se jako razljutim (pogotovo na učitelje) kad djecu odmah u početku osude i priljepe im "neodgojen"..
Općenito ova me rasprava podsjeća na moje djetinjstvo..kad sam ovakve komentare doživljavala od grintavih baba..kojima se nije svidjela moja frizura..
Ali u jednom ćemo se složiti..klinci su takvi(ja ne bih rekla nodgojeni..više zanemareni pa bjesni na sve oko sebe)zbog pogrešaka..prvo roditelja..odgajatelja/učitelja...pa onda ostalih koji ih okružuju i služe za primjer...
I ako treba na nekog pljuvat ovdje..možemo prvo početi od sebe...
Djeca nisu ništa kriva.

.. vidi, djeci u većini slučajeva nitko ne ''prilijepi'' taj izraz.. rijetko koji profesor da će to učiniti.. dijete neodgojeno dođe s ulice, i od kuće, u kojoj ga se uči da je slatko kad mala djeca psuju..i rijetko koji profesor da tu više može nešto i učiniti.. ja na to gledam ovako- ta djeca tamo nisu da mene vole ili ne vole, ili da ja njih volim ili ne volim, za to i ja i oni imamo svoje roditelje, dečke, prijatelje etc..isto kao što ja nisam ta koja njih treba, ili može odgojiti.. ali, sorry, ali neko poštovanje mora postojati.. ako su mene naučili da svojoj nastavnici ne psujem mater, pa sorry, izvoli odgoji si dijete.. učitelji su samo oni koji ''ispaštaju'', nažalost, za posljedice onoga što roditelji nisu dobro/nikako napravili, a to je tu djecu odgojili..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›

Djeca nisu ništa kriva.


Pa niko ni ne krivi djecu, krivimo njihov odgoj, a za njihov odgoj smatramo da su krivi roditelji, mediji, odnosno sredina u kojoj se nalaze.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
dijete neodgojeno dođe s ulice, i od kuće, u kojoj ga se uči da je slatko kad mala djeca psuju...


malo dijete kad kreše p... m... ili spominje izraze kao kur.. ili pič... , ne moš vjerovat koliko je to ljudima zanimljivo, i na to se smiju, zapravo to im je slatko kad tako malo dijete psuje.... djetetu se onda u glavu usađuje da je to zapravo nešto dobro jer se okolina smije i hvali ga.....ali problem nastaje kada to dijete više nije dijete, kad je vec tinejder a i dalje koristi te izraze...pa onda ko je kriv za takvo ponašanje, odnosno loš odgoj??? dijete sigurno nije...

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 8:55 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
malo dijete kad kreše p... m... ili spominje izraze kao kur.. ili pič... , ne moš vjerovat koliko je to ljudima zanimljivo, i na to se smiju, zapravo to im je slatko kad tako malo dijete psuje.... djetetu se onda u glavu usađuje da je to zapravo nešto dobro jer se okolina smije i hvali ga.....ali problem nastaje kada to dijete više nije dijete, kad je vec tinejder a i dalje koristi te izraze...pa onda ko je kriv za takvo ponašanje, odnosno loš odgoj??? dijete sigurno nije...


Tako je..nažalost mnogi ne paze kako pričaju u prisustvu djece..
Inače djeca gledaju roditelje, slušaju..doslovce kopiraju..eto nekima to jednostavno nije jasno..
Da se vratimo temi..jer ovo će biti off topic..ako ja krenem o odgoju...
Ako djete vidi kako se roditelji navečer opuštaju uz TV..jasno je da će i sami se ljepiti uz male ekrane..
Još ako im roditelj ne ograniči vrijeme, pomogne izabrati što će se gledati.. mogu postati mali ovisnici..
Što se tiče agresivnosti ne utječu samo crtići na djecu...nego svako agresivno ponašanje..oni kupe sve kao spužvice..nažalost lakše ono loše..
Zato..na prvom mjestu, kao što sam već napisala, su roditelji koje djeca gledaju, uče od njih, kopiraju..
A onda su tu odgajatelji, učitelji, prijatelji..ovisi koliko djete s kim provodi vrijeme..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›


.. vidi, djeci u većini slučajeva nitko ne ''prilijepi'' taj izraz.. rijetko koji profesor da će to učiniti.. dijete neodgojeno dođe s ulice, i od kuće, u kojoj ga se uči da je slatko kad mala djeca psuju..i rijetko koji profesor da tu više može nešto i učiniti..


Ma ja sam ti ustvari jako ljuta..možda pretjerujem..u razredu(radi se o osnovnoj) moga sina je nedisciplina izgleda glavni problem..nekim prof. je teško obuzdati pojedince..i tako jedan dan na satu je dječak koji sjedi iza mog sina toliko pravio nered da se moj okretao (vjerojatno mu je par puta rekao da ušuti)jer se nije mogao više ništa koncetrirati niti čuti..i učiteljica mu je dala skupa s onim neposlušnim jedinicu..


insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › ja na to gledam ovako- ta djeca tamo nisu da mene vole ili ne vole, ili da ja njih volim ili ne volim, za to i ja i oni imamo svoje roditelje, dečke, prijatelje etc..isto kao što ja nisam ta koja njih treba, ili može odgojiti.. ali, sorry, ali neko poštovanje mora postojati.. ako su mene naučili da svojoj nastavnici ne psujem mater, pa sorry, izvoli odgoji si dijete..


Od kad je škola prestala biti osim obrazovna i odgojna ustanova..ili sam nešto prespavala..slažem se da glavni dio posla oko odgoja leži na roditeljima..kojima očito treba pomoć (meni treba prvoj)...meni je žao kad neki prof. kaže kako ne voli djecu..ali ne zamjeram..
Problemi postoje..nemojmo ih gurati pod tepih.

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › učitelji su samo oni koji ''ispaštaju'', nažalost, za posljedice onoga što roditelji nisu dobro/nikako napravili, a to je tu djecu odgojili..


Nisu samo učitelji oni koji ispaštaju..tu su i moja djeca žrtve..jer žele naučiti/sudjelovati u nastavi a ponekad im to nije moguće radi tih koji čak "zamahuju stolicom na učitelja".
Daleko je sve ovo otišlo..malo je onih koji žele riješavati probleme..
Samo će mo skupa (roditelj+učitelj) moći nešto napraviti/ispraviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: