Nakon 7 kola otvorenog prvenstva Osijeka u šahu prvak je postao Fide majstor Marko Sokač iz ŠK "Konaki" Novo Virje. Sokač koji ima samo 17. godina osvojio je 5,05 bodova, a od samog početka bio je u vrhu te po dopunskim kriterijima osvojio prvo mjesto. Drugi je međunarodni majstor Nenad Mrkonjić iz ŠK ETF Osijek, a treći velemajstor Ivan Levintić iz ŠK Požega inače naš sugrađanin. Na vrhu je sa istim brojem bodova čak 6 igrača, a malo razoračenje je 6. mjesto velemajstora Zorana Jovanovića.

Sudjelovalo je 70 šahista i tri šahistice, a nagrade je dobilo čak 23 igrača, a dame su dobile i cvijeće poklon organizatora povodom 8. ožujka Dana žena. Organizator je bio Osječki šahovski savez uz teh. podršku ŠK Dragovoljac iz Osijeka. Nagrade naujspješnijima uručio je Zvonko Horvat predsjednik OŠS, a pehar prvaku uručio je zamjenik gradonačelnika Denis Ambruš. Sponzori turnira su : Županija OBŽ , grad Osijek, Športski objekti i Tržnice Osijek . Suci turnira su : Miroljub Jovanović (glavni) iz Osijeka, Zdravko Birovljević ( Valpovo) i Renato Vince (Osijek)