Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svečano otvorena nova biciklističko-trkačka staza na osječkoj promenadi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65425
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2019. 12:57 
Naslov:  Svečano otvorena nova biciklističko-trkačka staza na osječkoj promenadi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladi trkači i biciklisti danas su iskušali novoizgrađenu biciklističko-trkačku stazu koja se proteže uz Promenadu u dužini od 1.500 metara. Riječ je o projektu kojim su Osječani uz Promenadu, od Ulice Vjekoslava Hengla do Mosta dr. Franje Tuđmana, dobili tartansku stazu za trkače te novu biciklističku stazu.

Na dijelu kod Iktusa, stazu su otvorili zamjenik gradonačelnika Boris Piližota te drugi potpredsjednik Gradskoga vijeća Karlo Šatvar, na čiji je poticaj projekt i započet.

-Kroz ovaj projekt ostvarena je višestruka korist. Pješačka staza je rasterećena pa djeca mogu šetati i trčati, bez straha od nezgodnih sudara s biciklistima. Biciklističku stazu smo izmjestili i tako povećali sigurnost i pješaka i biciklista, a meni je osobno najdraža trkačka staza na kojoj je postavljen tartan kao najkvalitetniji materijal što postoji. Tu će naši sportaši, rekreativci i svi sugrađani, moći trčati bez straha da će im nastradati koljena ili zglobovi, kako to inače biva kada se trči na asfaltu. Sada imamo lijep, zaokružen projekt na Promenadi – na Dravi naše veslače, na širokoj pješačkoj stazi pješake, a na novoj stazi bicikliste i trkače – mislim da smo uistinu obogatili Promenadu. – kazao je Karlo Šatvar.



Zamjenik gradonačelnika Boris Piližota naglasio je kako je na poticaj drugog potpredsjednika Gradskog vijeća za izgradnju ove staze – zapravo usklađeno korištenje Promenade za šetače, bicikliste, trkače, rolere

- Dobili smo novi sportsko-rekreacijski sadržaj na desnoj obali Drave s obzirom da su svi, posebice za trčanje, većinom do sada odlazili na lijevu obalu. Pomicanjem staze uz samu Promenadu, dobili smo krasan sportsko-rekreacijski sadržaj, stazu širine 2,5 metara za trkače te 2 metra za bicikliste, koja je ujedno dvosmjerna i skladno se uklopila uz našu Promenadu. – naglasio je zamjenik gradonačelnika.

Staze dijele dva reda granitnih kocki, a zbog očuvanja drvoreda, razdvajaju se na dionici kod Nogometnog kluba Elektra, a vrijednost je investicije 4,7 milijuna kuna. Novu biciklističko-trkačku stazu odmah su iskušali mladi osječki biciklisti i trkači, a uz njih novom dionicom krenuli su i ostali građani. Prema riječima zamjenika gradonačelnika, na ovaj će način, svi Osječani imati prigodu uživati u svom dijelu Promenade na kojoj će nova staza dodatno uskladiti različite želje i potrebe Osječana.

-Tijekom lijepog vremena, Promenadom rado šeću obitelji, a nova biciklističko-trkačka staza uz Šetnicu, dodana je nova vrijednost prostoru koji je, ne samo jedan od najvećih brendova grada, već i prostor u kojem Osječani zaista uživaju. – zaključio je Boris Piližota.











Tekst i foto: Osijek.hr

Pročitajte i..
Započela završna faza radova na novoj biciklističko-trkačoj stazi
Nova biciklističko-trkačka staza oštećena prije nego što je puštena u promet
Bliže se kraju radovi na biciklističko-trkačoj stazi uz promenadu, otvorenje sredinom rujna
Biciklističko-trkača staza na promenadi bit će dovršena do 1. rujna
Idućeg tjedna započinje gradnja biciklističko-trkače staze na osječkoj promenadi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2019. 16:56 
Naslov:  Re: Svečano otvorena nova biciklističko-trkačka staza na osječkoj promenadi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Dobili smo novi sportsko-rekreacijski sadržaj na desnoj obali Drave s obzirom da su svi, posebice za trčanje, većinom do sada odlazili na lijevu obalu. Pomicanjem staze uz samu Promenadu, dobili smo krasan sportsko-rekreacijski sadržaj, stazu širine 2,5 metara za trkače te 2 metra za bicikliste, koja je ujedno dvosmjerna i skladno se uklopila uz našu Promenadu. – naglasio je zamjenik gradonačelnika.

Dobili ste vi jedno veliko krasno trošenje novca u prazno, radite cirkus od grada!
Umjesto napretka, samo unazađujete ovaj grad.
Cikloturisti iz inozemsta sad imaju više razloga da nas zaobilaze.
Dva bicikla se jedva obiđu dok se zabiju kormanom u trkača sa slušalicama na najglasnije. Zamislite taj cirkus nedjeljom popodne kad neće moći nitko ni proći od gužve!
Staza će se raspasti za cca godinu dana pa ćete je onda krpati redovno kao i ostale biciklističke, dakle nikad.
I molim da biseri projektanti objasne gdje su zamislili da sad voze biciklisti sa psima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2019. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la: ›
[i]-
I molim da biseri projektanti objasne gdje su zamislili da sad voze biciklisti sa psima?

misliš da su mislili? da jesu ne bi ovo stavili tu gdje je nego na drugu stranu rijeke. ali tamo je zahtjevnije za izvođenej radova. Nije bitno što su na par mjesta prekinuli komunikaciju pješačkih prilaza,uništili zelene površine i doveli pješake a i sve korisnike u opasnost.nemojte mi reći da se nije nekome pogodovalo....građanima sigurno ne

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2019. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jasno je da širina staze za bicikliste nije u skladu sa propisima pa se kladim da plava podloga ide u zaborav ako nista najkasnije do novih izbora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
efreeti1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2019. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naši političari napokon su skužili poantu i ugledali se na "zagrebački model". Nađi rođaka/kuma koji će to izvodit i operi masnu lovu. Skoro 5 milijuna kuna za 1500m staze?! Genijalno!

Samo, mogli su tu istu lovu oprat i na nekakvim pametnijim stvarima (obnovit koji vrtić, školu ili dom zdravlja), a ne radit ovaj cirkus. Baš me zanima koliko će se biciklista preseliti sa šetnice na novu stazu, na kojoj se 2 bicikla jedva mimoiđu?
Smijurija!

_________________
1f u c4n r34d th15 u r34lly n33d t0 g37 l41d
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blaf
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2019. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji li mogućnost da za ovakvu idiotariju netko odgovara?
UŽAS!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rere
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2019. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne razumijem. Zašto bi projektanti morali zamišljati takvo što?
Svejedno, siguran sam da će i na novoj biciklističkoj stazi biti bisera na biciklima s povodcom u jednoj ruci i psom bez brnjice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.10.2019. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svejedno, siguran sam da će i na novoj biciklističkoj stazi biti bisera na biciklima s povodcom u jednoj ruci i psom bez brnjice.


I šta s tim? Evo ja ću prvi to radit, pas će mi bit na povodcu i vozit ću bicikl i sve će biti po zakonu, također ni jedan zakon ni pravilnik ne nalaže da mi pas ima brnjicu.
Ako ti znaš takav molio bih te broj NN.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2019. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ix ox je napisao/la (Pogledaj post): ›
rere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svejedno, siguran sam da će i na novoj biciklističkoj stazi biti bisera na biciklima s povodcom u jednoj ruci i psom bez brnjice.


I šta s tim? Evo ja ću prvi to radit, pas će mi bit na povodcu i vozit ću bicikl i sve će biti po zakonu, također ni jedan zakon ni pravilnik ne nalaže da mi pas ima brnjicu.
Ako ti znaš takav molio bih te broj NN.


https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_10_117_3386.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.10.2019. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la (Pogledaj post): ›
ix ox je napisao/la (Pogledaj post): ›
rere je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svejedno, siguran sam da će i na novoj biciklističkoj stazi biti bisera na biciklima s povodcom u jednoj ruci i psom bez brnjice.


I šta s tim? Evo ja ću prvi to radit, pas će mi bit na povodcu i vozit ću bicikl i sve će biti po zakonu, također ni jedan zakon ni pravilnik ne nalaže da mi pas ima brnjicu.
Ako ti znaš takav molio bih te broj NN.


https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_10_117_3386.html


Hvala, za to već znam, ali to se odnosi na opasne pse tako da i dalje mi ne nalaže zakon da mi pas mora imati brnjicu, pošto imam pasminu koja nije spomenuta u pravilniku.

Kao što lijepo piše Članak 5. stavak 6:
''Izvođenje opasnog psa na javne površine dopušteno je jedino s brnjicom i na povodcu, od strane vlasnika i u skladu s komunalnim odredbama o uvjetima i načinu držanja pasa''

Također lijepo je definirano šta je opasan pas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rere
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2019. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"1. »opasan pas« je:
(a) bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je:
– ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili ga usmrtila,
– ničim izazvana napala drugog psa i nanijela mu teške tjelesne ozljede..."

Znači činjenica što recimo labrador nije spomenut u Pravilniku o opasnim psima po Vama znači da ta pasmina nikada nikoga nije napala i ozljedila? Vi imate tu evidenciju?

Ili možda pas koji ima 60-ak kg nije za mene bio opasan dok mi je na stazi za trkače slinio nad patikama, a vlasnik govorio samo budite mirni, neće onda. Naravno da je bio bez brnjice.

Na kraju bih htio umiriti sve aktiviste i reći da obožavam pse, udomio sam jedno predivno biće još u vrijeme rata, ali volim se osjećati i sigurno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.10.2019. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rere je napisao/la (Pogledaj post): › "1. »opasan pas« je:
(a) bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je:
– ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili ga usmrtila,
– ničim izazvana napala drugog psa i nanijela mu teške tjelesne ozljede..."

Znači činjenica što recimo labrador nije spomenut u Pravilniku o opasnim psima po Vama znači da ta pasmina nikada nikoga nije napala i ozljedila? Vi imate tu evidenciju?

Ili možda pas koji ima 60-ak kg nije za mene bio opasan dok mi je na stazi za trkače slinio nad patikama, a vlasnik govorio samo budite mirni, neće onda. Naravno da je bio bez brnjice.

Oprostite, ali nisam nikakav aktivist za životinje niti me to zanima.
Zakon se tumači ovako:
Moj pas, vaš pas, bilo čiji pas ukoliko nije napravio nešto od navedenog iz pravilnika nije opasan pas, te ne mora nositi brnjicu.
Ukoliko je nešto pas napravio iz navedenog pravilnika svrstava se u kategoriju opasnog psa i treba nositi brnjicu, ukoliko je nema, vlasnik krši zakon.

Pošto u gradu većina vlasnika ima ne opasnog psa, vlasnici nisu dužni stavljati brnjicu psu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rere
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2019. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članak 63. Odluke o komunalnom redu Grada Osijeka

Zabranjeno je dovoditi životinje na prostore dječjih igrališta.
Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene. Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljena je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.
Vlasnik odnosno posjednik životinje, dužan je očistiti javnu površinu koja je onečišćena otpacima njegove životinje.
Iznimno, kod određenih događanja (priredbe i slično) kao i u drugim opravdanim slučajevima, na javnim površinama koje nisu za tu namjenu određene i posebno označene, kretanje životinja je moguće samo uz odobrenje upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove.

O da, mora imati brnjicu, osim ako nije štene ili pasmina patuljastog psa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2019. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rere je napisao/la (Pogledaj post): ›
O da, mora imati brnjicu, osim ako nije štene ili pasmina patuljastog psa.

Sretno sa kažnjavanjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2019. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U početku me čudilo zašto je staza za trčanje tako široka, a li mi je sad jasno. Evo zašto. Recimo u jednom smjeru trči punim trkom Ben Johnson a u suprotnom isto punim trkom Carl Lewis. Pa da nije tako široka sigurno bi se očešali laktovima. Projektanti su mislili na sve detalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: