Jučer, 24. veljače 2019. na održanom prvenstvu Hrvatske za seniore te Studentskom prvenstvu HR, zablistale su i dvije članice Karate kluba Osijek. Matea Cikoja i Vanesa Vitendorf.

Matea je nastupila u kategoriji seniorke kate pojedinačno koje je ovaj put organizirano po novim pravilima suđenja. Riječ je o ponovnom vraćanju na sustav ocjenjivanja izvedbe svakog natjecatelja (natjecatelji su podijeljeni u dvije skupine) koji se rangiraju prema visini dobivene ocjene. Potom se prva tri natjecatelja iz svake skupine međusobno natječu tako da se prvaci svake skupine natječu za prvo mjesto (poraženi je drugi), a drugoplasirani iz jedne skupine natječu se s trećeplasiranim iz druge skupine za treća mjesta i to ponovo ocjenjivanjem svake izvedbe.

Matea je natjecanje započela katom Goju shiho dai i već u prvom kolu imala isti broj bodova s još jednom natjecateljicom! Nakon razigravanjem izvodeći katu Unsu, Matea je uspješno prošla prvo kolo natjecanja. U sljedećem je kolu izvodila katu Goju shiho sho te se plasirala na treće mjesto u završnoj skupinu, a potom je u borbi za treće mjesto osvojila više bodova od Sabine Petković (članica reprezentativnog kata tima) i, među petnaest natjecateljica, izborila brončanu medalju.

Na Studentskom prvenstvu RH koje je održano isti dan Matea Cikoja bila je još uspješnija - između 6 studentica Matea je uvjerljivo pobijedila u oba kruga osvojivši zlatnu medalju.

Na istom je natjecanju zablistala i njena klupska kolegica Vanesa Vitendorf koja je također bila uvjerljivo bolja od svoje konkurencije. Tako je meč za prvo i drugo mjesto bio sraz članica Karate kluba Osijek u kojemu je bolja bila Matea pa je Vanesi pripala srebrna medalja.

I Matea i Vanesa nakon kraćeg odmora počinju priprema za Europsko studentsko prvenstvo koje će se ove godine održati od 25. do 28. srpnja u Zagrebu.

Tekst: Karate klub Osijek